Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce yazdığım senkron problemini bir türlü çözemedim.Lütfen bu konuda bana yardımcı olun.Aldığım Pinnacle Deluxe Card'ın fiyatı 485 ytl.Bu kartı alalı iki aya yaklaşıyor.Henüz capture yapamadım.
  • Arkadaşım Bu Foruma Yeni üyeyim ama Üzülerek söylüyorum ki ben şunu farkettim;
    Eğer Soruna Yanıt Almak istiyorsan Yeniden Üye ol ve Nick olarak ta bir bayan Nick'i kullan. Bir önceki sayfaya bak nedenini anlarsın.

Ben Çok iyi Değilim Bu Konularda ama Yapabileceğin işlemler Şunlar.
    1. İşlemcin Capture için yeterli mi? ( Birçok CApture Unitesi P4 1.8 VE üzeri İşlemciye Gereksinim Duyuyor)
    2. Ramlerin Yeter li mi? ( Yine birçok Capture card DDR 256 ve üzeri Ram'e gereksinim Duyuyor)
    3. Arka planda Çalışan Çok fazla işlem Olmasın. Özellikle Capture işlemine başlamadan önce Antivirüs Programlarını kesinlikle Durdur. Özellikle Norton çok fazla kasıyor.
    4. Eğer Yine bir Sonuç alamazsan iyi bir Konfigrasyona sahip makinada kendi capture CArd'ını dene ve sonucu değerlendir..

Kolay Gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hurşit_SALI -- 6 Mayıs 2005, 20:56:29 >
  • Selam,

Benimde sizlere bir sorum olucak..

Elimde bir adet ntsc kamera ile kayıt edilmiş bir kaset var.
    Acaba bu kaseti pal bir kamera ile bilgisayara kaydedebilirmiyim?

Kamera bilgisayarıma firewire ile bağlı.
    Tabi kaset ntsc olduğu için görüntü çok bozuk çıkıyor.
    Kasedi bilgisayara pal olarak kaydedip sonradan ntsc ye dönüştürme gibi bir şansım varmı.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
    Şimdiden teşekkürler..
  • Selam forumdaki benimle iligili kısımları okudum sizden Pınnaccle stüdyo 8.10 ile ilgili birkaç ayar için bilgilerinize ihtiyacım olacam bana yardımcı olursanız sevirim.Sizi şayet müsaitseniz pazartesi günü telefonla aramak isterim.Benim sorumun aslında kafayıı yetircek cinsden.Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum fortmat attılar bilgi işelmdekii arkadaşlar ondan sonra eskii ayarlarınıı bir türlüü yapamıyorum.Sorunum aslında bildiğinz bir sorun.VHS vide görüntüleri capture ediyorum daha sonra editde güzel efeklerle süslüyor fon müziği ekliyorum makemovide cerati disc yapıyorum yaklaşık 1.30 saat beklliyorum cd yazma işi bittikten sonra izlediğimde (8 cd yaktım hep aynı sorun)) baştan flim konuşma sesler güzel gidiyor senkron ediliyor ama daha sonra sesler görüntüden sonra geliyorr tüm ayarları kontröl ettik,Stüdyo8 kaldırdım tekara yükledikk yükledikk yokk yokk yokkk kafada 2 tell saçımm kaldıı onlardaa gitttii sorunn o dediler TV kartı ile çakışıyor dediler çıkardımm yokk neroyuu kaldır dediler onuu kaldırdımm yokk sess driver dediler birini iptall ettimm ne yaptıksakk eski ayarlarıı tutmuyorr aldığımm firmadaa tel açtımm odaa çanakkaleye gittmişşş SKY com tr ve sağımda solumdaa bilenleree sordumm aynıı kartı alan kişi vekuruluşlaaa ayarlarına baktımm yok .Kısa ve öz bu bu problem çözülür çzölür ama nasıll yardım edermisin.
    Not şayet bana maill atmak istersenn lütfen pazratesi gününe kadar atkii pazartesinden sonra belkide bu görevden ulaşlatırabilirim.metin

• BU MESAJI KİM NERDE NASIL OKUYORSAA VE BİLGİSİ VARSAA LÜTFENN AÇIKLASIN KAFAYII YEMEK ÜZEREYİMM.PINANCLE 9 PLUS ALACAMM İNANKİİİ KİTLENMİŞ DURUMDAYIMM ELİMDE YAPAMADIĞIM FLİM KASETLEİ VAR ÇARESİZİM.SORUNN CD YAZDIRDIĞIMDA SES GÖRÜNTÜ İLE ÇAKIŞMIYOR,ASIL OLAN PROJEDE EDİT KISMINDAA HERŞEYY NORMAL CAPTURE ETTİĞİMDE NORMEL YAZDIRMA İŞLEMİİ BİTTİKTEN SONRA İZLEDİĞİMDE SES SONRADAN GELİYORR TOPAL TAYFUN MİSALİİ))) FORUMDAA TELL VERİLİYORMUU BİLMİYORUMM AMA VERİRSENİZZ PAZARTESİİ KESİNN ARAYIPP BU SORUNN ÇÖZMEKK İSTİYORUMM ŞİMDİDEN BUU MESAJIMII OKUYAN TÜM BİLEN ARAKADAŞLARA ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.
  • "Bazı" erkekler niye böyle kompleksli hiç anlamam!!!

500 tane erkek nick li kişiye cevap gelmiş,
    forumda topu topu birkaç kız mesaj atmış cevap almış,
    erkekler soruyor, cevabını alıyor,, onlara laf yok! kız olunca....

sevgili hurşit_salı arkadaşım, sana tavsiyem kız erkek nick ayrımı yapacağına,,
    bi düşün bakalım niye kızlara ve diğer ERKEKlere cevap geliyor da sana gelmiyor!!
  • Burası Bir Kompleks Sayfası Değil, Paylaşım SAyfası Arkadaşlar, Ben Birikimlerimi Sizlerele Paylaşıp, Bİlmediklerimi de Sizlerdin Katkılarıyla Öğrenmek istiyorum. Forumların TEmel Amacı Zaten Budur, Yani "Bilgi Paylaşımıdır. " bu konuyu uzatmanın Bir anlamı yok.

Arkadaşlar TEkrar Soruyorum; PINNACLE STUDIO MOVIEBOX DLX USB 2.0/FW DİJİTAL mi
    Yoksa SNAZZI DV-AVIO EVO EDITION MPEG CAPTURE card mı önerirsiniz?

ilginiz Dolayısyla Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hurşit_SALI -- 7 Mayıs 2005, 15:30:40 >
  • yavuzbey selam
    pınnacle ile ilgili sizden yarıdm istiyorum bende pınnacle kart var
    stüdyo 8.10 versiyon yüklü
    daha önce vcd yapıyordum sorun yoktu ilk ayarlarla ilgili şimdii 1 haftadır sorun yaşıyorum
    ses ile görüntüde senkron tutmuyor cd yazdırdığımda
    bana ayarlalra ili ilgii kapsamlı mail atarsan pazartesi deneyecm.bekliyorum.

bana tüm konfigasyon ayarları tek tek belirtinsen tekrar sil baştan yükleyim yapacam.
    metinkar77@hotmail.com

• Arkadaşlar herkeze peşin olarak teşekkür ediyorum ve problemimi sizlere açıyorum.

Şu anda Sony DCR-TRV147-E dv cam kullanıyorum.Kameradan görüntü almak için bir adet capture card aldım.Aldığım kart sayesinde kameramı bilgisayara bağladım ama sorun şu ki bilgisayarım kameramı görmüyor.Ama kartımı görüyor yani problem kartta değil. Bilgisayara kaydetmem gereken çok önemli görüntülerim var ve ayriyetten çok az vaktim kaldı. Lütfen bana bu konuda biraz bilgi verin.
  • meraba,

kameradan adobe premiere aracılığıyla bilgisayara görüntüyü aktardığımda, görüntü çizgi çizgi çıkıyor,
    neden olabilir? bilen varmı?
  • hurşit_SALI... sn. arkadaşım bu kimseye karşı yapılmış bir savunma değil ancak son sorulara sadece ben cevap verdiğim için üstüme alınmak zorundayım...öncelikle senin sorun öyle bir soru ki 2 ayrı markanın 2 ayrı kartını soruyorsun...bu soruya ancak bu 2 aleti de kullanmış, çok projeler yapmış biri cevaplayabilir...kaldı ki bilgisayarın konfigürasyonuna, donanımların markasına, kameranın markasına-modeline göre kartların performansı değişebilir, uyumsuzluklar olabilir...öyle herkesin harcı değil bu soruyu cevaplamak...bu yüzden onlarca cevap bekleme bence...eğer forumu takip edersen kimseye özel muamele yapılmadığını göreceksin en azından kendi açımdan...ayrıca ve ayrıca foruma her zaman bir bayan katılmıyor bu yüzden centilmenlik gereği ve eğer gerekiyorsa öncelik tanımak lazım...kolay gelsin...
  • nilaay... öncelikle ben bir tv kanalında çalışıyorum ve evimde de bu işlerle uğraşıyorum...capture aleti olarak pinnacle moviebox usb, program olarak da yine pinnacle studio 9 kullanıyorum...ama ulead,win producer ve power director programlarını de kullandım...sorularına gelince bilgisayarına premiere'le aktardığın ve kaydettiğin videonun uzantısı ne? sen videoyu değil projeyi kaydetmiş ve işyerinde onu açmaya çalışmış olabilirsin...kameranın takılı olması ile ilgili olmadığını düşünüyorum...

ikinci olarak daha önce de dediğim gibi eğer kameranın dv çıkışı varsa en iyi yöntem firewire...bu kartı alıp kaliteli işler yapabilirsin...eğer yoksa composit çıkıştan aktarabilirsin...kameranın modelini yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim...

bir de, sadece bilgi paylaşımı esas olan ve bence Türkiye'nin en iyi forumlarından biri olan bu ortamda lütfen kimse kimseyle tartışmaya girmesin...bu sadece benim düşüncem,temennim ama eminim hurşit arkadaşımız da sen de bana katılırsınız... kolay gelsin...

• homesick... arkadaşım öncelikle foruma hoşgeldin...bilgisayarın kamerayı görebilir ama önemli olan kullandığın edit programının capture seçeneğinde kamerayı görmesi...capture kartının ve kullandığın edit programının adını yazarsan belki daha sağlıklı bilgiler verebilirim...kolay gelsin...
  • mkar77... bilgisayarına format atıldıktan sonra gerekli codecleri tekrar yükledin mi ? belki sorun bu olabilir...eğer yüklemediysen internette ücretsiz bulabileceğin "k-lite codec pack"i yükle bir de öyle dene...
  • kameramın modeli sony hc 30E, fireware kartım da takılı ve çalışıyor, k-lite codec pack i de kurdum,
    ntsc ve pal dosya formatlarında kaydettim, ikisi de kötü!

aslında görüntü gerçekten kaliteli, bir de şu yatay çizgiler olmasa! süper olacak ama yatay çizgiler görüntüyü bozuyor,
    nerde yanlış yapıyorum, bilmiyorum ve en kısa süre içerisinde bu sorunu çözmem gerekiyor!
    tam olarak iyi görüntü elde etmem için hangi formatta neyle kaydetmem gerekiyor? hepsini deniyorum ama bişey iyiyse bişey kötü oluyor...

ne demek istediğimi anlayan, bilen varsa lütfen yardımcı olsun!

hurşit arkadaşım, sende dahil olmak üzere:)
  • bir de,
    bu iş için capture card almadan kaliteli sonuç alınamaz mı?
    fireware kart işimi görmezmi?
  • nilay, benim daha önce firewire kartının da bir capture kart olduğu ile ilgili sana cevaben yazdığım yazımı iyi okumamışsın sanırım...

ben premiere'i bir ara kullanmıştım ama sanırım senin sorunun capture settings bölümündeki ayarlardan kaynaklanıyor...birkaç gün içinde premiere'i kurup denemeye çalışıcam...
  • Timuciny ilgilendiğin için teşekkür ederim

Kartımın markası Digitus IEEE 1394 umarım problemımı cozmeye bır faydası olur teşekkür ederim
  • sayın arkadaş verdiğin bilgiler için sağol.ama bügün yavuzbeyi tel.aradım bendekide ne şans arkadaşıı nişanı olacağı gün aramışım))yarınn tel açıp soracam.şimdi komple yeni bir kart alacam pınnacle pro 6.0 değeri 968 use Sky da sordum.
  • Timuciny arakadaşım aynı mesleği soluyoruz ve genelde aynı şeyler üzerinde uğraşıyoruz fakat ben çok araştırma yaptım inceledim şu ses ve görüntü işine fena halde taktım şuanda takmış durumdayım bir işi tam sağlılı yapamadığımiçinde kendi kendimi şuçluyorum elbettde bunuu yapanlar var daha süperler ve profesyoneldirler yanlız en önemli bilgileri paylaşmamakla'da bence çok amatörler.Bu işte herşey para değildir, ama para için bilgisini pazarlayan kişiler olunca'da fena halde canım sıkılıyor. Bu forumda siz ve diğer arkadaşların verdiği ince ayar ve bilgiler altın değerinde umarım bu satırları okuyan kişi ve kuruluşlar bazı önemlii mesajlar çıkarır.Bilgiyi paylaştıkça güzelleştiğini anlarsın günün birinde, ve mutlu olursun.Problemimle ilgili sorunlarım 4 gündür dolaşıyor bu sayfalarda çözüm için aldığım tek cevap siz ve Yavuzbeyden geldi teşekkürler.timuciny arkadaş size ulaşacağım bir numara varmı?Pınnacle stüdyo 8.10 yazılı yüklü K-kodek paketi mevcut.Şimdi bu forumdaki bilgilerin tüm insanlığa faydalı bilgiler olduğuna inandığım için herkeze güzel işler dilerim.Bu teknoloji hızına nasıl yetişeceğiz anlamıyorumm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkar77 -- 10 Mayıs 2005, 22:58:37 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.