Şimdi Ara

Audi a3 ile Bmw 118i Arasındaki Kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam olaya sadece şanzıman dan bakmış önemli olan iç ferahlık diyene şanzıman diyen bir kişilik var
  • GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    Audi ile bmw kiyaslanmazmi . Bmw ile ney kiyaslanir pardon bentley ? Rolce royce ? Pagani ?
  • Aracın içinde çocuk varken kız kardeşinizin yanlayarak gideceğini sanmıyorum. Tamam normal kullanımda bile bmw nin sürüş karakteri bir tık daha iyi ama, aralarında konfor anlamında bir fark yok. kız kardeşinizin sürüş yeteneğini bilemem ama önden çekişli araç, arkadan itişlilere göre sürücü hatalarını daha fazla tolere eder. kız kardeşiniz için a3 ün daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.
  • Hocam Audi ile bmw Yanyana kıyaslanacak araçlar değiller hele hele dsg ile zf şanzıman hiç değil. Sizin kriteriniz ferahlık olarak ise 1 liralık mezura ile ölçüm yaparak araç almanız daha mantıklı tam net genişliği ölçmüş olacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yen@l

Değerli Üstadlar ve Değerli Arkadaşlar;

Kızkardeşim kendisine bir araç alacak ve bu iki araç arasında çok kararsız kaldı. Araçlar Hb, otomatik ve benzinli olacak genellike şehir içerisinde kullanacak. Kızkardeşimin 2,5 yaşında bir kızı var ve araçta çocuk koltuğu da kullanılacak. Özellikle arka koltuğa çocuk koltuğunu yerleştirdikten sonra çocuk orada ferah ve geniş bir ortamda rahatça hareket edebilecek mi? Çocuğu koltuğa yerleştirirken rahatça annesi alıp, oturtabilecek mi? Tabiki bir de araçların genel durumları var. Özellikle bu araçları kullanan değerli arkadaşların görüşlerine ihtiyacımız var. Bu araçların artı ve eksi özelliklerini yukarıdaki ihtiyaçlarımız doğrultusunda bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim.

Saygılar.

Hocam aynı tercihi ben A3 ten yana yaptım. 2 çocuklu bir aileyiz.

BMW 1.16 d joy paket bakmıştım. Araba sessiz, arkadan itişten midir bilmem çok eğlenceli keyıfli bir sürüşü var. Ama arkası dar. Bagajı standart bir HB araç kadar. Arkadaş itiş Ankar'da sorun olabilir.

A3 bmw den daha ucuzdu. A3 ün arka koltuklar daha geniş geldi. Ama en önemlisi bagajı gayet büyük. 2 çocuk 2 yetişkin kaç kere şehir dışına gittik. Bagajı 400 Litreye yakın. A3 gayet sessiz seri yol tutuşu süper. Şimdi diyecekler ki BMW 1 yola yapışır içinden geçer. Şunu unutmayın iki araç da çok iyi. BMW 180 le viraj alır a3 170 le. Çok aman aman farkları yok. Yakın araçlar.

Bende çocuk olmasa 1.16 alırıdım. Çocuk olduğu için a3 aldım. Yine olsa yine alırım.

• Arka alan önemliyse A3 daha mantıklı bir seçim olacaktır.
    BMW'nin arka yaşam alanı Audi'ye göre daha dar.
  • DSG şanzımanla çocuk rahat edemez.
  • audi ile bmw kıyaslanmaz deyip övdüğü zf şanzımanın bmw'nin üretimi olmaması da manidar olmuş sadece şanzımana bakarsan fiat da bazı modellerinde zf şanzımanı kullanıyor ozaman hepimiz gidip 500l mi alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

DSG şanzımanla çocuk rahat edemez.

Sende dsg üzerinden iyi prim yaptın reis artık beğeni gelmiyor boşver :) Bu kadar ezip dsgli Cc almak mantıklı mı sence ?
  • 1 daha güncel kasalı ,belirtilmemiş ama sıfır alınacaksa bu kriter göze hoş geliyor yeni 1 çok iyi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

Hocam Audi ile bmw Yanyana kıyaslanacak araçlar değiller hele hele dsg ile zf şanzıman hiç değil. Sizin kriteriniz ferahlık olarak ise 1 liralık mezura ile ölçüm yaparak araç almanız daha mantıklı tam net genişliği ölçmüş olacaksınız.

Tabi canım bmw bentley veya RR ile karşılaştırılabilir.
  • Yen@l kullanıcısına yanıt
    O paraları vermektense ferahlık adına golfe falan bakabilirsiniz. Dizel olur çok da yakmaz.
  • Bmw her daim daha prestij li geliyor nedense benim gözüme.
  • o şanzumanı ne kadar seviyorsunuz ağızınızdan hiç düşürmüyorsunuz.

konuya gelecek olursa audi a3 daha geniş iç hacime sahip arkada daha rahat eder sonuçta annede arkaya geçeceği ve cocuyla ilgileneceği için arkada rahat hareket etmesi lazım.

A3
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SemBerk7

quote:

DSG şanzımanla çocuk rahat edemez.

Sende dsg üzerinden iyi prim yaptın reis artık beğeni gelmiyor boşver :) Bu kadar ezip dsgli Cc almak mantıklı mı sence ?

Dostum ben ironi yapmıştım önceden atılan bir yoruma yönelik. Tam tersini anlamışsın :)

Yok konunun ironi ile alakası yok senin yorumlarda paso dsg geçiyor sırf bu mesajın değil yani bunun içeriğinini at kenara :) Açıkçası ben Dsg hakkında bu kadar çok konuşsam dsg almazdım :) Aracım manuel sadece dsg kelimesini görmekten sıkıldığım için yazdım dsg ile uzaktan yakından bir alakam yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemBerk7 -- 30 Mart 2016; 22:18:53 >

• maksat gösteriş falansa eyvallah da, amaç çocuklu anneyse ne alaka 1 veya a3 onu anlamadım, bu araçlara bu parayı verene kadar aynı paraya bir alt seviye markaların suv araçları alınır, hem içi hem bagajı geniş geniş gezilir, ne gerek var audi ye bmw ye
  • Değerli Üstadlar ve Değerli Arkadaşlar;

Kızkardeşim kendisine bir araç alacak ve bu iki araç arasında çok kararsız kaldı. Araçlar Hb, otomatik ve benzinli olacak genellike şehir içerisinde kullanacak. Kızkardeşimin 2,5 yaşında bir kızı var ve araçta çocuk koltuğu da kullanılacak. Özellikle arka koltuğa çocuk koltuğunu yerleştirdikten sonra çocuk orada ferah ve geniş bir ortamda rahatça hareket edebilecek mi? Çocuğu koltuğa yerleştirirken rahatça annesi alıp, oturtabilecek mi? Tabiki bir de araçların genel durumları var. Özellikle bu araçları kullanan değerli arkadaşların görüşlerine ihtiyacımız var. Bu araçların artı ve eksi özelliklerini yukarıdaki ihtiyaçlarımız doğrultusunda bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yen@l -- 30 Mart 2016; 8:25:16 >

• Evet araçların arka alanı önemli. Özellikle çocuk ayağını sallarken ön koltuğa falan çarpmadan rahatça hareket etmesi daha iyi olur diye düşünüyorlar.
  • Değerli arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkürler. Evet ferahlık ön planda ancak sürüç kalitesi, araç konfuru da elbette önemli. Araç sıfır olacak. Bmw nin arkadan itiş ve şanzımanı onu ön plana çıkarıyor ancak a3 de ferahlık ve genişlik anlamında daha iyi. Konfor zaten bu araçlarda iyi. İnsan kararsız kalıyor yine de.
  • bende genişlik açısından a3 derim.hatta olursa a3 sedan bile düşünebilir zaten çok fark yok aralarında ama bagajı daha büyük 1 serisi gerçekten çok ama çok dar bir araç. bir süre sonra bu darlık adama araba sattırır. işin içine çocuk girdimi insanın minibüs alası geliyor benden demesi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.