Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstatlar, benim elimde Sony DCR - TRV 460 kamera var elime yeni geçti, yanında Cd olarak Picture Package var kurdum ancak gördüğüm kadarıyla sabit diske bu program aracılığıyla atamıyoruz ayrıca çok da kullanışsız bir program forumları okudum, genel ağırlık Ulead Video Studio veya Pinnacle Studio yu öneriyorsunuz tamam bunlardan birini bulabilirim bir şekilde ancak forumlarda yazmayan bir şey var yada ben görmedim. Bu olay makina nın kullanım klavuzunda da yazmıyor. Acaba aktarım esnasında kameranın durumu ne olacak yani sadece açık olması yeterli mi yoksa menüsünden aktarım için bir ayar yapacakmıyız. ben daha önceden eski bir kamera nın aktarımını görmüştüm onda arkadaş kameradan aktarımı başlat gibi bir ayar yapmıştı. Bunda da yapmak gerekli mi ayarlarında böyle bir yer göremedim yoksa ben mi bakmayı bilmiyorum. İlk defa bir kamera dan Bilgisayara görüntü aktaracağım. Konu hakkında bilgisizim ilginiz ricasıyla...
  • öncelikle ieee 1394 frewire kartı alacaksın yaklaşık 20dolar bu fiyata kablo ve ulead 7 studio yazılımını veriyorlar kartı pc ye takıyorsun(xp de kurulum sorunu yok kartı oyomatik tanıyor)kabloyu kameraya ve söz konusu kartın girişine bağlıyorsun.bundan sonraki işlem çok basit çektiğin görüntüyü kameradan izlerken ne yapıyorsan kamerayı o moda alacaksın yazılım kamerayı görecektir ekrana çektiğin görüntü gelecek capture tuşuna bas kayıt başlamıştır
  • ilhami olayı çözmüşsün bravo
  • Bu işin Frewire kartı almadan çözümü yok mu ? sadece USB kablosuyla olmaz mı ? USB kablosunu takıyorum, gördüğünü anlatan sesi alıyorum hatta picture package programı direkt Cd ye de kaydediyor ancak ben sabit diskime almak istiyorum görüntüyü önce işleyip sonra yazmak istiyorum... Deneme sürümü olarak Ulead Video Studio 9.0 ı kurdum oldukça güzel bir programa benziyor ama sanırım bir şeyler eksik capture dediğimde ekran da saat ilerliyor ama kamera tarafında bir gelişme yok ve görüntü de yok... Bu kamera bende kalıcı değil onun için buna yatırım yapmak istemiyorum ancak görüntüyü aldıktan sonra memnun kalırsam kesinlikle alacağım ve o zaman gerçekten gerekli hangi aparatlar varsa alırım.
  • ulead kullanırken kameranı izleme moduna alıyorsun.
    kameradan görüntüyü başlatıyorsun.
    ulead tan da capture start yapıyorsun.

yalnız ben denedim picture package programı ulead tan daha net vcd yapıyor.

şimdi 1394 kart alıp birde onunla mı vcd yapsam diye düşünüyorum.

picture package ve usb ile yaptığım vcd den kaliteli oluyormu bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alp_er

Bu işin Frewire kartı almadan çözümü yok mu ? sadece USB kablosuyla olmaz mı ? USB kablosunu takıyorum, gördüğünü anlatan sesi alıyorum hatta picture package programı direkt Cd ye de kaydediyor ancak ben sabit diskime almak istiyorum görüntüyü önce işleyip sonra yazmak istiyorum... Deneme sürümü olarak Ulead Video Studio 9.0 ı kurdum oldukça güzel bir programa benziyor ama sanırım bir şeyler eksik capture dediğimde ekran da saat ilerliyor ama kamera tarafında bir gelişme yok ve görüntü de yok... Bu kamera bende kalıcı değil onun için buna yatırım yapmak istemiyorum ancak görüntüyü aldıktan sonra memnun kalırsam kesinlikle alacağım ve o zaman gerçekten gerekli hangi aparatlar varsa alırım.

Bu işi Firewire kartıyla yaparsan kameradan görüntüyü PC ye aktarırken görüntü kaybına sebebiyet vermezsin, yani görüntü kaybı olmaz.Ama USB ile yaparsan görüntü kalitesinden ödün vereceksin!!
    Friwire kartıyla görüntü aktarımı 400Mbit/s dir. Seçim senin.
  • Orjinalden alıntı: aymatcom

Bu işi Firewire kartıyla yaparsan kameradan görüntüyü PC ye aktarırken görüntü kaybına sebebiyet vermezsin, yani görüntü kaybı olmaz.Ama USB ile yaparsan görüntü kalitesinden ödün vereceksin!!

pekala 1394 kart ile aktarmış olduğumuz görüntü ile yapmış olduğumuz vcd kayıt ile.

picture package ile usb ile yapmış olduğumuz vcd kayıt arasında fark olurmu
    .

en çok merak ettiğim bu. ona göre 1394 friware kart alacağım.
  • VCD yaptığınız için pek fark olmaz ikisi de kötü olur.
  • divX yaparsan biraz daha kaliteli bir görüntü alabilirsin..
  • Yani en iyisi DVD-RW ve 1394 friware kart alıp dvd ye kaydetmek öyle değilmi.

pekale bu sony kameralar ile birlikte verilen picture package programı ile burn dvd yapsak.

aynı burn vcd deki gibi direk 1 saatlik görüntüyü cd ye mi yazıyor. ( sıkıştırmak için ayrı program kullanmadan.)

cevaplarsanız çok sevinirim.
  • Sn Yeknet ve aymakom teşekkürler.

aymakom kardeş dvd playerim dvix oynatsaydı denerdim.

bilgisayarın monitöründen izlemeyi pek sevmiyorum.

teşekkürler.
  • dagan2200 kardeş, bende bilgisayar ekranından film seyretmeyi sevmem. Bunun için bilgisayarım ile TV arasında bağlantıyı yaptım ve Divx lerimi TV de seyrediyorum. Üstelik DVD oynatıcıdan çok daha avantajlı istediğin gibi görüntüyle, alt yazıyla felan oynayabiliyorsun... tavsiye ederim çok masraflı da değil sadece bir kablo o kadar...
  • LÜTFEN ACİL YARDIM HC42 E KAMERAM VAR BİRDE CASPER TABLET PC ALDIM ŞU YENİSİNDEN GEÇENLERDE 1294 KABLOSU ALDIM İKİSİNİ BİRBİRİNE BAĞLADIM AMA LAPTOP KABLOYU TAKTIĞIMDA KAMERAYI GÖRMÜYOR ACABA PC DENMİ KABLODANMI kabloyu değiştim başka laptop ta denedim yine 1394 den görüntü alamadım ben usb ye mahkum mu olacağımm...

AYRICA PİNNACLE 9 ALDIM KULLANABİLİYORUM AMA CAPTURE YAPAMIYORUM LAPTOP ALGILAMADI DELİ OLCAĞIM LÜTFEN YARDIMMM.....
    akeskin10@hotmail.com
  • Ayşegül, Laptop'un da 1394 portunu kontrol et. Belki de aktif değildir. Bilgisayarım donanım özelliklerinden "iee1394 bus controllers" diye birşey var mı?
    Ya da Windows XP tablet edition 'la ilgili bir 1394 sürücü sorunu olabilir.
    Kameranı iee1394 kartı olan normal bir masaüstü PC'ye takıp denemelisin. Problem laptop ta mı kamerada mı onu bulmak lazım.
  • Ben bir iki gün önceHC-39 sony kamera aldım. Bilgisayarımda TV kartı var. Avermedia98 capturekart.
    Pinnacle9 ile görüntüyü capture edebildim ama ses yok bunun sebebi ne olabilir?

Dv out cıkısını Tv karta bagladım (sarı beyaz ve kırmızı kablolar) Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler...
  • Merhaba arkadaşlar ben bu sitede yeniyim.Bana yardım edermisiniz.
    Ben PINNACLE9 ile DVD ye film kaydediyorum kayıttan önce filmin üzerine
    resim yada alt yazı eklediğimde kayıttan sonra resmin kenarları ve
    alt yazı ekranın dışına çıkıyor bilgisayarda izlediğimde tüm görüntü var
    DVD çalarda kayboluyor . Buna bir çare bulamadım. Lütfen yardım edin
  • quote:

Orjinalden alıntı: aymatcom

quote:

Orjinalden alıntı: Alp_er

Bu işin Frewire kartı almadan çözümü yok mu ? sadece USB kablosuyla olmaz mı ? USB kablosunu takıyorum, gördüğünü anlatan sesi alıyorum hatta picture package programı direkt Cd ye de kaydediyor ancak ben sabit diskime almak istiyorum görüntüyü önce işleyip sonra yazmak istiyorum... Deneme sürümü olarak Ulead Video Studio 9.0 ı kurdum oldukça güzel bir programa benziyor ama sanırım bir şeyler eksik capture dediğimde ekran da saat ilerliyor ama kamera tarafında bir gelişme yok ve görüntü de yok... Bu kamera bende kalıcı değil onun için buna yatırım yapmak istemiyorum ancak görüntüyü aldıktan sonra memnun kalırsam kesinlikle alacağım ve o zaman gerçekten gerekli hangi aparatlar varsa alırım.

1. "ulead 9.0" da USB ile capture yapamazsın, tanımıyor, başka bi yerde capture yapıp uleadda kullanabilirsin.
    2. USB 2.0 aktarı hızı 480 Mbps... destekliyorsa- aktarıyorsa ödün verme falan yok.
  • allah rızası için yardım,
    abiler tafsiyeniz üzerine gidip 1394 kablosu aldım.bilgisara takıyorum.kamereyı player moduna getiriyorum.ama hiç bir program (pinnacle ,movie maker,virtualdup) camerayı algılamıyor.
    kafayı yicem.sorun nerde lütfen söyleyin.laptop kullanıyorum.acaba 1394 ü tanımama gibi bir olasılık varmı.gerçi kabloyu takınca tanımış gibi ses çıkarıyor ama....

(bu arada samsung VP-D107i kullanıyorum)
  • arkadaşlar ben bu konuya yeni girdim kaçırdısam özürdilerim ama sormak istediğim bir soru var bende bir dijital fotoraf kamerasıvar (kodak cx 7330) acaba ben bumakineyi webcam olarak nasıl kullana bilirim birprogram varmı ben bumakineyi ikinci el olarak birarkadaşımdan aldım onun için yanında verilen cd lerden bende yok program yada nasılyapıldığını bilen varsala lütfen yazsın
  • aktila : laptopta işletim sistemi ne yüklü, belki 1394 portu ile ilgili bir ayar kapalıdır. 1394 kartı takılı normal bir pc de denedin mi?

crazystorm: fotoğraf makineleri ile ilgili topicten araştırmalısın. cx7330 webcam olarak kullanılamıyor galiba.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.