Şimdi Ara

ÇOK ACİL YAZICI TAVSİYESİ RİCA EDİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Psikoloji bölümü üniversite öğrencisiyim ve bölüm dersleri nedeniyle çıktı vb şeylere ihtiyacım olduğundan yazıcı almak istiyorum ancak bu konuda çok fazla bilgim ve fikrim yok. Sizlerden yardım bekliyorum

Öncelikle çok masraflı olmaması ilk kriter benim için. Yazııcı 200 tl yi geçmezse iyi olur birde bu mürekkep mi toner mi vs ne ile oluyorsa işte en uygunu nedir ? Nelere dikkat etmeliyim alırken. İNKJEKT diye bir şeyler duydum bu nedir ?

Sizlerden tavsiye bekliyorum içindeki mürekkepi yada adı neyse çok fazla masrafa sokmayacak orta düzey sıradan ihtiyaçları giderecek yazıcı istiyorum

Genellikle ders ile ilgili şeyleri çıkartacağım. Onun dışında çok fazla kullanmam diye düşünüyorum. Renkli olmasını istiyorum. Fotokopi çok önemli
    Ayda ne kadar çıkarırım bilmiyorum ama 100-150 ancak çıkar fazlası olmaz. Ve öyle çok kasıntı bir cihaz olmasına gerek yok okul ihtiyaçlarımı gidersin. Ders çıktılarımı karşılasın yeter.

Bu konuda neleri bilip neleri araştırmam gerektiğini dahi bilmiyorum o yüzden işin ehli kişiler tarafından bilgilendirilirsem sevinirim. Max bütçem 200-250 tl
    masrafsız bir cihaz istiyorum ve bekliyorum.

• sürekli beslemeli canon cihazlara bakabilirsiniz. bu ürünler mürekkep yani inkjettir. bu fiyat aralığında bulabilirsiniz. ( 200 ü geçebilir )

bir de tonerliler var. tonerde toz vardır. kuruma donma yapmaz. fiyatıları nispeten pahalıdır.

inkjet ( mürekkepli ) kartusta uzun zaman baskı alınmazsa donma yapar, kartusları pahalıdır.
  • Brother hl1111 laser yazıcı bakabilirsiniz. 150 ila 180 tl arası bi fiyatı var. Dolumu kolaydır ve çipsizdir. Muadil tonerleri ucuzdur. Bir tonerle 1500 2000 adet baskı alabilirsin.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/brother-hl-1111-mono-lazer-yazici-tam-dolu-toner-199334573?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggmktg1=OCS*akakce******&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0
    Renkli olsun diyısan 99 tlye tıpalı kartuşlu renkli yazıcı var
    http://www.hepsiburada.com/tipali-kartuslu-canon-lp-2850-p-BDBIT216143?magaza=Printech&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=CNWXsa6VhssCFdEy0wodon4L3Q
    Hem renkli hemde tarayıcı olsun diyosan 160 tlye bu yazıcı uygun
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/#product&id=339415

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çıktı işlerinizi yakınlarınızda bulunan bir baskı merkezinden karşılayın. daha az para harcamış olursunuz öğrenci olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

sürekli beslemeli canon cihazlara bakabilirsiniz. bu ürünler mürekkep yani inkjettir. bu fiyat aralığında bulabilirsiniz. ( 200 ü geçebilir )

bir de tonerliler var. tonerde toz vardır. kuruma donma yapmaz. fiyatıları nispeten pahalıdır.

inkjet ( mürekkepli ) kartusta uzun zaman baskı alınmazsa donma yapar, kartusları pahalıdır.

Hocam bu konularda çok iyi değilim de tam anlayamadım inkjekt nedir ? onu çok duyuyorum çoğu cihaz inkjet nerdeyse pahalı mıdır ? şöyle mürekkebi ucuz olan bir şey arıyorum yani gidip doldurabileceğim yada yenisini ucuza alabileceğim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

quote:

sürekli beslemeli canon cihazlara bakabilirsiniz. bu ürünler mürekkep yani inkjettir. bu fiyat aralığında bulabilirsiniz. ( 200 ü geçebilir )

Hocam bu konularda çok iyi değilim de tam anlayamadım inkjekt nedir ? onu çok duyuyorum çoğu cihaz inkjet nerdeyse pahalı mıdır ? şöyle mürekkebi ucuz olan bir şey arıyorum yani gidip doldurabileceğim yada yenisini ucuza alabileceğim ?

inkjekt zaten mürekkepli yazıcı demek. sıvı mürekkep yani. ingilizcede ink ( mürekkep demek ).

tavsiyem bitmeyen kartuslu canon 514 modelidir. bunların yanında tank var. bu mürekkep tankından ince borularla yazıcıda bulunan kartuslara sürekli mürekkep verilir.

kolay kolay sıkıntı vermez. yeter ki 15 günde bir de olsa renkli bir baskı alın kartusun agzındaki mürekkep donmasın.

fiyatı 250 lira civarında. linkteki satıcıdan cok onceden mp230 almıstım tanklı sistemli uzun zaman kullandım.

http://urun.n11.com/murekkep-puskurtmeli-yazici/bitmeyen-kartuslu-canon-e514-cok-fonksiyonlu-yazici-P15484507

• quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

quote:

brother 1111 yada 1211w tavsiye ederim. demo tonerle 1600 sayfa cıktı aldım

• ARKADAŞLAR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM --CANON MG2450-- ALDIM ŞİMDİLİK İŞİMİ GÖRÜYOR BAKALIM İNŞALLAH SORUN YAŞAMAM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.