Şimdi Ara

Pert araç sattım. DETAYLI SONUÇ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
3
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir aracım vardı 17.000 tl ye sattım ve pert kaydı varmıs bilmiyordum.
    Adam aradı arabayı geri al dedi, bende parayı borçlarıma dağıttım, geri alamam ama beraber gidelim oto galeriye kaç para veriyorsa arabaya mesala 12.000 mi veriyorum dedi galerici hemen verelim arabayı galeriye pert olduğunu söyleyerek tabi. bende orada hemen anında üstü ne kaldıysa 17.000 tl ye tamamlarım. Mesala üstü kalan 5.000 mi veriyim dedim olur dedi. istersen satma farkını veriyim bana pert olduğunu bilerek aldım diye yazı ver bin sen bilirsin dedim bakarız dedi ve pis pis bir tebessüm etti. Akşama doğru buluşacaktık. Adam aradı 12.000 tl verir isen dava açmam sana işine geliyorsa dedi ve beni kızdırdı. Bende elinden geleni ardına koyma dedim.
    Sonrasında olanlar.

Önce bana noterden ihtar çektiler. Ayıplı malı geri al yoksa dava vs vs masrafları dahil icraya gideriz diye.
    Benden ses çıkmayınca.. 17.000 tl lik ilamsız icra takibi başlattılar. Adamın avukatını arıyorum anlaşma yolu varmı diye, arıyorum arıyorum sekreteri işi var sizi arıyacak diyor kapatıyor ve beni avukat aramıyor. itiraz süresi dolmak üzere ve hergün arıyorum benimle görüşmüyor ve sekreteri sürekli dosyanız önünde sizi arıyacak vs vs oyalıyor. Baktım ki icraya itiraza bir gün kaldı sizmisiniz beni oyalayan. 17.000 tl paranın iadesine yönelik ilamsız icra takibine Tabi İTİRAZ ettim ve icra durdu.
    Sonra dava açtılar bende elimde olan 5.000 tl yi onlar için ayırdıģım parayı gittim kendime avukat tuttum. Dava iki yıl sürdü. Bilir kişi vs vs derken KAYBETTİM. Ama mahkeme kararı şöyle yazıyordu ARACIN İADESİNE, PARANINDA benden ALINARAK ..... İADESİNE diye.
    Sonra ilamlı icra takibi başlattılar 23.000 tl gibi
    23.000 paranın 23.000 tl ye fırlamasının nedeni haksız yere icraya itiraz ettiğim için. Birde dava ve avukat masrafları için ayriyetten icra dosyası açmışlar.
    Kaybettim değil mi.. HAYIR.
    Bütün bankalara icralıktım ve şahıslara 150 bin tl gibi istemeden batık olduğum icralar olmuştu. Maaşıma 300 yıl boyunca haciz gelmişti.
    Mal varlığım yoktu.
    Maaşıma sıraya girdiler ve beni aradı karşı tarafın avukatı. .... bey nasıl yapayoruz şimdi dedi, bende size batık değilken, değer kaybını ödeme yapmak için çok aradım. Tamamını istediniz. Müvekkilinizde 12.000 tl istedi sizle konuşarak çözeriz diye çok aradım. Değer kaybı için 12 bin yüksek bir rakam uzlaşalım diye, görüşmediniz. Şimdi maaşıma haciz koydunuz. 33 yaşındayım. Bekleyin yaşarsam 300 yıl sonra 333 yaşıma gelince sıra size gelir. Aileden mirasımda yok bana kalcak hoşçakalın dedim ve yüzüne kapadım.(Sanırım karşı tarafın avukatıda bakacağı davalardan gelecek parayı ve icradan alacağı yüzdeyi daha avantajlı bulmuştu ve icranın kesinleşmesi için oyalamıştı beni. Görüşmemişti yani. ) Sonra benim avukatım aradı. ....... bey aracı iade etmiyorlar. Mahkeme kararına istinaden aracı haciz yoluyla alacağım. Ama aracı almak için icra dosyası açtığımızda onlar bizim araç almamız için açılan icra dosyasına kendi alacakları için haciz koyacaklardır bilginiz olsun dedi. Bende avukat bey. Siz aracın iadesine ilişkin icra dosyasını açar açmaz, icra dairesinde iken bana hemen icra dosya numarasını atarmısınız dedim. Tabi .... bey dedi. Ve attı. Hemen 0000/0000000 bilmem kaçıncı icra dosyasında alacaklıyım diğe diğer alacaklılarıma haber verdim ve önce siz haciz koyarsanız paranızı tahsil edebilirsiniz diye şahsi borçlularıma haber verdim ve hepsi dosyaya haciz koyarak üstüne üşüştü. Tabi gözü açık aracı alan kişi dosyaya hacizlerin geldiğini öğrenmiş ve bozuldu biraz :) arabaya yakalama çıkarıldı ve ben hemen adreste aracı buldum ve 155 arayıp durumu anlattım. Polis geldi ve çekici ile arabayı yediemine otoparka götürdüler. icra dosyasına itiraz edip durdurdular ama avukatım dava açtı kazandık. Çünkü mahkeme kararına gòrede bende aracın alacaklısıydım. Aracı iade etmek zorundalardı. Avukatım bu davayı kazandığı içinde karşı tarafa vekalet ücreti için icra işlemi başlatmış tabi :) araba tedbiren hala rehinli.

SONUÇ: Adam arabadan oldu. Ve araç için ödediği paradan da.
    Birde mahkeme vs vs masrafları var tabi.

NOT: kimse bana kızmasın. Normal mağdur olan birisi değil bu kişi, hatta bence bilerek pert kayıtlı araç alıp para koparma derdinde bile olabilir. Yoksa ben çok anlaşmak istedim hep uzak durdular.
    Ben aracın pert olduğunu bilmiyordum. ki bu mahkemede bir gerekçe değil ama hani bilmiyordum. Yani bilerek birini kazıklamadım. Bilsem uygun fiyata pert kaydı var diyerek satardım zaten.
    Adam arayıncada güzelce anlaşalım. Paranın büyük kısmını harcadım dedim. Aracı geri alacak gücüm yok. Galeriye satalım beraber bende orada farkını veriyim dedim.
    Galeriye gidelim pert diyelim ve ne veriyorsa verelim üstünü tamamlıyım orada anında dedim. Sonra bu adam kimin kafasına uyduysa benden daha çok para koparmaya çalıştı ve çok ciddi zarar etti. Bende kendi avukatıma 5.000 tl para verdim (helal olsun).
    Araç 2005 model palio 1.3 dizel 4 kapı araçtı.
    Ben 17.000 e sattım ama 4 kapıydı.
    4 kapıların pert kayıtlıların piyasası 12.000 13.000 civarıydı. Adam arabayı 17.000 e aldı ve dava açmamak için 12.000 tl istedi telefonda benden. Uyanık cant lastik alıyor sanki arabayı 5.000 tl ye almış olacaktı yani.. evdeki bulgurdanda oldu :)

Telefondan yazdım. Yazım hataları varsa affola :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 6 Haziran 2016; 15:58:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gizemliyolcu

Bir aracım vardı 17.000 tl ye sattım ve pert kaydı varmıs bilmiyordum.
    Adam aradı arabayı geri al dedi, bende parayı borçlarıma dağıttım, geri alamam ama beraber gidelim oto galeriye kaç para veriyorsa arabaya mesala 12.000 mi veriyorum dedi galerici hemen verelim arabayı galeriye pert olduğunu söyleyerek tabi. bende orada hemen anında üstü ne kaldıysa 17.000 tl ye tamamlarım. Mesala üstü kalan 5.000 mi veriyim dedim olur dedi. istersen satma farkını veriyim bana pert olduğunu bilerek aldım diye yazı ver bin sen bilirsin dedim bakarız dedi ve pis pis bir tebessüm etti. Akşama doğru buluşacaktık. Adam aradı 12.000 tl verir isen dava açmam sana işine geliyorsa dedi ve beni kızdırdı. Bende elinden geleni ardına koyma dedim.
    Sonrasında olanlar.

Önce bana noterden ihtar çektiler. Ayıplı malı geri al yoksa dava vs vs masrafları dahil icraya gideriz diye.
    Benden ses çıkmayınca.. 17.000 tl lik ilamsız icra takibi başlattılar. Adamın avukatını arıyorum anlaşma yolu varmı diye, arıyorum arıyorum sekreteri işi var sizi arıyacak diyor kapatıyor ve beni avukat aramıyor. itiraz süresi dolmak üzere ve hergün arıyorum benimle görüşmüyor ve sekreteri sürekli dosyanız önünde sizi arıyacak vs vs oyalıyor. Baktım ki icraya itiraza bir gün kaldı sizmisiniz beni oyalayan. 17.000 tl paranın iadesine yönelik ilamsız icra takibine Tabi İTİRAZ ettim ve icra durdu.
    Sonra dava açtılar bende elimde olan 5.000 tl yi onlar için ayırdıģım parayı gittim kendime avukat tuttum. Dava iki yıl sürdü. Bilir kişi vs vs derken KAYBETTİM. Ama mahkeme kararı şöyle yazıyordu ARACIN İADESİNE, PARANINDA benden ALINARAK ..... İADESİNE diye.
    Sonra ilamlı icra takibi başlattılar 23.000 tl gibi
    23.000 sanırım haksız yere itiraz ettiğim için bilemiyorum. Birde dava ve avukat masrafları için ayriyetten icra dosyası açmışlar.
    Kaybettim değil mi.. HAYIR.
    Bütün bankalara icralıktım ve şahıslara 150 bin tl gibi istemeden batık olduğum icralar olmuştu. Maaşıma 300 yıl boyunca haciz gelmişti.
    Mal varlığım yoktu.
    Maaşıma sıraya girdiler ve beni aradı karşı tarafın avukatı. .... bey nasıl yapayoruz şimdi dedi, bende size batık değilken, ödeme yapmak için çok aradım. Uzlaşalım diye, görüşmediniz. Şimdi maaşıma haciz koydunuz. 33 yaşındayım. Bekleyin yaşarsam 300 yıl sonra 333 yaşıma gelince sıra size gelir. Aileden mirasımda yok bana kalcak hoşçakalın dedim ve yüzüne kapadım. Sonra benim avukatım aradı. ....... bey aracı iade etmiyorlar. Mahkeme kararına istinaden aracı haciz yoluyla alacağım. Ama aracı almak için icra dosyası açtığımızda onlar bizim araç almamız için açılan icra dosyasına kendi alacakları için haciz koyacaklardır bilginiz olsun dedi. Bende avukat bey. Siz aracın iadesine ilişkin icra dosyasını açar açmaz, icra dairesinde iken bana hemen icra dosya numarasını atarmısınız dedim. Tabi .... bey dedi. Ve attı. Hemen 0000/0000000 bilmem kaçıncı icra dosyasında alacaklıyım diğe diğer alacaklılarıma haber verdim ve önce siz haciz koyarsanız paranızı tahsil edebilirsiniz diye şahsi borçlularıma haber verdim ve hepsi dosyaya haciz koyarak üstüne üşüştü. Tabi gözü açık aracı alan kişi dosyaya hacizlerin geldiğini öğrenmiş ve bozuldu biraz :) arabaya yakalama çıkarıldı ve ben hemen adreste aracı buldum ve 155 arayıp durumu anlattım. Polis geldi ve çekici ile arabayı yediemine otoparka götürdüler. icra dosyasına itiraz edip durdurdular ama avukatım dava açtı kazandık. Avukatım bu davayı kazandığı içinde karşı tarafa vekalet ücreti için icra işlemi başlatmış tabi :) araba tedbiren hala rehinli.

SONUÇ: Adam arabadan oldu. Ve araç için ödediği paradan da.
    Birde mahkeme vs vs masrafları var tabi.

NOT: kimse bana kızmasın. Normal mağdur olan birisi değil bu kişi, hatta bence bilerek pert kayıtlı araç alıp para koparma derdinde bile olabilir. Yoksa ben çok anlaşmak istedim hep uzak durdular.
    Ben aracın pert olduğunu bilmiyordum. ki bu mahkemede bir gerekçe değil ama hani bilmiyordum. Yani bilerek birini kazıklamadım. Bilsem uygun fiyata pert kaydı var diyerek satardım zaten.
    Adam arayıncada güzelce anlaşalım. Paranın büyük kısmını harcadım dedim.
    Galeriye gidelim pert diyelim ve ne veriyorsa verelim üstünü tamamlıyım orada anında dedim. Sonra bu adam kimin kafasına uyduysa benden daha çok para koparmaya çalıştı ve çok ciddi zarar etti. Bende kendi avukatıma 5.000 tl para verdim (helal olsun).
    Araç 2005 model palio 1.3 dizel 4 kapı araçtı.
    Ben 17.000 e sattım ama 4 kapıydı.
    4 kapıların pert kayıtlıların piyasası 12.000 13.000 civarıydı. Adam arabayı 17.000 e aldı ve dava açmamak için 12.000 tl istedi telefonda benden. Uyanık cant lastik alıyor sanki arabayı 5.000 tl ye almış olacaktı yani.. evdeki bulgurdanda oldu :)

Telefondan yazdım. Yazım hataları varsa affola :)

hocam 7 sezonluk dizi malzemesi var burada

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    ne yapalım artık oldu o kadar.
    Ama paylaşmak istedim. Benim başıma geldi başkaları okusun bari. Bazıları bilerek pert araçmı alıyor ne. Hadi ben araştırmamıştım o zamanlar bilmeden sattım. Ama adam uyanıklık yapmaya kalkınca fena çuvalladı. Bilsem fiyatı uygun yazar elinden yazı alırdım. Şimdi bir milyon kere inceliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 6 Haziran 2016; 14:34:39 >
  • Hocam karşı tarafı resmen bitirmişsiniz. Anlamadığım karşı tarafın avukatı neden sizinle görüşmek istemedi
  • Klasik türkiye manzarası

geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 6 Haziran 2016; 14:45:55 >
  • Valla avukatlar kazandı. Ya bunlar 12.000 tl istediler. Yani daha çok lara koparma derdindeydiler.
    Sanırım karşı tarafın avukatı itiraz süresi geçsin diye oyalamak istedi beni. Oysa ben aynı şeyi diyecektim. Davaya gerek yok. Arabayı alamam ama galerileri gezelim. En yüksek teklifi verene verelim alın paranızı. O anda benimde cebimde para hazır olacak ve anında vereceğim parayı dedim ama fazla para peşinde koştular.

Benden gene çıktı rahat bir 7 bin gene çıktı. Bir o kadarda karşıdaki adam masraf etmiştir. Ama oldu bitti yaşandı. Şimdi bir şey alsamda üzerime almıyorum. Annemin üzerine alıyorum. Battık bir kere.

• Geçen gün arkadaşımda pert araç almış. Sonradan öğrendi.
    Dava açacağım dedi bende mal varlığı varsa aç dedim. Mutlaka araştır dedim. Avukatına gitmiş, satan adi galerici noterde bize yüksek vergi vs vs olabiliyor sizede gelebilir vergi vs vs ayağı yapıp noterde araç satış bedelini düşük yazdırmışlar arkadaşımda tamam demiş. Avukat farketmiş onuda. Dava açarsak kazansalar bile burada yazan parayı alırız arabayı alırlar demiş. 26.000 tl ye sattığı arabaya 13.000 yazdırmıs galerici uyanığı. Dava açarsa 13.000 i öderim arabayı alırım mantığı sanırım. Parayıda elden vermiş arkadaş birşey yapamadı. Dava açsa 13.000 alacak ve araba gidecek. Galerici uyanık gene satacak bir başkasına 26.000 e. Aman bunu okuyan kim olursa olsun aracı kaça aldıysanız notere o değeri söyleyin, düşük yazdırmayın sakın. Piyasa berbat olmuş. Araç satanlarda pert olduğunu bilerek aldım diye yazılı evrak alsınlar alıcıdan. Maddiyatı geçtim kafada saç kalmıyor kafaya takmaktan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 6 Haziran 2016; 15:01:02 >

• hocam maaşıma 300 yıl haciz konuldu, 150 bin borcum var falan diyorsunuz. Nasıl toparlanmayı düşünüyorsunuz? nasıl battınız ne işle uğraşırken?
    benim yeri geliyor arkadaşa 20 tl borcum oluyor hemen ödeyeyim de kafam rahatlasın diyorum, o kadar borcum olsa kafayı yerdim herhalde.
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir zaman toparlayamam artık. :( çoğu bankalar. Tek batık olmadığım finans :) toplayamıyorum dostum artık imkansız. Turizm işi yapıyordum. Bitti turizm. Halada işsizim. Hacizler yüzünden iş verenler işe almak istemiyor. Onlarda haklı kim uğraşacak adliyeye sürekli gelen hacizlere cevap yazısı ile. Son görüştüğüm iş yeride batık olduğumu tam söyleyecekken altına şirket aracı vereceğiz teminat seneti verirmisin demezmi :D bende veririm ama neyimi alacaksınız zaten batığım ki ben dedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 6 Haziran 2016; 15:23:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizemliyolcu

Hiçbir zaman toparlayamam artık. :( çoğu bankalar. Tek batık olmadığım finans :) toplayamıyorum dostum artık imkansız. Turizm işi yapıyordum. Bitti turizm. Halada işsizim. Hacizler yüzünden iş verenler işe almak istemiyor. Onlarda haklı kim uğraşacak adliyeye sürekli gelen hacizlere cevap yazısı ile. Son görüştüğüm iş yeride batık olduğumu tam söyleyecekken altına şirket aracı vereceğiz teminat seneti verirmisin demezmi :D bende veririm ama neyimi alacaksınız zaten batığım ki ben dedim. :)

çok zor bir durum. Allah yardımcınız olsun inşallah bir şekilde kurtulursunuz.
  • Tek taraflı dinledik.

Eğer gerçekten olay bu şekilde gerçekleşmiş ise aç gözlülüğün kurbanı olmuşlar.
  • Valla ne yalan söylüyeyim adam hakettiğini bulmuş.

17 bine satmışsınız aracı, daha sonra pert olduğu ortaya çıkınca da iyi niyetle yaklaşmışsınız. 5 bin ödemeye hazırmışsınız anladığım kadarıyla. Karşı taraf 12 bin isteyerek resmen enayi yerine koyup soymaya kalkmış aklınca.
  • TiGER001 kullanıcısına yanıt
    Valla bak yemin ediyorum bu kadar uğraşmazdım kötü niyetle satmış olsam. Yok başka alacaklılara haciz koydur vs vs. Ama çok zoruma gitti. Çünkü adam zararını değil, ekstra para koparmaya çalıştı. Bende deli gibi 2 yıl boyunca uğraştım. Bu adam ilk başlarda olur gidelim galeriye demişti. Tebessüm etmişti bir tuhaf tuhaf. Akşama doğru kim dolduruşa getirdiyse adam ciddi para koparmaya kalktı. Günahını almak istemiyorum ama avukatından şüphelendim. Anlaşma, Sonuna kadar ekstra ekstra alırız vs vs filan mı dedi ne yaptıysa. Çünkü biz anlaşsak iş yargıya gitmeyecekti. Avukat ondan almıştır bir 4.000 tl. Davayı kazanınca bendende alacaktı vekalet ücreti. Etabi birde icra dosyasında %15 ini mi tam bilmiyorum ama alıyorlar. Ki 23.000 nin %15 de güzel eder, yani güzel kazanacaktı. Ama sadece adamdan aldığı vekalet ücreti ile kaldı. Belkide başka biri anlaşma dava aç, daha fazla alırsın dedi. Belkide icraya başlarsam 12.000 ödemek için hemen arar arabada bende kalır diye kendi düşündü, kim bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 6 Haziran 2016; 16:10:03 >

• KİŞİSEL GÖRÜŞÜM ( YANLIŞ ANLAMAYIN )

Ortada 17.000tl gibi bir rakam var yanlış anlamayın başıma böyle bişey gelse hani hem arabadan hem paramdan olsam vururum heralde yada vurdurturum o adamı..
    1lira ver sakat bırakayım 2 lira ver öldürelim diyen çok :)
  • Ramazanda avukatlarda bağlansın(ortalığı karıştırıyorlar:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 6 Haziran 2016; 19:31:52 >
  • Vallaha tebrik ettim böyle ac gözlülerin sonu hep böyle olsa keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scoobz

KİŞİSEL GÖRÜŞÜM ( YANLIŞ ANLAMAYIN )

Ortada 17.000tl gibi bir rakam var yanlış anlamayın başıma böyle bişey gelse hani hem arabadan hem paramdan olsam vururum heralde yada vurdurturum o adamı..
    1lira ver sakat bırakayım 2 lira ver öldürelim diyen çok :)

Hocam hem arabadan hem de paradan olan kişi kötü niyetli olan taraf..
    Bir de vurmaya kalkarsa bu biraz yüzsüzlük olmaz mı?
    Sonuçta kendi etmiş kendi bulmuş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazla hırs, uyanıklık ve acı sonuç.

yalnız antalya'dayım hadi bu yazı atlatırızda kışın batık miktarı ne olacak merak ediyorum.

piyasa bitik bile değil.
  • Valla ben arabadan çok borcunuza ve hayata bakış açınıza odaklandım.Ben 10000 tl borçla düşünüp duruyorum sizin Allah yardımcınız olsun.Bu kadarbadireye rağmen hayata tutunmanıza da hayran kaldım.Bence sizin olayda adalet yerini bulmuş.
  • Vay vay neler olmuş ya, hocam Allah sabır versin umarım toparlarsınız durumu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.