Şimdi Ara

vesfrost-windsor tavsiye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
1
Favori
27.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler beyaz eşya araştırırken vs outlette aşağıdaki ürünlerle karşılaştım ve ilgimi çektiler. kullananlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? aynı markalarda başka ürünler kullananlar memnun mu?
    buzdolabı: vestfrost zp 500 nfk (1700 tl, 6 yıl garanti, inox, 505 lt)
    bulaşık makinesi: WINDSOR WS 3514
    https://www.vsoutlet.com.tr/windsor-ws-514-bulasik-makinesi
    çamaşır makinesi: WINDSOR WS 2912 veya Vestfrost VWM 9122 (vestfrost bir adım önde)
    https://www.vsoutlet.com.tr/windsor-ws-2912-camasir-makinesi
    http://www.hepsiburada.com/vestfrost-vwm-9122-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTVESTVWM9122

aynı özelliklerde aynı fiyata tavsiyeniz varsa değişikliğe açığım.

Not: lütfen kullanmadığımız veya çevremizde kullanıldığına şahit olmadığımız halde ürünler hakkında kulaktan dolma sözlerle marka karalaması yapmadan yorum yazalım.
     vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye

vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye vesfrost-windsor tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdd -- 25 Nisan 2016; 10:07:38 >

• Güle güle kullanın.
    Körü körüne marka savunanlara da, körü körüne marka karalayanlara da kulaklarınızı tıkamanız yeterli.

Satın aldığınız/almayı düşündüğünüz ürünler bildiğiniz VESTEL içeriğe sahip ürünlerdir. Üreticilerin geçmiş yıllarda yaptığı yerli üretime kalitesiz, yabancı üretime kaliteli malzeme olgusu günümüzde yok artık. 103 ayrı markaya üretim yapan VESTEL güvencesinde yine VESTEL-REGAL-FINLUX-SEG-TELEFUNKEN_TOSHIBA-HITACHI-PANASONIC gibi markaların çıktığı bantlardan çıkmaktadır WINDSOR ve VETFROST kimileri VESTFROST ismini VESTEL ile FROST birleştirmesi sansa da aslında VESTFROST 1963 yılında kurulmuş bir Danimarka markasıdır. Günümüzde (2 yıl önce) VESTEL nasıl SHARP Avrupa isim hakları da dahil olmak üzere markayı satın aldıysa VESTFROST da yine VESTEL tarafından satın alınmış ve zaten 1963 den beri yaptığı üretime devam kararı verilmiştir.
    Yine günümüz şartlarında artık neredeyse bütün üretici firmaların aynı kompresör aynı gaz aynı poliüretanı kullandığı ürünlerde önemli olan ürün kalitesi değil satış sonrası hizmet olmuştur. Ürün kalitesi önemli değil cümlem yanlış anlaşılmasın, kullanılan tüm konponentler 3 aşağı 5 yukarı birbiri ile aynı olduğundan dolayı artık BOSCH aldığınızda hangi kompresöre sahip oluyorsanız ARÇELİK aldığınızda da aynı kompresöre sahip olduğunuzu vurgulamaya çalışıyorum zira BOSCH da artık bildiğimiz o ALMANYA da üretilen BOSCH lar değil.
    Bu şartlarda akılcı bir karar vermişsiniz. ALTUS ile ARÇELİK kalite anlamında nasıl aynı ise, Satın almış olduğunuz ürünler de VESTEL ile aynı kalitededir. benim için önemli olan satın aldığım ürünün arkasında olan firma ve bana ne kadar uzun garanti süresi verdiğidir.
  • Vestel in yurt dışına ürettigi ürünler. Arçelik Grundig gibi. Buzdolabı fena değil ama çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini tavsiye etmem.Daha iyi alternatifler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Vestel in yurt dışına ürettigi ürünler. Arçelik Grundig gibi. Buzdolabı fena değil ama çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini tavsiye etmem.Daha iyi alternatifler var
    950 tl ye 6 yıl garantili 9 kg 1200 devir A+ çamaşır makinesi,
    850 tl ye 6 yıl garantili inox yarım yük yıkama 5 programlı A+ bulaşık makinesi tavsiyeniz varsa yeni fikirlere açığım her zaman.
    ayrıca buzdolabı 1750 tl olmuş ama vestel marka kattle ve kuru meyve sıkacağı hediyesi gelmiş.
    hediyeler yanlış hatırlamıyorsam linktekiler
    http://www.vestel.com.tr/v-brunch-serisi-2000-inox-kirmizi-su-isitici
    http://www.vestel.com.tr/vestel-enerjik-kms6000-kati-meyve-sikacagi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdd -- 24 Nisan 2016; 20:56:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

200 300 daha ekleyin çok daha iyidir

http://m.teknosa.com/urunler/115030272/grundig-gdf-5202-s-bulasik-makinesi?gclid=CM6BgLz4p8wCFYTGGwodXl4Kyw

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwicjZ3l-KfMAhUi23IKHeZ3AJEYABAN&sig=AOD64_26NnqodsiK1N6nPYifXFZ_6CgJVQ&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjE2prl-KfMAhXlO5oKHSAOC2IQwg8IIQ&adurl=

Buzdolabına alternatif olarak bu da düşünülebilir

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwjN5P6h-afMAhWBxXIKHQ4sBg4YABAY&sig=AOD64_15brc60hw1AEW58d8eu9oppSFKhg&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwja4vmh-afMAhXmHJoKHR-fAnUQwg8IKQ&adurl=
    önerdiğiniz çamaşır makinesini çok duydum hatta araştırdım da fakat 300 ona arttır 250 ona arttır derken baya bir fiyat farkı çıkıyor. malum düğün arifesi sıfırdan ev kurmak beni baya yordu en sona da beyaz eşya kalınca fiyatları aşağıya çekmem gerekti.
    windsor dan da vazgeçtim sanki aşağıdaki ürün daha mantıklı geldi kalan zaman göstergesi de varmış.
    http://www.hepsiburada.com/vestfrost-vwm-9122-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTVESTVWM9122
    sonuçta beyaz eşya şans ve kullanım işi. çevremde aynı marka ve model ürünleri kullanıp da birinin çok memnun diğerinin ise memnuniyetsiz olduğunu çok duyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdd

önerdiğiniz çamaşır makinesini çok duydum hatta araştırdım da fakat 300 ona arttır 250 ona arttır derken baya bir fiyat farkı çıkıyor. malum düğün arifesi sıfırdan ev kurmak beni baya yordu en sona da beyaz eşya kalınca fiyatları aşağıya çekmem gerekti.
    windsor dan da vazgeçtim sanki aşağıdaki ürün daha mantıklı geldi kalan zaman göstergesi de varmış.
    sonuçta beyaz eşya şans ve kullanım işi. çevremde aynı marka ve model ürünleri kullanıp da birinin çok memnun diğerinin ise memnuniyetsiz olduğunu çok duyuyorum
    arkadaşlar aşağıdaki ürünleri,
    çamaşır makinesi: WINDSOR WS 2912
    bulaşık makinesi: WINDSOR WS 3514 (inox)
    buzdolabı: Vestfrost zp 435 (inox)
    hepsinin 6 yıl garantisi var. toplam fiyat 3000 tl ve vestel v-brunch 2000 kettle hediyesi ile 9 taksite almış bulunmaktayım. evde tadilat olduğundan dolayı ürünleri yaklaşık 2 ay sonra getirteceğim. kullandıkça yorumları yazacağım.
  • Hayırlı olsun hocam bana da çamaşır makinası lazım.kizkardesim vestel hızlı diye kırmızı renk bir çamaşır makinası kullanıyor ove ove bitiremiyor çok pratik cok sessiz vs diyor...valla evimde 50" vestel TV vestel buzdolabı ve su sebili kullanıyorum hepsinden çok memnunum en ufak bir şikayetim yok.millet bosch ,profilo elektrolux felan öneriyor ama sanki vestel bunlardan kötü değil gibi bir his var içimde.adamlar avrupaya hatta bütün dünyaya ihracat yapıyor Avrupalı kotu mali ülkesine sokmaz bence vestel o kadar kotu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Hayırlı olsun hocam bana da çamaşır makinası lazım.kizkardesim vestel hızlı diye kırmızı renk bir çamaşır makinası kullanıyor ove ove bitiremiyor çok pratik cok sessiz vs diyor...valla evimde 50" vestel TV vestel buzdolabı ve su sebili kullanıyorum hepsinden çok memnunum en ufak bir şikayetim yok.millet bosch ,profilo elektrolux felan öneriyor ama sanki vestel bunlardan kötü değil gibi bir his var içimde.adamlar avrupaya hatta bütün dünyaya ihracat yapıyor Avrupalı kotu mali ülkesine sokmaz bence vestel o kadar kotu değil.
    vestel malına o kadar güvenmese 6 yıl garanti vermez diye düşünüyorum. tamam garanti uzatma yaptım ama garantisini uzatmayan markalar da var. ayrıca 99 tl ye 3 yıl garanti uzatmak bedava. beyaz eşya birazda şans işi. benim çok beklentim yok işini yapsın yeter. diğer buzdolabı soğuttuğu suyu bardağa koyup ayağıma mı getiriyor ya da çamaşır makinesi kirli sepetinden çamaşırı alıp yıkayıp kendi mi asıyor. temiz yıkasın soğutsun bozulmasın yeter bana. bence beklentilerimi yerine getirecek fiyatıda aynı özellikteki ürünlere göre çok daha iyi ve satıcı da çok yardımcı oldu sağ olsun. ülkemizde yerli malı düşmanlığı var dediğiniz gibi avrupalı kötü mal almaz. farkındaysanız hepsi en az A+ enerjili, hepsi belli standardın üzerinde. şu an evimizde bosch bulaşık mak. var memnun değiliz, arçelik çamaşır mak. var ondan da çok memnun olduğumuz söylenemez bir tek sharp buzdolabı bizi memnun etti. marka takıntısı olanlara kulaklarımı tıkadım. inş memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiBatu

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    önce millete saygınız olsun, yorum yapmayı öğrenin sonra yazın. kullanmadığınız ürünler hakkında atıp tutmayın. forumun en bilmişleri siz misiniz?
  • hamdd kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.
    Körü körüne marka savunanlara da, körü körüne marka karalayanlara da kulaklarınızı tıkamanız yeterli.

Satın aldığınız/almayı düşündüğünüz ürünler bildiğiniz VESTEL içeriğe sahip ürünlerdir. Üreticilerin geçmiş yıllarda yaptığı yerli üretime kalitesiz, yabancı üretime kaliteli malzeme olgusu günümüzde yok artık. 103 ayrı markaya üretim yapan VESTEL güvencesinde yine VESTEL-REGAL-FINLUX-SEG-TELEFUNKEN_TOSHIBA-HITACHI-PANASONIC gibi markaların çıktığı bantlardan çıkmaktadır WINDSOR ve VETFROST kimileri VESTFROST ismini VESTEL ile FROST birleştirmesi sansa da aslında VESTFROST 1963 yılında kurulmuş bir Danimarka markasıdır. Günümüzde (2 yıl önce) VESTEL nasıl SHARP Avrupa isim hakları da dahil olmak üzere markayı satın aldıysa VESTFROST da yine VESTEL tarafından satın alınmış ve zaten 1963 den beri yaptığı üretime devam kararı verilmiştir.
    Yine günümüz şartlarında artık neredeyse bütün üretici firmaların aynı kompresör aynı gaz aynı poliüretanı kullandığı ürünlerde önemli olan ürün kalitesi değil satış sonrası hizmet olmuştur. Ürün kalitesi önemli değil cümlem yanlış anlaşılmasın, kullanılan tüm konponentler 3 aşağı 5 yukarı birbiri ile aynı olduğundan dolayı artık BOSCH aldığınızda hangi kompresöre sahip oluyorsanız ARÇELİK aldığınızda da aynı kompresöre sahip olduğunuzu vurgulamaya çalışıyorum zira BOSCH da artık bildiğimiz o ALMANYA da üretilen BOSCH lar değil.
    Bu şartlarda akılcı bir karar vermişsiniz. ALTUS ile ARÇELİK kalite anlamında nasıl aynı ise, Satın almış olduğunuz ürünler de VESTEL ile aynı kalitededir. benim için önemli olan satın aldığım ürünün arkasında olan firma ve bana ne kadar uzun garanti süresi verdiğidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Güle güle kullanın.

Sn. Ado yorumunuz için teşekkürler. Keşke söylediklerinizi bazıları da anlayabilse.
    kim ne derse desin Tv mi de yerli alacağım. millet olarak kendimize güvenmemiz lazım artık. elin almanı çinlisi yapınca oluyor da neden biz yapınca kabullenemiyoruz acaba?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Az önce hepsi burada dan vestel eko 8711 A+++ özellikli 8kg çamaşır makinasını 850 tl ye aldım.75 tl paraf para 75 tl de hepsi burada çekiyle bana 700 tl ye gelmiş oldu.Umarım memnun kalırım.Hepsinin işlevi aynı yaa vestel 50pf8575 kullanıyorum çok memnunum aynı şekilde vestel derin dondurucu kullanıyorum ondan da çok memnunum umarım bu ürün de beni üzmez.700 tl ye A+++ başka cihaz yok.
  • ya siz ne yapiyorsunuz, akliniz başınızda mı?
    resmen yerli malını övmüşsünüz. bak gelir binerler tepenize

tebrik ediyorum, kullandikca yorum bekliyorum.

bu arada su Profilo CMG140DTR sevdasindan vazgecelim artık, forumda millet şikayet yardırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: sHowManTR

ya siz ne yapiyorsunuz, akliniz başınızda mı?

bu arada su Profilo CMG140DTR sevdasindan vazgecelim artık, forumda millet şikayet yardırmış
    Direk çöp marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: sHowManTR

ya siz ne yapiyorsunuz, akliniz başınızda mı?

ne salaklığımız kaldı ne başka bir şey, silinen yorumları okusaydınız dediklerinizden fazlasını yaptıklarını görürdünüz. köyün delisi olaraktan sonuna kadar yerli malının arkasındayım. tekrar söylüyorum TÜRK yaptıysa çamurdan da olsa bir adım öndedir benim için.
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın hocam. illa ki bozulacaklar hocam kul yapısı neticede ancak günümüz şartlarında ben artık malın kalitesine dayanıklılığına pek de bakmıyorum. bu sözlerim bazen abartılı bulunur ama malın dayanıklı olması devri bitti artık.
    Üreticiler artık dayanıklı mal yapmaz. bunun yerlisi avrupasıda olmaz hepsi aynı zihniyette çünkü. dayanıklı mal yapsalar ne olacak? düşünsenize eskiden olduğu gibi 20 yıl bozulmayan çamaşır makinesi yapsalar, sana malı 1 kere satarlar ya sonra?
    Eskiler bilir, GRUNDIG ve ITT SCHAUBLORENZ gibi firmalar dayanıklı malları yüzünden battılar. buna kimse inanmaz ama araştırın bakın satış rakamlarına, Yapmışlar televizyonu, satmışlar Osman amcaya, osman amca 20 yıl boyunca bir daha GRUNDIG mağazasından içeri adım atmamış.
    Eski zaman ile şimdiki zamanı, eski ürünler ile şimdiki ürünleri kıyaslamamak lazım. Neden? nedeni basit biz eskiden internete bağlanan televizyonum olsun, bulaşık makinemde OKAM sistemi olsun (otomatik kapı açma mekanizması), çamaşır makinemde DKS olsun yük algılama sistemi olsun vs demezdik. bir televizyon 1 kanal ve 10 yıl 15 yıl 20 yıl aynı hayatı yaşardık.
    Teknoloji ilerledikçe insan talepleri de hem değişiyor hem de giderek artıyor. Bu seyre paralel üreticiler işe uyandı, amaç sürekli mal satmak. Senin evinde çamaşır makinesi aslında var, ve aslında sağlam, ama inan bana 5 yıl sonra o makineyi değiştireceksin. değiştirtecekler sana. EKO 8711 A+++ yerine MEKO A+2x4 çıkartacaklar ama yinede sana yeni makine satacaklar. Bulaşık makinesinin kek yapanını, televizyonun koku verenini yapacaklar yine de senin evindeki sağlam ürünleri sana yenisi ile değiştirtecekler. Ben 2005 den beri foruma üyeyim. Allah nasip eder bir 5 yıl daha yaşarsak ve burada olursak görüşelim bakalım o makineyi halen kullanıyor olacakmısın?
    En basit örneği ellerimizdeki telefonlar. Hangimiz bozuldu diye değiştiriyoruz telefonlarımızı? ben bu güne kadar 12 telefon değiştirdim hiç birisini de bir önceki bozulduğundan dolayı yenilemedim. en son galaxy s4 e 1880TL bayıldıktan sonra durdum artık sonu yok çünkü. ben o kadar para verdim ama aylar sonra s5 çıktı şimdi s7 lansmanı bile bitti ürün satışa çıktı. arada geçen süre toplasanız 2 senedir. Önceki telefonlarıma bakıyorum samsung televizyonlu telefon almışım yok efendim bluetooth ve kızılötesi aynı anda varmış waaooov diyerek almışım hepsi evde ofiste ayrı bir yerlerde çekmecelerde yatıpduru :D
    Diyeceğim o ki arkadaşlar DAYANIKLI mal devri bitti çok oldu. ben genelde televizyon bölümünde yazarım orada da kızarlar bana biliyorum ama gerçekler bunlar. şu an içerisinde bulunduğumuz dünya üreticilere DAHA ÇOK SAT baskısı yapan bir dünya bu nedenle EKO8711 makinen sağlam olsa da sana mutlaka değiştirtecekler. işte buradan yola çıkarak ben ev eşyalarında ve özellikle televizyon gurubunda hep 5 yıl hedeflerim. bu 5 yıllık sürede en önemli olanı ise malın dayanıklılığı değil özelliklerinin senin ihtiyaçlarını gidermesi. Benim için malın markası değil arkasında hangi firmanın durduğu önemli. bakın burası çok önemli, yerli yabancı kavramı da aslında burada önemsizleşiyor zaten. Siz şimdi gidip EKO8711 ürünü aldınızmı? evet. 3 Yıl garanti zaten otomatikman sizin mi? o da evet. 5 yılın 3 yılını buradan kurtardınız. kalan 2 yıl da sorunsuz çalışırsa piyango. peki riske girmek istemiyormusunuz? E onun da kolayı var. ver servise 90-100TL (şu an ne kadar bilmiyorum) +4 yıl garanti yaptır oldumu sana 7 yıl garantili çamaşır makinesi? evet, şimdi sen yaslan arkana bırak o makine ister bozulsun ister bozulmasın. bozulursa arkasında koca ZORLU var (veya BEKO aldıysanız koca KOÇ var) bozulmadıysa da size ne gam ne keder var. Bozulsa ne olur bozulmasa ne olur adamlar zaten 1 günde servis hizmeti veriyor, makine olmazsa yenisi ile değiştiriyor olup bitiyor. Bana kalsa bozulsa daha iyi, neden? Üretim o kadar hızlı, modeller o kadar çabuk değişiyor, yedek parçalar o kadar çabuk kalıp değiştiriyor ki, bozulan bir ürünün yedek parçası stoklarında yok ise tak diye sana yeni makineyi, o makine üretimden kalktıysa bir üst modelini sıfır getirip evine kuruveriyorlar banane bozulursa da bozulmazsa da.

Uzun lafın kısası arkadaşlar burada amaç yerli malı övmek yabancıyı kötülemek veya yabancıyı övüp yerliyi kötülemek değil. ben vatandaşım arkadaş, ben bana sunulan hizmet ve imkanlara bakarım. satış sonrası hizmete bakarım. Ben bu ülkede KOÇ gurubuna güvenmeyip de gidip paralel ithalat ürünlerinemi güveneyim? yarın samsung ülkeden çekilme kararı alsa kimi muhatap bulayım karşımda? adam ülkeden gitmiş ne yapayım yurtdışına gidip mahkemelerde mi uğraşayım makinemi yapmadılar diye? Ülke olarak ne yaptırım gücümüz var ki birey olarak hak arayalım?
    Bu işin özü özeti şudur, ''Bana, istediğim özellikleri sunan, temiz yıkayan, iyi pişiren, net gösteren ürünü, istediğim özelliklerde EN UZUN GARANTİ İLE kim veriyorsa benim için en kral marka o dur'' bitti.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler ilginiz için.Hocam profilonun modeli 1300 -1400 lira bu vesteli ise ben 700 tl ye malettim.Bu da A+++ o da aynı, belki profilo da ufak tefek bazı özellikleri daha iyidir ama niye 2 katı ödeyeyim yav para kazanmak kolay mı ?7 yıl garanti yaptık mı tamamdır diğerleri de çamaşırı kendisi alıp yıkamıyor hepsinin mantığı aynı özellikleri aynı yav 2 katı para yazıktır günahtır.
    Her cihazda sorun olabilir, kul yapısı dediğiniz gibi, bunda da sorun olursa arkasında koskoca vestel var ki servisinden, ilgisinden aşırı memnunum ,7 yıl uzatma ücreti 85 liraymış sanırım onu da ödedim mi arkama bakmam acımadan cayır cayır kullanırım valla iyi ki vestel var uygun fiyata tepe tepe kullanıyoruz
  • Merhaba arkadaşlar bende Windsor 3514 Bulaşık makinesi aldım Markalı olan makinelerden en az 750 tl daha ucuz ve onlardaki tüm Özellikler var dayanıklılığıda iyiyse tadından yenmez

Düşünenler var ise sorabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

Merhaba arkadaşlar bende Windsor 3514 Bulaşık makinesi aldım Markalı olan makinelerden en az 750 tl daha ucuz ve onlardaki tüm Özellikler var dayanıklılığıda iyiyse tadından yenmez

Düşünenler var ise sorabilirsiniz
    garanti uzatma yaptınız mı? gelen servis kurulum ücreti aldımı sizden. internette bazı yorumlarda alıyorlar yazmış. mağaza ürünü biz getirip kuracağız kurulum ücreti vs yok dedi.
  • Kurulum ücreti yok , Vestel getirip kuruyor zaten Vestel müşteri hizmetleri bakıyor yani hiçbir farkı yok , garanti uzatmadım şimdilik 1 ay içerisinde 100 tl ye uzatıyorlar şimdilik memnunuz eski arçelikten çok iyi
    Birde söylemiyorlar shelden 50 tl Yakıt hediye ettiler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.