Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xmxksk

Amd için bu tdp değerleri gerçekmi valla çok şaşırtıcı

mesaj avatar uyumu :D
  • Amdnin zayifligina gulenleri anlamiyorum..nvidiaya rakip kesinlikle olmali ki nvidia fiyatlari tavan yapmasin. rakip yoksa adamlar istedigi fiyata satar. Amd intel buna en iyi ornek. intel islemciler niye pahali bi dusunun bakalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd bu sessizliği ne zaman bozacak çok merak ediyorum.
  • Desktop ve notebook piyasasında vga olarak lider Intel sonra nvidia sonra amd. Amd konsoldan götürüyor piyasayi. Yakında yeni vr konsollar çıkacak ve orda da polaris mimarisi kullanılacak Dx12 async mevzusu yuzunden oyunların coguda konsol öncelikli olduğundan async destekleyecek çoğu oyun. Çünkü async daha verimli. Nvidia nın şu anki hamlesi erken kart çıkarıp ne kadar çok satarsak kardır olayı.Aynı mimariyi düşük nm yapıp frekans arttırıp kakala mantigi. Bir sonraki mimaride de async ekleyecekler kartlarına.Asıl nvidia mimarisi kuvvetli kartlar bunlar olacak isimlendirmeyide degistirecekler. Amd apu olayına kasıyor notebook piyasasına gözünü dikmiş durumda. Onun haricinde desktop tada idare ederler batmaz hiçbir şekilde. Benim tavsiyem kullanıcılara alacajlarsa gtx 1060 r9 480 gibi 2 sene idarelik fiyat performans gpu larıalmaları. Ellerinde gtx 970 980 r9 390 gibi kartlar olanlar geçmemeli yeni kartlara gereksiz olur haybeye para verirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nal mı topluyor? Mağarada yaşıyorsunuz heralde. Şu anki R9 serisinin GTX serisinden çok daha iyi olduğunu biliyorsunuzdur umarım.

• Herkes fanatikliğini belli etmiş. İki ekran kartı karşılaştırmasında hangisi kötü çıkarsa atıp tutabilirsiniz. Bu forumda bir NVIDIA manyaklığı var. AMD yazsak nvidia alın diyorlar. Diğer forumlar gayet saygılı.

• http://www.guru3d.com/news-story/polaris-validation-failed-might-launch-in-october-now.html

Rumor: Polaris validation Failed Might Launch in October Now
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Diger bir konuda bu haberi yapan kisinin pek guvenilir olmadigi yonunde birseyler yazmislardi. Ayrica Vega'nin dahi one cekildigi ve Ekim ayinda piyasaya cikacagina yonelik haberler de var.
    Bir kisi de Guru3d haberi yorumlarinda halihzirda 911 mhz hizindaki Polarisin PS4 Neo gelistirici kitinde calistigindan bahsetmis.

Umarim Polaris erteleme isi sadece duyum olarak kalir. Eger gercek olursa Nvidia'ya gun dogar ve 6 ay icinde yuksek satis rakami yakalar.

Normalde Nvidia nispeten ust seviye kartlari su an duyurmus durumda. Orta seviye 1050/1060 lari ise sonbaharda duyuracak.

AMD Polaris ile giris ve orta seviye r9 serisi (470/480/480x) ile yaz aylarinda satis yapar diye bekliyorduk.

Sonbaharda ise gtx 1070/1080 rakibi Vega cikar. Vega bunlardan bir tik yukarida ve HBM2 ile gelirse de GTX1080Ti ile 2017 basinda/ilk ceyreginde Nvidia cevap verir.

Bu zaman cizelgesi firmalar icin oldugu kadar son kullanici icin de makul bence. Boylece her fiyat araliginda kart pazarda olacak.

Ama yok AMD ilk kartlarini bile sonbaharda cikarirsa Nvdia gtx1070i 379 USD ile satisa sunduguna pisman olur heralde :)

• GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    Beklenti içinde olmak ve dilemek mi yerinde?

Herkes beklenti içinde olur ve dilerse aynı zamanda da Nvidia kart alırsa %0 pazar payıyla ATI'nin batması mı yerinde hocam?

Beklenti içinde olmak, dilemek, dua etmek, şarkı söylemek... Bunlar fasa fiso şeyler hocam. Pratikte bir yararı yok. ATI kart satılmazsa (isterse daha iyi performans veren kartlara sahip olsun) sen sabaha kadar dile ve beklenti içinde ol Nvidia arkadan yaklaşıp kulağa doğru "Nvidia" diye fısıldayıp son kullanıcıyı öper.

Bırak isteyen istediği duruma sevinsin...
  • Yalnız şunu hatırlamakta fayda var 2016 sonları ya da 2017 ilk çeyrek Amd yeni işlemcilerini getirecektir. Belki bir gövde gösterisi yapabilir hem alt-orta seviye Polaris üst seviye Vega'dan oluşan bir topluluğu düşününce Vega'yı öne çekmesi çok olumsuz bir olaymış gibi gözükmüyor.

http://wccftech.com/amd-zen-cpu-8-core-summit-ridge-launching-october/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 12 Mayıs 2016; 21:06:53 >
  • klasik amd işte,hardcore troll herifler...
    @Mete Can Karahasan buyur karrrrdeş dans pistine alalım seni...
  • Valla vegayı öne çekmesini ben de olumlu bakıyorum ama tüm seriyi o kadar geciktirirse iyi olmaz. R9 480 artık çıkmalı.

• Reddit'te dedikoduyla ilgili açılan konuda bir hissedar bu akşam izlediği online toplantıda Lisa Su'nun Polaris'te herhangi bir gecikme olmadığı söylediğini aktarmış:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4j16sc/rumour_polaris_validation_failed_might_launch_in/

quote:

I just finished listening/watching the quarterly stock market investors presentation from AMD. Basically, Lisa addresses her shareholder's with some information on how business is doing. During the presentation she stated that Polaris is still on track for it's original release date. I'd imagine this is the most current and up to date information, available only within the last 10 minutes.

quote:

Nope. Pretty vague on most topics really. To clarify a little, she actually said, "Polaris is still on track to be in the market this summer." I personally was hoping for spring, but still, kinda vague in her wording. She didn't delve too deeply into any one topic, as she was discussing semi custom, CPU's, and joint ventures as well.

Tabi buradaki asıl ilginç kısım şurası: Polaris, "herhangi bir gecikme olmaksızın bu yaz piyasada olacak"

• bir daha nvidia ya bulaşma inatla ama inatla amd yi bekleyecem umarım onlarda suyunu çıkartmazlarda bu ay sonu tanıtırlar
  • Konuyla ilgili neler var diye baktım da mevzu biraz muğlak. Kesin bir ifade yok. Ancak Computex'te AMD ortaklarına ait kartlarının olmayacağı neredeyse doğrulanmış ggörünüyor. Diğer taraftan AMD'nin elindeki Polaris 10 (Ellesmere) GPU'sunun A0 olarak adlandırılan ilk sürüm olduğu, gelecek hafta A1'in beklendiği gibisinden bilgiler var. Geçen yılki Nano'nun çıkış hikayesine dönecek gibi bu iş. İnşallah öyle olmaz diyelim.

Bir de yukarda bahsi geçmiş; AMD'nin daha önceki GCN GPU'ları, aslında doğrudan konsollarda kendine yer bulmuştu diyebiliriz. 3 hafta kadar önce Polaris 10 özelliklerinde bir GPU'nun yeni PS4'te bulunacağını söyleyenler oldu. Ayrıca Polaris 11'de Nintendo NX'te kendine yer bulmuş görünüyor. Daha önce de Pit Cairn'ın PS4'te, Bonaire'ın ise XBOX One'da kullanıldığını görmüştük. Tabi bunlar APU içindeki GPU'lar olarak gelmişti. Şimdi de bir benzeri söz konusu sanıyorum. Ama işin kötüsü, yeni PS4'ün ne zaman geleceği belli değil ve Nintendo NX'in 2017 Mart ayında çıkacağı biliniyor.

• R9 480X 150 Watt veya daha düşük güç tüketimi olacak, 299 dolardan satışa sunulacak, 14 nm, performansı 5.5 tflops. (R9 380X 4.0 TFlops)
    R7 460X 50 Watt veya daha düşük güç tüketimi olacak, fiyat belli değil, 14 nm, performansı 2.5 tflops. (R7 260X 2.0 tflops)

Demek ki neymiş efendim donanım dünyasında her şeye balıklama atlayıp yorumlarda bulunmaktansa, beklersin herkes kendi kozunu oynar sonra yoluna bakarsın. Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz beyler?

http://wccftech.com/amd-r9-480x-470x-specs-allegedly-revealed/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 13 Mayıs 2016; 21:54:32 >

• konuya nasıl bakıyorum bu kartlar çıkınca benim 390 da gtx980 kartımın kaderini paylaşacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost37 -- 13 Mayıs 2016; 22:00:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

R9 480X 150 Watt veya daha düşük güç tüketimi olacak, 299 dolardan satışa sunulacak, 14 nm, performansı 5.5 tflops. (R9 380X 4.0 TFlops)
    R7 460X 50 Watt veya daha düşük güç tüketimi olacak, fiyat belli değil, 14 nm, performansı 2.5 tflops. (R7 260X 2.0 tflops)

Demek ki neymiş efendim donanım dünyasında her şeye balıklama atlayıp yorumlarda bulunmaktansa, beklersin herkes kendi kozunu oynar sonra yoluna bakarsın. Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz beyler?

O haber aslında çok bilgi mahiyeti taşımıyor. Önbelleklerle artan performansının ne düzeyde olduğunu bilmek gerekli. Kuramsal değerin kaçta kaçına pratik olarak erişebildiğine bakmamız gerek. Atıyorum, GTX 760 da 2.4 teraflop, GTX 960 da öyle. GTX 950 ise 1.8 teraflop iken, R7 370 2 teraflop. Fakat kimi zaman üstünlük yarışında birbirlerini alt ediyorlar. Üst serisi de duyurulmuş değil. Önemli olan liderlik yarışı, AMD'nin HBM2'ye nasıl bir geçiş planladığına bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

R9 480X 150 Watt veya daha düşük güç tüketimi olacak, 299 dolardan satışa sunulacak, 14 nm, performansı 5.5 tflops. (R9 380X 4.0 TFlops)

O haber aslında çok bilgi mahiyeti taşımıyor. Önbelleklerle artan performansının ne düzeyde olduğunu bilmek gerekli. Kuramsal değerin kaçta kaçına pratik olarak erişebildiğine bakmamız gerek. Atıyorum, GTX 760 da 2.4 teraflop, GTX 960 da öyle. GTX 950 ise 1.8 teraflop iken, R7 370 2 teraflop. Fakat kimi zaman üstünlük yarışında birbirlerini alt ediyorlar. Üst serisi de duyurulmuş değil. Önemli olan liderlik yarışı, AMD'nin HBM2'ye nasıl bir geçiş planladığına bakıyor.

Ama teori de Amd söylediklerini gerçekleştiriyor gibi, o güç tüketimiyle o performans değerlerine ulaşabilmek gerçekten çok iyi. Bir çoğu 1080'nin yapılan şaşalı gösteriminden sonra Amd'nin pek cevap veremeyeceğini düşünüyoarlardı oysa fiyat/performans oranının kralı Amd, rekabet o yöne gitti mi ağır siklet tarafı Amd oluyor, yakında farkına varırlar.

• Şu veriler eşliğinde yeni kartların at ile deve olmadığı anlaşıldı.Vega HBM2 den başka şeçenek kalmadı.NM rik küçülmenin getirdiği saat hızı artışı sadece...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.