Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dün yazdığım haberi okudunuz mu bilmiyorum ama ön sipariş sürecinde Galaxy S7'nin hediyesi Avrupa da Gear VR olacak. Muhtemelen Türkiye de de olabilir. Bilginiz olsun.

Ben akıllı saat bekliyordum benim için çok sürpriz oldu bu. Sizce faydalı bir hediye mi?

Akıllı saat vermezler hocam. gear s2 vermesi gerekir, gear s2 ' de piyasada 1000 TL ' ye satılan bir cihaz. Dolayısıyla vermez.

Bende öyle düşünüyorum hocam. Neyse artık Gear S2 yide sarın alcaz anlaşılan :)

Gear s2 yi tavsiye ederim. Daha once gear s kullanmistim. Gear s daha donanimli bir cihaz sim kart girisi ve hoparloruyle. Fakat gear s2 daha kullanisli

Anladım hocam. Benim için kullanım önemli. Gear S2 deki hareketli bezel bence harika olmuş. Bakalım artık. Önce Galaxy S7 yi aradan çıkartıyımda.

Sağdaki 2 tuş çok işlevsiz. Birisi uygulama menüsüne giriyor, diğeri geri görevi görüyor. Fakat, saati sağa kaydırıp uygulamalaa basıp girebiliyoruz. Yukarıdan aşağı kaydırarakta geri gidebiliyoruz. 2 tuşu da daha hiç kullanmadım. Onların yerine tam ortaya normal saatlerde olan çevirilebilen saat ayarlama tuşu koyulabilirdi. Bezel halka görevi görebilirdi ve saat daha şık dururdu.

Evet, gayet mantıklı hocam. Sanırım onlarda düşünüyordur bunları ama Gear S3 e saklıyor olabilirler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ___NeO

Oyle birsey olursa biraz sacma olur hele bide sonradan sonradan renk seceneklerini vereceklerse harbi sacmalarlar tabi sadece siyah renk secenegi cikarsa :)
    Bu arada s7ninde arka kismi cam kaplamami olacak acaba?

Evet cam kaplama olcak.

Hocam Galaxy S6 da önce beyaz ve lacivert renk sunuldu Türkiye de sonra gold çıktı mesela. Note 5 te sadece gold çıktı daha sonra gri ve yeşil çıktı. Yani olabilecek bir durum bu.

• Tabiki hocam. İki renk olayi normal zaten 10tane renk cikaracak halleri yok :) benim demek istedigim hani sadece siyah cikarirlarsa olmas. Herkese siyah aldiracaklar yarin grisi cikacak belki daha guzel gorunecek bu kez siyah alan adama haksizlik olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tabiki hocam. İki renk olayi normal zaten 10tane renk cikaracak halleri yok :) benim demek istedigim hani sadece siyah cikarirlarsa olmas. Herkese siyah aldiracaklar yarin grisi cikacak belki daha guzel gorunecek bu kez siyah alan adama haksizlik olacak.

Bakın aynı şeyi Note 5 te yaptı Samsung diyorum :) Note 5 piyasaya sadece Gold olarak çıktı sonra diğer renkler çıktı piyasaya :) yani oluyor böyle. Onu demek istedim.

• Sevgili arkadaşlarım , sizlere daha güzel bir ana konu hazırlamak adına içinde fazlasıyla yararlı bilgiler ve tavsiyeler bulunan birçok yazı hazırladım ve hazırlamaya devam ediyorum. 21 şubattaki tanıtımından ardından ilk sayfaya eklenecektir. Bilgilerinize sunar, iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 14 Şubat 2016; 23:13:37 >
  • Belki uzun zaman sonra alabilecek olsamda bu sayfanın bir takipçisi olmak istiyorum ve paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum , kolay gelsin
  • Note5te oyle oldugunu bilmiyordum hoca bilgi icin tesekkurler :) ama dogru bir hamle degil bu(bence).

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Belki uzun zaman sonra alabilecek olsamda bu sayfanın bir takipçisi olmak istiyorum ve paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum , kolay gelsin

Teşekkür ederim :)

Galaxy S7 alsanızda almasanızda her zaman konumda görmek isterim sizi. Ve alan almayan herkesi de...

Paylaşacağım yazılar ve tavsiyeler sadece Galaxy S7 yi kullananlar için değil , android telefon kullanan herkesi ilgilendirecektir. Bugüne kadar edindiğim bütün bilgileri herkesin bilmesini istiyorum. Çünkü akıllı telefon kullananların doğru sandığının yanlış olduğu çok şey var. Amacım bilgi paylaşımının üst düzeyde olacağı bir konu oluşturmak ve faydalı olmak. İnşallah başarılı olurum. Ve bu konu da herkes için faydalı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 15 Şubat 2016; 0:09:22 >
  • quote:

Note5te oyle oldugunu bilmiyordum hoca bilgi icin tesekkurler :) ama dogru bir hamle degil bu(bence).

Rica ederim :) bende sizin düşüncenize tamamen katılıyorum. Bu doğru bir hamle olmaz. Benim düşüncem sadece bir tahminden ibaret. Herşey 21 Şubat Akşamı belli olacak bakalım :)

• keşke arkası cam değilde iphone 6 gibi aliminyum olsa s7 ailesinin
  • Şöyle bir konuşma var. Ufs 3.0 dan 2.0 A dönüş olacak diye. Micro sd kart ile uyumlu olması için. Bu biraz kafamı karıştırdı. Acaba o ilk uygulama açılışları falan biraz yavaşlar mı diye bir soru işareti düştü kafama

• Rez

• quote:

Orijinalden alıntı: beko1903

Şöyle bir konuşma var. Ufs 3.0 dan 2.0 A dönüş olacak diye. Micro sd kart ile uyumlu olması için. Bu biraz kafamı karıştırdı. Acaba o ilk uygulama açılışları falan biraz yavaşlar mı diye bir soru işareti düştü kafama

Hocam Ufs 3.0 değil Ufs 2.0 dan mecburen emmc belleğe geçilecek. Her nekadar teoride ufs 2.0 emmc 5.1 e göre 1- 1.5 kat arası daha hızlı gözükse de kullanımda bu kadar farkı yok. S6 da kullandım Note 5 te. Öncesinde ise S5 te kullandım M8 de. İnanın aralarında hız olarak belki 1-1.5 saniye oynuyor ya da oynamıyor. Onun için rahat olun. Samsung bile bile kendini ateşe atmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katibim

keşke arkası cam değilde iphone 6 gibi aliminyum olsa s7 ailesinin

Hocam o zamanda çok ağır oluyor ya :) Merak etmeyin cam olması dayanıksız olduğu anlamına gelmez. Arka tarafa ısıtılarak kavis verildiği için normal cam kaplamalara göre kırılmalara karşı çok çok daha dayanıklı. Ayrıca Galaxy S7 serisinin arka ve ön tarafı Gorilla Glass kaplamayla geliyor. Yani çiziklere de dayanıklı.

• ..scream.. kullanıcısına yanıt
    ufs 2.0 olmayacakmı eminmiyiz
  • Takipteyim yaza dogru almayi dusunuyorum.

@..scream.. hocam bilgilerinizi ve yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Onceki konulardan taniyorum sizi telefon konusunda gercekten bu kadar guzel yardimci olan bir uyeye daha denk gelmedim. S7 konusunu sizin acmaniza sevindim.

• quote:

ufs 2.0 olmayacakmı eminmiyiz

Eminiz hocam. Ufs 2.0 hafıza kartı desteklemiyor çünkü. Eğer hafıza kartı konulcaksa Ufs 2.0 olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Takipteyim yaza dogru almayi dusunuyorum.

@..scream.. hocam bilgilerinizi ve yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Onceki konulardan taniyorum sizi telefon konusunda gercekten bu kadar guzel yardimci olan bir uyeye daha denk gelmedim. S7 konusunu sizin acmaniza sevindim.

Hakkımdaki güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum :)

Bu konudaki tek amacım elimden geldiğince bildiklerimi siz değerli arkadaşlarıma aktarabilmek. İnşallah faydalı bir konu olur..

• ..scream.. kullanıcısına yanıt
    bir yazıda ufs 2.0 ın sd kart ile uyumlu çalışılmasına uğraşılıyormuş diye okumuştum sonbaharda falan
  • quote:

bir yazıda ufs 2.0 ın sd kart ile uyumlu çalışılmasına uğraşılıyormuş diye okumuştum sonbaharda falan

Hocam o konuda bilgim yok malesef. Ne söylesem yalan olur. Tek bildiğim Ufs 2.0' ın sd kart desteği olmaması.

Hocam şahsen cihazda Ufs 2.0 olmaktansa hafıza kartı desteği olmasını tercih ederim. Merak etmeyin zaten Ufs 2.0 olmaması günlük kullanımda çokta belli etmeyecektir kendini. Ufs 2.0' ın teoride abartıldığı kadar günlük kullanımda yeri yok. Bunu bizzat deneyen biri olarak söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 15 Şubat 2016; 11:53:57 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.