Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.072
Cevap
24
Favori
53.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AOC G2460PF 144Hz, 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi, Detaylar, Kullanıcı Kulübü Konusuna Hoşgeldiniz !

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

Bu konu sayesinde monitörün sahip olduğu bütün özellikleri en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz, ayrıca denenmiş başarılı Ayarlar, uzman görüşleri, testler incelemenin devamında sizleri bekliyor.

Türkiye'deki ilk ve tek Rehber olduğunu hatırlatarak konuya devam ediyoruz.

Konu İndexi

1.Mesaj

Teknik Özellikler
    Özellikler
    Tanıtım ve Görüşler
    Sürücüler
    Ayarlar
    Görseller
    Yorumlar

2.Mesaj

Satın Alma
    Garanti
    Kullanıcılar Kulübü

TEKNİK ÖZELLİKLER

Buraya yazdığım özellikler monitörde mevcuttur, yazmadığım bir şey varsa bu monitörde yok anlamına gelir.

Ekran Boyutu : 24 inch
    Çözünürlük : 1920x1080
    Tazeleme Hızı : 144Hz
    Tepki Süresi : 1 ms
    Panel Tipi : TN
    Parlaklık : 350 cd/m²
    Kontrast Oranı : 1000 : 1
    Pixel Yoğunluğu : 92 ppi
    Renkler : 16.7 Milyon
    Max. Yatay Görüş Açısı : 170 °
    Max. Dikey Görüş Açısı : 160 °
    Kullanımdaki (aktif) Güç Tüketimi : 22.7 W
    Beklemedeki (Standby) Güç Tüketimi : 0.31 W

ÖZELLİKLER

AMD FreeSync Desteği
    Minimum Frekans : 30Hz
    Maksimum Frekans : 144Hz
    Duvara Asılabilirlik(Vesa) : 100mm
    Hoparlör
    Plug and Play
    Flicker Free
    iCare
    i-Menu
    e-Saver

Sertifikalar :

Energystar 6 , TCO 6 , EPEAT Gold , TUV-GS , CE , FCC , EAC , PVC/BRF Free , ISO Certified Production , Rohs compliant , EUP complient , Reach compliant , Energy Class B

Bağlantılar :

D-Sub(VGA)
    DVI
    HDMI
    Display Port
    MHL
    HDMI Ses Girişi
    3.5mm Jack Girişi

4 tane USB 2.0, 1 tanesi Lighting(Hızlı şarj) destekli !

TANITIM

AOC G2460PF Modelini incelemeye başlıyoruz, incelemeye başlamadan önce belirtmekte fayda var, cihazı Türkiye'den alırsanız 3 Yıl, Yurtdışından alırsanız 1 Yıl garantiye sahiptir.

Bildiğiniz üzere AOC'nin G2460PG geçen sene tanıtıldı ve bir yılı aşkın süredir piyasada durmakta.

Son harfleri renkli yazmamın anlamı şudur ki G olan model G-Sync, F olan model ise FreeSync teknolojisini desteklemektedir.

G-Sync Nvidia kartları ile uyumlu iken FreeSync AMD kartlar ile uyumludur.

Peki nedir bu FreeSync ?

Nvidia'da G-Sync ne ise AMD tarafındaki karşılığıdır.

Bana faydası nedir ?

AMD grafik kartı ile bir araya gelen FreeSync monitörü, GPU yenileme hızlarını kusursuzca senkronize ederek yırtılma, tutukluk ve giriş gecikmesini ortadan kaldırır. (AMD Crimson Yazılımı gerekir)

Kullanıcı yorumları + uzman görüşlerinin hepsi aynı şeyi söylüyor ; Bu teknolojiler ile oyun oynayan birisi bir daha diğer monitörler ile oyun oynayamaz, fark gerçekten bu kadar fazla...

Ne zaman anlarım bunu ?

Sanılanın aksine monitör 144Hz ise oyunda da 144 fps almalıyım ki bu teknolojiden yararlanayım diye düşünenler olabilir oysa ki durum tam tersidir, bu teknolojinin yararını düşük fps'lerde(30 ve üstünde) göreceksiniz.

V-Sync(Standart monitörler) ile FreeSync arasındaki fark nedir ?

FreeSync Teknolojisinden yararlanmak için neler lazım ?

1)FreeSync destekli AMD ekran kartı
    2)FreeSync destekli Monitör
    3)AMD Ekran kartınıza uygun en güncel Crimson Driver'inin yüklü olması gerekmektedir.

FreeSync destekli AMD Kartlar Nelerdir ?

Ekran Kartları

AMD GCN 1.1 Mimarisine sahip kartlar,

R7 260, 260X, 360

R9 285, 290, 290X, 295X2, Fury X, 380, 390, 390X

RX 460, RX 470, RX 480

A6-7400K, A8-7600, 7650K, 7670K, A10-7700K, 7800, 7850K, 7870K, 7890K

HDMI üzerinden FreeSync Desteği !

Arkadaşlar bildiğiniz üzere G-Sync'te sadece Display Port üzerinden bu destek sağlanıyor, AMD bu konuda bir devrim yapmış ve HDMI üzerinden bu desteği verecek. Şuan piyasada destekli monitör yok, Acer, LG, Samsung'un uyumlu monitörleri ileriki zamanlarda çıkacaktır.

Nvidia kartım var bu kartı alırsam ne olur ?

Hiçbir şey olmaz, bu G-Sync ve FreeSync teknolojileri extra bir şeydir, yani Nvidia kartım var o zaman ben bu monitörü almayayım diye bir durum yok FreeSync özelliğinden yararlanamazsınız geri kalanda monitörün sunduğu bütün özellikleri kullanırsınız hiçbir sıkıntı olmaz, bütçenize bakın uygun bulursanız Nvidia kartı olanlar G olan modeli alsın.

GÖRÜŞLER

2460PF modeli G modeline göre tam 1 yıl 2 ay sonra piyasaya çıkmıştır, haliyle daha güncel daha fazla özelliğe sahiptir.

PG Modelinden aktif kullanımda 5W, beklemede 0.19W daha az güç tüketiyor oldukça düşük değerler, az elektrik tüketimi demiştik bunun etkisini ısınmada da görüyoruz, 5 saat sonucunda sadece üstlerde elin hissedebileceği kadar az bir ısınma var diğer yerlerde o bile yok şaşırdım doğrusu :)

Monitörde kullanılan malzeme parlatılmış alüminyum gibi duruyor ama plastik, buna rağmen görünüşü gayet güzel, alttaki kırmızı çizgi hoş duruyor.

144Hz ve 1Ms

Öncelikle bunun için Display Port kablosu ile bağlamanız gerekmekte.

Gerçekten farkı hissetmemek mümkün değil, benim gibi hız delilerinin yardımına koşuyor, fare imlecinin kayışı, internet sekmesi açtığınızda açılırken eskiden ufak beklemelerin olduğunu şimdi farkedeceksiniz, normalde siz bunları bilgisayarın hızına veya internetin hızına bağlıyordunuz ama monitöründe bunda etmen olduğuna tanık olacaksınız, ayrıca sayfa içinde hızlı bir şekilde alta üste mouse ile kaydırdığınızda 60hz standart monitörlerde bir noktadan sonra sayfa takıla takıla gelir işte gene bu bilgisayarın kapasitesiyle alakalı değil monitör ile ilgilidir, 144Hz'te yağ gibi kayıyor, para veriyorsunuz ama daha en başta buradan karşılığını almaya başlıyorsunuz.

FlickerFree ve iCare gibi özellikler göz sağlığımız için çok önemli artık bu özellikler olmadan monitör kullanmayı gerçekten tercih etmeyin kolay kolay, bu veya başka monitörü alacaksanız bu özelliklerin önemle üstünde durunuz. Kullanıcı yorumları da bunu doğrular nitelikte ; daha önce 5 saat farklı bir monitör başında oturduğunda başı ağıran bir kullanıcı bu monitörle bu şikayetinin geçtiğini aktardı.

Ayrıca monitörün renkleri TN panel olmasına rağmen çok doygun ve canlı, en güzel artılarından birisi bu, tam anlamıyla bize uygun ayarları bulmak biraz zaman alıyor.

Dinamik Kontrast Tatmin Edici

Tam bir Multimedya Aleti

Ürünün en güzel tarafı bağlantı yönünden çok zengin olması, tam bir multimedya aleti, istediğiniz her amaca hizmet edebilecek bir monitör. Bilgisayara, Laptop'a, Playstation'a, Telefona, Uydu Cihazına kısacası aklınıza gelen bütün aletlerle bağlantı kurabilirsiniz. Hoparlörleri çok iyi olmasa da sonuçta size günü kurtarır ve yarı yolda bırakmaz, gerçekten bu özellikleri benim çok hoşuma gitti bu paraları veriyorsak bence en az üç bağlantı noktası olmalı mesela PG modelinde sadece Display Port girişi var bana göre muazzam bir eksikliktir.

Günümüzde artan USB ihtiyacı için Uygun Çözüm

Kurulum, Kızak, Yükseklik Ayarı

Monitörün kurulumu hayatımda gördüğüm en basit kurulumların başında geliyor, her şey hazır sadece tabağı ayağa takıp alttaki vidasını sıkıyorsunuz olay bu kadar. Tabağın altı çok sağlam, hiç kaymıyor özellikle parlak bir masanız varsa zamk gibi yapışır :) Kızak sistemi çok başarılı ve stabil, sağa sola üste aşağıya dönme kabiliyeti çok iyi, sizi zorlamıyor.

Monitörün aşağı yukarı sağa sola hareketi için sahip olduğu kızak sistemi çok başarılı kolayca size uygun gelen yüksekliğe ayarlayabilirsiniz.

SÜRÜCÜLER

İçindeki Beta Driver'ı kurarak 35 - 144 Hz FreeSync desteğini alabilirsiniz.

G2460PF Driver için Tıkla

İndirip Aygıt Yöneticisinden el ile tanıtın.

Official driver'in içindeki klasörü göstereceksiniz, aygıt yöneticisinden el ile driver güncellemeyi bilmeyenler imzamdaki W10 konusuna bakabilir.

Genel PnP Monitör >> Sürücü Güncelleştir >> Bilgisayarımı ara >> Aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver >> Disketi var >> 2460G4 adlı inf dosyasını seçip ileri diyoruz ve kuruluyor.

Nvidia Control Panel veya Radeon Ayarları'ndan 144Hz seçmeyi unutmuyoruz.

AYARLAR

YENİ !

LUMINANCE

Contrast: 50 (sabit)

Brightness: 60 (isteğe bağlı)

Gamma: 1 (sabit)

DCR: off

Overdrive: off

eco mode: standart

Shadow Control: 50

COLOR SETUP

Color Temp: Normal

DCB Mode: off

DCB Demo: off

PICTURE BOOST

Off

OSD SETUP

DP Capability: 1.2

Windows 10 masaüstü sağ tık > Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları > Renk Ayarı > Gamma çubuğunu en alta çekin diğer ayarlara ellemeden > ileri > ileri kaydedin.

DenzeL_28 adlı arkadaşa teşekkürler.

ESKİ

144Hz seçili olmalı

2460PF Profil Tıkla

Varsayılan profil olarak bunu ayarlayın.

Gamma'yı Nvidia Control Panelden 0,90'a getirirseniz baya düzeliyor.

AMD sürücüsünden Gamma'ya ayar vermeye gerek yok.Windows 10 Denetim Masası > Görüntü > Rengi Ayarla >> Gamma'yı ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarlardan sadece Brightness'ı keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Contrast=60
    Brightness=90
    Gamma=Gamma 3
    Overdrive=off
    color temp=user
    DCR=OFF
    ECO MODE=STANDART
    SHADOW CONTROL=50

r:40
    g:39
    b:36

GÖRSELLER

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)
    AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

KULLANICI RESİMLERİ

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)
    AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

Renk Değerleri

Test Sonuçları

İnput Lag Test Değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Mayıs 2017; 12:40:0 >

• SATIN ALMA

Bu bölümde monitörü alabileceğiniz en ucuz yerleri paylaşacağız gerek yurtiçindeki kampanyalar gerek yurtdışındaki uygun yerler bulundukça yazılacaktır, sürekli takip ediniz.

Şuan monitör en uygun olarak Amazon.com'da mevcuttur.

AOC G2460PF 24-Inch Free Sync Gaming LED Monitor, Full HD (1920 x 1080), 144hz, 1ms
    https://www.amazon.de/AOC-G2460PF-Displayport-Reaktionzeit-höhenverstellbar/dp/B01BV1XBEI

Vergi dahil toplam tutar : 261€

Amazon'a üye olma, sipariş verme, vergi hakkında detaylar için Amazon konumu okuyabilirsiniz.

TR'NİN EN BÜYÜK AMAZON REHBERİ, DEV ÜRÜN PAYLAŞIMI
    http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

GARANTİ

Türkiye'den aldığınız ürünün üzerinde zaten Distribitörün belgesi çıkar onunla muhattap oluyorsunuz süresi 3 yıl.

Yurtdışından aldığınızda TecPro adlı AOC servisi ülkemizde geçerli olmak üzere 1 yıl garanti sağlamaktadır bu süre dolduktan sonra arızalara ücreti karşılığında gene hizmet vermektedir. (Denendi, onaylandı!)

quote:

Orijinalden alıntı: DemBabus

Teknik destek konusunda endişesi olan arkadaşlar.

Geçen hafta DP arızası nedeniyle Tecpro'ya götürdüm monitörü, ertesi gün mesaj geldi ürününüz yapıldı diye.1 günde herşey halloldu en azından 1 sene boyunca kafamız rahat.
    Garanti süresi dolduktan sonraki arızalara ücret ile bakıyorlar bilginize.

KULLANICILAR KULÜBÜ

1)arslan0058
    2)xX.3B.Xx
    3)DenzeL_28
    4)LordMorpheus
    5)sadmert0172
    6)TheGogol
    7)lori2
    8)zibartan
    9)DemBabus
    10)Crash_35
    11)RoadSing3r
    12)66cem
    13)Fallout
    14)nathrath
    15)DonanımcıAhmetD
    16)A.CHANGE.OF.SEASONS
    17)66cem
    18)profecco
    19)ForceBeWithYou
    20)mmert87
    21)brnbry
    22)Akbaba89
    23)kild
    24)PRO HERE
    25)CaptainBT
    26)Mr light
    27)Sebastian231
    28)TheTeknolojist
    29)bangez
    30)ataakkoca
    31)ykocabay
    32)sipru
    33)KaltenDragonbane
    34)ibrakadavraa
    35)Andralorn
    36)ibrahimrt27
    37)mfdmfd54
    38)ForceOfMature
    39)Mo_Cuishle`
    40)Emilia_Clarke
    41)oceceli
    42)Aerosol 34
    43)inibarva
    44)infidel
    45)himone
    46)kulakçı
    47)Windmark
    48)algoritma
    49)Ayar Kolu
    50)ipee
    51)Pegasustoni
    52)
    53)
    54)
    55)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 20 Şubat 2017; 13:49:58 >

• reserved
  • faydalı konu
    elinize emeğinize sağlık
  • Hayırlı olsun Murat yeni konun, beni listenin ilk sıralarına ekleyebilirsin
    Display Port kablom bugün geldi, inşallah yarın da monitör gelecek.
    Aklımda bikaç soru var; aldığımda hangi sorunlar olur ise monitörü servise götürüp değiştirme şansım vardır? Işık sızması, ölü piksel vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xX.3B.Xx -- 25 Nisan 2016; 19:29:51 >
  • xX.3B.Xx X kullanıcısına yanıt
    Hepsi yavaş yavaş eklenecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende siparişimi verdim. 15 mayıs gibi gelecek.
  • Önlerden, kulübün olması çok iyi oldu hocam eline sağlık. Benim kargo da böyle yazıyor TR ye giriş yaptı sanırım "Package arrived at destination country TR" benide yazabilirsin.

• ekleyin hocam
    ------------reklam alanı--------------------
  • Beni de ekleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

Önlerden, kulübün olması çok iyi oldu hocam eline sağlık. Benim kargo da böyle yazıyor TR ye giriş yaptı sanırım "Package arrived at destination country TR" benide yazabilirsin.

Aynen TR'ye girmiş bu hafta içi alırsın umarım.
  • beni de ekleyin Murat hocam yarın gelicek umarım :)
  • Benim monitörde yarın gelecek inşallah. Heyecanlıyım :)

Arkadaşlar en iyi ayarları. Testleri filan yapalım. En güzel nasılsa o şekilde belirtelim burada
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    Hepsi eklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Nisan 2016; 23:50:43 >
  • Murat hocam sayende amazondan topluyorum bilgisayarı. Monitör kaldı bir tek. Ekran kartım gtx980 ama bu monitor Freesync yani yazıda belirttiğin gibi g-snyc amd karşılığı. Benim pg modelinimi almam gerekir? Birde bugün amazon uk'de Benq xl2430t var yine senin konuyu takip ederken gördüm. Konu hakkında araştırma yaptıkça Benq kullananların bir daha başka monitör kullanmadıklarını okudum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilekci

Murat hocam sayende amazondan topluyorum bilgisayarı. Monitör kaldı bir tek. Ekran kartım gtx980 ama bu monitor Freesync yani yazıda belirttiğin gibi g-snyc amd karşılığı. Benim pg modelinimi almam gerekir? Birde bugün amazon uk'de Benq xl2430t var yine senin konuyu takip ederken gördüm. Konu hakkında araştırma yaptıkça Benq kullananların bir daha başka monitör kullanmadıklarını okudum.

G-Sync teknolojisinden faydalanmak istiyorsan PG modelini alacaksın, söylediğin Benq monitörün bu monitörden farkı yok.

Konuyu geliştirmek için aramalarımı sürdürürken AMD'nin FreeSync desteğini HDMI üzerinden vereceğini gördüm, güzel bir haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Nisan 2016; 0:42:22 >

• iyi inceleme eline koluna sağlık
  • Mesajımız bulunsun lazım olacak inşallah...
  • Kanbersiz düğün olmaz :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.