Şimdi Ara

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.658
Cevap
77
Favori
200.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangisi daha şık? Cam tasarım genel olarak beğenildi ama Note 4'ün deri görünüm-metal birleşiminin şıklığı da ortada.
    Bu mesaja eklenen görseller:

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Hangisi daha şık? Cam tasarım genel olarak beğenildi ama Note 4'ün deri görünüm-metal birleşiminin şıklığı da ortada.
    Bu mesaja eklenen görseller:

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★

İşlevsellik olarak haklısınız arka kapak çıkması çok önemli ama bence görünüm olarak çok bariz önde note 5.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanıyorum 6gb ram kesinleşmiş gibi..
    Bunun üstüne ram mimarisi 10 nm teknolojisi ile gelebilir denmiş..
    Umarım note6 ya yetişir, s8'e bırakmazlar..

Bu arada kişisel kanaatim iris şuan çok gereksiz bir teknoloji!(yapmış olmak için yapmak) Bunun yerine pi.ni dahada geliştirseler daha iyi olacak

• Zeljko Obradovic Z kullanıcısına yanıt
    Şıklık olgusı kişisel bir şey neticede. Ama bence toplumda hep son çıkan iyidir mantığı var biraz. Önceki nesillerde cam tasaım kullanılıp sonra deri kaplama çıksaydı eminim ki yine son çıkan beğenilecekti...

• Byone kullanıcısına yanıt
    Bu "Iris" özelliği sammobile'da yazıldı dediğiniz gibi. Orada yazıldıysa haberin boş çıkma ihtimali pek yok gibi.

Şahsen ben bu parnak gizi< gözbebeği gibi biyometrik şifreleme yöntemlerini pek sevmiyorum ve kullanmıyorum. 1.5 sene kadar önce bilgisayar almıştım< ilk kullanımda sürekli veriface denen yüz tanıma şifrelemesini aktif etmeye çalışıyordu. İptal edene kadar canım çıkmıştı. Çok önemli kilit işler yapmıyorum ama parmak izi< gözbebeği veya yüz haritamı sisteme yüklemek bana gereksiz ve riskli geliyor.

• Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum hocam,
    işim teknolojik ve yenilik boyutunu bir yana bırakırsak, bununla beraber kim ne yapsın senin kişisel bilgini ilkelliğinden de kurtulursak!
    Bu kadar inovasyon sadece müşterilerin safiyane kullanımlarına sunulan bir iyi niyet hizmeti değil elbette!
    teknolojiyi bilinçli kullanıyor olmak lazım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda Note 4 kullanıyorum yaklaşık 1 ay önce S7 Edge alacaktım Note 6 haberlerini duyana kadar.1-2 gün içerisinde karar vermem gerekiyordu son anda vazgeçtim S7 Edge almaktan.6 gb ram 4000-4500 mAh batarya söylentileri insanı gerçekten cezbediyor ancak tasarım da bir o kadar önemli.Tasarımı umarım güzel olur ve beklediğime değer.Yoksa bataryası bozulan ve benden çok şarj aletiyle zaman geçiren emektarımı kullanmaya devam...

Ayrıca telefonun 15 Ağustos'ta tanıtılacağına ve fiyatının 700 dolar olacağına dair söylentiler var.Tabi ülkemize geldiğinde eklenen vergiler hariç.
  • @Byone,
    Google'ın elindeki sadece kişisel verileri depolamak için kullanılan diskleri çalışırmak için günlük milyar doları bulan maliyette elektrik gerekiyormuş. Google bu yüzden Moğolistan'da depolama tesisi kurmuş. Milyonlarca hatta milyarlarla ifade edilen sayıda kişinin fotoğraf, video, rehber gibi bilgileri, GPS verileri, parmak izi ve şimdi de gözbebeği taraması... Gerçekten ürkütücü. Bu veriler muhtemelen yapay zeka geliştirmede kullanılacak önümüzdeki dönemde. Veya Person of Interest dizisinde olduğu gibi otomatik olarak fişleme...

@TheEqualizer,
    Hocam bence isabet olmuş. S7 Edge çok güzel cihaz ama Note'dan S'e geçmek bence mantıklı değil. Note 6 harika özelliklerle gelecek gibi. Bu arada Note 4'ü de emektar yapmışsınız ya pes:) Bence daha uzun yıllar kullanılabilir bir cihaz.

Telefonumdan zaten memnunum ölen bataryası dışında.Şu aşamada her işimi fazlasıyla görüyor lakin emektar dememdeki amaç eskidiği için değil 1.5 yıldır kullandığım içindi sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş :)
  • Arkadaşlar benim takıntı yaptığım bir konu var. Normalde kararımı verdim ve diğer olası küçük sorunları göz ardı ederek note 6 alacağım. Kusursuz telefon yok malum. Ancak beni ciddi olarak endişelendiren tek konu; Note 4 de, S6 larda, hatta Note 5 te ve hatta forumlardan takip ettiğim kadarıyla bazı S7 kullanıcılarında yaşanan şebeke problemleri note 6 da da yaşanabilir mi?. Yine forumlardan takip ettiğim kadarıyla şebeke problemini bazı kullanıcılar telefonlarda kullanılan modemle ilişkilendiriyor. Yukarıda saydığım telefonların hepsinde shannon marka modem varmış ve bu soruna modem sebep oluyormuş. Note 5 te örneğin shannon 333 model modem varmış. S7 lerdeki modem ise 335 model numaralı modem olup büyük ihtimalle (%90) bu modem note 6 da da kullanılacak. Dolayısıyla aynı modem kullanılırsa bu sorun büyük ihtimalle note 6 da yaşanacak. Galiba sorun yeni üst model de çıkarsa da bu markanın tüm modellerinde. Çünkü note 4 çıkalı kaç yıl olmuş hala bu sorun gündemde. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa paylaşsınlar lütfen. Çünkü konu önemli.

• iPhone 7 ailesi ses özellikleri ile kullanıcıyı vuracak gibi, 2 hoparlör veya 4 hoparlör ile geleceği konuşuluyor ipad prolar gibi. Kulaklıkta da beats yazılımı entegre edip daha iyi bir lightning kulaklık verebilirler, samsung bir şekilde buna cevap vermesi gerek yoksa buradan ciddi bir darbe yiyecek gibi.

Samsung'un en büyük eksiği bu dediğiniz ses konusu. Öncelikle cihaz içindeki ses çipi gerçekten yetersiz. Bu kadar fiyata satılan ürünlerde ses çözümü bu düzende kalitesiz olmamalı. Mono hoparlör zaten tam rezalet. Stereo hoparlör olamıyorsa da en azından telefondaki ses çipi kaliteli olmalı. Apple, HTC, LG hatta başka birçok marka kaliteli ses çıkış birimi kullanabiliyorsa Samsung da artık bu işi çözmeli.

• quote:

Samsung'un en büyük eksiği bu dediğiniz ses konusu. Öncelikle cihaz içindeki ses çipi gerçekten yetersiz. Bu kadar fiyata satılan ürünlerde ses çözümü bu düzende kalitesiz olmamalı. Mono hoparlör zaten tam rezalet. Stereo hoparlör olamıyorsa da en azından telefondaki ses çipi kaliteli olmalı. Apple, HTC, LG hatta başka birçok marka kaliteli ses çıkış birimi kullanabiliyorsa Samsung da artık bu işi çözmeli.

Kesinlikle öyle çin telefonları gibi kulaklık ve hoparlör performansı var malesef, htcler de kulaklıkta mükemmel olmasına rağmen hoparlörlerde abartıldığı kadar iyi değil. G5 hoparlör olarak htc 10'un önünde izlediğim bütün videolarda, baya şaşırmıştım lg bile yapabiliyorsa samsungun hayli hayli yapması gerek.

Samsung maalesef kaliteye değil yüzeysel kullanıma önem veren bir firma. Telefonları kullanışlı fakat ses kalitesi gibi bir detay arıyorsanız yok. Bir arkadaşım LG V1O aldı, ses kalitesi çok iyi fakat batarya rezalet... Söz konusu telefon gibi sürekli kullanılan bir ürün olduğu için Samsung kaliteli bileşenler kullanmadan ürünlerini satabiliyor malesef. Ben Note 2 gibi kocaman bir telefon kullanmama ve telefonda toplam 80 gb depolama alan. olmasına rağmen ayrıca Sony müzikçalar taşımak zorunda kalıyorum.

HTC kullanışlı ve pil performansı iyi bir cihaz çıkarsa sırf bu yüzden ona geçeceğim ama Note 6 ile devam gibi görünüyor...

Lglerin bataryası gerçekten rezalet, şu anda açıkçası yine de en iyi telefonu iphone Plus serisi ile birlikte samsung yapıyor. Açıkçası iphone 64 gb bu kadar pahalı olmasa sorunsuz kullanmak için alır geçerim ama hak ettiğinden çok daha fazla pahalı.

Bence de iphone o paralara değecek bir ürün değil. 3500 liraya bir gaming laptop alınabilir. Samsung'lar en azından belli süre sonra biraz alınabilecek fiyata iniyor.
    IPhone bana pek hitap eden bir ürün değil. Sürekli telefona flaş disk takıyorum. İzlediğim dizileri 10-15 bölüm telefona atıyorum izliyorum. Mac OS kullanmıyorum, için IPhone'un Windows'la bağlantısı ve veri aktarımı pek pratik değil. Ayrıca Note'daki kalem başlı başına tercih sebebi benim için.

• quote:

Bence de iphone o paralara değecek bir ürün değil. 3500 liraya bir gaming laptop alınabilir. Samsung'lar en azından belli süre sonra biraz alınabilecek fiyata iniyor.
    IPhone bana pek hitap eden bir ürün değil. Sürekli telefona flaş disk takıyorum. İzlediğim dizileri 10-15 bölüm telefona atıyorum izliyorum. Mac OS kullanmıyorum, için IPhone'un Windows'la bağlantısı ve veri aktarımı pek pratik değil. Ayrıca Note'daki kalem başlı başına tercih sebebi benim için.

Hocam ben de 2011den beri laptop yerine ipad 2 ve 3-4 yıldır da arada bir note serisine dönerek iphone kullanıyorum ama yıllardır uygulamalar aracılığıyla istediğim filmi telefona indirip istediğim yerde izlerim, müziği de aynı şekilde indirip dinlerim. Bilgisayar kullanmadığım için pcden film atma ihtiyacı duymadım ama bir ara arkadaşın laptopundan nette çok bulunmayan bi filmi vlc uygulamasıyla wifi üzerinden 5-6 dkda atmıştım, atılabiliyor yani. Note 4 kullanıyorken de film indirebilmek için yine farklı browser veya uygulamayla indirebilirdim iosta da böyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben bilgisayar kullanmak durumundayım ve kendi deneyimim mesela bir iphone 5'le pc bağlantısı androidde olduğu gibi pratik değildi. Müzik aktarımı vs. Ya da örneğin Note 2'yi ev sinemasına bağlıyorum harddisk gibi tanıyor, iphone'u tanımıyor. Iphone'la harici harddisk çalıştıramadık. Bunun gibi küçük detaylar daha da uzar gider, benim kullanım şeklime göre hitap etmedi bu yüzden. Ama dediğim 5 zamanı, belki 6 ve 6 s ile bu problemler giderilmiştir, kullanmadığım için bir şey diyemem.

Tasarım olarak da kalın çerçeve ve alt-üst boşlukları, kamera yerleşimini falan beğenmiyorum ne yalan söyleyeyim. Sd kart desteklememesi, 16/64 gb depoalama alanıyla gelip Apple'ın müşteriye "ya baz modelini al ya da parayı göm" tavrı da bence hoş değil.
    Ben iphone sevmiyormuşum bunları yazınca anladım :)

• Note5 in devami Note7 olacak kesinlik kazandi .

Note6 uretim sureci olarak Galaxy S6 ile ayni veya Galaxy S7 den de geriymis gibi algilar olusabilir kaygisiyla Note6 yerine Note7 denilmektedir ...

Bu da bizlere Note7 icin acaba dahada erken lansmani yapilabilir mi sorusu getirebilir

http://www.sammobile.com/2016/05/25/galaxy-note-7-to-follow-galaxy-note-5-source-says/
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.