Şimdi Ara

2016 Philips 49 Pus 6501

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
45
Favori
165.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redferrari

Demek bu paneli ips olduğu için beğenmedim.. Yahu bu kadar kötümü olur. Hiç renk ayrımı ve resimlerde derinlik yok. Kim neye göre beğenip aldı bilmiyorum #)

Yahu kanıp alıyor, sonra ağlıyor
    Şimdiki otomobil seçmeleride aynı bu yol milletin. Opel, honda alacağına dacia, Fiat,,,, Ford alacağı yerde tata, chery,,, bmw alacağı yerde corolla, golf..

Bende aldım bu tv yi gayet güzel. Televizyon profesörü gibi tvlere bok atmanın anlamı nedir onu anlamadım. Sen beğenmediysen başkası beğenip alıyor zaten. yok ips yok va televizyon altı üstü, gece yatağa girmiceniz. Bütçenize ve gözünüye hoş geleni alın.
  • ademsahan A kullanıcısına yanıt
    Arkadas hem teknoloji ilerledi diyosunuz hemde tv omru diyosunuz 93 model tv var babannemde 20 senedir fiste
  • arkadaşlar 49 pus6501 i yeni alanlardan biriyim gayet güzel tv.bundan iyisi şamda kayısı .alt yazılarda asla titreme yok kanal geçişleri gayet normal hiç bir sıkıntı yok odayada çok güzel hava kattı dış tasarım metalik gri çok hoş büyüklüğüde gayet güzel android hizlı .ama şu sorun var bir tek pcden hdmi kablosuz bağlanma sadece philipslerde yokmuş yani onun dışında iyi 10 üzerinden 8.5.alacak olanlara tavsiye ederim
     2016 Philips 49 Pus 6501 2016 Philips 49 Pus 6501 2016 Philips 49 Pus 6501

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayko -- 18 Nisan 2016; 9:18:19 >

• Arkadaşlar çektiğim video linki aşağıda....
  • Bugün TV yi güncelledim ve burada bir rehber olması açısından izlediğim adımları anlatmak istiyorum.

1. Bir flash bellek bul ve fat ya da fat32 biçimimde formatla.

2 . Flash Internet içinde "upgrades" isimli bir klasör oluştur.

3. İnternet ten indirdiğin yazılım dosyasını aç ve içindeki "upg" uzantılı dosyayı "upgrades" dosyasına kopyala.

4. Flashı TV ye tak.

Otomatik olarak indiriliyor diyecek önce yazılımı indirip daha sonra kuracak...

Bu işlemden sonra uygulamalarınız ayarlarınızı ve kanal listeniz silinmiyor ve zarar görmüyor ancak Android prensipleri gereği bir güncelleme yaptıysak mutlaka cihazı silip temizlememiz stabilite için önemli.

Bu yüzden Flashı içine kanal listemizi kopyalıyoruz. ( tüm ayarlar-kanal ayarları - kanal kopyalama-usb ye kopyala) sonra Flashı çıkarıp içindeki upgrades dosyasını siliyoruz ki taktığımızda tekrar güncellemeye başlamasın.

Tüm ayarlardan tv yi yeniden kur diyoruz ve her şeyi siliyoruz. Kanal listeniz, ayarlarınızı ve uygulamalarınız silinecek ancak sistem daha kararlı çalışacak. İşlem bittiğinde Flashı tv ye takıp az önce listemizi kopyaladığımız yersen bu sefer tvye kopyala diyoruz ve listemiz geri geliyor. Uygulamaları tekrar yüklüyoruz...

Eğer Flashı tv ye taktığımızda otomatik güncelleme başlamazsa yazılım güncelleme bölümü den yerel güncellemeden güncellemeyi başlayabiliriz.
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen farklı bir yerindenmi bakıyorsun ekrana anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Demek bu paneli ips olduğu için beğenmedim.. Yahu bu kadar kötümü olur. Hiç renk ayrımı ve resimlerde derinlik yok. Kim neye göre beğenip aldı bilmiyorum #)

Yahu kanıp alıyor, sonra ağlıyor
    Şimdiki otomobil seçmeleride aynı bu yol milletin. Opel, honda alacağına dacia, Fiat,,,, Ford alacağı yerde tata, chery,,, bmw alacağı yerde corolla, golf..

Cok gereksiz bir konusma olmus.
    Lg fani degilim ips i ovmem ama forumda 2 kisi va iyi ips kotu alinmaz dedi diye ips benim gozumde kotu olmaz. Milyar dolarlik argeleri ile tv uretici ve muhendislerini bi anda siliveriyor tv gurularimiz 😆

Tv yi gormussunuz incelemissiniz begenmemissiniz, kisisel zevk kisisel gorustur tesekkur ederiz zahmet edip yorumda bulunmussunuz. Ips paneli va , va panelide ips diye yersiniz ruhunuz bile duymaz. Farkinda olmadan ips i over va yi kotuler durumda bulursunuz kendinizi.

Nasilki sizin gozleriniz varsa burada o tv ye para verip alan kisilerde kor degil. Incelemisler olcup tartmislar ve almislar. Hele birde aldiklari urunden memnunlarken o tv alinmaz 5 para etmez demeye getirmek sizin haddinize olmasa gerek. Kisi begenmis almis ve memnun size dusen hayirli olsun demektir.
  • https://youtu.be/TrTZ_KYqmRo

philips tv ile ilgilenen yeni satın almak isteyen tv araştırması içinde olan arkadaşlar için amatörce bir tanıtım videosu yayınladım umarım faydalı olur.modelimiz:philips 49"pus6581
  • Buldum

Yüklediğimiz uygulamaları uygulama menüsüne girmeden açmanın yolunu buldum.

Google Playe gir-sideload launcher yaz- yükle- aç

Apk olarak yüklediğin tüm uygulamalar ekranda gözükecek... Artık uğraşmadan ulaşabiliyor uz...

2016 Philips 49 Pus 6501

2016 Philips 49 Pus 6501

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Krizalit_ -- 30 Ocak 2017; 0:8:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burk_06

O zaman dahili uydu alıcısının ne anlamı var ki? Eski tüplü TV'lerde de antenin kablosunu taktın mı kanalları izleyebiliyordun?

Sorun şu ki o anten kablosunda RF sinyali mevcuttu bu sayede tüplü tv nin TUNER girişine (RF runer) coaxiel kablo taktığınızda ve tabi ki o kablonun diğer ucunda, çatıda UHF veya VHF bir anten olduğunda siz bu yayınları izleyebiliyordunuz.

elbetteki bu karasal yayındı ve RF di (Radyo Frekans)

Bu teknolojide ise her halûkarda TÜRKSAT uydusu ile bağ kurabilmek adına bir uydu çanağına, ve elbette bir adet LNB ye ve yine tabi ki o LNB de toplanan sinyali TV ye aktarmak için de bu kabloya (RX) ihtiyaç var.

Dahili uydu alıcının anlamı antensiz TV anlamı taşımıyor. Onun anlamı harici bir kutu ve kumanda ile uğraşmamanız anlamına geliyor
  • sarahaten S kullanıcısına yanıt
     2016 Philips 49 Pus 6501

Tv servis menusune girerek kullanım süresine bakın
  • Android Police sitesinin haberine göre 2016 ve 2017 modellere android 7.0 güncellemesi dağıtılmaya başlanmış.

http://www.androidpolice.com/2017/10/08/philips-rolling-android-7-0-nougat-2016-2017-tvs/
  • hbo2488 H kullanıcısına yanıt
    Benim kullandigim canli mod ayarlarim bikac ayardan sonra daha izlenir hale geldi:

Renk 83

Gelismis ayarlardan dinamik kontrast_minimum

Keskinlik ayarkarindan parazit azaltma _kapali

Mpeg parazit azaltma_kapali

Hareket ayarlardan perfect natural motion_maksimum

Ve son olarak görüntü formati_ orijinal.

Diger tum ayarlara hic karışmıyorum.inanin bu ayarlari yaptiktan sonra insanin tv karsisindan kalkasi gelmiyor. Baska arkadaslarin fikri varsa paylasirlarsa sevinirim
  • https://youtu.be/LrE4zZrVaaw

turkvod sitesinde son sürümde mevcut ayrica kodi 17.5 guncelleme oldu otomatik turkvodda otomatik guncellendi
  • Tv android yazılımını son sürüme güncelledim. Youtube uygulaması da son sürüm. Bu sefer uygulama kapanmıyor. Video açmama da ortadan kalktı. Ancak hala devam eden bir sorun var. Bazı videoları ekranı dikey olarak 2 parçaya bölerek aynı görüntüyü iki karede gösteriyor.

Bir de şunu fark ettim. Bunu sadece bazı 720p ve 1080p videolarda yapıyor. Hatta aynı videoyu bu iki çözünürlükten daha düşük bir çözünürlüğe alırsanız da görüntü düzeliyor.

Evde bir de Sony android tv var. Onda bu anlattığım mevzular sorunsuz. Philips'ten memnun kalmadım. Daha önce ölü pikseller sebebiyle garanti kapsamında komple panel de değişmişti.

İyi günler dilerim...
  • 11.06.2018 de yeni güncelleme gelmiş bilmeyenlere duyurulur.

QM163E_U_0.16.102.9 – Date: 2018/06/11
    - Fix for “Scrambled channel” OSD after zapping or exiting via Watch TV key
    - Fix for Incorrect aspect ratio in Megogo App
    - Fix for system partition getting full
    - Fix for vertically stretched picture on certain channels
    - Amazon App will migrate to the Prime Video app
    - Google Security Patches
    - Updated Channel Logo's and Strings
    - Improvements in stability

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 14 Haziran 2018; 11:11:53 >
  • LaNcEt kullanıcısına yanıt
    Çare bu. En stabil calisani tek defaya mahsus ucretli.

https://siptv.app/howto/android/files/SmartIPTV.apk
  • Bu TV son yıllardaki en büyük pişmanlığımdır. Milletin beğenmediği dandik alt segment çoğu TV tozlanma problemi sebebiyle bundan iyi gösteriyor. Ekran resmen Dalmaçya deseni gibi oldu öbek öbek tozlar var.
    Gittiği yere kadar kullanacağız artık garantisi de bitti toz temizliği yaptıramam.
    Bir daha Philips TV mi? Asla...
    Youtube kanallarına para verip inceleme çektireceklerine adam gibi TV yapsınlar kullanıcısı yorumuyla sattırır zaten o TV'yi.
  • Bu saydıkların bir televizyonu iyi yapmaya yetiyor mu yani?
    Siyahlar, kırmızılar, kontrast nasıl? Hareketli görüntülerde pürüzsüz bir akış var mı?
  • https://www.youtube.com/watch?v=XIH9zmmvVcc&feature=youtu.be

işte philips 49 pus 6501 in görüntüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayko -- 20 Nisan 2016; 23:27:37 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.