Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavimantalite67

Valla bende başından beridir takip ediyorum vitarayı fakat görüyorum ki distribütörün ilgisizliği satış ve servis ağındaki kısırlık vs vs.. Gibi sebeblerden ötürü şu an aklımdan çıkardım Vitarayı.. Bol bol Dacia Duster forumu okuyorum.. Pek memnun olmayan yok.. YouTube de offroad videolarını izliyorum hiç bir extra Donanım olmadan araçlarla neler yapıyorlar neler.. Ikinci el kaybı nerdeyse yok gibi.. Malum sitede arattırma yapıyorum 2015 model yılı ve 30 bin km Sınırı koyuyorum 58-59 dan Aşağıya Duster yok.. Sıfır fiyatı 66 bin olmasına rağmen.. Yani otomatik vites olmazsa olmazınız değilse eğer Dizel kendini kanıtlamış motor.. Yokuş Kalkış desteği.. Daha ne olsun.. Ben öyle yapacağım galiba..
    Saygılar
    Foruma biraz can gelmiş, şenlenmiş...

- İndirim konusu: Ankara Tecimeroğlu bana Mart ayının 3'ncü haftasında ellerinde kalan tek 4x4 için 250 TL indirim vermişti. Ben satıcının tavrını beğenmeyip aracı almamıştım. Daha sonra 500 TL indirimle araçlarını alanları duydum. Daha iyi indirim alan var mı bilmiyorum.

- 4x4 vs 4x2 konusu: Daha önce de belirttim. 4x4 araç özellikle kış şartlarında ve hafif arazi için gerekli. Böyle bir ortamda yaşıyorsanız 4x4 tercih etmek mantıklı. Araç aynı torklu da olsa motor 4x4 için yeterli. Auto modunda zaten neredeyse hep 4x2 modunda çalışıyor. Bu da yakıt ekonomisi sağlıyor. Araç 4x2 alınacaksa bence de başka markaya bakın. Nissan QQ, Renault Kadjar ve hatta yıl sonuna doğru gelecek olan Seat Ateca. En azından dizel veya benzinli turbolu araçlar olurlar, servis ve ikinci elde de daha yaygın markalar. "tolgao2000" arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Bu araç fiyat avantajından dolayı 4x4 ve GL+ donanımla alınmalı.

- Vitara vs Duster konusu :Geçmişte makyajsız 4x4 Duster kullandım. Araç yanlış hatırlamıyorsam 2500 dev/dk da 110 km/h yapıyordu. Dizel bir motor için bu devir/sürat ilişkisi pek de iyi değil. Uzun yolda rüzgar ve motor sesini çok alıyordu. 3 ay kullanmama rağmen aracın aks bağlantı noktalarında ve alt bölümlerde bolca pas vardı. Makyajlı versiyonu kullanmadım, onun için yorum yapamayacağım.
    - Yeni Vitara 4x4, atmosferik ve torksuz motoruna rağmen 6. vites 2600 dev/dk da 140 km/h yapıyor. Rüzgar, motor ve yol yalıtımı daha iyi. Pas konusunu kullandıkça göreceğiz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: oto_sever

Foruma biraz can gelmiş, şenlenmiş...

- İndirim konusu: Ankara Tecimeroğlu bana Mart ayının 3'ncü haftasında ellerinde kalan tek 4x4 için 250 TL indirim vermişti. Ben satıcının tavrını beğenmeyip aracı almamıştım. Daha sonra 500 TL indirimle araçlarını alanları duydum. Daha iyi indirim alan var mı bilmiyorum.

- 4x4 vs 4x2 konusu: Daha önce de belirttim. 4x4 araç özellikle kış şartlarında ve hafif arazi için gerekli. Böyle bir ortamda yaşıyorsanız 4x4 tercih etmek mantıklı. Araç aynı torklu da olsa motor 4x4 için yeterli. Auto modunda zaten neredeyse hep 4x2 modunda çalışıyor. Bu da yakıt ekonomisi sağlıyor. Araç 4x2 alınacaksa bence de başka markaya bakın. Nissan QQ, Renault Kadjar ve hatta yıl sonuna doğru gelecek olan Seat Ateca. En azından dizel veya benzinli turbolu araçlar olurlar, servis ve ikinci elde de daha yaygın markalar. "tolgao2000" arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Bu araç fiyat avantajından dolayı 4x4 ve GL+ donanımla alınmalı.

- Vitara vs Duster konusu :Geçmişte makyajsız 4x4 Duster kullandım. Araç yanlış hatırlamıyorsam 2500 dev/dk da 110 km/h yapıyordu. Dizel bir motor için bu devir/sürat ilişkisi pek de iyi değil. Uzun yolda rüzgar ve motor sesini çok alıyordu. 3 ay kullanmama rağmen aracın aks bağlantı noktalarında ve alt bölümlerde bolca pas vardı. Makyajlı versiyonu kullanmadım, onun için yorum yapamayacağım.
    - Yeni Vitara 4x4, atmosferik ve torksuz motoruna rağmen 6. vites 2600 dev/dk da 140 km/h yapıyor. Rüzgar, motor ve yol yalıtımı daha iyi. Pas konusunu kullandıkça göreceğiz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lafmacun

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Bir kaç bayiyi aradık, renk konusunda söz veremediklerini, ne gelirse onu sattıklarını söylediler. Bu hakikatan çok tuhaf.
  • quote:

Bir kaç bayiyi aradık, renk konusunda söz veremediklerini, ne gelirse onu sattıklarını söylediler. Bu hakikatan çok tuhaf.

Alıntıları Göster
    Balık pazarı gibi..
    Havalar soğuk gitti, fırtına vardı bu hafta çıkmadı be Suzuki abim.. Haftaya inşallah bekliyoruz..
  • Satarken böyleyse servis olayını düşünemiyorum
  • Ben boşuna Dacia Duster demiyom..
  • Surada da Duster reklami yemiyo musun yazik sana Suzuki. Adam gibi kursaydiniz su duzeni. Ah Dogan ah sana yar etmeyecekler Suzuki'yi demedi deme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaluga

Surada da Duster reklami yemiyo musun yazik sana Suzuki. Adam gibi kursaydiniz su duzeni. Ah Dogan ah sana yar etmeyecekler Suzuki'yi demedi deme.
    Araç temin edemiyorken lansman yapmak nasıl bir acemiliktir ...
    Lansmanı yapılmış araçların doğru düzgün resmi servisi yok vs vs vs ...
    Doğan grubuna geçmesi nedeni ile "bir umut" diye bakmıştım ama durum hiç içaçıcı değil ...
    Bu düzensizlik distribütörün bırakması - değişmesine kadar bile gidebilir, ne olacağı belli olmaz ...
    Durumun iyiye mi yoksa kötüye mi gideceğini görmek için baya bi beklemek lazım Suzuki ye şans verebilmek için ... Yakın zamanda yeni bir Suzuki almak ciddi bir kumar gibi görünüyor ...
  • O değilde bi umudumuz vardı şu suzukiden o da yalan oldu ya ben ona yanıyorum..
  • mavimantalite67 M kullanıcısına yanıt
    Hocam otomatik vites olmazsa olmaz herseyi insanlarin artik.. yil 2016 olmus alsan 5 yil kullansan yil 2021 hala manuel vites olmaz yazik olur.. Benim iki aracimda otomatik biri DSG digeri Xtronic ikiside teknoloji harikasi surus konforu anlatilmaz yasanir..DSG saniyenin sekizbinde birinde vites degistiriyor insan aklindan refleksinden hizli...Xtronic desen seni pamuklara sarip goturuyor... offroada yilda 1 zor gidersin ama trafige her dakika her saniye maruz kalirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 26 Nisan 2016; 7:33:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Hocam otomatik vites olmazsa olmaz herseyi insanlarin artik.. yil 2016 olmus alsan 5 yil kullansan yil 2021 hala manuel vites olmaz yazik olur.. Benim iki aracimda otomatik biri DSG digeri Xtronic ikiside teknoloji harikasi surus konforu anlatilmaz yasanir..DSG saniyenin sekizbinde birinde vites degistiriyor insan aklindan refleksinden hizli...Xtronic desen seni pamuklara sarip goturuyor... offroada yilda 1 zor gidersin ama trafige her dakika her saniye maruz kalirsin...
    Merhabalar,
    Aracı gören arkadaşlar, sizce araca yakışan en güzel renk hangisi?
  • quote:

Merhabalar,
    Aracı gören arkadaşlar, sizce araca yakışan en güzel renk hangisi?

Atlantik Turkuazı ve Turuncu renkleri güzel. Aracı daha gidip görmedim ama yakın zamanda incelemeye gideceğim.
  • cam tavanlı versiyonu yok değil mi? diğer markalar 3,5 bin inerken 250 tl indirim şaka gibi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

cam tavanlı versiyonu yok değil mi? diğer markalar 3,5 bin inerken 250 tl indirim şaka gibi olmuş.

Diğer araçlara göre fiyatı en uygun suzuki. Geçen ssangyong tivoli'yi test etmeye gittim benzin otomatiğe 80 bin ₺ fiyat çekiyorlar gerçi 3 bin ₺ indirim yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omrak

quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

cam tavanlı versiyonu yok değil mi? diğer markalar 3,5 bin inerken 250 tl indirim şaka gibi olmuş.

Diğer araçlara göre fiyatı en uygun suzuki. Geçen ssangyong tivoli'yi test etmeye gittim benzin otomatiğe 80 bin ₺ fiyat çekiyorlar gerçi 3 bin ₺ indirim yapıyorlar.

Alıntıları Göster
    Bence 4*4 ve donanıma göre aracın fiyatı çok iyi. Hanımı ikna edebilsem almak isterdim

• quote:

Orijinalden alıntı: SmuraY

Bence 4*4 ve donanıma göre aracın fiyatı çok iyi. Hanımı ikna edebilsem almak isterdim

Alıntıları Göster
    Bugün aracı Kocaeli Çobanoğlu Suzuki bayisinde inceleme fırsatım oldu. Test aracının servis'de olduğunu söyledi satış danışmanı o yüzden test edemedik. Neyse incelediğim araç 4x2 Otomatik GL+ Atlantik Turkuaz Rengi. Ön yolcu koltuğunu kendime göre ayarladım boyum 1.78 cm arka koltuğa oturdum ön koltuk ile 4 cm civarı mesafe kaldı.dingil mesafesi biraz daha fazla olsa daha iyi olurdu. 3 kişi arka koltuklarda yolculuk esnasında sıkışabilir.Şanzımanı AİSİN firmasına ait 6 ileri tam otomatik. Fabrika verilerine göre Şehir içi 6.6 Lt tüketim gösteriyor en azından 7.5 Lt yakar gibi ama yinede yakıt değerleri tam otomatik araca göre çok çok iyi. ACC (Adaptif Hız Sabitleyici) , RBS (Radar Destekli Fren Sistemi) gibi donanımlar sadece 4x4 modelinde mevcut. GLX paketinin Mayın Ayı sonuna doğru geleceğini söylediler. GLX paketininde 90 bin ila 95 bin TL gibi rakamlara satılacağının bilgisini aldık. Mayıs ayında tekrar gidip test sürüşü yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: omrak

Bugün aracı Kocaeli Çobanoğlu Suzuki bayisinde inceleme fırsatım oldu. Test aracının servis'de olduğunu söyledi satış danışmanı o yüzden test edemedik. Neyse incelediğim araç 4x2 Otomatik GL+ Atlantik Turkuaz Rengi. Ön yolcu koltuğunu kendime göre ayarladım boyum 1.78 cm arka koltuğa oturdum ön koltuk ile 4 cm civarı mesafe kaldı.dingil mesafesi biraz daha fazla olsa daha iyi olurdu. 3 kişi arka koltuklarda yolculuk esnasında sıkışabilir.Şanzımanı AİSİN firmasına ait 6 ileri tam otomatik. Fabrika verilerine göre Şehir içi 6.6 Lt tüketim gösteriyor en azından 7.5 Lt yakar gibi ama yinede yakıt değerleri tam otomatik araca göre çok çok iyi. ACC (Adaptif Hız Sabitleyici) , RBS (Radar Destekli Fren Sistemi) gibi donanımlar sadece 4x4 modelinde mevcut. GLX paketinin Mayın Ayı sonuna doğru geleceğini söylediler. GLX paketininde 90 bin ila 95 bin TL gibi rakamlara satılacağının bilgisini aldık. Mayıs ayında tekrar gidip test sürüşü yapacağım.

Alıntıları Göster
    Bugün arkadaşımın aldığı Vitara 4x2 aracını inceleme fırsatım oldu. Aracın dış görünüşü çok güzel lakin aynı şeyi aracın içi için söyleyemiycem. Multimedia ekran çok büyük, bana çok abartı geldi, kapı içinde kullanılan plastikler çok kötü, kol dayama sonradan takıldı, orjinal midir değil midir bilemiyorum ama şu durumda kol dayama çok geride ve aşağıda kalıyor. Ayrıca bütün kapıların üstünde 2'er tane kaynak yeri öylece kaba bir şekilde duruyor. Bu olumsuzluklar yüzünden sanırım vitaradan vazgeçtim. Alacak arkadaşlar da aracı görmeden, test etmeden almasın derim.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lafmacun -- 28 Nisan 2016; 19:41:25 >

• quote:

Bugün arkadaşımın aldığı Vitara 4x2 aracını inceleme fırsatım oldu. Aracın dış görünüşü çok güzel lakin aynı şeyi aracın içi için söyleyemiycem. Multimedia ekran çok büyük, bana çok abartı geldi, kapı içinde kullanılan plastikler çok kötü, kol dayama sonradan takıldı, orjinal midir değil midir bilemiyorum ama şu durumda kol dayama çok geride ve aşağıda kalıyor. Ayrıca bütün kapıların üstünde 2'er tane kaynak yeri öylece kaba bir şekilde duruyor. Bu olumsuzluklar yüzünden sanırım vitaradan vazgeçtim. Alacak arkadaşlar da aracı görmeden, test etmeden almasın derim.

İyi forumlar.

Alıntıları Göster
    bu aracın içini başka dışını başka birisi tasarlamış sanırım.dışı ne kadar güzel ise içi de bi' o kadar berbat.tabiiki zevkler ve renkler tartışmaya açıktır.s-cross'daki başarıyı bunda gösterememişler.

• Scross da pek bi tipsiz... Al 4x4 gl+ ı vur kırbacı o fiyata içi amerikan araçları gibi sert işte..
  • Bişey değil Kullanıcı yorumu da yok öyle pek aman aman.. Ne yaptılarsa alanlar araçları.. Zaten topu topu kaç tane geldiki Türkiye'ye ? Orası da Meçhul..
    Valla bi 4x4 araç alacam. Kafaya koydum.. Araştırıp duruyorum.. Araştırıyorum soruşturuyorum.. Daha önce grand vitara kullanmışlığımız da bar hani.. Biraz şöyle geniş olsun diyorum bu sefer büyük motorlu araçlar çıkıyor karşıma.. Alım satımı sıkıntılı malum Ülkemizdeki vergilendirme sistemi sayesinde.. Yine kapı Duster'a çıkıyor.. İkinci eldede fiyatlar müthiş sıfır parası yazıyorlar nerdeyse.. Ayrıca YouTube da bir Sürü Duster offroad vidyosunu seyrettim.. Hiç de yabana atılır bir arazi performansı yok.. Ee 1.5 dci motor da var.. Daha ne olsun.. Bakalım aracımı Satışa koydum malum sitede.. Sattığım zaman bakacaz hayırlsı..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.