Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (835. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

Ya öbür kıvırcık veletten hala mail geliyor bana gidip ağzını yüzünü dökücem sokağa. Güzelim kampanyayı babasının çiftliğine çevirmişti velet.

O velet kampanya sayesinde Steam Zengini oldu paralı linkler sayesinde.Aklıma geldikçe bir güzel anıyorum kendisini.
  • "Ronaldo ile ve “fiberle” reklamları ile hız algısı yaratmaya çalışsa da, Türk Telekom uzun zamandır dosdoğru fiber yatırımı yapmıyor. Uzmanlara göre, şirketin son 5-6 yılda, Türkiye geneli için her yıl en az 100.000'er km gibi bir düzeyde yatırım yapması gerekirdi, ama Türk Telekom’un özelleşme öncesi yapılan yatırımlar dahil, BTK ilk çeyrek raporuna göre TOPLAM sadece 215.000 km civarı yatırımı var. Yani neredeyse 2 yılda yapılabilecek bir yatırım kadar. Üstelik bunun büyük bir kısmı özelleştirme öncesinden geliyor.

Dolayısıyla, Türk Telekom'un OAŞ’ye katılmamasına şaşırdık mı? Pek değil ! Çünkü Türk Telekom fibere kendisi neredeyse yatırım yapmadığı gibi, bu yatırımları yapacak firmaları da engelliyor. Rekabet Kurumu’nun son ceza kararına bakılırsa, bunu görebilirsiniz [4].

2014’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve rakiplerinin yatırım yapmasını Türk Telekom iznine bağlayan yönetmeliği de unutmamak lazım. Devletin, UDH Bakanlığının ve BTK'nın bizim adımıza, “Türk halkına ait bir altyapıyı neden geliştirmiyorsun?” diye sormasını bekliyoruz.

Çünkü Türk Telekom bu ülkenin 150-175 yılda döşediği telekom altyapısını, yönetmek ve büyütmek için 2026 yılına kadar geçerli bir imtiyaz sözleşmesi imzalamış durumda. Peki bu sözleşme “21 yıl boyunca altyapıyı hiç geliştirme ya da az biraz geliştir” mi diyor? Bu sorulması gereken bir soru.'

http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=53670

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muco kullanıcısına yanıt
    yaptım reis yaptım inşallah sonuca ulaşırız

benim geçen ay akk de hızım 7-8mbps ti hala aynı hız artmadı 16 olmalıydı hadi 13-14 olsun o da yok :(
  • Henüz etkinliğe katılmamış arkadaşlar için linki tekrardan paylaşıyorum. Katılabilirsiniz buyrun: https://goo.gl/fWqGki
  • Hemen şu linkden bu mesajı gönderdim.
    https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Gorus-Oneri-Formu

Kopyala yapıştır metinler yerine kendiniz birşeyler karalarsanız daha iyi olacaktır kanaatindeyim.

Yazdığım mesaj:
    "Geçmişte uygulanmaya başlanan adil kullanım kotası(AKK) yada adil kullanım noktası(AKN) artık sınırsız adı altında olan paketlerde uygulanmamalıdır. Ülkeleri ve döviz kurunu baz alarak fiyat ve hız karşılaştırması yaptığımızda Türkiyedeki kullanıcıların tam 5 kat daha pahalı internet kullandığını görüyoruz. Üstelik diğer ülkelerde AKK veya AKN uygulanmıyorken hem daha hızlı hemde daha ekonomik ucuz internet hizmeti veriyorlar.
    BTK artık internet servis sağlayıcılarının hakkını değil tüketicilerin haklarını savunmalı.
    AKN/AKK denilen uygulamanın tamamen kaldırılması ve internet fiyatlarının ucuzlamasını istiyoruz."

• Uplayalım beyler.
    Şikayet + öneri atıldı

• 500 imzayı geçebildik mi arkadaşlar ?

Bu arada artık süperonline aramaktan bıktık evde ki wifi sorununa bir türlü çözüm bulamadılar. 5 kez modem 2 kez ortada ki küçük cihaz ve 4 kez de turkcell tv kutusu değişmişti. 25mb fiber var ama tv ara ara donmalar yapıyor sürekli ve evde wifi aynı anda tüm cihazlardan kopuyor ( günde çok kez oluyor bu olay ) en son bugün 20dk içinde hatta m. hizmetleri ile görüşürken bile 4-5 defa koptu. Kadın en sonunda haklısınız çok cihaz değişmiş ekip gelmiş çözememiş şimdi son kez ekip göndereceğim ve çözülmezse üyeliğinizi iptal ettirelim dedi.

İstanbulda 5 yıl süperonline fiber kullandım antalya taşındım ve adsl kullandım 2 ay sonra dilekçe ile binaya süperonline fiber getirdim. Ama ne hikmetse 3 aydır can çekişiyoruz fiberle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraakkoc -- 2 Ağustos 2016; 13:14:34 >

• Henüz etkinliğe katılmamış arkadaşlar için linki tekrardan paylaşıyorum. Katılabilirsiniz buyrun:https://goo.gl/fWqGki
  • İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!
  • Up up

• Şikayetiniz 394400 şikayet numarası ile kayıt edilmiştir. Öneri/görüş'e de ne olur ne olmaz diye iki kez yolladım.
  • Bu Akk bir an önce kalkmalı, Türkiye'deki AKK uygulaması Telekom ve Superonline gibi altyapı şirketlerinin karının korunması içindir, şebekelerinin aşırı yüklenmeden korunması için değil. Temmuz ayında vanaları açtılar ve sorun yaşanmadı, AKK olayı kesinlikle büyük bir yalandır. Gelişmekte olan ülkeler arasında yer almamıza rağmen bu konuda geri kalmış ülkeler sınıfındayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobra_fighterTR

Hemen şu linkden bu mesajı gönderdim.
    https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Gorus-Oneri-Formu

Kopyala yapıştır metinler yerine kendiniz birşeyler karalarsanız daha iyi olacaktır kanaatindeyim.

Yazdığım mesaj:
    "Geçmişte uygulanmaya başlanan adil kullanım kotası(AKK) yada adil kullanım noktası(AKN) artık sınırsız adı altında olan paketlerde uygulanmamalıdır. Ülkeleri ve döviz kurunu baz alarak fiyat ve hız karşılaştırması yaptığımızda Türkiyedeki kullanıcıların tam 5 kat daha pahalı internet kullandığını görüyoruz. Üstelik diğer ülkelerde AKK veya AKN uygulanmıyorken hem daha hızlı hemde daha ekonomik ucuz internet hizmeti veriyorlar.
    BTK artık internet servis sağlayıcılarının hakkını değil tüketicilerin haklarını savunmalı.
    AKN/AKK denilen uygulamanın tamamen kaldırılması ve internet fiyatlarının ucuzlamasını istiyoruz."

Üye olmadan yazılan görüş ve öneriler kabul edilmiyor.
    Ben ilk baş kayıt olmadan yazmıştım maile üyelik girişi yaparak yazın diye mesaj geldi

• İmzamı attım

• kendi ailelerimizdekiler adına bile yapsak şikayet sayısı x3-x4e çıkar destek verelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BehzatC. -- 2 Ağustos 2016; 13:47:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehzatC.

kendi ailelerimizdekiler adına bile yapsak şikayet sayısı x3-x4e çıkar destek verelim

+1
  • TTnet kene yemin ediyorum kene taahhüt 18 Ağustos'ta bitiyor kapatın diyorum 17 Ağustos'ta arayın diyor. İlla işi yokuşa sürmeye çalışıyorlar allahın cezaları.
  • Şikayetiniz 394428 şikayet numarası ile kayıt edilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wmsnickers -- 2 Ağustos 2016; 13:53:43 >
  • arkadaşlar yaklaşık kaç şikayet yollandı toplam? ayın 2. günü olmasına rağmen akk dolmak üzere :(
  • Şuan internet kullanmıyorum ama her türlü desteği vermeye hazırım gerekirse sokağa bile çıkarım

Şikayet/Görüş bildirdim. buda numarası 394428
  • 
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.