Şimdi Ara

HYUNDAİ BİLGİ PLATFORMU (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.078
Cevap
1
Favori
88.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar bugün arabaya bindim yine canım sıkıldı arabadan bi ses geliyor böyle ince tiz bi ses motordan değilde lastiklerin oralardan biyerden anlayamadım 2005 model hyundai accent admira araba immobilizer arıza yaptığı zaman ses cıkarırmı? valla araba cok canımı sıkıyor bide bu benim ilk arabam 2 ay oldu olmadı alalı istanbulda yaşayanlar bilir uçar plazadan aldım arabayı sol arka dingildende bi gacırtı sesi geliyor amortisörlere baktırdım ama yeni değişmiş dediler bakalım cuma günü servise vericem ama sizinde görüşleriniz ve tecrübelerinizden yararlanmak istedim
  • senin tarifine uyan tiz bir ses benim dizel getz de de var

araç rölantide çalışırken dışarı çıktığımda duyuyorum

bende merak ettim şimdi
  • Motorun hararet yapmasının nedenleri:
    ->Radyatör peteklerinin tıkanması,
    ->radyatörde suyun azalması,
    ->vantilatör kayışının gevşek veya kopuk olması,
    ->termostatın arızalı olması,
    ->motor yağının azalması,
    ->motor soğutma suyu kanallarının tıkalı olması,
    ->uygun vites ve hızda gidilmemesi,
    ->otomatik fanın arızalı olmasıdır

Radyatöre konacak suyun seviyesi peteklerin üzerinde olmalıdır.

Çok sıcak motora rölantide çalışırken ılık ve kiraçsiz su konur.

Motor bluğundaki su kanalları pastan ya da kireçten tıkanmış ise motor fazla ısınır.

Radyatöre konacak suyun içilecek temizlikte ve temiz su olması gerekir.

Su olduğu halde motor fazla ısınıyorsa, termostat arızalıdır.

Donmayı önlemek için radyatöre antifriz ilave edilir.

Termostadı sökülmüş motor, gereğinden soğuk çalışır aşınmalar artar ve verim düşer.

Motorun çok sıcak çalıştırılması motoru çekişten düşürür.

Motor çok sıcakken radyatöre soğuk su konursa silindir kapağı ve blok çatlayabilir.

Çok sıcak bir motorda radyatör kapağı ıslak bir bezle tutulup hafifçe gevşetilir ve buhar tamamen atılınca radyatör kapağı açılır.

Araçta ısı (hararet) göstergesi çalışmıyorsa ısı müşiri arızalı olabilir.

Motor, çalıştıktan sonra çalışma sıcaklığına gelmiyorsa kalorifer hortumlarında kaçak olabilir.

Motor ısısının aniden yükselmesinin sebebi kayış kopması olabilir.
    Bu Akşamlık bu kadar.İyi Geceler.

• Güncel
  • selamlar;

Arabamın muayenesini yaptırdım yazayım bilginiz olsun.

Muayene harcı : 111 ytl
    Egzost emisyon ölçümü: 20 ytl
    LPG sızdırmazlık raporu : 25 ytl

Toplam ....................................156 ytl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

selamlar;

hayırlı olsun 2 yıl rahatsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

selamlar;

carenfly sen eskiden buraya daha çok bilgi yazardın, ne oldu artık fazka gözükmüyorsun.
  • Bu forum çoluk çocuk doluymuş. Geç farkettik.

O araba bu arabayı döver. Benimki seninkinden iyi ......
    Az yakıyo diyen yalancı kraldır.

. Lise talebesimiyiz. Önemli olan şeyleri yazıyorum. Açıkçası artık bu forum sitesindende eskisi kadar yararlanmıyorum. 2-3 yıl önce birçok yeni şey öğrendiğimiz bir siteydi. Şimdilerde yaş ortalaması baya düşmüş gibi görünüyor. Forumun başka konularına takılıyorum . uzun zamandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carenfly -- 5 Eylül 2008; 15:34:40 >
  • Haklı diyorsun, Eskiden bilgi alış verişi daha çok oluyordu şimdi seninde dediğin gibi başka konulara yönelip forumda heyacan bırakmadılar. Bizim eski ekiptende kimse kalmadı zaten.
  • Selamlar ;
    sayın jandarma bu yeni çıkan çift tırnaklı bujilerle ilgili bilginiz varmı. Ben baya heveslenmiştim , alacaktım ,benim usta gerek yok , kandırmaca onlar dedi öyle bıraktık , kullanmışlığınız varmıdır....
  • carenfly benim bacanak Mersedesin Özel servisini işletiyor bu sene bakımda ben bujileri değiştirdim, çift tırnaklı bujilerin biraz daha benzin sarfiyatını artırdığını, o yüzden orjinali ne ise onu kullan dedi. Bende taktırmadım. orjinalini kullanıyorum.
  • Tekrar herkese selamlar. çok şükür Öss yi atlattık bi üniversiteye girdik. Mevlüd ve Bahri abi sizleri pek göremiyorum forumda.. Biraz canlandıralım burayı..mevlüd abi ben LPG taktırıcam.BRC markasını tavsiye ettiler. Gittim sordum 1600 YTL dedi 10 ay taksitlle ama 600 ü peşin vermek şartıyla.Sence yerli mi taktırsam.?
  • Emre İlk önce Gözün Aydın diyelim Allah tamamına erdirsin inan çok sevindim, Hangi okulu kazandın .
    BRC Markası iyidir Birde taktıracağın servis iyi olursa sorun çıkmaz yoksa diğer markalardan taktırırsan sana devamlı sorun çıkarır başım ağrımasın istiyorsan bütçen yeterli ise BRC yi tavsiye ederim.
    Bahri ,şlerinden dolayı foruma fazala uğrayamıyor, bende bir öbür tarafa bakıyorum bir bu tarafa, öbür forumda Ankaralılar buluşmasına bakarsan bizim fotoğrafları görürsün.
    http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=4788
  • Trakya Üniv. Muhasebe bölümü oldu abi..Hayırlısı olsun dielim..Taksiciler Zavolli kullanıomuş hep Accent Admirelerde bi sorun yaşamamışlar..Biraz aklım ona da kaydı.HyundaiClupTR de de bi konu açtım ama pek bakan olmadı buraya yazayım dedim.Buluşma fotolarınıza baktım abi çok güzel olmuş..Sevgiler..
  • güncel tartarini+1
  • arkadaşlar yeri midir bilmem ama bir sorum var. 2006 accent 15.crdi var bende. suya girdim aşırı yağışlarda. sonra kilit gibi bi işaret yanmaya başladı. bu işaret ne anlama geliyor bilen var mı acaba? şimdiden sağolun.
  • Bu işaret önemli bir uyarıdır.Bu işaret yanmaya devam ettikçe arabayı kullanman tavsiye edimez.Servise başvurman gerekir.
  • herkese iyi akşamlar mevlüt abi nasılsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

herkese iyi akşamlar mevlüt abi nasılsın

İyi Akşamlar Bahri, Foruma hoş geldin. Ben İyiyim. Sen nasılsın. Bayramda yoktun herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emekli Jandarma

quote:

Orjinalden alıntı: westbam

herkese iyi akşamlar mevlüt abi nasılsın

İyi Akşamlar Bahri, Foruma hoş geldin. Ben İyiyim. Sen nasılsın. Bayramda yoktun herhalde.

ewet abi 2 hafta yoktum walla iyi bir tatil yaptım aslında bugünde baya mail gelmiş hiç birini fw edemedim direkt sildim sendende gelenler wardı okuyamadım dogurusu bayram sonrası işlerden okuyama fırsat
    olmuyor artık forma evde girecem maillere iş yerinde yarından itibaren pardon yarın eğitime gidecem güvenli sürüş eğitimi diye istanbulda olacam çarşamdan itibaren devam ederim formada kaldığım yerden devam edecem bundan sonra biliyorsun artık evde bilgisayarım var hurda murda idare ediyor pIII 500 işimi görüyo
    neyse wakit epey geç oldu yarın akşam görüşürüz yeni konularla devam ederiz foruma

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.