Şimdi Ara

Paypal kapanıyor, ebay'dan artık nasıl satış yapacağız??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
21
Favori
78.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, Paypal 6 Haziran'da kapandıktan sonra ebay'dan nasıl satış yapılabilir?

Ebay'in paypal dışında desteklediği alternatifler var mı?

Vpn'yi değiştirerek ABD paypal hesabı açıp satış yapılabilir mi? Yapıldı diyelim, buradan Türkiye bankasına para transferi yapılabilir mi?

Ne gibi durumlar var, bilenler lütfen detaylı bir şekilde açıklayabilir mi???

-------

Ebay'in desteklediği ödeme yöntemleri:
    -------------------------------
    1. PayPal

2. "Credit card processed through the seller's internet merchant account"
    Satıcının ticari internet hesabından kredi kartı ile

Konuyla ilgili link:
    https://arbd.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SetUpPaymentGatewaySignupPage

Authorize.Net, CyberSource Türkiye'yi/küçük satışları desteklemiyor. Payflow'u henüz bilmiyorum.

3. Banka çeki ve kişisel çek

4. Para talimatı (money order)

Paypal dışındakiler nasıl yapılabilir, bilgisi olan var mı?
    -----------

Propay ve skrill önceden destekleniyormuş ebay tarafından ama artık bunları desteklemiyormuş.

LÜTFEN SADECE BU SORULARA CEVAP ŞEKLİNDE CEVAP YAZALIM, BİLMEYEN, BAŞKA ŞEYLER YAZMAK İSTEYENLER LÜTFEN YAZMASIN.

--LÜTFEN KONUYU SAPTIRMAYALIM--

Şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar artık nasıl ebaydan satış yapıp hesabımıza para geçirebileceğiz? ABD VPN'si satın alıp paypala kayıt olup buna da sanal yabancı kart ekleyerek mi? Türk banka hesabımıza parayı transfer edebilecek miyiz?

Şimdiden herkese teşekkür ederim!
  • Ya arkadaşlar paypal olmadan ebaydan satmanın bir yolu bu internet merchant hesabına sahip olmakmış. Bir de "payment gateway provider" (ödeme giriş sağlayıcısı) kurmak lazımmış önce.

Ebay sonra önümüze 3 seçenek koyuyor: (payment gateway provider olarak)
    Payflow Authorize.Net CyberSource

Eğer bu 2 aşama sağlanırsa alıcının ödemesi kredi kartımıza geliyormuş. Ama nasıl yapılacak bu işlemler? Hiç yapan var mı acaba???? Lütfen yardım ediverin bilenler.

Authorize.net'in Tr desteği yok. CyberSource yüksek satış şartı koyuyor. Payflow'u bilmiyorum. Diyelim Payflow'dan hallettik, internet merchant hesabı nası açacağız???

Mümkünse halledelim şu paypal olmadan işi!!
    (Ya da yukarda bahsettiğim olaya açıklık getirelim!!)
  • >>>Deneyimli ebay uzmanları, lütfen yardımlarınızı esirgemeyin<<<
  • Belediyenin kurduğu pazardalarda satıcaksın. Yeni Türkiye ye hoş geldin
  • Neyse, bunları boşverelim. Durum üzücü biliyorum. Biz nasıl aşarız bu problemi ona odaklanalım, burdan birbirimize yardım edelim.
  • her işte bir problem çıkıyor her geçen gün mükemmele doğru bir adım daha atıyoruz ülke olarak
  • konu başlığı iyi, katılım az olmuş.
    %95 paypal tercih edilen bir site olan ebay de alış-veriş yapmak için
    paypalın lisans almasını beklemekten başka çare yok gibi.
    yorum yok(!):@*
  • ARKADAŞLAR PAYPAL TÜRKİYEDEN AYRILINCA EBAY MAĞAZAMDAN PAYPAL ÖDEME SEÇENEĞİNİ KALDIRMAK ZORUNDA KALDIM. BU DURUMDA GERİYE KREDİ KARTI ve DEBIT KART ile ÖDEME SEÇENEĞİ KALIYOR. BU DURUMDA EBAY IN UYGUN GÖRDÜĞÜ

3 PAYMENT GATEWAY SERVICE' DEN BİRİNE ZORUNLU ÜYE OLMAMIZ GEREKİYOR. 1) Payflow : PAYPAL HİZMETİ OLDUĞU İÇİN BUNU ZATEN KULLANAMIYORUZ. 2) Authorize.Net : AYLIK MİNİMUM 25 USD ÖDEMEMİZ GEREKİYOR ve EKSTRA ÜCRETLER

VAR. 3) CyberSource : BU SERVİSİ ZATEN KULLANAMIYORUZ. ÇOK YÜKSEK SATIŞLAR GEREKİYOR. Bizi 2 numaralı Authorize.Net' e yönlendiriyor. HAL BÖYLE OLUNCA EBAY' A MAIL ATTIM. BANA AŞAĞIDAKİ E-MAILI ATTILAR. ÖNÜMÜZDEKİ BİR KAÇ GÜN

İÇİNDE EBAY' IN BU KONUYA BİR ÇÖZÜM BULACAĞINI BELİRTMİŞLER. SANIRIM EBAY TÜRKİYEDEKİ KULLANICILARI DÜŞÜNEREK BİR PAYMENT GATEWAY SERVICE ile ANLAŞARAK, BİZE KREDİ KARTI İLE ÖDEME SEÇENEĞİNİ KULLANMAMIZ İÇİN BİR

FORMÜL BULMAYA ÇALIŞIYOR. Bir kaç gün beklememiz gerekiyor. Hoşçakalın ...

Hi Mustafa,

Thank you for contacting eBay Customer Service. My name is Jo Anne and I am happy to help you out about your PayPal concern.

First off, I appreciate that you still wanted to continue your business with us!

As much as we would love to continue the partnership, PayPal has to follow certain regulatory agencies’ decision in your country to ensure PayPal is with accordance to your local policies and guidelines. Turkey has always been important to our company, and

with that we currently seeking on alternative options to ensure continued partnership with our valued members like you in your country. We are closely monitoring updates. PayPal is also doing its best in obtaining necessary permissions to continue its

services to it’s customers in the future.

While we are still evaluating on possible remedy to this situation, we humbly ask for your patience and understanding. Over the next few days, eBay will be getting in touch with you and other affected members to make an official statement about the

situation in Turkey. PayPal will also send e-mail on the subject to the email address associated with your PayPal account.

In the meantime, please be patient whilst the eBay team investigates the problem.

At the same time, you can also use GittiGidiyor. This is a leading online shopping site in Turkey. It's an eBay company with 15 years of history and 13 million members.

www.gittididiyor.com

Mustafa, I did want to leave my heartfelt empathy for the Turkish eBay members. I hope something can be worked out in time. You are an important member of the eBay community!

• bu sorulara cevabım yok ama vpn işine girmeyin paranız bok yoluna gider...avrupada akrabanız güvelinir o şekilde yürütülebilinir
  • Ben bu işi tam olarak anlamadım arkadaşlar.

Şimdi şöyle ki, sonuçta biz kredi kartlarımızla yurt dışı sitelerden online alışveriş yapabiliyoruz, bu demek oluyor ki kredi kartlarımız yurt dışı kaynaklara transfer için uygun.

Paypal da aynı şekilde yurt dışı bir kaynak gibi çalışıp, yine alışverişlerimize aracı olamaz mı? Kredi kartından ücreti yurt dışı başka bir mecra yerine Paypal çeker ve satıcıya gönderir.

Bana gayet makul geliyor, bundan ötürü ki bu Türkiye'ye kapanma olayı makul gelmedi.

Atladığım bir şeyler var sanırım, fikri olan var mı?
  • benim bazı ürünlerin süresi dolmuştu, yenilememiştim 1 adet ürün hala listelemede
    Payments: bölümünde
    PayPal | Visa/MasterCard, Amex, Discover Processed by PayPal

olarak görünmekte. Diğer ürünleride aktif etsem mi acaba? en azında sipariş olduğunda ne olacağını görmüş olurdum. Paypal hesabımda görünmezse satışı iptal ederim

EK: ilanları yeniledim.. 21 gün sonra alınabilen ödemeyi bankaya istedim bir sorun olmadı şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 724SATINAL -- 7 Haziran 2016; 3:09:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mangır kart belki işe yarar
  • Öncelikle Ebay den Turkiye üzrinden satıs yapn herkese gecmis olsun... Ben Ebayde satıs yapmaya 1995 de basladım Paypal Ebay in kurdugu güvenli ödeme şeklidir ve Ebay bunyesinden 2 yil önce ayrılıp baska bir sirket haline geldi. öncelikle paypal ve ebay gibi bilgisayarların yönettigi siteleri VPN ayarlarıyla oynayarak kandıramayız Amerika veya baska bir ülkede Paypal hesabı alabilmek icin bu ülkelerde ikamet etmeli ve buraya ait bir banka ve vergi hesabıniz olmalıdır. eger yurtdısında akrabanız var ise rica edin ve size bir paypal hesabı acsın ama kesinlikle turkiyeden bu hesaba girmeyin (1 kereden birsey olmaz diyip sakın girmeyin) tüm paypal isinizi o ulkede yasıyan dost veya akrabanız hal etsin. hesabı actıgınız ulkenin vergisini ögrenin ve ona göre fiyatlandırma yapın. Kendi fikrimce paypalın turkiyede durdurulması hem kötü hem iyi oldu satıs yapıp vergisini odeyenler icin bir yıkım satıs yapıp vergi vermiyenler icin bir kurtulus oldu cünkü internette satıs yapıp vergi vermedigi tespit edilen kisiler 200bin türk lirasına kadar ceza alabiliyorlar belki Paypaldan istenilen bilgiler verilseydi cok kisi cezaya carptırıla bilirdi. yeniden gecmis olsun

• 3u01a8a 3 kullanıcısına yanıt
    gercekler acı ama paypalsız satıslar %98 duser ama yinede deneye bilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokovvvv

Öncelikle Ebay den Turkiye üzrinden satıs yapn herkese gecmis olsun... Ben Ebayde satıs yapmaya 1995 de basladım Paypal Ebay in kurdugu güvenli ödeme şeklidir ve Ebay bunyesinden 2 yil önce ayrılıp baska bir sirket haline geldi. öncelikle paypal ve ebay gibi bilgisayarların yönettigi siteleri VPN ayarlarıyla oynayarak kandıramayız Amerika veya baska bir ülkede Paypal hesabı alabilmek icin bu ülkelerde ikamet etmeli ve buraya ait bir banka ve vergi hesabıniz olmalıdır. eger yurtdısında akrabanız var ise rica edin ve size bir paypal hesabı acsın ama kesinlikle turkiyeden bu hesaba girmeyin (1 kereden birsey olmaz diyip sakın girmeyin) tüm paypal isinizi o ulkede yasıyan dost veya akrabanız hal etsin. hesabı actıgınız ulkenin vergisini ögrenin ve ona göre fiyatlandırma yapın. Kendi fikrimce paypalın turkiyede durdurulması hem kötü hem iyi oldu satıs yapıp vergisini odeyenler icin bir yıkım satıs yapıp vergi vermiyenler icin bir kurtulus oldu cünkü internette satıs yapıp vergi vermedigi tespit edilen kisiler 200bin türk lirasına kadar ceza alabiliyorlar belki Paypaldan istenilen bilgiler verilseydi cok kisi cezaya carptırıla bilirdi. yeniden gecmis olsun

Türkiye vatandaşların hesaplarındaki tüm bilgiler Türkiyedeki bankalarda zaten.Tüm bankalar BDDK ya bağlı , (sanırım ) hükümetin zoruyla paypal bakiyeleri kullanılamaz hale gelmişti mesela Almanyadan 10 dolara alıp ebayda 15 dolara sattığın zaman eline normalde 1-2 dolar karın oluyor ancak ebaydan gelen 12.5 doları alman için ilk önce TL ye ucuz kurdan çevirtip Türkiye bankasına geçirmen geçiyor. Devlet bunu gelir olarak görebilir sanırım (2-3 sene önce )20.000 liraya kadar muaf olması gerekiyor 25.000 lira gelse bile aslında 2500 lira geliri var 1 yılda, çünkü paypal bakiyesi kullanımı kaldırıldı devlet bu çekilen bu paranın hepsini gelir olarak görebilir normalde 1 bilgisayar parası ancak kazandığı halde... hükümetle paypalin bu sorunu inşallah vatandaşın lehine olur çünkü ebayda 1 yılda 1 bilgisayar kazandım diye sevinirken maliyeye kazandığı bilgisayarla birlikte donunu bile kaptırabilir durumdaydı 5-6 yıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 724SATINAL -- 7 Haziran 2016; 15:07:00 >

• Aslında devlet Ebay'da satış yapanlara bedava kargo hizmeti vermesi gerekir, Çinliler 1 dolarlık ürünü bile bedava kargoyla gönderiyor düşünün...

• Herkes satış yapmaktan bahsetmiş ama ben ürün alma işini nasıl çözeceğimizi merak ediyorum. Ben bir çok ihtiyacımı çok daha hesaplı fiyatlara e-bay den alabiliyordum. Neticede ürün almak çok daha kolay bir prosedür olduğu için, bu konu hakkında her hangi bir çözüme kavuşacakmıyız acaba ?
  • balkanista adlı sahıs bana neden saldırıyor hic anlamadım..yazımın herhangi bir yerinde vergi levhası yazmadım vergi kimlik numarası yazdım bunu zaten paypal hesabı actıgında 1 hafta icinde senden isteyecektir aradaki farkı bilmiyorsan zaten soyleyecek baska birseyim yok sana
  • Merhaba arkadaşlar malesef Paypal kapanadı bizim işler zora girdi,ödemelerinizi havale olarak alabilirsiniz ben öyle yapıyorum ama müşteriler havale ile göndermedei
    çekinceli davranıyorlar. Ben ebaya yazdım Westerunion ile alabiliriz diye cevap bekliyorum.

2. bir seçenek eğer yurtdışında akrabanız varsa onların paypal hesabına paranızı isteyin,belli bir miktar olduktan sonra size gönderimini sağlayabilirsiniz.

herkese kolaylıklar dilerim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.