- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
samsung ml-1610 sorunu
Bu konudaki kullanıcılar:
 
22
Cevap
26296
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
2 Mesaj
13 Ocak 2007; 19:56:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar samsung ml-1610 aldım. windows xp kullanıyorum. yazıcının cd'sinden driver'ı kurdum. ancak şöyle bir sorunla karşılaşıyorum: tek bir doküman (tek bir sayfa değil) yazdırdıktan sonra ikinciyi yazdırabilmek için yazıcıyı kapatıp açmam gerekiyor. yazıcı arka arkaya iki dokümanı yazdırmıyor. samsung'un sitesinde bu modelin driver'ını bulamadım. google'da baktığım tüm driver siteleri de samsung'un sitesine yönlendiriyor :(

bu sorunla daha önce karşılaşmış olan ya da çözümünü bilen var mı?

teşekkürler

-kemal


 
131 Mesaj
24 Ocak 2007; 10:05:49 

arkadaşlar aynı sorun bendede var yardım cı olursanız sevinirim.
_____________________________

tahtaravalli


 
209 Mesaj
24 Ocak 2007; 10:46:37 

sorun yazılımsal olabilir. belki de usb sorunlu olabilir. driver'ı aşağıdaki linkte. eğer düzelmezse bir de başka bir pc'ye kurmayı deneyin.

http://getir.net/lxo
_____________________________4561 Mesaj
7 Şubat 2007; 0:58:45 

Samsung ML 1610 modeli mono lazer yazıcı bugün elime ulaştı.
Yazıcı, hazırda beklerken, üzerindeki Cancel tuşuna bastığımda, tanıtım çıktısını sorunsuzca basıyor.

Sorun ise, yazıcının Windows XP Professional'a tanıtılamaması. setup.exe dosyasından kuruyorum; deneme çıktısı alınamadığı gibi, Windows Kur'dan cihazın kurulumu sırasında sorun çıktığına dair uyarı geliyor. Herhangi bir çıktı almak istediğimde, yazdır menüsünde, ML 1610 ve tüm ayarları görülüyor fakat, çıktı almak istediğimde, dakikalarca beklesem de çıktı alamıyorum maalesef.
Ekle-Kaldır'dan tüm herşeyi kaldırdım, tekrar kurdum (birkaç kez) hiçbir şey değişmedi. Windows otomatik algıladığı için o yolla kurayım dedim, sürücüleri bulamadı. Manuel olarak yerini belirttim, yine olmadı. Denetim masasından yazıcı ekle yoluyla kurmaya çalıştım; o şekilde de tanımadı. USB kablosunu ve portları değiştirdim; yine olmadı (aynı port ve kabloyla, Canon Pixma IP 2000 m. püskürtmeli yazıcı ile sorunsuz bir şekilde çıktı alabiliyorum).
@omega3 arkadaşımızın linkini verdiği yerden sürücüsünü indirip kurdum, yine olmadı..


Az önce, Bilgiyar Yönetimi'nden Aygıt Yöneticisine baktım; dahili ve çevresel donanımların tamamını tanımasına rağmen, Samsung ML 1610'u soru işareti şeklinde "DİĞER AYGITLAR" olarak gösteriyor.....Yani, ne yaptıysam olmadı.
Netten araştırdım; aynı sorunu yaşayan başkaları da olmuş. Hadi Mac-OS'ta sorun yaşanabilir, service pack yüklü olmayan bir XP'de de sorun yaşanabilir belki, ancak benim böyle bir sorun yaşamam ilginç.


Aklına bir çözüm yolu gelen var mı arkadaşlar?

NOT: İşletim sistemim service pack 2 yüklü ve düzenli aralıklarla, Microsoft'un sayfasından güncellemelerini yapmaktayım.
Donanım çakışması olduğunu sanmıyorum...
_____________________________Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad
 
516 Mesaj
8 Şubat 2007; 0:06:34 

boldshark kurulumda bir sorun yaşadığın kesin. şimdi yazıcıyı bağladığında windows ayrıca usb yazdırma ıvır zıvırı diye birşey yüklüyor. ismini tam hatırlayamadım. sorun büyük ihtimalle o. yazıcıyı pc'ye bağladığına otomatik olarak bulmasını söylediğimde kendiliğinden yüklüyordu. çok da anlamam aslında bu işletim sistemlerinden kusura bakma.


59 Mesaj
2 Nisan 2007; 20:34:13 

Es Selamun Aleyküm ,

Merhaba Arkadaşım bende bir sorun yaşıyorum aynı yazıcı ile ararken malumunuz herkezin sorun ararken rastladığı ilk site burası bende yine bu güzel siteye damlayı verdim


Samsung ve PACKARD BELL Driwer larını Des-teck buradan indirebilirsiniz.

Samsung ML 1610 Direwer ınıda BURADAN İndirebilirsiniz.


Benim sorunumda kurulum tamam sınama sayfasınıda uzun süre basılı tutulduğunda kendisi çıkartıyor. ama bilgisayardan komutu verdiğimde sonuç olumsuz bunun hakkında bir yorumunuz fikriniz var mı acaba arkadaşlar ?
_____________________________

Nem Olsun Sen Olmayınca , Dünya Malım Nem Olsun ?..
Her Gün Pazar Kurulsa Aşk Meydanında , Benim Sensiz Satacak Nem Olsun..


 
123 Mesaj
22 Nisan 2007; 20:07:42 

ya arkadaşlar bu yazıcıyı aldığıma inanın pişman oldum. ilk kurduğumda sorun çıkmadı. güzel çalışmıştı. ama daha sonra bilgisayarı ve yazıcıyı kapatıp açtıktan sonra LSU PRINT ERROR diye bi hata verdi ve yazmadı belgeyi. kapatıp açtım, toneri yerinden söküp taktım falan, biraz uğraştıktan sonra yazdı.

sonrasında en az 10 kere format atmışımdır. en az 8inde sürücüyü yükledikten sonra print a test page dediğimde bekleyip bekleyip LSU printing ERROR dedi..

bazen tesadüfen çalışıyor, bazen hiçbişey demiyor, saatlerce bekletip yazmıyor, bazende lsu printing error veriyor.. önceki gün yine biraz uğraşarak baskı aldığım makina şimdi yine çalışmıyor! deli etti beni!
aldığım yerin servisine götürdüm, tesadüfen çalıştı orda! onlar da çalışan cihazı almadılar tabi.

şimdi koyuncu elektroniğe göndercem, ordada çalışırsa eğer, geri gönderirlerse artık naparım bilmiyorum..

tam dolu toner demesine aldanıp aldım, keşke HP alsaydım.. bidaha samsungtan hiçbir ürün almıycam! ne bu ya!

yardımcı olabilecek arkadaş varmı bu konuda bilgisi veya fikri olan?
_____________________________197 Mesaj
24 Nisan 2007; 3:04:20 

bende bişey yazdıramıyorum.yazıcıyı kapa aç yatıktan sonra yazıyor.acaba usb kablodamı sorun var.usb kabloyu değiştiren arkadaşlar varmı.sorun neden acaba driver ları yükledim sorun gene aynı.


197 Mesaj
24 Nisan 2007; 20:30:11 

arkadaşlar usb 2.0 kablo deneyen varmı çalıştırıyormu.


 
123 Mesaj
24 Nisan 2007; 22:58:51 

estezi, dün gece uyumaya yakın benim de aklıma aynı şey geldi, acaba kabloyu değiştirip bi denesemmi diye, olabilirmiki? hayır LSU hatası nedir onu da bilmiyorum bir, ikincisi de aç kapat, toneri sök tak falan baya bi uğraşıunca yazıyo. güncel sürücüsünü de indirdim o daiş e yaramadı.. bi kere olsa windowsta sorun falan diycem ama her formattan sonra devam ediyo
_____________________________197 Mesaj
24 Nisan 2007; 23:35:57 

dr printer diye pro var dess tech ten indirdiğim sürücünün içinden çıktı onunla test ederken bağlantı hatası veriyor bence sorun usb cabloda fakat usb 2.0 alsam çalışırmı.yoksa 1.1 mi almam lazım.


 
123 Mesaj
25 Nisan 2007; 0:04:52 

yarın fırsat bulabilirsem gidip kablo alıyım o zaman bi deniyim. ama usb 1.1 ve usb2.0 kabloları farklımı ki? ben aynı diye biliyodum onları. gittiğimde sorıyım da ona göre alıyım o zaman.. sana da haber veririm olup olmadığını
_____________________________ 
167 Mesaj
25 Nisan 2007; 2:22:04 


quote:

Orjinalden alıntı: AboriginalDoC

estezi, dün gece uyumaya yakın benim de aklıma aynı şey geldi, acaba kabloyu değiştirip bi denesemmi diye, olabilirmiki? hayır LSU hatası nedir onu da bilmiyorum bir, ikincisi de aç kapat, toneri sök tak falan baya bi uğraşıunca yazıyo. güncel sürücüsünü de indirdim o daiş e yaramadı.. bi kere olsa windowsta sorun falan diycem ama her formattan sonra devam ediyo

Katologda yazıcının bakımı (4.8) bölümünde
Kartuş bölmesinin üst kısmının içindeki uzun cam şeridi (LSU) bulun; yavaşça silerek bayaz pamuğun siyah renkte kirletip kirletmediğine bakın.
yazıyor.Muhtemelen sorun buradan kaynaklanıyor.Servistekilere burayı kontrol etmelerini söyleyebilirsiniz.
_____________________________

Engin Aydın


197 Mesaj
26 Nisan 2007; 11:10:41 

arkadaşlar ilk yazdırmadan sonraki yazdırmalar için aç kapa yapmak sorunda kalan arkadaşlar.usb 2.0 yazıcı kablosuyla sorun hallediliyor.ben gittim 3 liraya bi tane aldım şimdi sorunsuz çalışıyor.


2611 Mesaj
28 Nisan 2007; 5:17:56 

Ben de 4-5 aydır kullanıyorum. Ama sayılan sorunlardan hiç birini yasamadım.
Sorunsuz sekilde calısıyor simdilik.
_____________________________407 Mesaj
11 Mayıs 2007; 1:21:55 

Arkadaşlar bende ML-1610 var... Sorunsuz kullanıyorum... Ama bahsettiğiniz soruna benzeri daha önce EPSON' da yaşamıştım... Benim laptopta 3 usb vardı.. Öndeki USB'ye takınca çalıştırmıyordu (Başka araçları çalıştırdığı halde) Ama arkadaki USB portlarına taktığımda çalıştırıyordu... Bende aynı zamanda masa üstüde var... Onunda kasanın ön panelindeki USB potunda çalışmıyordu arkadaki 4 porttan da üstte olanlarda çalıştırıyordu...
Yani sıkıntı ana kartın bağlı olduğu USB portunun elinizdeki yazılımı veya kabloyu(düşük ihitmal) tanımamasından kaynaklanıyor olabilir... Bir de SP2 lerde USB 2.0 portları desteklenmesi için Anakartın güncel sürümü yüklenmesi istenebilir... Sp2 ile sorun yaşayan arkadaş: bir de Anakartının usb port driver'ını sitesinden yükleyerek çalıştırmayı dene ... Bunun yanında Xp pro eğer şart değilse xp home kurun en azından portları tanıma konusunda home edition pek sorun çıkarmaz.... İnaşallah başarılı olursunuz..
_____________________________

Şehitler Ölmez! Vatan Bölünmez ! 
1 Mesaj
1 Temmuz 2007; 11:09:09 

Problemin çözümü yine samsungun kendisinde

http://www.samsung.com/...right/rmenu_printer.sec

yukarıdaki linkte "ML-1610 Printer Driver (ver.1.60.11)" seçeneğindeki yaklaşık 10mb lık dosyayı indirin ve kurun,bendeki sorun düzeldi.:))
_____________________________ 
9 Mesaj
4 Aralık 2008; 20:35:21 

arkadaslar bu yazıcıdan bende dertliyim,,sayfayı yazdır diyorum tam kagıdı almaya yelteniyor, bi kısmını aldıktan sonra duruyor,kapatıp actıktan sonra devam ediyor ama kagıdı bos cıkarıyor..var mıdır yardımcı olabilecek..???
_____________________________ 
1373 Mesaj
4 Aralık 2008; 20:58:47 

Arkadaşlar sorun tamamen usb kablosu ile ilgili bende aynı yazıcıyı kullanıyorum.

İçinden çıkan usb kablosu 1.1

Siz USB 2.0 kablo alın o şekilde hiç bir sorun çıkmayacaktır.

Bende de aynı şekilde olmuştu.
_____________________________

i7 3770K - Asrock Z77 Exterme 6 - 2 gb Gigabyte gtx670 - 2*8 16 GB Ram - Ocz 256 gb SSD 3TB Seagate Hdd 2 TB Segate Hdd - 650 Watt High Power Absolute 80 - Logitech X-540 -Samsung P2250 - Thermaltake Exterme 120 Cpu Cooler-Thermaltake icage with 12cm fan feyt180 Sorunlu alışveriş bozuk anakart sattı! 120 TL havaya uçtu. Sattığı ürünün arkasında durmaz ve itinayla ailenize küfür eder !


10530 Mesaj
12 Aralık 2008; 20:36:11 

Ben de CANON yazıcı da sorun yaşamıştım
Sebebi kablo imiş
Kablo değiştirince sorun kalktı

Yazıcılarda ilk akla gelecek olan kablo olmalıdır dikkat derim.
_____________________________

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.


 
2452 Mesaj
1 Şubat 2009; 12:55:05 


quote:

Orjinalden alıntı: i_beyaz41

arkadaslar bu yazıcıdan bende dertliyim,,sayfayı yazdır diyorum tam kagıdı almaya yelteniyor, bi kısmını aldıktan sonra duruyor,kapatıp actıktan sonra devam ediyor ama kagıdı bos cıkarıyor..var mıdır yardımcı olabilecek..???

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşamaktayım nasıl halledecez bu sorunu
_____________________________88 Mesaj
3 Ocak 2013; 20:58:04 

benim de aynı yazıcıdan var. 2008 eylülde almştım. şu an toner silik çıkartıyor diye çıkarıp salladım ama şimdi toneri takınca on line error hatası veriyor nesi var acaba:(
_____________________________17 Mesaj
15 Şubat 2013; 12:28:53 

konu hortlatmak gibi olmasın ama benımde calıstıgım yerde aynı yazıcıdan vardı ve bende arka arkaya cıktı almakta hatta direk cıktı almakta sorun yasıyordum bu yuzden yazıcıyı sureklı acıp kapaam gerekıyordu.
sorun yukaruıdakı arkadasların bahsettıgı gıbı ara kblonun bluetoth 1.1 olamasında kaynaklanıyor 2.0 takınca sorun cozuluor ;)
_____________________________

Do Or Not. There İs No Try..!!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.344