Şimdi Ara

Hangi kombiyi seçmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    119 m2 net
    3+1
    güney cephe
    1. kat (altı sığınak,laminat altı kapronla yalıtım yapılacak)
    10-11 m petek
    Ev sıfır, hiç oturulmamış,
    Apartman yeni, yalıtımlı

Yoğuşmalı Buderus veya Vaillant (24 KW) düşünüyordum ama fiyatları yüksek geldi. Evin içini yapan müteahhit Airfel bayisiyiz isterseniz onu takabiliriz dedi. Airfel hakkında internette pek bilgi bulamadım. Kombi seçimim hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• vlknglbl kullanıcısına yanıt
    eviniz hem yalıtımlı hem güney cephe bütçeniz varsa kesinlikle premix yoğuşmalı kombi alın
    buderus'tan buderus gb62 öneririm airfel'in kombileri kalitelidir airfel digifel premix öneririm
    peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktırırsanız tasarrufunuz artar:danfoss ra 2000
    evin ortasına da kombiye uyumlu modülasyonlu veya on-off oda termostatı
  • Öncelikle merhaba. Hep aynı şey sorulduğu için yeni konu açmak istemedim. 2 yıl kadar önce bana tavsiyelerde bulunmuştunuz ama biz ancak bu sene geçebiliyoruz doğalgaz. Küçük bir ilçede yaşıyorum, iki yerden teklif aldık ama açıkcası pek güven vermediler. Petek olarak 10.5 metrekare petek var. Balkona konulacak kombi ama cam balkon yok. Yapılacak ama yetişir mi bilemedim. 120 metrekare net ve dubleks evim var. En üst kat, çatı betondan, arada cam yünü yalıtım var. Alt kat ytong ama üst katın bazı yerleri normal tuğla ve mantolama yok. Mobil sistem denilen dağıtım sistemi mevcut. Ev 4 yıllık, kömür merkezi ısıtma ile 50 derecede kışın 25-26 derece iç sıcaklık ölüyordu ve tshirt le rahat oturuluyordu. Şimdi viessmann vitodens 100 26kw takalım diyor birisi. Diğeri alarko 36 kw takmak istedi. Fiyatlar sırayla 3200 ve 3100 tl. Ama ayarları ne kadar detaylı, hangisi güvenilir, bilemiyoruz. Bizim isteğimiz 23 veya en fazla 25 derece iç sıcaklığa ve homojen bir sıcaklık dağılımına sahip olmak. Kablosuz oda termostat ve tetmastatik vana da istiyoruz. Regülatör gerekli mi bilemedik ama onun olması da isteğimiz.
    Sizden öğrenmek istediğim hangi markalara yönelmeliyiz? Fiyat mantık sınırları içinde sorun değil. Kalorinin düşük veya yüksek olmasının farkı nedir? Kombi fiyatları biraz yüksek gibi geldi bana, sizin görüşünüz nedir? Bir de banyoda sıcak su kullanırken suyun sıcaklığının sürekli çok artıp çok azalmasının önüne nasıl geçeriz. Teşekkür ediyorum şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• theadramelech T kullanıcısına yanıt
    10.5 metre petek için 24kW kombi yeterli daha önce 50c ile ısındıysanız demek ki petek metrajı yeterli yeni kombi alsanız rahatlıkla ısınırsınız
    bence bulunduğunuz bölgede bulunan markaların servislerin durumuna göre kombi seçin örneğin ilçenizde baymak ın servisi iyidir baymak alın veya eca iyidir tercihiniz o yönde olsun
    ev dubleks olduğu için alt kattaki bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000 böylece üst kattaki petekler daha iyi sirküle olur
    üst kata da kablosuz oda termostatı olabilir
    f/p premix yoğ kombi
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    bosch condens 2500w
    termoteknik logic
    airfel digifel premix
    buderus gb62
    immergas alpha eco 28
  • @disintegration çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Firmaya Buderus gb62 siparişi verdim, ayrıca termostatik vana da ekledim. Şİmdi aklımdaki tek sorun kablosuz oda termostatı. Buderus'un kendi ürünleri çok pahalı geldi, kombi montajını yapacak olan firma General marka kablosuz oda termostatı önerdi. Her marka ve model birbirine uyumlu mudur acaba? Bir de kablosuz oda termostatı alınca termostatik vanaya da gerek var mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlknglbl -- 20 Mayıs 2016; 11:53:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.