Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3d Mark Fire Strike Sonucu arkadaşlar (Rx 470 Nitro+ 4gb)

Bu da 3d Mark Time Spy Dx12 sonuçları.

Her halukarda Gtx 970 den daha hızlı

• Full hd oyun yanında render için premiere gibi programlarda 4gb veya 8gb belleğin bir farkı olur mu? Rx 480 8 gb veya rx 470 4gb tercih edebilirim duruma göre, İşlemci i7 4790

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resistancemetal -- 25 Ağustos 2016; 13:35:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hediye çeki açıklamasını iyi okuyun, çok da işe yaracak bir uygulama değil, halkbankasıyla calısıyorsanız paraf kısmı iş görebilir.

Yinede ben 470 gibi bir kartta 8gb lik olani degil 4gb lik olani alirdim.
  • hocam anlatımlarınız çok netti desteğiniz için sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turindebrouche

Hediye çeki açıklamasını iyi okuyun, çok da işe yaracak bir uygulama değil, halkbankasıyla calısıyorsanız paraf kısmı iş görebilir.

390x de 8 gb
    yuksek çözunurluklerde gerekebılır belkı

1000 lırayı asan harcama yapmıs olduğum ıcın 150 lıra ındırım kazanacağım
    1000 altını 75 tl ındırım verıyor
    dıyıbılırsınız kı baska urunle sepetı tamamla o zaman da ıhtıyacım olmayan urune para vermıs olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Orijinalden alıntı: turindebrouche

Hediye çeki açıklamasını iyi okuyun, çok da işe yaracak bir uygulama değil, halkbankasıyla calısıyorsanız paraf kısmı iş görebilir.

390x de 8 gb
    yuksek çözunurluklerde gerekebılır belkı

1000 lırayı asan harcama yapmıs olduğum ıcın 150 lıra ındırım kazanacağım
    1000 altını 75 tl ındırım verıyor
    dıyıbılırsınız kı baska urunle sepetı tamamla o zaman da ıhtıyacım olmayan urune para vermıs olurum

hocam aşağıdaki açıklamaya dikkat etmenizde yarar var.

Kazanılan 150 TL’lik hediye çeklerinin ilk 75 TL’si 24-30 Ekim (bu tarih dâhil) 2016 tarihlerinde, diğer 75 TL’si ise 24-30 Ekim (bu tarih dâhil) 2016 yapılan 300 TL (KDV dâhil) ve üzeri alışverişlerde kullanılabilecektir.

• Arkadaşlar bu asic quality'nin bir önemi var mı ? Ayrıca zamanla düşüyor mu bu değer ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: resistancemetal

Full hd oyun yanında render için premiere gibi programlarda 4gb veya 8gb belleğin bir farkı olur mu? Rx 480 8 gb veya rx 470 4gb tercih edebilirim duruma göre, İşlemci i7 4790

Bellek hızının farkı olur. 4 gb modeller 7 gbps , 8 gb modeller 8 gbps hızında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam siz hangisini tavsiye edersiniz, render de çok fark eder mi? 4-8 gb

• Memory miktarı ile çözünürlük bağlatısı bu tip GB tarzı karşılaştırmada tamamen yanlış bir bilgi ve akıl yürütme.eskide 32MB 64MB kartları için tamam doğru ama bu durumda değil. 1080p görüntü için sadece 7MB gerekli hadi double buffer tripple buffer dedin. sana 30 40MB gerekir. 4GB ve 8GB karşılaştırması ise tamamen görüntü kalitesi-performas bağlatnıs ile ile ilgili olabilir. artık yeni oyunlar 30-40GB boyutlarında ve doku kaplamaları çok yüksek çözünürlükte ve çok zengin. haritalar tek düze değil detayla olağan üstü zaten bu kartları o oyunlar sattırıyor.
    4GB ve 8GB arasında fark anca bu tip AAA kalite oyunlarda zengin ve yüksek çözünürlükte doku kaplamaladında ortaya çıkar. eğer kartın RAM miktarı bu yüksek çözünürlüklü dokuları kaldıracak şekilde ise kart sistem hafızasını kullanmak zorunda kalmaz ve performans düşmesi olmaz. yüksek çözünürlük memory hızı bant gelişiliği ile doğrudan etkilidir. o yüzden mesela 192bit kartlar 256bit kartlarda bu tip çözünürlük değişiminden çok etkilenirler. sonuçta yüksek doku miktarı ve kalitesinde perfoması memory miktarı etkiler.

neyse arkaşının sorusunun cevabı kaliteli oyunlarda yüksek doku kalitesinde fark istiyorsan 8GB şeç olmalı. gelecekte bu tip oyunlarda daha da çoğacak. zaten oyun gelştiricleri ram miktarını oyundaki dokuları durumuna göre belirler.
    ben de aslında 4gb karar kılmıştım ama sonradan uzun süre kullanacağımı düşünerek 8GB tercih ettim. ama 4gb de alınabilir.

• The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Moruk geldi mi kartın :)
  • IUnknown I kullanıcısına yanıt
    Yalnız bu durumda bir nokta var RX 470 o kaliteli AAA oyunları, ultra ayarlarda açabilecek kadar güçlü bir GPU (işlemciye) ya sahip değil. Dolayısı ile ayar kısılacağından muhtemelen hiç bir zaman 4 gb memory kullanımı üzerine çıkılmayacaktır. 8 GB bence, gerçekten bir pazarlama tuzağı veya AMD nin hatası, RX 470 'e , 8 gb bellek koymanın anlamı yok ( aynı hata 390 / 390x gibi , aslında 290x in aynı olan kartlarda da yapıldı)
    Bende 290x var , yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, Memory eksikliği nedeniyle açamadığım bir oyun olmadı. Ha bazı oyunlarda FPS değeri gerçekten 60 fps altına indiği için az bir miktarda ayar kısmak zorunda kaldığım için memory de hiç bir zaman dolmadı.

Onun için bu durumu, dikkate alarak 4 gb lık modelin alınması daha uygun seçim olacaktır.
  • garipkatip kullanıcısına yanıt
    yok ya henüz gelmedi yurtiçi kargo genelde 4 ile 5 arası getiriyor benim kargoları

6 pinden 8 pine kablom sabah geldi kart yok hala
  • The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Vay be ne heyecanlısındır şimdi keşke bizde toplayabilseydik şimdi senin gibi heyecanla kargo bekleseydik. İnternetten birşey sipariş ettim mi her anında heyecanlanıyorum. Ürün temin edildi, kargolandı,kargoya verili. Birde bunun ekran kartı olduğunu düşünsene Aaaah Ahh. pc almamıza kaldı 12 ay geçermi müebbet hapis gibi
  • garipkatip kullanıcısına yanıt
    darısı başına dostum şuan tek heyecanım bi sorun çıkmaması

bende epeydir bekliyorum yeni kartlar çıksın vs. diye. en sonunda alabildik çok şükür.
  • togi1975 kullanıcısına yanıt
    bahsettiğin Ultra bir çok seçeneğin birleşimi olan ayarların bütününü ifade ediyor. bunun içinde hesap gücü isteyen işlerde var olmayanlarda var. o yüzden işlem gücü ile doku zenginliği konusu faklı. yani demek istediğim mesela haritanın tamamını çizilmesi gereken 10.000 nesneyi toplam 100 doku ile çizmek var 1000 doku ile çizmek var. sonuçta gpu aynı işi yapacak ve 10k nesneyi dolduracak. burada bahsettiğim konu dokuların farklı olması ve zenginliği. AAA oyunlarda ki fark o bu oyunlarda yaratıcı ekip yazılımcı ekipten çok çok daha fazla oluğundan çok daha fazla içerik üretiyorlar. o yüzden oyunlar boyutlar 30 40 gb lara çıkıyor.

benim güzümde 8GB kartlar aslında 4K ekranlardan ya da 120hz tvlerinde dan daha az pazarlama tuzağı. bence fullhd kalite monitor karşısındaki biri için son nokta.

Keşke kartın ihtiyacı olmadığı zaman bu rami CPU sistem için kullanabilse. Sistem RAM leriden çok daha hızlı bu RAMler.

dediğim gibi 4gb 8gb farkı sadece doku zenginliğinde etken. uzun vadede bu tip oyunlarda işe yarar. gerek yok düşüncesi göreceli.

• 2 Güzel Rx 470 nitro incelemesi
    İncelemelerde direcxt 12 de gtx1060 bile geçtiğinden bahsedilmiş 4gblık Rx 470 in ayrica yari fiyatina 970 öldü buyrun cenaze namazina
    Ayrıca Cw suttering gibi birtakım problemleri yok

Buda bonus Levent hocada msi olanı incelemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 25 Ağustos 2016; 16:15:16 >

• Merhaba sapphire 4gb referans rx470 i 680 liraya alabiliyorum. Bu fiyata bu karti almak mi iyi olur yoksa custom modelleri almak sartmi. Daha once hic ref tasarim kullanmadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhego

Merhaba sapphire 4gb referans rx470 i 680 liraya alabiliyorum. Bu fiyata bu karti almak mi iyi olur yoksa custom modelleri almak sartmi. Daha once hic ref tasarim kullanmadim.

Ekran kartı overclock anlamıyorsan yapmıycaksan referans al geç yok overclock yapıcam diyorsan özel tasarim almalisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhego

Merhaba sapphire 4gb referans rx470 i 680 liraya alabiliyorum. Bu fiyata bu karti almak mi iyi olur yoksa custom modelleri almak sartmi. Daha once hic ref tasarim kullanmadim.

680 liraya satılan diğer kartlardan mesela GTX960 dan hızlıdır her türlü değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.