Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
26 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil
5 sn
62.413
Cevap
639
Favori
2.478.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün arkadaşımın eşi için inceledik. sürücü kopkit kısmı sizi çok güzel sarıyor. gerçekten harika olmuş. malzeme kalitesi muazzam geldi. ön yolcu kısmı tasarım nedeniyle sürücü kısmına göre dar.
    bence asıl sıkıntı arka koltuklarda.koltuklar hem rahat değil hemde bu boyutta bir araç için diz mesafesi yetersiz geldi.
    motor-şanzıman gayet iyi, öyle aman aman bir performans yok zaten bu sınıfta bunu bekleyende yoktur.
    süspansiyonlar ne çok sert nede çok konforlu.
    bagaj ne çok kötü ne çok iyi. 1-2 çocuklu aile için yeterli gelir.

ardından hyundaiye geçtik. tuscon maşallah 3008 den sonra çok ferah geldi. ancak 3008 deki kaliteden sonra çok vasattı iç tasarım. leğen plastiği kokusunuda alınca test etmeden kaçtık

araç biraz daha geniş veya 5000 tl ucuz olsa el sıkışıp çıkardık muhtemelen. peugeot bu fiyatlandırma ile tarihi fırsatı kaçırmış. fiyatlandırma dediğim gibi olsa tüm rakiplerini toprağa gömüp çıkarırmış bu araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ds4 -- 26 Ekim 2016; 9:30:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: santacruz

Selamlar,

2015 Black edition QQ dizel otomatik sahibiyim, bir kaç kelam da ben edeyim. 3008'i geçen pazartesi test etme fırsatı buldum, biraz mübalağa olacak ama, 3008'den inip benim QQ'ya binince traktöre binmiş gibi hissettim :)

Qashqai'yle kıyasladığım zaman yeni 3008'in ses yalıtımı ve süspansiyonlarını çok başarılı buldum.Bunu ayrıca QQ'nin arka koltuğunda her tümsekte ve bozuk yolda hoplayıp zıplamaktan şikayetçi olan eşim de , "bunun arka koltuğu çok rahatmış" diyerek teyid etti. Açıkçası QQ'daki 19" jantlardan çok şikayetçi olduğum için, 3008'in de 19" jant olması ilk başta beni biraz düşündürmüştü, ama yola çıkar çıkmaz , bu endişemin yersiz olduğunu anladım. Tahminimce 3008'in 55 yanak olması (QQ'da 45) ve süspansiyonların daha konforlu olmasının bunda payı büyük.

Ayrıca benim 1.6 dci motordan kabine pancar motoru sesi gelirken, peugeot 3008'in içinde motor gürültüsü neredeyse hiç yoktu. Buda ses yalıtımının ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi.

Kabin içi kalitesi ve işçiliği olarak da , QQ zaten bu konuda sorunlu bir model olduğu için , 3008'in bir sınıf ötede olduğunu söyleyebilirim.

Fiyat konusunda bu tip kompakt SUV sınıfında aşağı yukarı fiyatlar aynı, Peugeot da sınıf standartlarında rekabetçi bir fiyat belirlemiş, önümüzdeki ay ODD verileri yayınlandığında satışları da göreceğiz. Fiyatlandırmanın doğru mu yanlış mı olduğu o zaman belli olur. Bu arada QQ'nin benzinli fullüyle , 3008'in dizel fullünü karşılaştıran arkadaşa da, 3008'in benzinli fullünün 112900 olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca herkeste QQ'nin ikinci elinin güçlü olduğuyla ilgili bir yanılgı var, bu kesinlikle yanlış. Bütün sene boyunca sürekli kampanya yaparak , geçen sene sattığı fiyata araba satan + %0 faizle kredi veren Nissan Türkiye yüzünden , bu arabanın ikinci elinde ya çok zarar edip satıyorsunuz, ya da çok uzun süre bekliyorsunuz. Örneğin ben yaz başında arabamı piyasa ortalamasında bir fiyata satışa koydum, 1 ay boyunca 1 kişi bile aramadı, aramayı bırak mesaj atıp şu fiyat olur mu diyen bile çıkmadı :) Örneğin benim aracım şu anda 0 hasar, 15bin km'de ve ben 0km aldığımda geçen sene 113bin civarıydı, şu an satılan kampanyalı fiyat 117bin :) Ben 103'ten satışa koyuyorum, kimse aramıyor.Aldığım Nissan bayisine kaça geri alırsınız diyorum 90 diyorlar :))) E bu mu 2. eli güçlü araç :)))

Sonuç olarak ben 3008'i beğendim, arabamı satabilirsem en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

Saygılar,

bence bi daha bakın fiyat listesine.

• quote:

Orijinalden alıntı: santacruz

Selamlar,

2015 Black edition QQ dizel otomatik sahibiyim, bir kaç kelam da ben edeyim. 3008'i geçen pazartesi test etme fırsatı buldum, biraz mübalağa olacak ama, 3008'den inip benim QQ'ya binince traktöre binmiş gibi hissettim :)

Qashqai'yle kıyasladığım zaman yeni 3008'in ses yalıtımı ve süspansiyonlarını çok başarılı buldum.Bunu ayrıca QQ'nin arka koltuğunda her tümsekte ve bozuk yolda hoplayıp zıplamaktan şikayetçi olan eşim de , "bunun arka koltuğu çok rahatmış" diyerek teyid etti. Açıkçası QQ'daki 19" jantlardan çok şikayetçi olduğum için, 3008'in de 19" jant olması ilk başta beni biraz düşündürmüştü, ama yola çıkar çıkmaz , bu endişemin yersiz olduğunu anladım. Tahminimce 3008'in 55 yanak olması (QQ'da 45) ve süspansiyonların daha konforlu olmasının bunda payı büyük.

Ayrıca benim 1.6 dci motordan kabine pancar motoru sesi gelirken, peugeot 3008'in içinde motor gürültüsü neredeyse hiç yoktu. Buda ses yalıtımının ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi.

Kabin içi kalitesi ve işçiliği olarak da , QQ zaten bu konuda sorunlu bir model olduğu için , 3008'in bir sınıf ötede olduğunu söyleyebilirim.

Fiyat konusunda bu tip kompakt SUV sınıfında aşağı yukarı fiyatlar aynı, Peugeot da sınıf standartlarında rekabetçi bir fiyat belirlemiş, önümüzdeki ay ODD verileri yayınlandığında satışları da göreceğiz. Fiyatlandırmanın doğru mu yanlış mı olduğu o zaman belli olur. Bu arada QQ'nin benzinli fullüyle , 3008'in dizel fullünü karşılaştıran arkadaşa da, 3008'in benzinli fullünün 112900 olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca herkeste QQ'nin ikinci elinin güçlü olduğuyla ilgili bir yanılgı var, bu kesinlikle yanlış. Bütün sene boyunca sürekli kampanya yaparak , geçen sene sattığı fiyata araba satan + %0 faizle kredi veren Nissan Türkiye yüzünden , bu arabanın ikinci elinde ya çok zarar edip satıyorsunuz, ya da çok uzun süre bekliyorsunuz. Örneğin ben yaz başında arabamı piyasa ortalamasında bir fiyata satışa koydum, 1 ay boyunca 1 kişi bile aramadı, aramayı bırak mesaj atıp şu fiyat olur mu diyen bile çıkmadı :) Örneğin benim aracım şu anda 0 hasar, 15bin km'de ve ben 0km aldığımda geçen sene 113bin civarıydı, şu an satılan kampanyalı fiyat 117bin :) Ben 103'ten satışa koyuyorum, kimse aramıyor.Aldığım Nissan bayisine kaça geri alırsınız diyorum 90 diyorlar :))) E bu mu 2. eli güçlü araç :)))

Sonuç olarak ben 3008'i beğendim, arabamı satabilirsem en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

Saygılar,

QQ kullanıcısın karşılaştırmasını okumak çok güzeldi, teşekkürler.

Motor-şanzıman performanslarını da karşılaştırır mısınız?

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    özür dilerim haklısınız, ben QQ'da 1.2 olduğu için , o modelleri karşılaştırmışım.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

SUV tanımıyla ilgili sanırım bir kafa karışıklığı var. Bu segmentin arazi araçı demek değil. Hepsi şehir kullanımı için tasarlanmış güzel oyuncaklar.

Alanda satanda bunu biliyor. 4x4 denilen araçlar dahi elektronik çekiş kontrol sistemlerinden ibaret. Yerden biraz yüksek, görüş açısı geniş. sedan arabalardan kısa, kolay park edilebilir, bagaj hacmi tatmin edici araçlar.

Bizim milletimiz SUV hastası demek yanlış bir düşünce. Tüm dünyada böyle bir talep var. Bu yüzden her marka SUV araçlara yöneliyor. 20 yıl önce station vagon neyse SUV'da bugün öyle.

Aşağıdaki link bu konuda iyi bir örnek, güncelini bulamadım ama 2015 yılında SUV ilk defa en büyük segment oldu muhtemelen daha da büyüyecek.

http://www.jato.com/suv-takes-over-as-the-best-selling-segment-in-europe-for-the-first-time/

Nissan bu talebi erken görüp doğru hamlelerle pazar lideri oldu. Avrupada ve Türkiyede parlamasının sebebi bu ama artık başka güçlü oyuncularda var. Pazar kaybını burada hepimiz beraber göreceğiz. Bu arada Murrano, Patrol, Pathfinder gibi modelleri bize layık görüp bu Türkiye pazarına sokmadıkca benim gözümde beş para etmez.

• savas1000 S kullanıcısına yanıt
    QQ kağıt üzerinde 10bg daha güçlü ama bence şanzıman dolayısıyla o gücü tam olarak kullanamıyorsunuz. Diğer taraftan CVT herkesin düşündüğü gibi sorunlu bir şanzıman değil, konfor ve ekonomi amaçlı üretilmiş olduğu için performanslı kullanımda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Ben genelde sakin kullandığım için performans karşılaştırması yapmam doğru olmaz, çünkü herkesin beklentileri farklıdır. 3008 beni tatmin etti diyebilirim. QQ'de motor ve şanzıman olarak iyiydi ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

3008'in kasım satışları qashqai'nin önünde olabilir. Ancak yıllık totalde geçmesi imkansız şu fiyatlarla. Boş qashqai 75binin altına alınabiliyor şu an. Platinium premium pack modeli ise 110bin. Boş 3008 88bin Gt line benzinli 3008 130bin. Qashqai segment lideri. 2. eli çok güçlü. Bunlara bi de peugeot'nun tr'de pek de iyi olmayan namı ve saçma fiyat politikası eklenince 3008'in qq'den fazla satma olasılığı yok. Yazık ettiler güzelim araca. Düzgün fiyat politikası ile hem segmentte iyi bi yere gelebilir hem de peugeot'un marka imajını çok yukarı taşıyabilirlerdi.

Karşılaştırmayı yanlış yapıyosunuz, qq platinium premium donanımla, allure+elegance donanımı eşdeğer, gt line eksta üst donanım (165 hp motoru var qq nun 115)

liste fiyatları

qq platinium premium 118550

3008 allure + elegance 119900

fiyat harici iç dış tasarımdan bahsetmiyorum zaten hepimizin bildiği konu.

işin içine qq nun 10 binde bir 1000 tl lik bakımını sokun

3008 de bu bakım 500 tl ve 15 binde bir

Bakım fiyatlarını dizele göre yazdım benzinlisini bilmiyorum ama benzinlide de aynı oranda inecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi underdog -- 26 Ekim 2016; 10:36:32 >

• Bilgileri paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Sanki uzun zamandır SUV piyasasında böyle domine eden araç gelmemişti.Hyundai Tucson ile başlayan, kalite ve rekabet artışını maalesef Tiguan ve Ateca de görememiştik.Umudunu yeni Kuga ve Kodiac a saklayanlarında aklını çelen bir araç olmuş.Biraz da kullanıcı yorumları artınca olumlu ve olumsuz yanlarını daha net değerlendirebiliriz.

Bence grid control olmayışı başka araçlarda kabul edilebilr ama sen de bu teknoloji varken getirmemek ciddi bir pazarlama hatası....

Alanlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • underdog kullanıcısına yanıt
    QQ ppp şu an 112bine satılıyor. Allure+elegance+deri döşeme olarak hesaplamanız lazım çünkü ppp'de deri döşeme standart. 3008'de 8bin lira ve allure ile alınamıyor. Yine de bu şekilde baktığınızda 128bine geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,
    3008 arac isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim
    mepa otomotiv
    ekrem güler 212 698 44 44 dahili 133
  • quote:

QQ ppp şu an 112bine satılıyor. Allure+elegance+deri döşeme olarak hesaplamanız lazım çünkü ppp'de deri döşeme standart. 3008'de 8bin lira ve allure ile alınamıyor. Yine de bu şekilde baktığınızda 128bine geliyor.

qq ppp de ısıtmalı manuel ön koltuklar var, sizin dediğiniz pakette elektrikli, ısıtmalı, hafızalı, masaj yapan koltuklar var, diyelim alınabiliyor 128 e geliyor,
    bu iki aracıda kullanan biri aradaki farkı verir diye düşünüyorum, ama 3008 de fiyat 5000 tl şişirilmiş çıktı, bu fark olmasaydı pazar lideri olurdu o konuda hata yaptılar. Şimdi çıkan araçlar 5000 düşük olacaktı 2017 deki zamlada şimdiki fiyatlara gelecekti. Şimdi ne olur bekleyip görecez hakkımızda hayırlısı.
  • underdog kullanıcısına yanıt
    Bence de fiyatlamada hata yapıyorlar. Bu aracın piyasayı domine etmesini istiyorsanız şimdiki fiyatlardan 5-10bin düşük çıkarıp yoğun bir satış yapacaksınız. Araçların en iyi reklamı sokaklarda,caddelerde olur. Araç iyice tuttuktan sonra yeni yılla beraber 5bin artırırsınız, hem ilk alanlarda ''acaba ikinci elde ne olur'' düşüncesi kalmaz hem de bakın araç iyi ve satıyor izlenimi verirsiniz. Koskoca firmasın ama adam gibi yönlendiren yok,yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

Bence de fiyatlamada hata yapıyorlar. Bu aracın piyasayı domine etmesini istiyorsanız şimdiki fiyatlardan 5-10bin düşük çıkarıp yoğun bir satış yapacaksınız. Araçların en iyi reklamı sokaklarda,caddelerde olur. Araç iyice tuttuktan sonra yeni yılla beraber 5bin artırırsınız, hem ilk alanlarda ''acaba ikinci elde ne olur'' düşüncesi kalmaz hem de bakın araç iyi ve satıyor izlenimi verirsiniz. Koskoca firmasın ama adam gibi yönlendiren yok,yazık...

Aynı şekilde o yönlendirenler, 18 jant+grip kontrol yerine, 19 inc jantı seçmiş, ben bayide de dedim pejonun içinde bir ajan var onu bulun çıkarın batırmaya çalışıyor pejoyu En azından bu fiyata 18 jant + griple gelseydi yine anlardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: underdog

quote:

qq ppp de ısıtmalı manuel ön koltuklar var, sizin dediğiniz pakette elektrikli, ısıtmalı, hafızalı, masaj yapan koltuklar var, diyelim alınabiliyor 128 e geliyor,
    bu iki aracıda kullanan biri aradaki farkı verir diye düşünüyorum, ama 3008 de fiyat 5000 tl şişirilmiş çıktı, bu fark olmasaydı pazar lideri olurdu o konuda hata yaptılar. Şimdi çıkan araçlar 5000 düşük olacaktı 2017 deki zamlada şimdiki fiyatlara gelecekti. Şimdi ne olur bekleyip görecez hakkımızda hayırlısı.

Ben zaten 3008 tasarım olarak (iç-dış) segmentteki en iyi araç olduğunu düşünüyorum. Çoğunluk katılacaktır. Tabi zevkler tartışılmaz ötekileri de beğenen çıkacaktır. Deri koltuk zaten olsa da benim alacağım bi opsiyon olmaz mesela o da ayrı konu. Ama fiyatlandırma bence de yanlış oldu. QQ örneğini segment lideri olduğu için verdim. Yoksa 10 kişinin önüne koyun 2 aracı, al birini bedava git deyin 9u 3008'i alır gider muhtemelen. Ama bu işler sadece tasarımla falan yürümüyor. Algılar çok önemli. İnsanımız peugeot'ya mesafeli. Peugeot da hazır böyle bi araç yakalamışken uygun fiyatlama ile çok farklı konuma gelebilirdi. Yukarıda bi arkadaş demiş Nissan'ın marka algısı QQ'den ibaret diye. %100 olmasa da doğru bi söylem bence. Ortada markanın dahi önüne geçmiş bi model var. Peugeot da 3008 ile böyle bi ivme yakalayabilirdi. Çünkü araç şayet kronik bi sorunu yoksa çok kaliteli duruyor kağıt üzerinde. İyi bi motor, sorunsuz tam otomatik bi şanzıman, 10 numara bi tasarım vs. Bence de fiyat 7-8 bin yüksek. Yani allure+elegance paket QQ ppp ile aynı fiyata gelmeliydi. Ve otomatik ile manuel vites seçenekleri arasında bu kadar fiyat farkı olmamalıydı.

• herkes daha ucuz olsun demis ben de isterim ucuz olsun, ama varsin 8 bin fazlaligi olsun aracin yalitimi suspansiyonu kalitesi iyi olsun .. ki 3008 bunlari basarmis gorunuyor. araba aldiktan sonra keske 3 -5 fazla olsaydi da daha iyisi olsaydi deniyor

• Bu araçlar Tunus için üretildiği ancak son anda almaktan vazgeçtikleri için grip kontrol koyulmamış olabilir. Muhtemelen bu gelen partiden sonra Grip Kontrol gelecektir.

• elimde bulunan araçlar
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp manuel sedefli beyaz
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 '' ' ' ' sport pack
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 kırmızı sport pack

3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 kırmızı elegance pakt
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 sedefli beyaz elegance pakt
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 amazonit gri '' ''
  • bayucuz kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum. Bazı arkadaşlar bu konunun gündeme getirilmesine karşı çıksa da daha iyi bir fiyat politikası ile bir anda herkesin diline dolanan bir model haline gelebilirdi.
    Nissan markası ilk QQ ile bunu yaptı. Sonra tipini kimsenin beğenmediği, içi takır takır sert plastik olan Juke modelini dahi satabilen bir marka haline geldi. Nissan bunu yapabilmişken Peugeot benzer taktik izlese marka değerini çok artırırdı.

Bekleyip satış rakamlarını göreceğiz. Forumda şuan bu sayfa hareketli olsa da dışarı henüz canlı olarak görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem742

elimde bulunan araçlar
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp manuel sedefli beyaz
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 '' ' ' ' sport pack
    3008 Active 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 kırmızı sport pack

3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 kırmızı elegance pakt
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 sedefli beyaz elegance pakt
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 amazonit gri '' ''

hangi bayiye sorsam.. kalmadı sıra yazıyoruz diyordu... eeee...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebix C kullanıcısına yanıt
    Tunus Cezayir vs gelen araçlarda grip control var

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.