Şimdi Ara

Bütçeye göre Mouse - Mousepad - Klavye Tavsiyesi (Güncel) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
51
Favori
71.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bloody serisinde sanırım 30 TL gibi ekstra bi ücret ödemek lazımmış makro özelliği için , doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Simurg

Bloody serisinde sanırım 30 TL gibi ekstra bi ücret ödemek lazımmış makro özelliği için , doğru mu ?

Evet 12-16 dolar arası olması lazımdı..Ama illegal yollar ile de erişmek mümkün
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: -Simurg

Hangisi sizce ?

http://urun.n11.com/mouse/a4-tech-bloody-a9-gamer-oyuncu-mouse-4000-dpi-P74013394

http://www.gold.com.tr/logitech-g300s-kablolu-gaming-mouse-910-004346_u

Teknik özelliklerini bilemem ama A9 tam bir oyuncu faresi gibi görünüyor, diğer yandan G300S'in 7 renkli ayarlanabilir aydınlatması da insanı kendisine çekiyor.

Bütçenize göre Rgb led bir mouse isterseniz bunu seçmeniz daha mantıklı ;http://www.smallman.com.tr/urun/detay/bloody-t60-gumus-siyah-mcore-optik-4000dpi-15658

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar. Yeni bir kasa aldım ve 8 yıllık emektar klavyemin kablosu artık yuvaya yetişmiyor. Bende yeni bir klavye alamaya karar verdim.Klavyeyi alınca da yanındaki leptop mause um çok pasif kalacağı için almışken bir de mouse alayım dedim. Fakat öyle saglam oyun oynayan birisi değilim. Arada bir stres atmak için 1-2 hafta mmorpg oynarım. bu yüzden çok para harcamak istemiyorum. Dediğim gibi kablo yetişse aklıma bile gelmezdi. Bana düz standart klavye lazım ama araştırırken bu makro olayını öğrendim. Kenarda dursun 1-2 bişey denerim diye olmuşken o da olsun diyorum. Kalite falan önemli değil ilerde durum düzelince en iyisini alırım bu sebeple
    http://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-kb-r01-makrolu-gaming-multimedia-klavye-siyah.html yanına da 35 liraya everest x7 mouse mı alsam
    yoksa biraz daha paraya kıyıphttp://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-km-r1-makrolu-ledli-gaming-klavye--mouse-set.html?srt=UP böyle bir set mi alsam
    veya sizin önerebileceğiniz klavye +mouse set veya ayrı ayrı alabileceğim fakat toplam 100lirayı geçmeyen ürün varmıdır? Garantisi kalitesi falan pek önemli değil yani maksat bi makroyu denemiş olalım. Bildiğiniz ucuz site falan varsa onuda öneriniz. Outlet teşir ürün falan da olur yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: iKD44

Merhabalar. Yeni bir kasa aldım ve 8 yıllık emektar klavyemin kablosu artık yuvaya yetişmiyor. Bende yeni bir klavye alamaya karar verdim.Klavyeyi alınca da yanındaki leptop mause um çok pasif kalacağı için almışken bir de mouse alayım dedim. Fakat öyle saglam oyun oynayan birisi değilim. Arada bir stres atmak için 1-2 hafta mmorpg oynarım. bu yüzden çok para harcamak istemiyorum. Dediğim gibi kablo yetişse aklıma bile gelmezdi. Bana düz standart klavye lazım ama araştırırken bu makro olayını öğrendim. Kenarda dursun 1-2 bişey denerim diye olmuşken o da olsun diyorum. Kalite falan önemli değil ilerde durum düzelince en iyisini alırım bu sebeple
    http://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-kb-r01-makrolu-gaming-multimedia-klavye-siyah.html yanına da 35 liraya everest x7 mouse mı alsam
    yoksa biraz daha paraya kıyıphttp://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-km-r1-makrolu-ledli-gaming-klavye--mouse-set.html?srt=UP böyle bir set mi alsam
    veya sizin önerebileceğiniz klavye +mouse set veya ayrı ayrı alabileceğim fakat toplam 100lirayı geçmeyen ürün varmıdır? Garantisi kalitesi falan pek önemli değil yani maksat bi makroyu denemiş olalım. Bildiğiniz ucuz site falan varsa onuda öneriniz. Outlet teşir ürün falan da olur yani.

Hocam bütçenizi azıcık aşıyor ama bunu tavsiye ederimhttp://www.smallman.com.tr/urun/detay/bloody-b2100-q-usb-siyah-gaming-klavye-mouse-set-13899

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Loner -- 22 Mart 2016; 0:39:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Makro olayı nedir arkadaşlar?

• The Loner kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Modeli inceledim çok hoşuma gitti fakat yeni kasa toparladığımdan ötürü şu an için bütçemin üstünde. Bir de dediğim gibi 8yıllık emektar klavye bile işimi görüyodu şimdiye kadar. Ama almışken biraz farklılık olsun istiyor insan :D şimdi malum bütçeden dolayı şuna karar verdim: mouse olayını şimdilik erteleyecem ve makrolu ve aydınlatması olan bi klavye arıyorum maksimum 60 70tl civarlarında. zaten bakmadan 10 parmak yazabiliyorum gece arada bi bakacak kadar aydınlatsa yeter renk çeşidi parlaklık ayarı vesaire önemli değil. Hayırlı geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iKD44 -- 22 Mart 2016; 2:14:54 >
  • quote:

Makro olayı nedir arkadaşlar?

Mouse - Klavye ya da herhangi bir üründe bulanan tuşlara birden fazla görev atayarak yapılan işlemin adı Macro'dur.
    Daha çok oyunlarda ve çizim programlarında kullanılan bir işlevdir.
  • Merhaba oldukça güzel bir konu olmuş fakat ben yine de size 2-3 şey danışmak istiyorum eğer müsaitseniz yardımcı olursanız çok sevinirim.

• FPS + RPG çoğu oyunu oynuyorum ve şuanda kullandığım Logitech G300 elime küçük geliyor(İlk aldığımda da cahil olarak almıştım) ve ben de bu nedenle değiştirmek istiyorum. MMO oyunları oynamıyorum.
    • Parmağımın kaymayacağı ve elimin oturacağı misal Razer Deathadder gibi bir fare istiyorum ama o da buraya sorunlu bir şekilde gelmiş forumda satın alan arkadaşların yorumlarını okuyunca soğudum kendisinden.
    • Steelseries Rival ürününe baktım şuanlık Türkiye' ye gelmiyormuş ardından Steelseries Rival 300 modeline rast geldim aynısı gibiydi fakat yok basit bir tasarımı var gibi göründü bilemedim ben de sonrasında şu ürüne rast geldim ve Corsair FanBoy' u olmam neticesinde de bu ürünü alma isteğim arttı;http://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Aircraft-Grade-Aluminum-CH-9000113-NA/dp/B014W3FHTE?ie=UTF8&fpl=fresh&redirect=true&ref_=s9_simh_gw_g147_i7_r
    • Ürünü Amazon' dan alacağım, bütçem kargo dahil ortalam 50-65$

Sizin öneriniz nedir acaba? Bu arada bir şey eklemek istedim konunuz için Logitech G300S' i koymuşsunuz fakat bütçesi olmayan arkadaşlar için oraya Logitech G300 ürününü onun yerine ya da yanına ekleyebilirsiniz 45 - 60 TL arasında değişen bir ürün fiyatı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 22 Mart 2016; 19:52:29 >

• G300'ü koymama nedenim artık üretimden kalkmış olması..Zaten yeterince az yerde bulunuyor..

Corsair M65'e gelirsek ; farkettiyseniz listeye eklemedim..Çünkü a9800 lazer sensör kullanıyor..Fiyatını hak etmiyor , oyun için alacaksanız o fiyata daha iyi alternatifler var..

Steelseries Rival 300' gelirsek ; eski Rival'a göre sadece yanlarındaki plastik kısımlar değiştirildi..Çünkü eski plastik yerleri kısa zamanda aşınıyordu..Ama şuan öyle bir sorunu bulunmamaktadır..

Razer Deathadder Chroma'ya bakarsak ; Ben daha önce kullandım..Hiçbir sorunu yoktu..Bu iş birazda şansa bakıyor,her markanın bazen sorunlu ürünleri arada kaynıyor..Bana göre tek eksi yönü malzeme kalitesinin biraz daha iyi olmasını beklerdim..

Eğer bütçe sorununuz yoksa ve oynadığınız oyunlara bakacak olursak ; Steelseries Rival 300 , Mionix Castor ya da Razer Deathadder Chroma seçebilirsiniz

Önerdiğiniz farelerin hepsi birbirinden güzel fakat Mionix Castor ürünü bana biraz kaba ve nasıl desem diğerlerine göre estetiksel olarak daha kaba göründü benim gönlümde aslında Razer Deathadder var fakat bir arkadaşın yorumunu okudum arkadaşına kendine ve kuzenine Razer' ın bahsettiğim fareden almış ve şansına 3 üründe sorunlu gelmiş o nedenle Steelseries alasım var şikayet duymadım şuana dek siz ne dersiniz sizin de fikrinizi almak isterim? Bir de şu ürünün terleme ve sürtünme ile boyasının silinme olayı olur mu? Silinirse bu ürünlerden hangisininki silinmez sizce?

Eklemeyi unutmuşum yine 50-65$ gibi bir bütçe ile de klavye almak istiyorum sessiz ve Razer' ın Teknosa gibi marketlerde görüp denediğimiz tuşlarının rahatlama hissi verdiği tür klavyelerden önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba Marka takıntım yoktur sessiz olsun ve tuşları sağlam olsun sert basmalar için gevşek olmasın yeter sizi de yordum ama kusura bakmayın gerçekten..

• quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

quote:

Makro olayı nedir arkadaşlar?

Mouse - Klavye ya da herhangi bir üründe bulanan tuşlara birden fazla görev atayarak yapılan işlemin adı Macro'dur.
    Daha çok oyunlarda ve çizim programlarında kullanılan bir işlevdir.

Teşekkürler bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkMallet

Önerdiğiniz farelerin hepsi birbirinden güzel fakat Mionix Castor ürünü bana biraz kaba ve nasıl desem diğerlerine göre estetiksel olarak daha kaba göründü benim gönlümde aslında Razer Deathadder var fakat bir arkadaşın yorumunu okudum arkadaşına kendine ve kuzenine Razer' ın bahsettiğim fareden almış ve şansına 3 üründe sorunlu gelmiş o nedenle Steelseries alasım var şikayet duymadım şuana dek siz ne dersiniz sizin de fikrinizi almak isterim? Bir de şu ürünün terleme ve sürtünme ile boyasının silinme olayı olur mu? Silinirse bu ürünlerden hangisininki silinmez sizce?

Eklemeyi unutmuşum yine 50-65$ gibi bir bütçe ile de klavye almak istiyorum sessiz ve Razer' ın Teknosa gibi marketlerde görüp denediğimiz tuşlarının rahatlama hissi verdiği tür klavyelerden önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba Marka takıntım yoktur sessiz olsun ve tuşları sağlam olsun sert basmalar için gevşek olmasın yeter sizi de yordum ama kusura bakmayın gerçekten..

Önceden Rival'da kullandım..Ama Rival 300 değildi..Plastik kısımları zamanla aşınmaya başlayınca elden çıkardım..Şuan 300 olan versiyonunda bu olay çözülmüş alabilirsiniz..

Klavye olarak g710 tavsiye ederim ama şu aralar indirimde değil ve bütçenize uygun değil..Bu yüzden Amazon'dan şu ürünühttp://www.amazon.com/Coolermaster-SGK-4000-GKCL1-US-Storm-QuickFire-Rapid/dp/B0068INSUM/ref=sr_1_12?s=videogames&ie=UTF8&qid=1458672200&sr=1-12&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011

veyahttp://www.amazon.com/dp/B012N6HETS/ref=twister_B014H8JMMM?_encoding=UTF8&psc=1 şunu tavsiye ederim.

• Merhabalar, Logitech k350 wave klavye kullanmakta idim, 8 yılı devirdi, artık oyunlarda problem yaşmaya başladım. 300-350 tl'lik bir bütçem mevcut. Wave'e benziyen bir klavye önerebilir misiniz?

-Media tuşları olsun(ses açma,ileri geri sarma gibi)
    -Enter tuşu büyük olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Merhabalar, Logitech k350 wave klavye kullanmakta idim, 8 yılı devirdi, artık oyunlarda problem yaşmaya başladım. 300-350 tl'lik bir bütçem mevcut. Wave'e benziyen bir klavye önerebilir misiniz?

-Media tuşları olsun(ses açma,ileri geri sarma gibi)
    -Enter tuşu büyük olsun.

Hocam önceki klavyenizin ergonomisi çok farklıymış..Eğer mekanik bir klavye istemiyorsanız Steelseries Apex modeline göz atın derim..bence ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılar

Hocam mekanik olması önemli değil, o konuda bir kısıtlamam yok , bütçeyi biraz daha artırabilirim. Wave'i çok uzun süredir kullanıyorum. Bileklik bölümü, müzik ile ilgili bölüm olmazsa olmazlarım arasına girdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Hocam mekanik olması önemli değil, o konuda bir kısıtlamam yok , bütçeyi biraz daha artırabilirim. Wave'i çok uzun süredir kullanıyorum. Bileklik bölümü, müzik ile ilgili bölüm olmazsa olmazlarım arasına girdi.

Logitech g710 modeline bakın o zaman amazon'dan ya da forumun ikinci el bölümünden

• Önerebileceğiniz uygun fiyatlı wireless mouse var mı arkadaşlar? Bütçe: Max. 80 TL. Buraya yazmamdaki sebep, standart mouselardan bi nebze de olsa farklı olmasını istiyorum. Yelpaze geniş ama özel bir şey olmasını istiyorum.

• Klavye olarak 30-40 tl arasinda kesinlikle Zalman ZM-K300M oneririm. Cok basarili ve tasarimi guzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Önerebileceğiniz uygun fiyatlı wireless mouse var mı arkadaşlar? Bütçe: Max. 80 TL. Buraya yazmamdaki sebep, standart mouselardan bi nebze de olsa farklı olmasını istiyorum. Yelpaze geniş ama özel bir şey olmasını istiyorum.

Logitech m335 olabilir o bütçe aralığında

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.