Şimdi Ara

ASUS MG279Q

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar asus'un MG279Q modelini almak istiyorum nedersiniz? Free Sync teknolojisi IPS panel daha canlı renkler hakim oyun için de ideal gibi duruyor fiyatına baktığımda ise daha önce daha yüksekti ama şimdi biraz daha düşüş var gözlemlediğim kadarıyla.Sizlerinde fikirlerini almak istedim.Şimdiden teşekkürler.
     ASUS MG279Q

• Güzel ürün ekran kartında amd ise Free Sync ve IPS teknolojisiyle keyif alacağın bir monitör olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cho35 C kullanıcısına yanıt
    Asus R9 390X DirectCU III GAMING 8GB GDDR5 512Bit ekran kartı var
  • Bu monitörü fuarda gördüm. akıcı görüntü veriyor. Siyah-beyaz dengesi çok iyi. Diğer cihazlara nazaran çerçeve ince tasarım göze hitap eden bi monitör. Free sync ile uyumlu vga nda varsa tadından yenmez. Ben hiç düşünmeden al derim zira fuar da baya bi satıldı bu ürün.

• bu ürünü bende almayı düşünüyorum. kullanıcı yorumları çok olumlu. Teknik özellikleri bakımından da gerçekten üst düzey bir ürün.
  • Freesync - ıps - 27" .
    Ips in renk kalitesini gaming monitörde yaşayacaksın.
    Amd ekran kartınla birlikte düşünmeden alabilirsin

• Bu monitörden 2 kere aldım. Birincisinde ışık sızması vardı. İkincisinde bir türlü displayport bağlantısı yapamadım ve servise yolladım. Sonradan sorunun ekran kartında olduğu ortaya çıktı. Asus servis hiç bir sorunu olmayan monitörün displayport arızası var diye kartını değiştirdi. En ufak ışık sızması olmayan monitör geri geldiğinde hem ışık sızması vardı hem de içeride toz taneleri. Tekrar servise yolladım ve aynen geri geldi. Üçüncü kez yolladım ve değişim/iade raporu yazdılar.
    Ben ilk aldığımda 2100 TL seviyelerindeydi. İlk değişimde 2500 TL olduğundan cebimden 400 TL çıktı. Son değişimde 2600 TL civarında bir fiyatı vardı ve ben bu parayı vermek istemedim.
    Oyunlarda gerçekten iyi bir monitör ama freesync range max 90 Hz. Bunu göz önüne alın lütfen.
    Yeni çıkan Viewsonic VX2457 75 Hz freesync desteği veriyor. IPS panel değil ama artan para ile en iyisinden 27" Asus MX 279H alabilirsin ve paran da artar. Viewsonic VX2457 nasıldır bilmiyorum ne inceledim ne de incelemesini bulabildim. Tipik bir oyuncu monitörüne freesync eklenmiş gibi geldi bana. Siz yine de düşünürseniz incelemesini yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soqo -- 21 Şubat 2016; 12:49:50 >

• Monitör 144Hz ama 90Hz e kadar freesync desteği veriyor. Freesync açarsanız monitör 90Hz geçmiyor kısaca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soqo

Bu monitörden 2 kere aldım. Birincisinde ışık sızması vardı. İkincisinde bir türlü displayport bağlantısı yapamadım ve servise yolladım. Sonradan sorunun ekran kartında olduğu ortaya çıktı. Asus servis hiç bir sorunu olmayan monitörün displayport arızası var diye kartını değiştirdi. En ufak ışık sızması olmayan monitör geri geldiğinde hem ışık sızması vardı hem de içeride toz taneleri. Tekrar servise yolladım ve aynen geri geldi. Üçüncü kez yolladım ve değişim/iade raporu yazdılar.
    Ben ilk aldığımda 2100 TL seviyelerindeydi. İlk değişimde 2500 TL olduğundan cebimden 400 TL çıktı. Son değişimde 2600 TL civarında bir fiyatı vardı ve ben bu parayı vermek istemedim.
    Oyunlarda gerçekten iyi bir monitör ama freesync range max 90 Hz. Bunu göz önüne alın lütfen.
    Yeni çıkan Viewsonic VX2457 75 Hz freesync desteği veriyor. IPS panel değil ama artan para ile en iyisinden 27" Asus MX 279H alabilirsin ve paran da artar. Viewsonic VX2457 nasıldır bilmiyorum ne inceledim ne de incelemesini bulabildim. Tipik bir oyuncu monitörüne freesync eklenmiş gibi geldi bana. Siz yine de düşünürseniz incelemesini yapın.

Aslında ürün kusurlu olduğunda,ellerinde aynı modelden olmadığında bir üst modelde olsa ücretsiz vermeleri gerekiyor.Tüketici hakları bunu gerektiriyor.İstersen bulunduğun bölgedki tüketici hakem heyetine sor.Bunlar haklarımızı aramadığımız sürece bizi keklemeye devam ederler.

• Haklısın ama Asus en azından diğer markalar gibi sorun çıkarmadan iade alıyor. Değişim hakkı da verdiler ama ben iade etmeyi seçtim. Viewsonic de gerek buradan gerekse mail yolu ile yardımcı olmaya çalışıyor. Biraz daha yol almaları lazım ama en azından deniyorlar.
    LG Türkiye bu konuda en sorunlu firma bence. Televizyonda "backlight bleeding" olduğu halde bin dereden su getirdiler ve iade almadılar. Bende bir daha LG almayacağım. Monitör ve Tv alırken backlight bleeding, ölü piksel, ışık sızması vs testlerini satın almadan yapamıyorsunuz. Bu her ne kadar bize saçma da gelse satıcıların da yapacağı bir şey yok gibi.
    Çoğu kullanıcı backlight bleeding ve ışık sızmasını dert etmiyor ve bir talepte bulunmuyor. Belki de bu nedenden Türkiye'de bu konuda firmalar agresif davranıyor.
  • TN panel düşünürseniz 35hertz ile 144hertz arasi freesync desteği verebiliyor incelemem altta

http://forum.donanimhaber.com/m_116142109//tm.htm#116157272
  • Lg 29um67 de alabilirsin yanınada 2. El bir 390x daha alıp crossfire yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amdfx41 -- 18 Nisan 2016; 9:56:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Tamamdır hocam anladım ufaktan monitörlere bakınıyordum ilerisi için, Freesync açınca 90hz sınırını öğrendiğim iyi oldu. Cevap için teşekkürler

konuyu hortlatıcam. bundan sonra bilgi almak isteyen arkadaşlar için şunu söyliyim; ürün 90 hz yi geçmiyor diye bir şey yok. Freesync teknolojisi 90 hz den sonda çalışmıyor uyarısı o. Yani 90 hz yi geçtiğin zaman freesync ye gerek kalmıyor ve kendisini kapatıyor. ekran yırtılması, düşük fps veren oyunlar ile yüksek kapasiteli monitör (144hz) arasındaki uyumsuzluktur. bunu önlemek içinde amd de freesync nvidia da ise G-sync teknolojisi geliştirilmiştir. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.