Şimdi Ara

[PS4] PRO EVOLUTION SOCCER 2017 - ANA KONU / *MyClub* (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.251
Cevap
63
Favori
372.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlı yazdığım için sorun değil,bilgiden kesilmiyor sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 8 Haziran 2016; 1:50:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    İkidir bi onu hizli yaziyon galiba:) neyse oyunlar ciksinda gorelim artilarini eksilerini...

• Heyecanlandim frostbite deyince :p

• Fifa almış götürmüş Pes hala yok hakemin spreyi yok Arsenal'ın lisansı yok ayar çubuğu yok taktik ekranı gibi boş boş işlerle uğraşıyor.
    Neyin kafasındasın Konami? Fifa yeni oyun motoruyla bir darbe daha vurursa Pes'in durumunu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykan19o3

Fifa almış götürmüş Pes hala yok hakemin spreyi yok Arsenal'ın lisansı yok ayar çubuğu yok taktik ekranı gibi boş boş işlerle uğraşıyor.
    Neyin kafasındasın Konami? Fifa yeni oyun motoruyla bir darbe daha vurursa Pes'in durumunu merak ediyorum.

Hala PES'i FIFA'ya tercih edenler var. Onlarda çoluk çocuk genelde gerçi.
  • PES denen çöpü oynayana helal olsun demek düşer bize de.

%99 kolaylığından oynuyor. FIFA'yı beceremediği için. Ne kadar PES'ci tanıdıysam hepsini PES'te yendim bugüne kadar. PES oyuncusunun beni herhangi bir oyunda yenmesi imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desmond

PES denen çöpü oynayana helal olsun demek düşer bize de.

%99 kolaylığından oynuyor. FIFA'yı beceremediği için. Ne kadar PES'ci tanıdıysam hepsini PES'te yendim bugüne kadar. PES oyuncusunun beni herhangi bir oyunda yenmesi imkansız.

Davet atsana bana, merak ettim napıyosun da yenemiyor bu pes ciler seni, ps4ü bıraktırırlar burda sana, ne konuşuyorsun? Ortalama 1dk da bir gol yersin burdaki iyi oyunculardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykan19o3

Fifa almış götürmüş Pes hala yok hakemin spreyi yok Arsenal'ın lisansı yok ayar çubuğu yok taktik ekranı gibi boş boş işlerle uğraşıyor.

Aykan, İzmir osmangazi ye geldin, abi abi dedin yanıma koştun kısa pantolonla geziyordun henüz, pes2011 ps3 cd sini benden satın aldın, tıpkı bir çocuğun olması gerektiği gibi heyecanlıydın, benden indirim istiyordun, hatırladın mı beni?

Şimdi gördüm ki geldiğin yeri ve eskiyi inkar eder olmuşsun ve burda Fifa misyonerliği yapıyorsun
  • ben pes konusuna pes konusu demem fifacılar gelip "sene 2016 siz hili pes mi iyniyisiniz" demeden
  • ya şaka bir yana pesin eksikliklerini biz de biliyoruz. misal imzamda myclub Bjk yazar ama oyunda Bjk yok türkiyede bu kadar pes satılmasına rağmen yok veya lisans probleminin bir türlü düzeltilememesi, bunların elbette ki farkındayız tepki olarak da ya oynamıyoruz yada oyunu almıyoruz ama fifa deneyip de seven çok az kişi gördüm. bir kere oyuncuların hepsinin amerikan güreşçisi vücuduna sahip olması çok itici geliyor. şutlar bi garip zaten ama peste oyuncunun üzerinde isim yazmasa dahi o oyuncuyu tanıyabilirsin. topu alışından vücut yapısından şut atışından vs player id dedikleri şeyi pes çok iyi yansıtıyor. fifanın artısı yok mu elbette var bi kere süslemeyi çok iyi biliyorlar oyunu spreydi kale içi su şişelerinin fiziksel tepki vermesi stadyumlar taraftarlar verdikleri maç atmosferi bunları inkar etmiyoruz ki ama bizim için öncelik "oynanabilirliktir".

biz ea veya fifa ya düşman değiliz battlefield, star wars battlefront vs. gibi oyunları aldık oynuyoruz bu oyunlarda kullanılan oyun motoru fifa da kullanılacakmış inşallah güzel bi oyun yaparlar da elimizin altında bir alternatif olur. yani fifa bana pes 2015in kalitesinde veya üzerinde bir oyun sunarsa ırkçılık mı yapacam alır oynarım.

at gözlüğüyle bakan fanatik fifacılara ithaf edilmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: angelsbjk

ya şaka bir yana pesin eksikliklerini biz de biliyoruz. misal imzamda myclub Bjk yazar ama oyunda Bjk yok türkiyede bu kadar pes satılmasına rağmen yok veya lisans probleminin bir türlü düzeltilememesi, bunların elbette ki farkındayız tepki olarak da ya oynamıyoruz yada oyunu almıyoruz ama fifa deneyip de seven çok az kişi gördüm. bir kere oyuncuların hepsinin amerikan güreşçisi vücuduna sahip olması çok itici geliyor. şutlar bi garip zaten ama peste oyuncunun üzerinde isim yazmasa dahi o oyuncuyu tanıyabilirsin. topu alışından vücut yapısından şut atışından vs player id dedikleri şeyi pes çok iyi yansıtıyor. fifanın artısı yok mu elbette var bi kere süslemeyi çok iyi biliyorlar oyunu spreydi kale içi su şişelerinin fiziksel tepki vermesi stadyumlar taraftarlar verdikleri maç atmosferi bunları inkar etmiyoruz ki ama bizim için öncelik "oynanabilirliktir".

biz ea veya fifa ya düşman değiliz battlefield, star wars battlefront vs. gibi oyunları aldık oynuyoruz bu oyunlarda kullanılan oyun motoru fifa da kullanılacakmış inşallah güzel bi oyun yaparlar da elimizin altında bir alternatif olur. yani fifa bana pes 2015in kalitesinde veya üzerinde bir oyun sunarsa ırkçılık mı yapacam alır oynarım.

at gözlüğüyle bakan fanatik fifacılara ithaf edilmiştir.

şahsen yıllardır Fifa yı deniyorum, boş konuşmamak, yorumsuz kalmamak için deniyorum her yıl.

''O değişti, bu değişti, şu değişti'' hep böyle şeyler söylüyor EA, aşırı abartılı atom bombası misali bir reklam stratejileri var, sanki devrim gelmiş gibi aşırı abartılı reklamlar yayınlıyorlar.
    Hangi seri olursa olsun sahaya baktığım an cırtlak renkli bir animasyon çizgi film renk paleti var, herşey mozaik gibi, pırıl pırıl çizgi film renkleri,
    sahaya bakıyorum PES te olduğu gibi bir bakışta oyuncuyu tanıyamıyorum, bütün oyuncuların fiziği aynı ve cılız, 22 cılız adam sahada, kimin kim olduğu belli değil,
    Şut çekerken ve pas yaparken o topun dolgunluk hissi yok, uçan balon gibi, hafiflik hissi veriyor, oyuncular sanki yere basmıyor, kuş tüyü kadar hafifler, dolgun ve belirginlik yok oynanışta.

• PES konusuna Fifa hakkinda yazilanlari okuyunca sanarsin Fifa kusursuz bir oyun. Fifa konusunda %90'i sikayetci, oyunun metacritic kullanici ortalamasi 10 uzerinden 4.3! Birakin artik bu konuda fanboylugu. Ben yillardir PES oynuyorum ama twitter'dan yada mail ile de en agir elestirileri yapiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2007 öncesi Pes'le geçti 2007 den beri Fifa oynuyordum 2015 de Pes'e geçtim 2016'da Pes'le geçti 2017 ne olur bilemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pes Artık eski günlerine dönsede bizde pese geri dönsek..
  • Geçen sene birazda fifacıların gazına gelip fifa 16 satın aldım 1 ay online oynadım.takım ruhundaki yanlışlar,momentum,kaleci ışınlanması,savunma yapmasan bile her maç iki penaltı aklımda kalanlar.pesin şuanki laglı hali bile terazide ağır basar.pesçilerde önyargı yok kim iyiyse onu alırlar

• ISS den beri PES oynayan biri olarak PES defterini 2010 yilindan sonra kapattim. PES 2010 zirveydi bana göre. PES 4, PES 6 ve PES 2010 gibisini KONAMI daha yapamaz.

PES te sevmediğim çok yan var birincisi oynarken özgür değilsin. Topla dribbling yaparken karşına rakip geldi fifada direk son anda tereyağından kıl çeker gibi topu kurtarabiliyordum. Peste ise dribbling animasyonunun bitmesini bekliyorsun, bittikten sonra hamleni yapıyorsun. O yönden çok kıt pes.

Şunu net söyleyeyim FIFA oynayan birinin PES e dönüp sürekli oynaması imkansızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 10 Haziran 2016; 14:16:04 >

• Dostum kusura bakma ama amatör zorlukta Fifa oynayıp Neden Fifa diye video çekmen komik geldi. Şu videonun barındırdığı yürüyerek adam geçmeli pozisyonlar adamı Fifa'dan soğutur. İki oyunu da Legendary ve Superstar zorluklarda denemeden neyin ne olduğunu anlayamazsın.

• Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    Amatörde oynamıyorum fakat zorluğa takılma esnekliğe bak. PES oynuyorsan dribbling yapmayacaksın. Dribling demek top kaybı demek. Oyun animasyon özürlüsü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 10 Haziran 2016; 14:43:36 >
  • Buna ben de katılıyorum. Pes'in çalım animasyonları akıcılıktan uzak ama FIFA'da da tabiri caizse bu işin boku çıkmış durumda. Öyle ki 5 star skill move olan oyuncularla iyi skill yaptığınızda topu kaptırmak neredeyse imkansız. Gerçek hayatta böyle üst üste skill move görmedim maçlarda. Haliyle Fifa'da da çalımlar çok arcade bir yapıda. Bence bunun ortasını bulmalı oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Buna ben de katılıyorum. Pes'in çalım animasyonları akıcılıktan uzak ama FIFA'da da tabiri caizse bu işin boku çıkmış durumda. Öyle ki 5 star skill move olan oyuncularla iyi skill yaptığınızda topu kaptırmak neredeyse imkansız. Gerçek hayatta böyle üst üste skill move görmedim maçlarda. Haliyle Fifa'da da çalımlar çok arcade bir yapıda. Bence bunun ortasını bulmalı oyunlar.

18. saniyedeki Meyer in pozisyonundaki esnekliği PES te yapamazsın
    48. saniyedeki Aurier in koşup son anda topa sahip olmasını peste yapamazsın
    1 dakika 55. saniyedeki Meyer in esnek hareketiyle kaleciyle karşı karşıya olduğu pozisyonu peste yapamazsın. Neden yapamazsın çünkü oyunda animasyon yok. Ben kafamda ne düşünürsem oyuna yansıtabiliyorum. Topu önümdeki 3 kişiye değil 4. kişiye atmak istiyorum atıyorum. Ara pas atarken nasıl şekilde gitmesini istediğimi kafamda tasarlayıp oyuna uygulayabiliyorum.

Ben fifaya kusursuz bir oyun demiyorum. ama bu durumda pes ten çok çok iyi olduğu kesin. fifada da çıldırığım bir çok şey var. Daha iyisi olana kadar şuan malesef en iyisi FIFA.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.