Şimdi Ara

En İyi Android Navigasyon Programı Hangisi Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
118.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En İyi Android Navigasyon Yazılımı Uygulaması Hangisi Tavsiye 2016

Uzun uzun düşündüm kaliteli bir navigasyon cihazına para vereceğime
    Sony Xperia Z2 telefonuma ücretli ücretsiz farketmez iyi bir navigasyon uygulaması yüklesem
    çok mantıklı olacak.

Ücretli olup olmaması sorun değil,
    Yeter ki en kaliteli rota hesaplayan yazılıma sahip haritaları güncel arayüzü kullanışlı olsun...
    Türkçe sesli uyarılı Türkiye haritası kaliteli olmalı...

Evet arkadaşlar şu sıralar HERE kullanıyorum ve gayet başarılı,
    Sizin tavsiyeleriniz nelerdir.

Mesela yandex navigasyondan pek memnun kalmadım rota hesaplamada ufak ama can sıkıcı hatalar yapabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 14 Şubat 2016; 13:53:02 >

• Sygic, Yandex, Here, IGO, Tomtom kullanmış ve hala telefonunda kurulu biri olarak kesinlikle 3g netiniz varsa google haritalar kullanın derim. Yandex yüzünden defalarca saçma sapan yollara girdiğim oldu ancak haritalar şu ana kadar hiç yanlış yola çıkarmadı ayırca sesli uyarımları çok daha başarılı.
  • Ücretsiz olarak Here çok güzel. WhatsApp üzerinden veya swarm/Foursquare üzerinden konum paylaşıldığında direkt o noktaya yönlendirebiliyor sizi. Yeni haritalarla beraber de poi veritabanı giderek zenginlesiyor. Ayrıca here map creator üzerinden kendiniz de haritalarda değişiklik yapabilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Ücretli olarak da basarsoft haritaların kullanan igo öneriyorum. Ama bunda konum paylaşma gibi fonksiyonlar yok malesef.

Ben şehir içinde Here, şehirlerarası ulaşımda Igo kullanıyorum. Yeni çıkan igo nextgen güzel olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    Sygic nasıl sizce here ile kıyasladığımda here daha bir navigasyon gibi duruyor
    Eğer igo nextgen profesyonle olarak iyi ise satın almayı düşünürüm.
  • Basarsoft NextGen tavsiye ederim.

Link
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

Sygic nasıl sizce here ile kıyasladığımda here daha bir navigasyon gibi duruyor
    Eğer igo nextgen profesyonle olarak iyi ise satın almayı düşünürüm.

Sygic de güzel ama TomTom haritaların kullanıyor. O da here ve basarsoft haritaları kadar kapsamlı ve başarılı ddeğil malesef. Sygic içine here haritaları kurulabiliyor ama yasal değil malesef ülkemizde. Ücretli oolması da here karşısında zayıf kkalmasına yol açıyor.

Ücretli olarak igo nextgen alabilirsiniz ggönül rahatlığıyla. Uzun yolda tam bir yol arkadaşı.

android için googleplay de igo nextgen bulamıyorum
    başarsoft'unkini mi kast ediyorsunuz?
  • Yazılım olarak en iyisi Copilot. Ama here Haritası kullanıyor. Eskisi gibi zayıf değil ama basarsoft gibi de kapsamlı olmuyor işte.

ücretsiz navigasyon olarak önerebileceğiniz uygulama var mı ?
  • asdfewf A kullanıcısına yanıt
    Sygic, Yandex, Here, IGO, Tomtom kullanmış ve hala telefonunda kurulu biri olarak kesinlikle 3g netiniz varsa google haritalar kullanın derim. Yandex yüzünden defalarca saçma sapan yollara girdiğim oldu ancak haritalar şu ana kadar hiç yanlış yola çıkarmadı ayırca sesli uyarımları çok daha başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

android için googleplay de igo nextgen bulamıyorum
    başarsoft'unkini mi kast ediyorsunuz?

Aynen hocam basarsoftunki.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

Illa ki ücretsiz olacaksa Google haritalar ve here öneririm ben de. İkisinde de WhatsApp, swarm, Foursquare ve instagram üzerinden direkt yönlendirme alabilirsiniz. Yandex tavsiye etmem.

Google haritalar çevrimdışı olarak kısıtlı bir alanı hafızaya depoluyor. Ve internet olduğunda tamamen çevrimdışı çalışamıyor. Here ise bütün Türkiye'yi kapsıyor ve çevrimdışı modu var. İkisi de üzmez sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

Illa ki ücretsiz olacaksa Google haritalar ve here öneririm ben de. İkisinde de WhatsApp, swarm, Foursquare ve instagram üzerinden direkt yönlendirme alabilirsiniz. Yandex tavsiye etmem.

Google haritalar çevrimdışı olarak kısıtlı bir alanı hafızaya depoluyor. Ve internet olduğunda tamamen çevrimdışı çalışamıyor. Here ise bütün Türkiye'yi kapsıyor ve çevrimdışı modu var. İkisi de üzmez sizi

sağol hocam.

here yi bi deneyim bakayım.
  • Hepsini kent ve kırsalda kullanmış biri olarak; Yazılım kadar hatta daha fazlasıyla Harita sağlayıcı daha önemli.

Sygic arayüzü çok güzel harita ekranı çok akıcı ama kullanışlılık konusunda sıkıntısı var. Tomtom dan ziyade Navteq (Here in kullandığı) haritalar ile çok daha kullanışlıdır.

Here güzeldir. Tavsiye ederim. Navteq haritasını kullanır. Kapsamı fena değil.

Garmin de fena değil. Ama harita güncellemeleri çok sık olmuyor.

En iyi harita sağlayıcının Başarsoft olduğunu düşünüyorum. Kapsamı çok çok iyi. Kırsal da bile sizi hiç yolda bırakmaz.

Navigasyon yazılımı olarak da "Igo" yu tavsiye ederim.
    Igo Nextgen fena değil ama ben İgo Primoyu daha çok beğeniyorum. Nextgene pek alışamadım. (Primo ve Nextgen igonun farklı sürümleridir. Nextgen son sürümdür. Google Play de "Başarsoft Nextgen olarak görünüyor)

Alışınca çok çok kullanışlı olduğunu görürsünüz. Neyi nasıl arayacağınızı bilirseniz Mükemmeldir.
    Google Haritaları Igoya tercih etmek yerine Igo ile birlikte kullanırsanız çok faydasını görürsünüz. Google Haritalardan gideceğiniz yeri bulup yakınlarında bir POİ (Igo aramada "Önemli Noktalar" olarak geçer) bulup ararsanız harikadır. Direk adres girerseniz de nokta atışı yönlendirir.

Ama son çıkan Igo Nextgeni pek beğenemedim. İgo Primo görsel ve kullanışlılık olarak çok daha fazla beğeniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 11 Şubat 2016; 23:51:07 >

• fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    Harita olarak google harita çok hoşuma gitti çok detaylı
    navigasyon olarak ise Sygic'e aşık oldum resmen
    hatta Sygic lisansı alsam mı diye düşünüyorum ama rota hesaplamaları pek hoşuma gitmedi...
    açıkçası denediğim pek çok yazılımda beni rahatsız eden bir eksiklik buluyorum
    yandex navigasyonun ise şişirilmiş kocaman bir balon olduğunu düşünüyorum...

Arkadaşlar peki soruyorum akıllı telefonum için alacağım navigasyon yazılım lisansının ileride başka bir akıllı telefon aldığımda da kullanabilir miyim ? hani telefona özel tek kullanımlık özel lisans olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 12 Şubat 2016; 18:05:31 >
  • navitel.
  • Tek cihazala sınırlandırılmış olmama ihtimali yüksek. Çünkü genelde herkesin 1 telefonu ve tableti var. Son zamanlarda çıkan çoğu uygulama 5 cihaza yüklenebilir şekilde sunulmakta.

Mesela iGO, iOS platformunda 5 cihaz. Başarsoft Android 5 cihaz hakkı var.

sygic mükemmeldir ama son bir yıldır haritalarından sebepli olduğunu düşündüğüm bir bozulma var. Yalnız; navigasyon kullanırken çok kere söylediğimiz bir nokta var; bildiğiniz yolda navigasyon cihazı kullanmayınız. Yazılım sizin düşündüğünüz gibi düşünmeyebilir. Sapma kaçınılmaz olur. Kullanacaksanız güvenip talimatlarını dinleyip uyun. Bakalım sonu sizi hedefe ulaştıracak mı? Döner araştırırsanız bir yolda hız sınırı hatası bulursanız da bunu harita hata/düzeltme sitelerinden bildirimde bulunabilir ve gelecek güncellemede cihazınıza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı olmak biraz da kendi menfaatiniz için geliştirici olmaktır aslında firmalar da bu tip geri bildirimlerinde mutlu oluyor, bekliyorlar da...

• Navitel iyidir ancak haritalarında 1 yıl gibi geri kalma sorunu vardı; düzelmişse gözü kapalı kullanılır.

Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    sygic'in en sevdiğim yanı simülasyon gibi olması ve çok akıcı olması hud filan da hoş özellik...
    igo yazılımları nedendir bilmiyorum her cihazda takılmalı sanki 10fps gibi

başarsoft nextgen lisans alsam mı diye düşünmeye başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 13 Şubat 2016; 22:06:44 >
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bana göre sygicten de, here den de daha iyi navitel. Harita konusunda da geriden gelme gibi bir durum yok. Yani şuan itibariyle yok en azından.

• türkçesi var mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.