Şimdi Ara

sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.391
Cevap
17
Favori
323.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıralı sistemin özellikleri,montajı,performansı,tasarrufu ve araçlara uyumlulukları tüm bilmek istediklerinize teknik olarak net cevap almak istiyorsanız sorularınızı bekliyorum.

• sayın ac öncel
    http://forum.donanimhaber.com/m_11938060/tm.htm
    yukarıdaki adreste bulunan crossteknik universal ecu hakkındaki görüşlerenizi öğrenebilirmiyim
    eski sistem lpg takılı olan araçları 500-600 ytl farkla sıralı sisteme çevrilebileceğini söylüyorlar
    2 senede garantili diyorlar
    yorumlarınızı bekliyorum
  • bahsedilen sistem sıralı sitem değil.sıralı sistem denilen sistem 3 ve daha fazla enjeksiyon olması durumunda uygulanır.söz konusu sistem ise bir kaç sensör yardımı ile karbüratörlü sistemin biraz geliştirilmesinden ibaret.karbüratörlü araçlar için çok ta önemli bir durum değil.ama tek noktadan enjeksiyonlu araçlar için daha mantıklı.zaten sadece bu iki gurubu kapsayan bir olay.saygılarımla.
    quote:

Orjinalden alıntı: avcihuan

sayın ac öncel
    http://forum.donanimhaber.com/m_11938060/tm.htm
    yukarıdaki adreste bulunan crossteknik universal ecu hakkındaki görüşlerenizi öğrenebilirmiyim
    eski sistem lpg takılı olan araçları 500-600 ytl farkla sıralı sisteme çevrilebileceğini söylüyorlar
    2 senede garantili diyorlar
    yorumlarınızı bekliyorum

• sayın ac öncelhttp://forum.donanimhaber.com/m_12518879/tm.htm ilgili topic'te landirenzo kiti 1500 ytl ye taktırdığını söylüyor sizin fiyatlarınız niye yüksek bir açıklaması varmı?
  • landi renzoyu 1500 ytl ye taktırmasına imkan yok.landi diye bir başka marka daha var onunla karıştırıyor olabilir.yada takılan malzemelerin tamamı orjinal değildir.bahsettiğiniz ücret landi renzonun firmaya olan malzeme maliyeti,birde bunun işletme maliyetlerini düşünürsek bu fiyata takmak demek zarar etmek demektir.saygılarımla.
    quote:

Orjinalden alıntı: sunal65

sayın ac öncelhttp://forum.donanimhaber.com/m_12518879/tm.htm ilgili topic'te landirenzo kiti 1500 ytl ye taktırdığını söylüyor sizin fiyatlarınız niye yüksek bir açıklaması varmı?

• Sn acy aracınızın motoru kaç cc ve motor numarasının ilk 6 hanasini yazarsanız size yardımcı olabilirim fakat şanslı gözüküyorsunuz saygılar sunarımwww.2a-lpg.com
    quote:

Orjinalden alıntı: acy78

arkadaşlar yeni bi 99 megane sedan aldım sıralı tüp var dedi galerici ama sıralı tüplerde eski şahinlerde kullandığımız gibi sola düğmede benzin ortada boş en sağda tüp düğmesi bulunur mu?
    anlatabildim mi bilmiyorum yani demek istediğim tüp düğmesi eski şahinimde kullandığım düğmenin aynısı hemen hemen markasıda voltran bu normal bişi mi yoksa benim araba sıralı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhannn -- 30 Mart 2007; 15:30:41 >

• Sn karamurat aracınızı kurcalatmayın motor numarasının ilk 6 hanesini ve kaç cc yazarsanız tardımcı olabilirim saygılar sunarımwww.2a-lpg.com
    quote:

Orjinalden alıntı: karamurat39

sevgili öncel usta ben 2 hafta önce 99 megan 8v aracıma e-gas sıralı gas taktırdım 1 hafta çok güzeldi.sonra bir bakıma gittim röalti düşüktü bir ayar yaptılar ogünden sonra araba normal deviri 7500 idi ondan sonra araba boşa attıgımda ışıklarda durdugumda arabanın deviri 5000 iniyo stop edecek gibi oluyo sonra 7500 geri çıkyo(benzinde bir şey yok) götürdüm arabayı gascıya dediki arabanın rölantı basıncı çuk yüksek memler 2.0 lik buna 1.8 lik memeler takacagız dedi fazla gas gidiyo düşük devide arabayı boguyor dedi ok dedim arabayı dün bıraktım 2 saat sonra almaya gittim sok oldum bana arabanın rölantı motoru bozuk degişmesi gerekiyor.Allah Allah dedim saglam olan şey nasıl bozuk olur neyse arabaya bindim eve gidecem bir çalıştırdım araba 15000-20000 devir arasında 2km gittim degişem bir şey yok hemen geri döndüm usta bu ne dedim iş te bozuk tu yapacak birşey yok sen bir servise göster .memler degiştimi dedim oda e-gasın 1.8 lik memeleri yokmuş 2.0den başlıyormuş dedi şimdi bu sorun nedendir ustam ben ne yapayım.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhannn -- 30 Mart 2007; 15:28:52 >

• Sizi gördüm Sn evren şu linkden yetkili bayi listesi ve sorularınızın cevaplarını bulabilirsin saygılar sunarımwww.2a-lpg.com
    quote:

Orjinalden alıntı: evren40

yeni üye oldum kimse beni göremiyormu yoksa
  • oğuzhan bey sanırım dikkat etmediniz .burası benim forum sayfam bu da şu demek;burada bana yöneltilen sorulara ben cevap veririm mümkünse kendinize bir forum sayfası oluşturmanızı rica edeceğim.saygılarımla.
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzhannn

Sizi gördüm Sn evren şu linkden yetkili bayi listesi ve sorularınızın cevaplarını bulabilirsin saygılar sunarımwww.2a-lpg.com
    quote:

• Üsdat böyle bir görgü kuralı oldugunu bilmiyordum eger var ise özür dilerim saygılar.
    quote:

Orjinalden alıntı: ac öncel

oğuzhan bey sanırım dikkat etmediniz .burası benim forum sayfam bu da şu demek;burada bana yöneltilen sorulara ben cevap veririm mümkünse kendinize bir forum sayfası oluşturmanızı rica edeceğim.saygılarımla.
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzhannn

Sizi gördüm Sn evren şu linkden yetkili bayi listesi ve sorularınızın cevaplarını bulabilirsin saygılar sunarımwww.2a-lpg.com
    quote:

• sn ac öncel
    2006 mazda6 activematic aracım var.
    prins taktırmak istiyordum ama buradaki bayi cok ilgilenmediği icin landi renzoya dondum. Ancak simdi de kafamdaki soru, flashlube olayı. http://www.borel.fr/Asp/Faisabilites.asp linkte verilen bilgiye gore mazda6 icin flashlube kullanmak gerekiyormus. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca mazda6ya montaj yaptınızmı? teşekkurler
  • Arkaşlar yaklaşık 10 gündür araştırıyorum ve neredeyse bütün sistemlerin bayilerini aradım konuştum hatta bazılarınada gittim ve en sonunda dediğim gibi landi renzo taktırmaya karar verdim buna en büyük etken isehttp://www.olgungrup.com/lpg.php olgun oto nun bana karşı çok yardımcı olmalarıydı ve ac öncel hocamında etkisi var ama en büyüğü de landirenzonun istanbuldaki iki bayiside diğer marka vefirmalar hakkında kesinlikle kötü yorum yapmamasıydı diğer markalarda bunları gördüm hep kendi ürünlerini övmeleri sonunda ticaret yapıyolar ama ne kadarda olsa kendilerini övüp başkalarına çamur atmak kesinlikle yanlış gibi geldi bana bende ticaret ile uğraşıyorum kendi sattığım ürün haricinde bilgim varsa yardımcı olurum yoksa hiç bir şey söylemem neyse dediğim gibi servislerin bu tutumu veforumda ki bazı arkadaşların bu karalamalarını yaptığını gördüm inanınki 10 gündür pc başındayım neredeyse devamlı nette dolaşıp duruyorum bütün markaların topic lerine girdim çıktım nerdeyse hepsi de kendi markasının reklamını yapıyo buralarda başka bir marka hakkında soru sorsak hemen o yaramaz falan der gibiler en iyisi kendileri bende diyorumki madem sizin marka iyi tamam kabul ediyorum ama neden dğer markalar hep kötü bunu neden servisteki arkadaşlarböyle lanse ediyor lar her neyse ben kendi kararımdan mutluyum ve taktıracağım yerdende adamların referansları çok sağlam daha önce orada lpg taktıran en az 20 kişiyi aradım ( unutmadan landi renzo taktırmamışlar bir kısmı başka bir marka ) hepside servisten,ustalardan.hizmetten,ve uygulama sonrası yapılan işlerden de gayet memnun olduklarını belirttiler ben istanbulun avrupa yakasındayım servis ise anadolu yakasında en az 80km ama olsun bu kadar referans olduktan sonra oraya gidicem yinede...

NOT :: ben kendi düşüncelerimi yazdım şikayetim markalardan değil kesinlikle sadece sevislerdeki ustalar olsun servis yetkililerinin bu kötü muamelerinden memnuniyetsizliğim yüzündendir... her keze şimdiden teşekkürler her türlü görüşlere saygım vardır ....

• http://youtube.com/watch?v=CzLvEzJdlzM

Bu haberde lpg tankı patladı falan diyor. Patlama riski var mıdır?
  • Bak arkadaşım ben perşembe günü istanbul anadolu yakasında olgon oto da taktırdım 02164710095 numarası sabah 8,30 da orada olursan saat en geç 2 de biter işin ve temiz iş yapıyolar peşin 1600 ytl 10 taksitle 1700 ytl ben taksitle taktırdım diğer işlemler içinde eğer kendin halledersen 200-230 arası masrafın olur muameleciye verirsen 300-350 ytl yi gözden çıkarman lazımwww.olgunlpg.com buda linki adresini buradan bulabilirsin yada şöle tarif edeyim kartal tarafından istanbula doğru giderken maltepe kavşağını geçtikten sonra küçükyalı kavşağından gir dönel kavşaktan geriye dön tekrar yola gir 2, üst geçiti geçtikten hemen sonra sağa gir ilk sola dön hemen aşşada .. eğer istanbultan kartal tarafına doğru gidersen küçükyalı kavşağını geçtikten sonra 2. üst geçiti geçtikten hemen sonra sağa gir ilk sola dön hemen aşşada yardımcı olabildiysem ne mutla bana :))

quote:

Orjinalden alıntı: vettry

SN AC ÖNCEL BEN 2001 MODEL MAREA WEEKEND SW OTOMATİK VİTESLİ ARABAMI YENI ALDIM VE SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRMAYI DUSUNUYORUM ACILEN ISTANBUL ANADOLU YAKASINDA FIYAT VE TAVSIYEDE BULUNABILECEGINIZ BIR LPG USTASI ARAMAKTAYIM VE UTUN BU ISLEMLER VE RUHSATA ISLEME ISLEMLERI ICIN NEKADAR PARA HARCARIM. ACILEN YAPTIRACAGIM ICIN KESIN VE NET NAKIT PARA VERILECEK SEKILDE KONUSSAK SEVINIRIM . BIRDE BIR ARKADASIMIZ FORUMDA BRC TAKTIRIP SORUN YASAYIP SOKTURMUS VE SIZIN MARKANIZI ALMAK CIN RANDEVU ALDIGIN YZMIS SORUNU NEYDI MERAK EDIYORUM CUNKU BEN BRC DUSUNUYORDUM SALI GUNU EN GEC BU ARABAYI LPG SISTEMLI HALE GETIRECEGIM TESEKKURLER SIMDIDEN.

• vettry arkadaşım ekteki dosyada olgun lpg ye nasıl gideceğinin istanbul haritasındaki anlatımlı resimini ekledim

quote:

Orjinalden alıntı: tusuuama

Bak arkadaşım ben perşembe günü istanbul anadolu yakasında olgon oto da taktırdım 02164710095 numarası sabah 8,30 da orada olursan saat en geç 2 de biter işin ve temiz iş yapıyolar peşin 1600 ytl 10 taksitle 1700 ytl ben taksitle taktırdım diğer işlemler içinde eğer kendin halledersen 200-230 arası masrafın olur muameleciye verirsen 300-350 ytl yi gözden çıkarman lazımwww.olgunlpg.com buda linki adresini buradan bulabilirsin yada şöle tarif edeyim kartal tarafından istanbula doğru giderken maltepe kavşağını geçtikten sonra küçükyalı kavşağından gir dönel kavşaktan geriye dön tekrar yola gir 2, üst geçiti geçtikten hemen sonra sağa gir ilk sola dön hemen aşşada .. eğer istanbultan kartal tarafına doğru gidersen küçükyalı kavşağını geçtikten sonra 2. üst geçiti geçtikten hemen sonra sağa gir ilk sola dön hemen aşşada yardımcı olabildiysem ne mutla bana :))

quote:

Orjinalden alıntı: vettry

SN AC ÖNCEL BEN 2001 MODEL MAREA WEEKEND SW OTOMATİK VİTESLİ ARABAMI YENI ALDIM VE SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRMAYI DUSUNUYORUM ACILEN ISTANBUL ANADOLU YAKASINDA FIYAT VE TAVSIYEDE BULUNABILECEGINIZ BIR LPG USTASI ARAMAKTAYIM VE UTUN BU ISLEMLER VE RUHSATA ISLEME ISLEMLERI ICIN NEKADAR PARA HARCARIM. ACILEN YAPTIRACAGIM ICIN KESIN VE NET NAKIT PARA VERILECEK SEKILDE KONUSSAK SEVINIRIM . BIRDE BIR ARKADASIMIZ FORUMDA BRC TAKTIRIP SORUN YASAYIP SOKTURMUS VE SIZIN MARKANIZI ALMAK CIN RANDEVU ALDIGIN YZMIS SORUNU NEYDI MERAK EDIYORUM CUNKU BEN BRC DUSUNUYORDUM SALI GUNU EN GEC BU ARABAYI LPG SISTEMLI HALE GETIRECEGIM TESEKKURLER SIMDIDEN.

• Benim araç peugeot 306;
    *Bende de aynı sistem var,
    * Bende de tıpatıp aynı problemler,
    *http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/SABAH-CALISMA-SORUNLARI-topic-5814.html adresdeki mağdurda da aynı sistem ve aynı problemler var;
    Lovato'yu iyi sistemdir, problem yaşamam diye taktırdım. Ama yok, yok, yok...
    Gerçi sistemden ziyade montajla ilgili bir problem var gibi geliyor bana, Ankara'da lovato'dan anlayan Usta aramaya devam ediyorum.
    LPG TAKTIRMADAN ÖNCE BENİM ARACIN SABAH ÇALIŞMAMA GİBİ BİR SORUNUM YOKTU, AMA ŞİMDİ VAR.

Lovato'dan anlayan var mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

öncel bey merhaba.ben de 1 ay önce lovato marka sıralı sistem lpg döşendi.ancak bazı sorunlar cıktı.yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bu sorunları nerede yaptırabilirim.araç 2005 model hyundai elantra 1600 motor. düz vites.
    aracı ilk calıstırdıgım da motor hemen stop ediyor (yalnız motor soğukken yapıyor).sürekli gaza basıyorum.
    2. ve 3. çalıştırmada motor kendine geliyor yani lpg ye geçtiğinde.belliki zayıf karışım geliyor.
    birde rölantideyken klimayı actığımda motor stop ediyor.(bazen).
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.iyi günler.

• ne yzaıkki bazen ustalığınız ve bilginiz her ne kadar iyi olursa olsun kullanılan malzemeler de sorun varsa ustalığınızda bir anlamı kalmıyor.kastım siz değilsiniz ama ne yazıkki sık karşılaşılan cümlelerden biride ''önemli olan ustalık, marka ne olursa olsun usta iyi olunca sorunda olmuyor'' bu yaklaşım çok yanlıştır.öncelikle kullanılan malzemelerin teknik özelliklerinin araç kapasitisini karşılayabilmesi gerekmektedir.
    fransız mş li araç gurubları için daha öncede bir çok kereler açıklamalarda bulunmuştum.geçmiş yazıları incelerseniz sorununuzun nedenlerinide göreceksiniz.saygılarımla.
    quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet Uzun

Benim araç peugeot 306;
    *Bende de aynı sistem var,
    * Bende de tıpatıp aynı problemler,
    *http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/SABAH-CALISMA-SORUNLARI-topic-5814.html adresdeki mağdurda da aynı sistem ve aynı problemler var;
    Lovato'yu iyi sistemdir, problem yaşamam diye taktırdım. Ama yok, yok, yok...
    Gerçi sistemden ziyade montajla ilgili bir problem var gibi geliyor bana, Ankara'da lovato'dan anlayan Usta aramaya devam ediyorum.
    LPG TAKTIRMADAN ÖNCE BENİM ARACIN SABAH ÇALIŞMAMA GİBİ BİR SORUNUM YOKTU, AMA ŞİMDİ VAR.

Lovato'dan anlayan var mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

öncel bey merhaba.ben de 1 ay önce lovato marka sıralı sistem lpg döşendi.ancak bazı sorunlar cıktı.yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bu sorunları nerede yaptırabilirim.araç 2005 model hyundai elantra 1600 motor. düz vites.
    aracı ilk calıstırdıgım da motor hemen stop ediyor (yalnız motor soğukken yapıyor).sürekli gaza basıyorum.
    2. ve 3. çalıştırmada motor kendine geliyor yani lpg ye geçtiğinde.belliki zayıf karışım geliyor.
    birde rölantideyken klimayı actığımda motor stop ediyor.(bazen).
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.iyi günler.

• Prins hakkında herşey. Prins le ilgili yaşadığım herşey burda. Gerçekten mükemmel

http://forum.donanimhaber.com/m_16608819/tm.htm
  • Sayın ustalaraım lpg için avans ayarı gerekiyormu düşünce ve tecrübelerinizi istiyorum...

Aşağıdaki linke tıklayınız....

http://forum.donanimhaber.com/m_16719468/mpage_1/key_//tm.htm#16747372
  • quote:

Orjinalden alıntı: ac öncel

lpg dönüşümü yapmış olduğumuz araçların hepsine
    1.performans garantisi
    2.minumum %40 tasarruf garantisi
    3.müşteri memnuniyet garantisi
    4.2 yıl boyunca 24 saat ücretsiz servis garantisi vermekteyiz.
    saygılarımla.

Sayın Ac öcel teknik konulara meraklı biri olarak yazılarınızı takip ediyorum aşağıdaki linkte verilen cevaplar açıkçası kafamı biraz karıştırdı. bildiğim kadarıyla bir makine mühendisisiniz LPG işiyle de ilgili olduğunuzu düşününce sizden bir cevap alabilirim diye düşündüm
    Full grup araç nedir neden sıralı sistem takılamaz(aşağıdaki linkte takılabildiği söyleniyor bende başka yerlerden duydum ama emin değilim)
    Bir arkadaş full grup aracın 4 zamanlı tek silindir gibi çalişan bir motor olduğunu söylemiş ve tüm silindirlre aynı anda yakıt püskürttüğünü söylemiş

ama ben tanıdık bir tamircide full grup olarak bahsedilen araçlardan concorde 'un subap ayarını yaparken görmüştüm.
    pistonları tek tek ayarladı ve her birinin emme ve eksoz subabı ayrı zamanlarda açılıp kapandı

aynı anda yakıt püskürtmesi de bana mantıksız geldi aynı anda yakıt püskürtürse motorda aşırı bir verimsizlik olur ve çok fazla benzin yakmaz mı şöyleki daha ateşleme noktasına gelmeyen pistonun içine yakıt püskürtülmüş olacak yada eksoz noktasındaki bir pistona yakıt püskürtülmüş olacak

link bu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_16514629/tm.htm

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.