Şimdi Ara

ING Bank e-turuncu hesap (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.554
Cevap
130
Favori
569.691
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cozali

Ben de şifreyi almak için şubeye gittim 11.50 olmuş maalesef, en iyisi gidip odeabank'ta hesap açmak şu an en iyi veren orası galiba.
    Zaten ben bu e-turuncu işini anlamadım günlük mü oluyor bu 11.50 yoksa bu orandan 32 gün veya daha uzun da bağlayabiliyor muyuz?

Merhaba
    Bende İng turuncu hesaba yeni geçtim yaklaşık 2 hafta oldu %12 den %11.50 e düştü ama bu genel bir düşüş
    Aylık olarak değil günlük geliyor kazanç 1 yıl boyunca hoşgeldin faizi geçerli piyasaya göre düşer yada yükselir bu ayrı bir durum gün içinde para çekebilirsin yada hesaba para atabilirsin saat 17:00 a kadar yapılan işlemler gelen kazancı etkilemiyor ve eft ücretsiz ben geçtim gayet memnunum başkaları bu oranları sadece ilk ay veriyor sonra %8 le devam ediyor bence hiç düşünmeden geçin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani anladığım kadarı ile %11.50 ile 32 gün veya 46 gün parayı bağlayamıyorum, oysa ben bu orandan uzun vadeli bağlamak istiyordum. Neyse Teb fırsat hesap 1 aylık hoşgeldin faizi %12 veriyor bu durumda bir aylığına orası daha uygun görünüyor.
  • cozali C kullanıcısına yanıt
    ing turuncuda 32 gun parayi bekletince 32 gunluk faiz almis oluyorsunuz. Aylik oran belirten bankalara gore hesaplarsaniz %11.76ya denk gelir. 46 istiyorsaniz 46 beklersiniz, sure uzadikca faiz getirisi de bir sonraki gun ana paraya eklenecegi icin avantaji artar.

• @suicide dediğin doğru ama benim anlatmak istediğim bu hesapta 32 veya 46 gün içinde faizi tekrar düşürebilirler, yani paranı 32 gün veya 46 gün boyunca %11.50 faizle bağlamanın bir garantisi yok, tabi tam tersi de olabilir bu süre içinde faizler artabilir de ama şu sıralar hiç sanmıyorum. Dediğin gibi bileşikte aylık %11,76 ya denk geliyorsa banka tekrar faiz düşürene kadar burası iyi bir alternatif.

Bir de benim şöyle bir sorum olacak parayı eft ile buraya göndereceğim, fakat limitler yüzünden iki güne bölmem gerekiyor, ilk bölümü gönderip e-turuncu hesap açınca, ertesi gün gönderdiğim parayı da onun üzerine yatırabiliyor muyum? yoksa ayrı bir hesap daha mı açmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 13 Temmuz 2016; 10:16:20 >
    Garanti isi yok dogru, o acidan dusunmemistim. Istedigin kadar parayi tek bir hesaba farkli gunlerde ekleyebilirsin sorun olmaz

• Anladım sağolasın yani bir kere hesap açınca üzerine ekleme de yapsam tamamı %11.50 den devam edecek. Bakalım pazartesi vadesi dolacak burası ile teb ve odea arasında kaldım, Tep fırsat hesap sadece 1 aylığına %12 veriyor, sonrası %11.25 sanırım. Odea oksijen hesap 50.000 tl. ye kadar %13 kalanına da %11.90 veriyor. Bana en uygunu Odea gibi görünüyor ama buraya da günlük bir kısım parayı aktarıp değerlendirebilirim.
    E-turuncuya istedigin an para yatirip cekebilirsin faiz bozulmaz. Ama kac gunluk, aylik yabda yillik olursa olsun vadeli hesapta sure dolmadan para cekersen faizin bozulur 1 kurus bile faiz alamazsin ayrica vadeli hesaba 1 tl bile yatiramazsin. Gunluk faiz cok daha iyidir. Odeabankin gunluk faizinde bir suru alengir var. İnternet sitesinde dipnotlarla beraber kosullari iyi oku aynen ing ninkini de oku.Ben 3-4 ay once akbakt direktten ingye gectim hosgeldin faizi 13 ten 11.5 a dusse bile hala en iyisi bu. (Vadeliler dahil)

• Bankaların hepsi buçuk atıyor
    Hergün buçuk eksiliyor, söylendiği gibi alengirli iş bunlar. Buçuk içim kafa yormayın, Ing ise Ing de
    Teb se Teb de kalsın
    Odeabank mış
    Nuvoy muş bulaşmayın
    Sözde 12 oran ama 11 verenden daha az vade geliyor
    Alengirli iş bunlar
    Sitelerinden hesaplayın

• Odeabank için 2000 tl. vadesiz hesapta bulunduruyorsun ve hesap işletim ücreti alıyorlar, bunlar aylık 26 tl. zarar ettiriyor. 50.000 tl. için %13 kalanı için de pazarlıkla %12 alınıyormuş, elimdeki para için hesap ettim e-turuncu ile arasında aylık 60 tl. fark ediyor, yani gidip bir bankadan daha hesap açmaya değmez bir miktar aslında. Tabi e-turucu hesap'ta faizlerin bir garantisi yok, yarın bir gün tekrar düşürebilirler, diğer türlü ne alacağını kesin olarak bilirsin öyle bir avantajı var. Neyse faizi tekrar düşürene kadar e-turuncuya geçeyim sonrasına da bakarız artık.
  • Odebankı'n faiz sistemi hiç bir zaman hoşuma gitmedi bu yüzden de hesap bile açtırmadım.

Zaten piyasada fazla yer edinmemiş bankasın bir de hesap işletim ücreti alıyorsun, sırf bu noktadan birçok insan kafadan siler.

Ayrıca yok 50bin üstüne faiz düşer, 100bin üstüne faiz kuş olur, yok 2bin vadesizte kalmalı, yok şu yok bu abuk sabuk şeyler.

Arkadaş 500bin TL'ye kadar adam gibi bir faiz ver de millet seni tercih etsin ama nerdeee...
  • Ing internet şubesine girince 1 adet vadesiz hesap, 1 adet de e-turuncu hesap görünüyor, parayı direk e-turuncu hesaba aktardım. E-turuncu hesaptan hesap işletim ücreti alınmıyor diye biliyorum.
    Diğer vadesiz hesap için Canlı yardıma sordum "vadesiz hesabı kullanmazsanız veya 1 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz alınmaz" diyor. Bu durumda para işlemlerini sadece e-turuncu hesap üzerinden halledip vadesiz hesabı hiç kullanmayacağız sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 18 Temmuz 2016; 13:13:43 >
    Aynen öyle. E-turuncu hesap enpara, cepteteb gibi parayı rahatça harcayabileceğimiz bir sistem değil. Para e-turuncuda dururken ne ödeme yapılıyor, ne telefona TL yükleniyor. Tüm bu işlemler için vadesiz hesaptaki para kullanılıyor. Ödeme yapmam gerektiğinde e-turuncudan vadesize para aktarıp yaparım diyordum ama müşteri hizmetleri ile konuşunca vadesiz hesapta işletim ücreti olduğunu söylediler. Malum eft saatleri de sınırlı, acil para gerekirse büyük sıkıntı. Bu yüzden belirli bir miktar parayı acil ödeme yapmak gerekirse diye başka bir yerde tutmak gerekiyor, ben birazını ceptetebe aktardım mesela. E-turuncu yanındaki vadesiz hesap da tamamen ücretsiz olsaydı çok daha faydalı olurdu.

Diğer bir konu olarak, kurye kartımı getirdiğinde sms gelecek onla gir demişti ancak sms gelmemişti. İki hafta sonra aradım sordum, müşteri numaranız olmadığı için işlem yapamam şubeye gidin dediler. ING Bank sitesi üzerinden şikayet ettim, ertesi gün arayıp hemen hallettiler, sorun kuryedeymiş evrakları ulaştırmamış mı ne öyle bir şey dedi, hesap açıldı telefona şifre geldi. Uğraştırmadan olması lazım aslında, baştan soğutuyor müşteriyi.

• 2 gün kullandığım sonrasında en para nın yanından bile geçemeyecek kalitesizlikte olduğunu anladığım akabinde kapattığım internet bankacılığı.
  • bana yüzde 8.5 veriyor. siz nasıl 11.5 alıyorsunuz. acaba yatırılan miktarlamı ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurguner -- 23 Temmuz 2016; 17:15:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmuzip

2 gün kullandığım sonrasında en para nın yanından bile geçemeyecek kalitesizlikte olduğunu anladığım akabinde kapattığım internet bankacılığı.

3 senedir her isimi goren bir banka acikcasi, begenmediginiz seyleri soylerseniz daha aciklayici olur diye dusunuyorum.

• Cepteteb %11 veriyor herkese, bu hoşgeldin faizi olarak 11,5. 0.5 için geçmeye değmez.
  • day_dreamer kullanıcısına yanıt
    Bankacılık hizmetlerinin pek iyi olduğu söylenemez ama biri günlük biri aylık veriyor. Şuan bu faizi veren banka yok.
  • espial kullanıcısına yanıt
    Günlük veren hangisi, aylık veren hangisi? Cepteteb'de günlük 9.5, aylık 11.
  • suicide kullanıcısına yanıt
    Enpara Kullanmadınız diye düşünüyorum.

1- Mobil uygulaması başarılı değil.User frendly arayüz her zaman tutulur ama bu arkadaşta bu iş hak getire yapmak istediğim vadeli hesap açıp 1 ay beklemek ne yaptığı belli değil.
    2- Turuncu hesaptaki parayı fatura-EFT vs gibi işlemler için kullanamıyoruz bunun için vadesiz hesaba aktarmak gerekiyor aktarıldığında da eft için ücret talep ediyor. Mobil/internet bankacılığı için artık bunları aştığımızı düşünüyorum.
    3- Yalan reklam ( EFT-Hesap İşletim Ücreti vs )

Benim memnun olmadığım 3 madde benim için yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmuzip

Enpara Kullanmadınız diye düşünüyorum.

1- Mobil uygulaması başarılı değil.User frendly arayüz her zaman tutulur ama bu arkadaşta bu iş hak getire yapmak istediğim vadeli hesap açıp 1 ay beklemek ne yaptığı belli değil.
    2- Turuncu hesaptaki parayı fatura-EFT vs gibi işlemler için kullanamıyoruz bunun için vadesiz hesaba aktarmak gerekiyor aktarıldığında da eft için ücret talep ediyor. Mobil/internet bankacılığı için artık bunları aştığımızı düşünüyorum.
    3- Yalan reklam ( EFT-Hesap İşletim Ücreti vs )

Benim memnun olmadığım 3 madde benim için yeterli.

Yukarıda da bir arkadaş yazmış ama bizzat e-turuncu hesap kullanıyorum ve EFT havale sürekli yapıyorum ama ücret kesilmiyor. Vadesiz hesabım da yok. Direkt para da çekilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 25 Temmuz 2016; 15:16:25 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.