Şimdi Ara

BUDERUS GB012 Mİ GB 062 Mİ? (ACİL YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

115 m2 evim var. 3+1, toplamda 1 adet salonda, 1 adet mutfakta, 1 adet oturma odasında, 1 adet yatak odasında, 1 adet çocuk odasında,1 adet banyoda

6 adet petek var. Kombi montajı yapılacak yerde kiriş olduğundan hermetik kombi bacası üst pencereden çıkmıyor. Bu nedenle yarı yoğuşmalı veya tam yoğuşmalı kombi almam gerekiyor. Bu kombilerin bacaları yukarı eğimli olduğu için üst pencereden çıkabiliyormuş.

buderus gb012 ve gb062 arasında kaldım. ikisi arasında 300 tl fark var? 300 lira farka gerek varmı sizce?

*BUDERUS GB-012 KOMBİ+MONTAJ+İŞÇİLİK+BAŞKENT DOĞALGAZ PROJESİ+MALZEME+1,5 METRE BACA İLAVESİ+ESKİ BACALI KOMBİ ALIMI

PEŞİN: 2.550,00 TL

9 TAKSİT: 2.650,00 TL

KOMBİ 2 (TAM YOĞUŞMALI)

*BUDERUS GB-062 KOMBİ+MONTAJ+İŞÇİLİK+BAŞKENT DOĞALGAZ PROJESİ+MALZEME+1,5 METRE BACA İLAVESİ+ ESKİ BACALI KOMBİ ALIMI

PEŞİN: 2.850,00 TL

9 TAKSİT: 2.950,00 TL

BUDERUS GB012 Mİ GB 062 Mİ? (ACİL YARDIM)

• balci1987 kullanıcısına yanıt
    tabii ki buderus gb62 alın, gb12 yarım yoğuşmalıdır tam yoğuşma yapamaz
    gb62 ise premix teknolojili tam yoğuşmalı kombidir,iki kombi arasında fark var
    gb62 yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı öneririm
  • zaten benim ev 115 m2, 3+1, çoğu kişi yoğuşma yapmaz. tam yoğuşmalıya gerek yok dedi. pencere yüzünden yoğuşmalı alıyorum. pencere kurtarsa hermetik alacam.
  • Merhaba arkadaşlar, sıfır 140 m2 bir daire için (yalıtımı olan, 4. kat, üstü çatı, çatının yalıtımı var. güney cepheli) kombi tavsiyesi istiyorum.

Buderus gb 012 ve bosch condens 2000 tavsiye edenler oldu. bu tavsiyeler nasıldır? bunun dışında başka bir marka, model tavsiyeniz var mı?

Buderus gb 012 için, proje+dolap+dijital oda termostatı (kablolu)+ baca ve ocak fleksi+şartel vs. toplamda 2750 lira fiyat aldım. oda termostatı şart mıdır? malum, kablolu olanın kablo dolaşma sıkıntısı var, kablosuzlar da çok para. gerçekten ekonomi için oda termostatı şart mıdır?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler...
  • bhakan.saglam B kullanıcısına yanıt
    buderus gb12 ve bosch condense 2000 aynı kombidir manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor ve ikiside 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır
    yerinizde olsaydım premix teknolojili tam yoğuşmalı kombi alırdım bu grupta bosch condens 2500w öneririm aynı kombi olan buderus gb62 de olur
    gb62'nin terk farkı sıcak su kapasitesi daha yüksek diğer özellikler aynıdır
    bu kombilerde modülasyonlu oda termostatı şarttır condens 2500w alırsanız bosch cr10 veya fr100
    gb 62 alırsanız buderus rc150 modülasyonlu oda termostatı öneririm kombiniz oda sıcaklığına göre modülasyon yapar
  • Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Önerdiğiniz termostatlar, kablolu mudur, yoksa kablosuz dijital diye tabir edilenlerden mi? Bu konuda da açıkçası bilgi karmaşası yaşıyorum. Önerdiğiniz kombiler, benim bahsettiklerimden çok pahalı mıdır? Teşekkürler...
  • bhakan.saglam B kullanıcısına yanıt
    kablolu
    önerdiğim kombiler 200-300lira daha pahalı özellikle condens 2500
  • tekrar teşekkürler. peki, bi üst model kombi bu eve fazla gelmez değil mi? şunun için soruyorum buradaki konuları, mesajları biraz okudum. bu yüzden de zaten biraz kafam karıştı. kombinin fazla gelip ekonomi yerine daha da fazla yakma durumun olabileceğini falan okumuştum. böyle bir sorun olmaz değil mi?
    Bir de demirdöküm nitromiks nasıldır? o da mı yarım yoğuşmalıdır?
  • ücretsiz keşfe gelen firma üst kata GB 062( m2 daha büyük) Alt kata GB 012 uygun olur dedi.

bu kombi Buderus GB012 tam yoğuşmalı mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.