DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Megane II Kısayol tuşları
525
Cevap
17
Favori
246.434
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> Megane II Kısayol tuşları
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 sonraki >>>
Giriş
      10358 Mesaj
      30 Mart 2009 22:47:35

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Alıntıları Göster

Bu dörtlüleri bende yakmayı beceremedim ancak yakanların söylediğine göre debriyajsız direk frenle tam ve ani durmalarda yanıyormuş.

aracın önünde kamera ve sensörler var, gerçekten tehlikeli acil bir durumda panik fren yaparsanız yanıyor dörtlüler ancak aracın tam olarak durması gerek, yok siz aracı denemek için yapıyorsanız dörtlü yerine korna çalıyor "yemezler" anlamında

• Yarbay
      3185 Mesaj
      30 Mart 2009 23:40:40
      "yemezler" oda güzel

...BİZ ŞAMPİYON OLMADIĞIMIZ SÜRECE LİG HER ZAMAN TEMİZDİR...
      KEMAL TANCA (ayakkabıyı satarım, arkasında durmam, paranın üstüne yatarım) alma, aldırtma Türkiye Türklerindir!
    • Binbaşı
      1508 Mesaj
      31 Mart 2009 19:47:37

quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

hayırlısıyla son 145

Kısa dönem değil miydin sen yahu?

quote:

rallyman23

benim megane 2 faz1 de ani frende dörtlüler yanmııyo faz1 de yokmu bu özellik

Ani fren yapamıyorsun ozaman Ben istediğim zaman yakıyordum

Şaka bir yana frene aniden basmayla çalışmıyor sistem,eğer yavaşlama ivmesi çok fazla ise yanıyor,çalışma mantığı bu

psn: xradiancexx
      2013 Scirocco TSI
      Dell 15R-5521 İ7
    • Yüzbaşı
      877 Mesaj
      01 Nisan 2009 13:50:31
      Merhaba sevgili megancılar. Ben de 3 gün önce 2004 Dynamic Full Megane alıp aranıza katıldı.
      Benim sormak istediğim: aracı kumandadan kilitlediğimizde göstergelerin arasındaki kırmızı lamba ve kapıları açma/kapama düğmesi sürekli yanar mı?
      iyi forumlar...

PlayStation 4, Xbox360, PS Vita, Harman Kardon AVR 365 HKS 16 Hoparlör Takımı, Beelink R89
    • Yarbay
      5663 Mesaj
      01 Nisan 2009 16:36:14

quote:

Orjinalden alıntı: berrenger

Merhaba sevgili megancılar. Ben de 3 gün önce 2004 Dynamic Full Megane alıp aranıza katıldı.
      Benim sormak istediğim: aracı kumandadan kilitlediğimizde göstergelerin arasındaki kırmızı lamba ve kapıları açma/kapama düğmesi sürekli yanar mı?
      iyi forumlar...

göstergelerin arasında yanıp sönen lamba immoblizerın yani motor kilidinin devrede olduğunu gösterir o her zaman yanar ancak kapıları açma kapama düğmesinin üzerindeki ışık kısa bir süre sonra sönüyor. yaklaşık 3-4 dk. olması lazım.

• Yarbay
      10358 Mesaj
      02 Nisan 2009 12:39:23

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Alıntıları Göster

göstergelerin arasında yanıp sönen lamba immoblizerın yani motor kilidinin devrede olduğunu gösterir o her zaman yanar ancak kapıları açma kapama düğmesinin üzerindeki ışık kısa bir süre sonra sönüyor. yaklaşık 3-4 dk. olması lazım.

megané I'de de aynen o şekilde, araç çalışıyor ve kapılar kilitliyse hep yanıyor, araç çalışmıyorsa bir süre sonra sönüyor

Acer AS5740G-434G50Bi
      CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
      Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
    • Er
      7 Mesaj
      07 Nisan 2009 19:55:37
      Bu Radyo Kaset Caların Sıfresımıdır Yoksa kodumudur Nedır Arkadaslar Nerede Bulunur Kıtabcıgında Ve Aracı Alırken Yanındamı Verıolar Bılgılendırırsenız Sewınırım Bende 1 Hft Once Megan II Auth Sahıbı Oldum Buradakı Bılgılerden Faydalandım Bu ARada emegı Gecen Herkeze Tessekurler...

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      07 Nisan 2009 22:10:23
      Aracın normal kitapçığında değil, bakım kitapçığında araç bilgileriyle birlikte ilk sayfada yazıyor.
      Eğer kodu bulamazsan servisten öğrenebilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: Rhyzard

Bu Radyo Kaset Caların Sıfresımıdır Yoksa kodumudur Nedır Arkadaslar Nerede Bulunur Kıtabcıgında Ve Aracı Alırken Yanındamı Verıolar Bılgılendırırsenız Sewınırım Bende 1 Hft Once Megan II Auth Sahıbı Oldum Buradakı Bılgılerden Faydalandım Bu ARada emegı Gecen Herkeze Tessekurler...

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG
    • Er
      7 Mesaj
      08 Nisan 2009 10:28:12
      Tskurler Selımıye Ilgınden Oturu Bırde Dun Aksam Basıma Gelen Ilk Defa Yasadıgım Bı Durumu Yansıdıgım Acaba Baska Balatalarmı Bıtmıs Anlamadım Aracla Seyır Halınde Iken Isıklarda Durudum Vıtesıde Bosa Aldıkdıkdan Sonra Depraj Ve Frenden Cekdım bı 3 Sn Gıbı Bı Sure Sonra Kendı Kendıne Stop ettı Acaba Sebebı Nedır Bu Sabah Servıse Ugrucakdım Fakat Vaktım Olmadıgından dolayı Gıdemedım Bı Sure Sonra Tekrar Durdum Vıtesı Bosa Aldım Bekledıkden Sonra Tekrarlamadı Bı kac Kez Daha Denedım Olmadı Acaba Neden Stop Etıgını Anlamadım Ekranda da Herhangı Bı Hata Mesajı Yokdu Acaba Yakıtım Azdı [Tahmnıı 55 Km Gosterıodu Yakıt Durumu ] Ondan Dolayı Olabılırmı ?

• Yarbay
      3340 Mesaj
      08 Nisan 2009 19:22:08
      geçenlerde bana da olmuştu araba tam stop edicekken yeşil ışık yandı arabanın iç ışıkları yandı bende anlamadım neden öyle oldu

• Yüzbaşı
      500 Mesaj
      09 Nisan 2009 09:16:04
      baskı balatadan olsa aracın debriyajdan ayağını kaldırsan bile vitestekyen araç haraket etmez.. arada bir yapar meganlar takmayın:)

• Teğmen
      235 Mesaj
      16 Nisan 2009 21:09:09
      Birde arabanın kapıları açıkken müzik dinlediğimizde 15 dk sonra teyp oto.olarak kapanıyor.Herhalde aküyü yemesin diye.Bir başka özellik ise araba kilitliyken bagaj açma düğmesine basınca farlar oto. yerin durumuna göre kendini ayarlıyor(tabii xenon far ise)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o_can -- 16 Nisan 2009; 21:09:59 >

SCOTT SPARK 10
    • Yarbay
      10358 Mesaj
      16 Nisan 2009 22:56:36

quote:

Orjinalden alıntı: o_can

Birde arabanın kapıları açıkken müzik dinlediğimizde 15 dk sonra teyp oto.olarak kapanıyor.Herhalde aküyü yemesin diye.Bir başka özellik ise araba kilitliyken bagaj açma düğmesine basınca farlar oto. yerin durumuna göre kendini ayarlıyor(tabii xenon far ise)..

teybi kapatması teybin kullanma kılavuzunda da yazıyor megané I'lerde de öyle...

ancak araçta kimse yokken bagaj açma düğmesinin far yüksekliğini ayarlaması mantığını anlayamadım ben

Acer AS5740G-434G50Bi
      CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
      Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
    • Teğmen
      235 Mesaj
      17 Nisan 2009 10:37:53
      Ben de tam bilmiyorum neden ayarlıyor diyeFakat yaptılarsa bir bildikleri vardır..Ben her basmamda farlar bi aşağı bi yukarı gidiyor sonrada yerin durumuna göre konumlanıyor.

SCOTT SPARK 10
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      17 Nisan 2009 10:55:00
      Herkese selamlar,

Arkadaşlar geçenlerde 2007 model 1.4 16v hb Megane aldık 2. el olarak. Dün akşam arabyı park edip kapattığımdan teyp üzerindeki tuşların ışığının sönmediğini farkettim. Aracı tekrar çalıştırdığımda ise teyp ışıkları normal haline dönüp kapalı olduğu için sönüyor. Yine arabayı kapattığımda ise ışıkları tekrar yanıyor.

Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Er
      5 Mesaj
      19 Mayıs 2009 20:48:41
      Öncelikle Herkesin Bu Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim.... Size Birkaç Sorum Olacak...

Aracım 2005 Megane II Dynamique DCI

1. Aracın Arka Camları Bazen Kademeli Olarak İnip Çıkıyor, Bunu Nasıl Düzeltebilirim Kısayolu Nedir.?
      2. Aracın Göstrgesinde Km'si Yazıyor Bazende Ortalama Km Yazıyor (Ortalama 12,8) Gibi... Bu Göstergedeki Yazıları Nasıl Değiştirebilirim.( Mazot Bitmesine Kaç Km Var Vs.)

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...

• Yarbay
      10358 Mesaj
      20 Mayıs 2009 01:04:50

quote:

Orjinalden alıntı: Aykut008

Öncelikle Herkesin Bu Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim.... Size Birkaç Sorum Olacak...

Aracım 2005 Megane II Dynamique DCI

1. Aracın Arka Camları Bazen Kademeli Olarak İnip Çıkıyor, Bunu Nasıl Düzeltebilirim Kısayolu Nedir.?
      2. Aracın Göstrgesinde Km'si Yazıyor Bazende Ortalama Km Yazıyor (Ortalama 12,8) Gibi... Bu Göstergedeki Yazıları Nasıl Değiştirebilirim.( Mazot Bitmesine Kaç Km Var Vs.)

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...

size acilen bir megané II kullanma kılavuzu bulup okumanızı öneriyorum

1. cam açma kapama kumandaları 2 kademelidir. yani hafif basarsanız kademeli açılır, düğmeye tam basarsanız tek dokunuş açılır, yani örneğin 2 mm veya 4 mm basılabiliyor düğmeler

2. göstergedeki değerler yani yol bilgisayarı değerleri, silecek kolunun üzerindeki düğme ile basılır, sağ el orta parmağınızı direksiyonu tutarken silecek koluna götürün, parmağınız bulur düğmeyi

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Yüzbaşı
      723 Mesaj
      20 Mayıs 2009 02:56:29
      herkese merhaba 3 haftalık megan II sahibiyiz

bu bölümü çok sevdim paylaşımcı arkadaşlara teşekkürler faydalı bilgiler bir hayli fazla en kısa sürede bilmediklerimi deniyeceğim herkese kazasız cezasız sürüşler

2013 Honda Cıvıc Elegance /Otm. / LPG / Smart
      2004 Marea Liberty / LPG = LandiRenzo
      2004 MEGANE II 1.6 HB. DYNAMİQUE / LPG = KME
      2000 1.6 Clio RXT /LPG=Longas
    • Teğmen
      162 Mesaj
      20 Mayıs 2009 09:25:50
      1 kısayolda benden bilmeyenler için..

Sunroff ve çamlar açık bırakip kumandadan kapıları kapatma düğmesine 2 kere bastığınızda hem camlar hemde sunroff otomatik olarak kapanıyor..

• Er
      5 Mesaj
      21 Mayıs 2009 00:29:02

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Alıntıları Göster

size acilen bir megané II kullanma kılavuzu bulup okumanızı öneriyorum

1. cam açma kapama kumandaları 2 kademelidir. yani hafif basarsanız kademeli açılır, düğmeye tam basarsanız tek dokunuş açılır, yani örneğin 2 mm veya 4 mm basılabiliyor düğmeler

2. göstergedeki değerler yani yol bilgisayarı değerleri, silecek kolunun üzerindeki düğme ile basılır, sağ el orta parmağınızı direksiyonu tutarken silecek koluna götürün, parmağınız bulur düğmeyi

Yardımın İçin Teşekkür Ederim En Kısa Sürede Deneyeceğim...

• Er
      5 Mesaj
      22 Mayıs 2009 21:56:11
      Öncelikle Yardımcı Olan Herkese Teşekkür Ederim... Sizlere Bir Sorum Daha Olacaktı... Megane II Çalıştırma Kartlarındaki 3'cü Tuş Ne İşe Yarıyor... Her Tıklayışımda 1 2 Sinyaller Yanıyor... Daha Bi Farklı Görevi Var mı Acaba...

• Yarbay
      6351 Mesaj
      23 Mayıs 2009 19:16:18
      3.tuş kapıları açmadan bagajı açıp kapatır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 23 Mayıs 2009; 19:17:20 >

• Er
      5 Mesaj
      24 Mayıs 2009 20:49:37

quote:

Orjinalden alıntı: yirthan

3.tuş kapıları açmadan bagajı açıp kapatır....

Tenk Yu Veri Mac :D

• Yarbay
      10358 Mesaj
      25 Mayıs 2009 20:15:00

quote:

Orjinalden alıntı: Aykut008

Alıntıları Göster

Tenk Yu Veri Mac :D

üzerindeki simgeler silinmiş sanırım orada bagaj olduğu görülüyordu

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Çavuş
      53 Mesaj
      28 Mayıs 2009 09:11:44
      Arkadaşlar megane ıı kartlarının güvenlik kodu bize verilen belgelerde mevcut mu. Nasıl temin edebiliriz.

2012 Compact C Max TDCI Titanyum Buz Beyazı
    • Er
      5 Mesaj
      29 Mayıs 2009 00:10:03

quote:

Orjinalden alıntı: da777

Arkadaşlar megane ıı kartlarının güvenlik kodu bize verilen belgelerde mevcut mu. Nasıl temin edebiliriz.

bugün arabayı bakımdan çıkarttım aynı sorun bendede var suya düştü kart okumuyor araç servisde bana verilen cevap şu oldu 400 küsür ytl karşılığı değişebiliyoruz dediler... garanti ve full kasko kapsamındaysa zaten kendileri yapıyorlar...

Benimde sizlere bir Sorum oalcaktı Aracdaki kalan yakıt miktarı mazot koymamama rağmen artıyor azalıyor bunun sebebi nedir... acaba nasıl düzeltebilirim...

• Çavuş
      51 Mesaj
      29 Mayıs 2009 12:25:34

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

megane II ye binipte bunları bilmeyen var mı ki? varsa birşey demiyorum megane 1lerde de böyle oto kilit sistemi. e bari biz de söyleyelim ozaman bitane, sinyal kolunun üstündeki tuşa basılı tutarak oto far açıp kapamayı kontrol edebiliyoruz arkadaşlar,bilgi ekranından da uyarı yazısı çıkacaktır.

yalnız benim en çok kullandığım,sevdiğim ve işime yarayan -pek kullananı görmedim- follow me home fonksiyonu. beyler misal garaja girdik,ışık yok, araçtan inmeden bir kere sellektör yapın(motoru durdurmuş ve kartı çıkarmış olabilirsiniz) ve araçtan indikten sonra kapıları kilitleyin,kısa farlar 15sn civarında yandıktan sonra kendiliğinden sönecektir garajda çok işime yarıyo valla

arkadaşlar benim aracım 2005 model otantik dün akşam denedim olmadı..benmi beceremedim acaba ?

• Çavuş
      51 Mesaj
      29 Mayıs 2009 14:23:30
      bir sorum daha olacak arkadaşlar
      ben arabayı ilk aldığımda 1 yıl önce filandı.
      kumandadan bagaj kapağını açan tuşa bastım kapı hani bazı araçlarda içeriden açılıyorya basıyosun kapak açılıyor kendiğiliğinden benimkide o şekilde açıldı ama ilk ve son oldu :) ondan sonra ne yaptıysam o tuşa bastıktan sonra kendiliğinden atmadı kapak manuel açtım.bu konuda fikriniz varmı acaba ?

• Yüzbaşı
      723 Mesaj
      30 Mayıs 2009 00:04:49
      bu bi mucize olmalı

• Yarbay
      6351 Mesaj
      30 Mayıs 2009 09:50:31
      valla ben öyle bişeye rastlamadım kumandadaki 3. tuş bagajın kilidini açıyor kendisini değil...

• Teğmen
      181 Mesaj
      30 Mayıs 2009 10:09:30

quote:

Orjinalden alıntı: descrip

Alıntıları Göster

arkadaşlar benim aracım 2005 model otantik dün akşam denedim olmadı..benmi beceremedim acaba ?

@descrip

authentique araclarda follow me özelligi yok diye biliyorum ancak arastirmak lazim

• Yüzbaşı
      620 Mesaj
      30 Mayıs 2009 13:52:33
      Arkadaşlar bir kaç kişi şu test modundan bahsetmiş.Bugün denedim her şey iyi hoş ama başlangıçta deponun yarısı doluydu yani benzin göstergesi ortada bir yerdeydi.Test modundan sonra başta kızmızı çizgiye yakın duruyor ve düzelmedi nasıl düzeltebilrim.Deponun yarısı dolu hemen hemen.Gösterge kızmızı yerin üstünde

• Teğmen
      181 Mesaj
      30 Mayıs 2009 21:52:33

quote:

Orjinalden alıntı: _ultima_

Arkadaşlar bir kaç kişi şu test modundan bahsetmiş.Bugün denedim her şey iyi hoş ama başlangıçta deponun yarısı doluydu yani benzin göstergesi ortada bir yerdeydi.Test modundan sonra başta kızmızı çizgiye yakın duruyor ve düzelmedi nasıl düzeltebilrim.Deponun yarısı dolu hemen hemen.Gösterge kızmızı yerin üstünde

test modundan sondaki bütün degerler gercek degerler dostum

zaten 5km gittikten sonra yol bilgisayarida tam rakami yazar

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      30 Mayıs 2009 23:08:53

quote:

Orjinalden alıntı: mannax

Alıntıları Göster

@descrip

authentique araclarda follow me özelligi yok diye biliyorum ancak arastirmak lazim

İmzamdaki aracım authentique ve follow me özelliği var.

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG
    • Yarbay
      6351 Mesaj
      31 Mayıs 2009 09:15:50
      otantik araçlarda fallowme özelliği var...

• Teğmen
      153 Mesaj
      03 Haziran 2009 15:20:57
      Bu kod bende teslim tutanağında yazıyordu.

quote:

Orjinalden alıntı: Rhyzard

• Teğmen
      113 Mesaj
      01 Temmuz 2009 18:49:54
      Megane 2 Radyo-CD'de AUX girişini kullanan varmı arkadaşlar?

Servis AUX girişinin aktif edilebimesi için bir soketli kablo satıyor yaklaşık 100TL.
      Bu kabloyu ve giriş tos jack larını uygun bir yere monte ediyor 0,5 A/S ücreti.

Bu girişlere MP3 gibi harici ses kaynağı bağlayarak RadyoCD den dinleyebiliyorsunuz.
      İlk bakışta MP3 çalma özelliği bulunmayan bu RadyoCD çalara bu özelliği kazandırmanın en kolay yolu gibi gözüküyor..

Peki ama pratikte netice nasıl? Hiç deneyen oldu mu?

Ben kabloyu kendim yapıp ucuza mal edeyim dedim ama seste tuhaf bir derinlik oluştu..
      Bağlantıyı standart Left Right ve şase olarak yaptım.
      Ama sanki orjinal kablo soketinde başkaca bir numara varmış gibi geliyor bana..

2007 meganeII HB exp
      1.5 dCi 100 HP
    • Teğmen
      105 Mesaj
      02 Ağustos 2009 13:02:00
      konuyu hortlatayım azıcık
      bizde 2008 extreme var indim denedim burda yazanlardan işime yarayabilecek olan kısayolları
      1. vitest+fren+start yaptım yarı kontak oldu
      radyoda hıza göre olan şeyi ayarladım
      bide kapıların hareket edince otomatik kapanmasını yapabildim.
      o yolcu tarafındaki camın tek hamlede açılıp kapanması için uğraştım (cam kapalıyken 2 saniye değil 12 saniye yukarı çektim ) olmadı, test moduna geçecektim km sıfırlama tuşu olmadığı için ya durduramazsam diye korktum ama bence oda çalışmayacaktı, en son arabadan çıktım 2 camda açık kapıları kilitleme tuşuna çatçat iki kere bastım camlardada bi kıpraşım olmadı.
      2004 model arabada olan özellik neden 2008de çıkartılır anlamıyorum maliyetten kısmaya çalışmışlar herhalde
      sonuç olarak yine bize hüsran

| Intel E3200 | Asus P5B | 1.5 GB Ram | PowerColor HD4730 512 MB | Boost 450 Watt |
    • Yarbay
      10358 Mesaj
      02 Ağustos 2009 13:59:29

quote:

Orijinalden alıntı: g4zm4n14

bizde 2008 extreme var indim denedim burda yazanlardan işime yarayabilecek olan kısayolları
      o yolcu tarafındaki camın tek hamlede açılıp kapanması için uğraştım (cam kapalıyken 2 saniye değil 12 saniye yukarı çektim ) olmadı, test moduna geçecektim km sıfırlama tuşu olmadığı için ya durduramazsam diye korktum ama bence oda çalışmayacaktı, en son arabadan çıktım 2 camda açık kapıları kilitleme tuşuna çatçat iki kere bastım camlardada bi kıpraşım olmadı.
      2004 model arabada olan özellik neden 2008de çıkartılır anlamıyorum maliyetten kısmaya çalışmışlar herhalde

camları kilitle beraber kapatmak için sanırım şöyle yapılıyor;

arabadan indin kapını kapattın, kumanda üzerindeki kapatma tuşuna basılı tutuyorsun bir de bunu dene maliyetle ilgisinin olacağını sanmıyorum yazılımsal şeyler bunlar ama ne kadar elektronik sistem o kadar çabuk sorun demek

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Teğmen
      105 Mesaj
      02 Ağustos 2009 15:53:15

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

camları kilitle beraber kapatmak için sanırım şöyle yapılıyor;

arabadan indin kapını kapattın, kumanda üzerindeki kapatma tuşuna basılı tutuyorsun bir de bunu dene maliyetle ilgisinin olacağını sanmıyorum yazılımsal şeyler bunlar ama ne kadar elektronik sistem o kadar çabuk sorun demek

Onuda deneyeceğim sağol.
      Birde bizdeki kullanma kılavuzunda test modunun nasıl çalıştırılacağı yazmıyor test modu diye bir bölüm yok acaba faz 2 lerde nasıl oluyor şu test modu babama göstermem lazım onu :D

| Intel E3200 | Asus P5B | 1.5 GB Ram | PowerColor HD4730 512 MB | Boost 450 Watt |
    • Yüzbaşı
      579 Mesaj
      03 Ağustos 2009 12:35:12

quote:

Tek Tusla KAldırma Özelligi varsa zaten budurumu anlarsın tuslar 2 kademeli ilk ademe istediğin kadar kaldırır 2. kademe tamamen kaldırır.

arbadan in uzaktan kumadadan kilitleme tusuna 2 kere ardıardına seri bir sekilde bas. ve camların otomatik olarak kalkar.

test modu faz 2 lerde yok bu arada bende 2009 expression var ve bu özellikler tamamen calısıyor.sende de calısması lazım extrem donanım olarak expressiondan alt mı üst mü bilmiyorum onun içinde yardımcı olamaıyorum ..

Bazıları Başarıyı Hayal Eder Bazıları Kendini Basarıya Hazırlar..
      2009 Faz II Megane II Expression 1.5 dCİ Sedan
      Özel Tüketim V. Mağduru...
    • Yarbay
      10358 Mesaj
      03 Ağustos 2009 13:38:40

quote:

Alıntıları Göster

Onuda deneyeceğim sağol.
      Birde bizdeki kullanma kılavuzunda test modunun nasıl çalıştırılacağı yazmıyor test modu diye bir bölüm yok acaba faz 2 lerde nasıl oluyor şu test modu babama göstermem lazım onu :D

rica ederim, test modu zaten kullanıcının yapması kurcalaması gereken bişey değildir, o yüzden kılavuzda yazmaz

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Yüzbaşı
      316 Mesaj
      25 Ağustos 2009 02:30:03
      Arkadaşlar konu 11 sayfa olmuş hala aynı şeyler konuşuluyor ..

• Yarbay
      6351 Mesaj
      25 Ağustos 2009 06:09:18
      sakin ol dostum kısayol tuşları bu kadar... millet ne yapsın..
      darısı megane 3 e

• Yarbay
      10358 Mesaj
      26 Ağustos 2009 15:42:24
      laf olsun torba dolsun işte...

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Er
      4 Mesaj
      02 Eylül 2009 20:23:47
      arkadaşlar bende 2005 megane dynemique var.bugün arka camları ne ön taraftaki kumandadan nede arkadaki kendi kumandasından çalıştıramıyorum.sigortasıda atmamış yardımlarınızı bekliyorum

• Yarbay
      2030 Mesaj
      03 Eylül 2009 23:53:21
      Cam krikoları bozulmasın. Geçen hafta benim camın birisinin krikosu dağılmış. Ne açılıyor ne kapanıyor. Değiştirdik mecburen. Sanırım 200 TL civarı bir para ödedik...

quote:

Orijinalden alıntı: snnyldz

arkadaşlar bende 2005 megane dynemique var.bugün arka camları ne ön taraftaki kumandadan nede arkadaki kendi kumandasından çalıştıramıyorum.sigortasıda atmamış yardımlarınızı bekliyorum

2012 Citroen C5 Dynamique 112 hp MCP

PSN: anamurcat33

• Yüzbaşı
      723 Mesaj
      04 Eylül 2009 00:51:09
      dostum buraya değilde megane II topiğine yazsan daha cok yardımcı olunur

http://forum.donanimhab...75/mpage_212/key_/tm.htm

• Onbaşı
      28 Mesaj
      22 Aralık 2009 11:51:16
      Selam Arkadaşlar.. Ben yeni Megane ciyim. 2004 1.5 Dci Dynamic. Dijital klima lı model. 170 bin km de araç ancak çok yakın bi arkadaşımdan bu gün aldım. 170 bin km biraz kafa karıştırıcı ancak şehir içinde değil hep otobanda kullanılmış bir araç. Arabayı akşam teslim alacağım ve serviste göstereceğim. Dizel araçta bana masraf çıkarabilecek neler var. Neye dikkat etmeliyim. bu arada aracı 16,500 e alıyorum. 1 ay önce 4 Michelin teker ile tüm alt takım 1169 ytl ye yenilenmiş. (faturasından baktım) fiyat konusunda da yorum yapabilecek bir arkadaş varsa sevinirim.

• Yüzbaşı
      963 Mesaj
      22 Aralık 2009 18:07:17
      Sanırım hb aracınız fiyat iyi.Boya ve darbe takıntınız yok ise alabilirsiniz.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      23 Aralık 2009 08:09:39
      evet hb. dün servise götürdüm motoruna felan baktı çok iyi dediler. 180 bin km de triger felan değişiyormuş yaklaşık 1 milyarlık bi bakım masrafı haricinde birşey bulamadılar arabada.

• Binbaşı
      1074 Mesaj
      26 Aralık 2009 00:53:54
      radyoda devamlı çıkan SEARCH yazısından nasıl kurtulacagımızı bilen var mı?

• Yarbay
      10358 Mesaj
      26 Aralık 2009 02:49:17
      tuner tuşu gibi bir tuş varsa ona bakarak list mode'dan preset, ya da manuel moda getirerek olabilir, bir de src tuşuna uzun süre basık tutarak açılan menüden, af (auto frekans)'ı kapatmakta yarar var. ikincisi sanırım esas çözüm

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Binbaşı
      1074 Mesaj
      27 Aralık 2009 02:25:57
      AF kapalı genede aynı:(

• Binbaşı
      1881 Mesaj
      29 Aralık 2009 01:19:25

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

AF kapalı genede aynı:(

direksiyondan müzik kontrolun kumandasının arkasındaki döner şeyi yani radyo istasyonu değiştirmeyi yarayan şeyi serach yazısı çıktığında (ya da çıkmasını da beklemeyebilirsin) bi ileri çevir bi geri çevir aynı istasyona döner ve search yazısı çıkmaz

• Binbaşı
      1074 Mesaj
      29 Aralık 2009 02:29:54

quote:

Orijinalden alıntı: |_-0zZie-_|

Alıntıları Göster

direksiyondan müzik kontrolun kumandasının arkasındaki döner şeyi yani radyo istasyonu değiştirmeyi yarayan şeyi serach yazısı çıktığında (ya da çıkmasını da beklemeyebilirsin) bi ileri çevir bi geri çevir aynı istasyona döner ve search yazısı çıkmaz

hocam benim yaptıgım zaten bu, amacım bundan kurtulmak

• Binbaşı
      1881 Mesaj
      29 Aralık 2009 13:17:03

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

Alıntıları Göster

hocam benim yaptıgım zaten bu, amacım bundan kurtulmak

bugun bi daha bakıyım da ben radyodan kontrol ederken search çıkıyo bunu yaptığımda düzeliyo a bugun bi daha bakarım

• Er
      5 Mesaj
      03 Ocak 2010 19:59:25
      arkadaşlar benim araç 2004 megane 2 dinamik, otomatik far aktif iken, arabayı stop ediyorum kapıyı açıyorum farlar hala anmaya devam ediyor araba kilitlenmiyor, bu sefer far düğmesini çeviriyorum tekrar çevirip kapalı konuma getiriyorum o zaman far sönüyor ve araba kilitleniyor. bu otomatik farı araba stop edince kapatmanın başka yolunu bilen varmı?

• Çavuş
      55 Mesaj
      05 Ocak 2010 16:50:40
      ben de bir türlü otomatik farı açamadım. yazı ekrandayken basılı tutuyorum ama olmadı. nasıl olduğunu bilen var mı?

• Teğmen
      141 Mesaj
      06 Ocak 2010 13:26:52
      1 Kaç Tanede Benden :)

1. Kapı Kilitleme Tuşuna [ Start Dügmesinin Yanındaki ] 10 Sn Kadar Basılı Tutunca Otomatik Kapı Kitleme Devreye Girer.

2. Sinyal Kolunun Ortasına 10 Sn Kadar Basılı Tutunca Farlar Otomatik Yanma Devreye Girer[Far Sensörü Olan Meganelerde]

3. Silecek Kolunun Ortasına Basılı Tutunca 5 6 Sn Kadar Alt Km Sıfırlanır

4. Yağmurlu Havalarda Silecek Kolunu 1 Kademe Aşagı İndirdiginizde Yagmur Sensörü Devreye Girer Yagmurun Hızına Göre Silecekler Çalısır. [ Yağmur Sensörlü Meganelerde ]

5. Karttan Kapıyı Kitlerken 4 Cam Birden Açıksa 2 Defa Kapatma Tusuna Üst Üste Bastıgınızda 4 Cam Birden Otomatik Kapanır ;)

34 EBH 87 Megane 2
Sayfa:   <<     < önceki   1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> Megane II Kısayol tuşları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.