Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (1882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony hemen her markaya sensör verse de kendi cihazlarıyla kıyaslandığında epey fark oluyor :). Canon full frame sensörkeri üretirken telefon sensörünü hayli hayli üretir :), bence bu pazara da girmeliler. Nikon CCD sensör üretiyordu, hala üretiyor mu bilmiyorum ama CMOS ları dediğiniz gibi Sonyden alıyordu. Panasonic, Pentax da Sonyden alıyor olabilir. Benim anlatmaya çalıştığım hocam düşük kalite/ arızalı sensörleri piyasanın büyük çoğunluğuna yutturma derdinde Samsung. Ürün lansmanı bile Sony IMX_260 sensörle yapılırken piyasaya dağıtıldığında kötü bir süpriz yaparak yine bilmiş maliyet politikalarını izleyip kulanıcıları mağdur ettiler. Sony sensörlü S7/Edgelerle çekilen bazı fotolarda Samsung sensöre göre biraz keskinlik sorunu görüyorum ama arızalı olmasındansa iyidir, en azından fotonun bütünlüğü bozulmuyor :). Sony önemli bir sensör üreticisi ve nedense diğer markalara verdikleri sensörler çok daha başarılı. Bu kadar pahalıya sattıkları bir telefon için Sonyden de daha iyi bir sensör alırlar istense ve bu sensörü ürettikleri telefonun her üretim partisine uyarlayabilirler. Ama Samsung ve saçma maliyet politikası :) 1.200TL lik telefona foto kalitesi benzer daha yüksek mega pikselli sensör koyarakn 3.600TL fiyatındaki tele arızalı ve düşük mega pikseli uygun görürler :)...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• S7 Edge alacaktım da soğudum valla 3 gündür yazılanları okudukça

Şimdi anladığım kadarıyla, ısınma ve bataryayı su gibi içme sebebi OCULUS denen uygulama yüzünden.

Fotoğraf konusu benim için önemli bir mevzu. Mor lekeler can sıkıcı bu yüzden.

Biraz daha takip edeyim en iyisi. Beklemeye devam. Sorunlar çözülmeye başlayınca S7 EDGE alacağım sanırım...
  • dark_machine41 D kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun . Demek Sony sensörle değiştirmişler, ne uğraşıyorsunuz çözüm olmaz vs. diye dalga geçip konuşanlar için de iyi bir bilgi kaynağı olmuş.
    Önizlenimleriniz ve örnek fotolarınızı da bekleriz hocam
    Yalnız bu suya dayanıklılık konusunda basit de olsa teknik açıklama getirmeliler. Kasa açılınca bunun kaybolduğunu test eden arkadaşlar oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

arakadaşlar ben fm radyolu s7 edge arıyorum tr deki paralel ith. mevcurmudur acaba.....???? yada açma gibi bir olanığı varmı......sık radyo dinleyen biriyim...

Hocam İstanbul Bilişim Snapdrogon 820'li versiyonu satıyorum diyordu. Bir kontrol edin deneme ürününe bakın aida64 ile. Kutusunda da 8 çekirdek değil 4 çekirdekli işlemci yazıyorsa 820'lidir.

kafam karıştı o konuda zaten enoyxlu ithal serilerdede radyo var diyen olmus şimdi n11 enoxy ithal satan birine sordum kesinlikle var dedi...radyo onemli benim için...sonuçta yazılımsal bir kısıtlama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2016; 11:41:25 >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Eğer öyle bir şey varsa, kasa açılınca su geçirmezlik kayboldu gibi. Garanti belgesine bakın. Garanti dahilinde tamir görmesi durumunda su geçirmezlik özelliği kaybolur ve sonrasında su geçirmezlik garantisi bozulur gibi bir ibare var mı hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

quote:

Orijinalden alıntı: ermirza

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak;

Bizim telefonlar ile Samsung televizyonlara oyun yansıtma olayı yok mu?

Mesela bende ES7000 var Samsung, S7 Edge de NFS oynarken bunu ben tv ekranında oynamak istiyorum.

Bir dönem böyle bir mıuhabbet vardı diye aklımda kalmış.

Arkadaşlar öncelikle aşağıdaki konuyu bir yukarı taşıyorum cevap alamadım hiç.

Bir de dün telefona bir haller oldu durduğu yerde ısınıyor ve sürekli şarjı düşüyor. Sabah 7 de telefonu şarjdan çıkarttım şuanda şarj %60 :(

Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı.

Kullanım görselini de iletiyorum.SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

kardeşim aynı durum bende de var dünden beri saçmalamaya başladı sende de bu durum söz konusuysa bir tane uygulamanın güncellemesinden kaynaklı bir durum bu galiba :S

Muhtemelen öyle ya. Bir anda oldu NFS oynadım akşam oyunda az ısındı, takılmaya falan başladı sonra %30 olan şarj oyundan çıktıktan sonra 5-10 dk da %15'e indi.

Napsam bilemedim :/ Sıfırlamayla uğraşmak da istemiyorum.

hocam aynı sorun bende de var dün teli şarja taktım %70 te çıkardım sabah bi kalktım %1 ne oldu anlamadım bu telefona

• arkadaşlar bu cihaza android 7 ne zaman gelir dersiniz ?
  • Sümmani. kullanıcısına yanıt
    Valla ben nisan sonundan beri kullanıyorum cihazın maşallahı var. hot piksel falan da görmedim 1-2 çekim yapıp. Foto çekimi çok çok iyi bence.

Hot piksel görecek kadar dikkatli bakan zaten mark3 falan alsın :) ama tabi keyfe keder oldu çoğu kişiye.

Oculus muhabbetinin cihazla ve samsungla hiçbir ilgisi yok. Akşamdan beri içim şişti, buraya girdim, yazıştık çözdük sorunu. 1-2 güncelleme bekleyeceğiz onun için. Ama test etmeden oculus'un vermesi bu güncellemeyi çok saçma.

5-5,5 aydır gram ısınmayan cihaz yanacak sandım. Ama buna benzer bir sorunu da iphone da başkabir uygulamada yaşamıştım 2 sene evvel. Oyun indirdim app store'dan arka planda çalışmıyor gözüken oyun nasıl oluyorsa çalışıyormuş! Ki IOS da böyle bir şey olması çok çok zor ama oldu mu oluyor ve 20-25 dk da %50 şarjım gitmiş, telefon alev alacak olmuştu.

Kısacası bu sorunlar her markada oluyor bence gönlün rahat olsun, al kullan ama %100 emin olmak istiyorsan bekle tabi.

Garanti desteği olsa ben one plus3 ve xiaomi de düşünürdüm ama ülke de satışları yok :/

Bakmak lazım hocam ama yoktur diye tahmin ediyorum. Suya dayanıklılık kaybolsa da garanti bir şekilde işletilir. Ama malesef suya dayanıklılık konusunda kullanıcı aleyhine karar veren Türkiye servislerini rapor etmişti bazı arkadaşlar. Verileri de düzenli yedeklemek lazım, kötü bir ihitmale karşı. Dark_machine41 hocanın cihazında bir sorun çıksa da Samsung TR Başkan Yardımcısı konuya müdahil olduğundan standart "kullanıcı hatası, sorun yok" prosedürlerini kolay kolay işletemeyeceklerdir tabi :))

• dhequel kullanıcısına yanıt
    Hoca oculus'u devre dışı bırak veya sil. VR 'ın son güncellemesinden kaynaklıymış. son 1 saatte %6 gitti şarjım ki baya kurcaladım telefonu.

Isınmada tamamen geçti, buz gibi cihaz :)
  • Telefonu fabrija ayarina dondurdukten sonra ayarlar ekran kısmındaki ekran modu kapali oldu.

Bunu düzeltme durumu var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sümmani.

S7 Edge alacaktım da soğudum valla 3 gündür yazılanları okudukça

Şimdi anladığım kadarıyla, ısınma ve bataryayı su gibi içme sebebi OCULUS denen uygulama yüzünden.

Fotoğraf konusu benim için önemli bir mevzu. Mor lekeler can sıkıcı bu yüzden.

Biraz daha takip edeyim en iyisi. Beklemeye devam. Sorunlar çözülmeye başlayınca S7 EDGE alacağım sanırım...

Teknoloji ne yazık ki şans işi. Ben S7 Edge ye İphone 6s Plus dan geçiş yaptım. Sarj konusunda ortalama 4 ile 4.5 saat ekran süresi görmekteyim ve bu süre hiç bir zaman 4 saatin altına düşmedi. Kamera konusunda evet herkes birşey paylaşıyor fakat benim cihazımda herhangi bir leke gözlemleyemedim ( sony sensörlü ). Isınma konusuna gelirsek evet banada biraz ısınıyor gibi geliyor ama bu rahatsızlık verecek boyutta değil. Tabiki bunlar benim şahsi görüşlerim.

• OxBlue kullanıcısına yanıt
    Onceki gucellemede vardi ama artik sadece ayarlara gomulu geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

Onceki gucellemede vardi ama artik sadece ayarlara gomulu geliyor

Öyle mi?

Ben de bir an sandım benim telefonda donanımsal sorun var.

Herkes için durum aynıysa sorun yok o zaman hocam, teşekkürler.
  • quote:

Hoca oculus'u devre dışı bırak veya sil. VR 'ın son güncellemesinden kaynaklıymış. son 1 saatte %6 gitti şarjım ki baya kurcaladım telefonu.

Isınmada tamamen geçti, buz gibi cihaz :)

çok teşekkür ederim hocam çok sağolun :)
  • dark_machine41 D kullanıcısına yanıt
    merhabalar,
    bende de mor nokta sorunu mevcut.
    cihazım daha yeni 1 ay olmadı alalı. samsung resmi ürünü. bu sebeple ilk bir ay içinde olduğu için tamir istemeden sıfırını talep edebilir miyim ? cihazda toz dahi yok.
    S8 bekleyin, Ocak Şubat gibi çıkacak...

• burki_rock kullanıcısına yanıt
    Aslında çok büyük bir mesele de değil bu mor leke olayı. Tabi verdiğimiz paraya istinaden can sıkıcı diyorum. Yoksa resim kalitesi yine güzel cihazın.
    Tek mesele dediğim gibi para = kalite mevzusu. Kullanılabilir.

Isınma konusunu zaten o uygulama yüzünden olduğunu farkettim. Yüklemeyiz olur biter. Güncellenince kullanılabilir.

Şu an LG V10'un para iadesini bekliyorum. Para iadem yapıldığı gibi 2.el bir cihaz alacağım da. Fatura da farklı isim olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

Aslında xiaomi iyi bir seçenek benim için. Dün biraz bakındım da, uluslararası garanti kapsamında oluyormuş bu cihazlar ama ne denli güven verdi orasını inan ben de bilmiyorum :)
  • Bende de mor noktalar var 2 tane ancak çıkması için direkt güneşe kamerayı çevirmek gerekiyor. Yoksa hafif aydınlık gelen ortamlarda sorun olmuyor. Ancak çok parlak ışıkta karanlık noktalara geliyor. Beni rahatsız etmiyor. Hdr gerekecek ortamlar aslında çok sınırlı. Fazla kafaya takmamak lazım. Taksanız yapılacak şey sensörü değiştirmek o da su geçirmezliği bozmak demek. Bence değmez.

Diğer konu pilden de memnunum ancak sürem diğer kullanıcılara göre oldukça az. Tüm gelişmiş özellikler,aod,bluetooth wifi 3g açık ve gears2 bağlı.

Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• telefon 2 gündür kafayı yedi ne şarj yetiyor ne ısınması bitiyor. Oculus u sileceğim bakalım düzelecek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgenc -- 30 Eylül 2016; 12:51:31 >
  • 
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.