Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
2
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam nasıl anlamadım
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Bu sene icinde fiberde güzel şeyler olma ihtimali var. Bekliye eğiz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Ankara'dayım. Bulunduğum yerde Mart 2016'da Vodafone Net ADSL aldım. Almaz olaydım. Durup dururken port arızası yapıp internet gitti. Yalnızca 10 gün kullanabilmiştim. Sonra boşta port olmadığı için aboneliğimi iptal ettirdim. Hala fatura gönderiyorlar. E-posta gönderiyorum, şikayet ediyorum, faturanızı iptal ettik diyorlar. Sonra tekrar gönderiyorlar. Şimdi buraya VDSL2 geldiğini öğrendim. Direkt gidip TT'dan aldım. Diğerlerinde hala öyle bir altyapı gözükmüyor. Altyapı sahibi kimse elbette önce kendi için kullanacaktır. Bizim altyapı da açıkçası 84 Mbit destekliyor. Ben 35 Mbit aldım ve download hızım 4,4 Mbyte/sn. Yani 35,2 Mbit/sn. Eğer Superonline altyapısı varsa onların gece kuşu vs. tarifeleri daha iyi gibi geliyor bana. Fakat altyapı TT'nin ise, direkt ondan almak lazım. Müşteri hizmetleri çok ama çok önemli. Vodafone Net, kusuruma bakmasınlar, yönetim organizasyonu olmayan, adi bir şirkettir benim gözümde.

• scipiotheafricanus kullanıcısına yanıt
    Hocam vodafone'yi bende iptal ettirdim.Bende borç felan çıkmadı ama BTK veya Bimer'e başvurdunuz mu?
  • gerizekalılar ikidir faturayı iptal ediyorlar. şimdi yine çıkarmışlar. cayma bedeli koymuşlar. resmen adi bir şirket.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • scipiotheafricanus kullanıcısına yanıt
    Ne sistemleri düzgün nede Müşteri temsilcileri yazık büyük firma bu hale geldi başka birşey demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Śuan videoya bakamyacağım ama izleyeceğim müsait olunca. Şimdi önemli olan istikrarlı olması, oynak ama hızlı bir bağlantıdansa kararlı ama yavaş bir bağlantıyı tercih ederim zira online oyunlar da sıkıntı yaşarsınız, indirmelerde hatalı veri ve eksiklerle karşılaşabilirsiniz. Bir de bu wifi ile mi yoksa 4G+ mı yoksa hibrit mi sistemi öğrenirseniz iyi olur. Ama en iyisini kullanmış olanlar ve kullananlar söyleyecektir. Ha unutmadan eğer sorarsanız ping ve jitter durumunu da sormanızı tavsiye ederim.

hocam şuan speed test yaptım
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 2 Haziran 2016; 7:37:09 >

Hocam son olarak Bimer baya bir başvuru yapmam durumunda BTK yönlendirdi.20 Tane Btk başvuru yaptığımda iptal edelim felan filan yok dedim ben hizmet istiyorum zaten yasal süreç başlattım dedim .
    Bimer'den tüketici merkezinden mail attılar elektronik ortamda başvurup tüketici hakem heyetine gelin belgelerle birlikte davayı başlatalım tamam dedim.
    Tek Bimer görevini yapıyor diğerleri yatıyor.Yarın gidip belgeleri vereceğim.Eğer kazanırsam devamlı faturaları ödeyip vereceğim bıksınlar benden
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam siz bilirsiniz sonuçta internet kullanacak olan sizsiniz
    Hocam anlayamadım bu konunun internet ile alakası yok
    hocam siz şimdi fiber paket aldınız öyle değil mi ? iptal etmek istemiyorsunuz o zaman geriye kalan seçenek fiber altyapı gelmesini istiyorsunuz
    Hayır iptal etmek istiyorum.Adsl'den memnunum çok rahat işimi görüyor fakat ödediğim paraları geri almak ve aboneliği iptal ettirmek Ttnet buna yanaşmıyor.

hocam size şunu söylesem mesela 50 tl ödüyorsanız para'ın 30TL TTNet e kalan geriye kalan ise devlette vergi olarak alıyorlarmış
    Gene iyimiş hocam Türknet 10 TL kiralıyor hattı geri kalan firmaya kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 8 Haziran 2016; 1:06:08 >
    Sonuç uzun uğraşlar sonunda kazanan ben oldum Şimdi tüketici haklarına gidip belgeleri verip paramı geri alacağım

Bimer ve Btk baya uğraştırdı.Tek taraflı fesih etmişler Türkiye.gov.tr'den baktığımda hizmet pasif ve borçların silindiği görünüyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

xxxxxxxxxx hizmet numaralı Fibernet aboneliğinizin 27.06.2015 tarihinde 24 ay taahhütlü Genç kampanyası kapsamında Yalın Fibernet Limitsiz (24 Mbps'ye kadar) tarifesi üzerinden kullanıma açıldığı tespit edilmiştir.

xxxxxxxxxx hizmet numaralı Yalın Fibernet aboneliğinize ait şikayetinize teknik ekiplerimizce yapılan ölçüm ve kontroller neticesinde; İnternet hizmetinden yararlandığınız lokasyonda Yalın Fibernet hizmetinin çalıştırılamaması nedeni ile bağlantı sorunu yaşadığınız ve paket değişikliği yapılarak ADSL hizmetine geçiş yapmanız gerektiği bilgisinin tarafınıza iletildiği anlaşılmıştır.

25.07.2015 tarihinde çağrı merkezi iletişim ekibimizce arandığınız ve talep etmeniz durumunda herhangi bir kampanya avantaj bedeli yansıtılmadan hattınızın teknik nedenlerle iptal edilebileceği veya ADSL tariflerine geçiş işleminizin sağlanabileceği teklifinin tarafınıza sunulduğunu ancak iki teklifi de kabul etmediğiniz için hattınızla ilgili işlem yapılamadığı anlaşılmıştır.

07.06.2016 tarihi itibari ile xxxxxxxxxx hizmet numaralı Yalın Fibernet aboneliğiniz teknik nedenlerden dolayı iptal edilmiş olup tarafınıza çıkan faturaların düşümünün sağlandığını belirtmek isteriz.

Çağrı merkezi İletişim ekibimizce 07.06.2016 tarihinde 12:56’da telefonla aranarak konuyla ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirmenin yapıldığı anlaşılmıştır.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla.

hayırlı olsun
    Sağolun hocam şimdide fiber bekliyoruz.Yan bina ile anlaşırsam gelecek fakat zaten 2017'ye kadar tarafıma geleceğinin bilgisi verildi
    Gene sizi aydılantırım.Telekom görevlileri ile görüşüyorum.
    fark etmez hocam
  • Hayırlı olsun. İnternet hızları altyapı bir kenara da. Ayrıca ülkemizde iss lerin müşteri hizmetleri ve formaliteden kaynakalanan oldukça saçma sorunların önüne geçmeleri gerekiyor daha iyi bir yapı şart.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bizim ilçemizi bugün gezdim hocam hep aynı bir değişiklik yok sadece uydunet olaya el atmış durumda eski tip saha dolapları mevcut sadece uydunet fiber getirmiş.
    Bizim aşağıdaki dolaba gittim turuncu kablo göremedim hocam bakır hat üzerinden kaç mb/sn band hız alınabilir.Fiber optik gibi sınırsız değildir.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.