Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yerlerin açıklamasına çok kısa süreler kala herkes için Allah'tan hayırlısını diliyorum. Hayırlısı ile gider gelir vatani görevimizi yerine getiririz inşallah. Benim merak ettiğim bir konu var. Forumlarda bir kaç kere gördüm ama net bir cevaba ulaşamadım. Yedek subaylıkta '' Mehil İzni '' adında 15 günlük izin türü olduğu söyleniyor. Acemilikten sonra dağıtıma gitmeden 15 gün kullanılıyor ve askerlikten düşüyor diyende var. İzinlerinden kullanıldığını söyleyende var. Bir de yedek subay çıkanlara yol ve iaşe parası çok daha fazla verildiğini söylüyorlar doğru mudur ? Bu konular hakkında net bilgisi olan arkadaşlardan ve askerliğini yedek subay olarak yapan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • danger-54 kullanıcısına yanıt
    Yedek subayın mehil izni hiç bir izinden düşmez. Memurlara verildiği şekildedir. Verilen ücret de aynı şekilde normal er ile kıyaslanmayacak şekilde yüksektir. Ayrıca bu 15 gün için maaş da alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 18 Ekim 2016; 13:48:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum. Mehil izni acemi eğitiminden sonra usta birliğine gitmeden dağıtımdan önce kullanılan 15 günlük izin oluyor değil mi ?
  • danger-54 kullanıcısına yanıt
    Dağıtımdan önce kullanılan değil. Bizzat kendisi dağıtım izni. Kalacak yer bulup düzen kurabilmek için. 15 gün.

• Şimdi anladım. Peki askeriyenin içerisinde misafirhanede kalıyor olsakta aynı şey geçerli midir ?

• Selamunaleykum devrelerim nasılsınız? Yolu yarıladık çok şükür. durumlarınız nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: capitan_67

Ben varım. Etimesgut taki zırhlı birliklerdeyim. 11 ağustosta eslim olucam. tabi şöyle bir durum var Başbakan kapatılacak dedi diye 2 gün içerisinde kapıtılacak hali yok bu birliklerin. Ki etimesgutta bulunan zırhlı birlikler okulu türkiyenin en büyük dünyanın ise 2. en büyük birliği. istrdiğin anda tamam biz bunu kapatıp taşıyoruz demekle olmaz. ben bu durumun ağustosta askere gidecek insanları etkileceğini düşünmüyorum. telaşa gerek yok yani.

Hangi alay hangi tabur ve hangi bölükte idin?

Ben de orada yaptım, bitirdim ve geldim.

• Beyler yolu yarıladık az kaldı. Kasım ayını atlattık mı bu iş tamamdır.

• akmac A kullanıcısına yanıt
    Başkan buralardaysan benimde kasım celbi iskenserun sahil güvenlik çıktı, iç giyimle ilgili olarak hangi renk verdiler size?

• Atarsa 86 şu torunlar gelsin rahata ereriz

• Merhabalar,

Ohal nedeniyle askerde çarşı izni yok söylentileri var ben de 365. KD gideceğim kısmetse, bilgi verebilecek var mı siz çarşı izni kullanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flower abbas

Merhabalar,

Ohal nedeniyle askerde çarşı izni yok söylentileri var ben de 365. KD gideceğim kısmetse, bilgi verebilecek var mı siz çarşı izni kullanıyor musunuz?

Düştüğün yere göre değişir. Belki 2 haftada bir çıkarsın belki de hiç çıkamazsın. Şuan Ankara'da Jandarma karakolundayım çarşı izni yok. Nizamiyeden dışarı adım atamıyoruz. En son kurban bayramının ilk günü
    2 saat izin verdiler o gün de her yer kapalıydı..

Sincan cezaevindeki arkadaşlarım 2 haftada bir çıkıyorlar genelde. Jandarma karakoluna düşersen
    Çarşı izninin olması çok zor.

Haftasonu ailen gelir 2-3 saatliğine izin verebilirler tabi bunu önceden bildirmen gerekir.

• Rampage kullanıcısına yanıt
    Oo devrem nerelerdesin torunlar ne zaman gelecek

• zx6r kullanıcısına yanıt
    K.H.O Çankaya .Bakarım nasip verirler inşallah çarşı izni , genel olarak ohal olduğu için genel bi yasak var mı diye tereddüt etmiştim.
  • Şafak 89 yolu yarıladık sayılır.
  • İzinsiz 76 ( 1-8-16 başlangıç ve 3-8-16 katılış ). 365'lerde geldi. Çarşı izni haftada bir bazı bölükler ise 2 haftada bir çıkıyor. Zırhlı birlikler 365. kısa dönem doldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 3 Kasım 2016; 12:0:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beedrill28

İzinsiz 76 ( 1-8-16 başlangıç ve 3-8-16 katılış ). 365'lerde geldi. Çarşı izni haftada bir bazı bölükler ise 2 haftada bir çıkıyor. Zırhlı birlikler 365. kısa dönem doldu.

Kasımı atlattık mı bitti sayılır devrem.

• Bende 365 yedek subay olark zırhlı birliklere katılacağım. Sizlere bu konuda sorum olacak. Zırhlı birliklerdeki tank ve zma ların yarısı Burdur'a yarısı da Şereflikoçhisara'a gönderildi. Şuan kurs taburunda eğitim gören uzman erbaş adayları Burdur'da eğitimlerine devam ediyormuş. Bizlerde mi Burdur'a gideceğiz? Orada görev yapıp bilgisi olan aydınlatabilir mi?
  • Cok sıkıldım lan. Safak 73. Bitmiyor.

Anlamsizca kariyer kasiyorum. Cavus oldum. Revirci yazici oldum. Her gun bonzaicisiyle hapcisiyla ugrasmaktan beynim sulandi. Tutanak, revir, acil, kahve sigara... Gun bitiyor. Sonra yine ayni.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.