Şimdi Ara

Canon ip7200 6502 hatası çözümü ? Çözüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde zaman zaman 1 yıldır kullandığım canon PIXMA iP7250 marka cihazıma ( c550-551) normal kartuşu dolan kartuş tam bilmediğim için kartuş kendim delik açim falan derken, boyalar hata sonucu ( normalde dolan kartuşta tıpa yerine ben kendim yapınca hava almış) kartuş takilan yerlere bütün doldurduğum mürekkep içe akmış ve o bölüme bulaşmış.Sünger çekmiş sanırım.Belkide içine alta bi yeremi birikmiş mekanizmayı bilemiyorum.

Kartuşları ve kartuş yerlerini temizledim ancak 6502 error kod devam ediyor.
    Buradahttp://fix-your-printer.blogspot.com.tr/2009/03/error-code-6502-on-canon-printer.html çözümüyle ilgili bilgiler var.Oradaki dış yüzey temizliğini yapabildim yani sadece kartuş yerini.Kartuşlarıda temizledim ama
    çipi filan bilemiyorum, zaten o kartuşlar öldü.Havada alıyor olabilr.

Sizce acaba yeni kartuş alsam (chipli dolan kartuş alacam) bu sorun hala devam eder mi ?

Yoksa makinayi iç kısmını açıp serviste temizlenmesimi gerekir.Makina bozulmuşmudur.Kartuşları boşa almış olmayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantasticvolk -- 9 Mart 2016; 20:51:41 >

• Arkadaşlar problemi çözdüm , yeni dolan kartuşlar alıp dikkatlice taktım, hata kodu ortadan kalktı.Cihazda sorun olsaydıda yerine aynı kartuşu kullanan pixma ix6850 alacak, bu kartuşlarıda boşa almamış olacak olarak almıştım.Sorun önceki benim tarafımdan yanlış şekilde delinerek ,chipli mürekkepleri bozulmasından olmuş sanırım.Sorun çözülmüştür.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü bu şekilde
    kartuş yerini iyice temizledikten sonra yeni kartuşla çözebilirler.Kendinden resetli dolan kartuşlar oldukça mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantasticvolk -- 9 Mart 2016; 21:02:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.