Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar suzuki alto yada maruti düşünüyorum ikiside aynı araba tip olarak 99-2000 model olacak,acaba marutimi yoksa altomu önerirsiniz,marutilerin fiyatları altoya göre daha uygun ve daha yüksek modelleride..

acaba bu iki araba arasındaki farklar nelerdir?
  • merhaba arkadaşlar ben 2009 suzuki swift sahibiyim aracım 17000 de ve abs sistemi ve 4 çeker sistemimden biraz gıcıklanmaya başladım abs de sert ama tehlikesis frenleme yaptıgımda ve yapmadan önce birazda yol yaptıysam ön taraftan sanki tekerlek çamurluga sürtüyor gibi bir ses geliyor bu kesinlikle abs sesi degil ama servis hiç bir sorun yok diyor ve fren pedalı şişme yapıyor acaba sizin arabalardada böyle bir sorun varmı birde araba kaçıncı viteste kaç devirde olursa olsun ibre tam 60km/h nin üzerine geldiginde guuuuuuuu sanki eski otobüslerin defransiyeli sesi gibi bir ses geliyor 61 km/h ye çıktıgımda gidiyor servis rulmanlarda bişey var diyor ama önemsiz diyor ve aracımın eski yol tutuşu kayboldu acaba sizin araçlardada varmı böylebir problem yoksa ben pisikolojik olarakmı rahatsız oluyorum?

şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: promised

arkadaşlar suzuki alto yada maruti düşünüyorum ikiside aynı araba tip olarak 99-2000 model olacak,acaba marutimi yoksa altomu önerirsiniz,marutilerin fiyatları altoya göre daha uygun ve daha yüksek modelleride..

acaba bu iki araba arasındaki farklar nelerdir?

Hocam ben soruna cevap yazmıştım ancak o sırada site bir hata verdi uzun yazdığım için tekrar cevap veremedim. Şimdi anlatıyorum. Esasında Maruti dediğimiz bir model değil markadır. Suzuki modellerini Hindistan'da lisanslı olarak üreten bir fırmanın adıdır ve Maruti değimiz modellerde bagaj kapağında Maruti-Suzuki diğer tarafta 800 yazar. İşte esas model adı o 800'dür ve motor hacminden kaynaklanan bir isimdir. İşin aslı Suzuki Alto'nun Hindistan'da üretilen halidir ve hiç bir fakları yoktur. Eski aracımız Maruti 800'dü ve özellikle şehiriçi adına mükemmel bir araç. Az yakar, park sorunu yoktur ve ataktır. Çanakkale'den Eskişehir'e dönüşte tek molayla geldiğimiz ve hık demeyen bir araçtır hem de servisin gözünden kaçan gaz telinin kopmak üzere olmasına rağmen. Şu an için yeni Suzuki Alto Hindistan'da Maruti Alto olarak da üretilmekte ancak Maruti'nin 800 modeli Hindistan'da üretilmeye devam etmektedir. Hangisi size daha uygunsa onu alın derim ancak Türkiye'de eski Alto'lar makyajsız modellerdir, makyaj çalışmasından sonraki modeller Hindistan'da üretilen Maruti çıkşlı 800 modelleridir ve çok daha hoş görünüme sahiptir ve dolayısıyla da daha yeni model yılına sahiptirler. Tavsiyem Maruti 800 ancak karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 2 Temmuz 2010; 16:33:03 >

• Arkadaşlar bende ağustos ayında Suzuki SX4 Hb moddelini almayı düşünüyorum. Arabayı inceleme fırsatım oldu suzuki bayisinden.. Hayran kaldım arabaya.. ama isteklerimin çoğunu karşılayabilecekmi diye tereddütlerim var. İlk istediğim altı yüksek ve hb olan bi model zaten bunları tam karşılıyor.

Yol tutuşu nasıl, yakıt tüketimi vb. gibi sorular kafamı kurcalıyor. Arabayı süren veya inceleyebilen varmı arkadaşlar. Nissan qashqai alabilecek gücüm yok ama aynı özellikleri taşıyabilen sx4 çok mantıklı geliyor bana..

ne dersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperennnn

merhaba arkadaşlar ben 2009 suzuki swift sahibiyim aracım 17000 de ve abs sistemi ve 4 çeker sistemimden biraz gıcıklanmaya başladım abs de sert ama tehlikesis frenleme yaptıgımda ve yapmadan önce birazda yol yaptıysam ön taraftan sanki tekerlek çamurluga sürtüyor gibi bir ses geliyor bu kesinlikle abs sesi degil ama servis hiç bir sorun yok diyor ve fren pedalı şişme yapıyor acaba sizin arabalardada böyle bir sorun varmı birde araba kaçıncı viteste kaç devirde olursa olsun ibre tam 60km/h nin üzerine geldiginde guuuuuuuu sanki eski otobüslerin defransiyeli sesi gibi bir ses geliyor 61 km/h ye çıktıgımda gidiyor servis rulmanlarda bişey var diyor ama önemsiz diyor ve aracımın eski yol tutuşu kayboldu acaba sizin araçlardada varmı böylebir problem yoksa ben pisikolojik olarakmı rahatsız oluyorum?

şimdiden teşekkürler

hocam endişelecek birşey yok gibi duruyor, kardeşimin hyundai accentta yapıyor, servise götürdüm normal dediler, büyük ihtimalle ön fren balatalarından kaynaklanıyor, yol tutuş için ise bridgestone lastikleri tavsiye ediyorum, kendi aracımda da var yol tutuşu harika, önceki aracımda da vardı, ama kardeşimin accentta michelin energy serisi var ve yol tutuşu sıkıntılı.

• Selamlar,

MP3 CD'lerinin çalıştığını biliyorum da, hiç MP3 DVD'si deneyen oldu mu, Swift'in CD çaları MP3 DVD'si okuyabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 19 Temmuz 2010; 19:27:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperennnn

merhaba arkadaşlar ben 2009 suzuki swift sahibiyim aracım 17000 de ve abs sistemi ve 4 çeker sistemimden biraz gıcıklanmaya başladım abs de sert ama tehlikesis frenleme yaptıgımda ve yapmadan önce birazda yol yaptıysam ön taraftan sanki tekerlek çamurluga sürtüyor gibi bir ses geliyor bu kesinlikle abs sesi degil ama servis hiç bir sorun yok diyor ve fren pedalı şişme yapıyor acaba sizin arabalardada böyle bir sorun varmı birde araba kaçıncı viteste kaç devirde olursa olsun ibre tam 60km/h nin üzerine geldiginde guuuuuuuu sanki eski otobüslerin defransiyeli sesi gibi bir ses geliyor 61 km/h ye çıktıgımda gidiyor servis rulmanlarda bişey var diyor ama önemsiz diyor ve aracımın eski yol tutuşu kayboldu acaba sizin araçlardada varmı böylebir problem yoksa ben pisikolojik olarakmı rahatsız oluyorum?

şimdiden teşekkürler

bizdede vardı rulman değişti şu anda sorun yok

• İlk sahibi olduğum ve üç yıldır kullandığım 2008 model Suzuki Swift 1.5 A/T arabam satılıktır.

Detaylı bilgi ve resimlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-suzuki-swift-33000-km-de-2008-model-tam-otomatik-suzuki-swift-29596515/detay

satılık 2008 model Suzuki Swift 1.5 A/T Tam otomatik

- 33500 km.

- 102 bg

- Tam otomatik şanzıman

- Park sensörü

- Direksiyondan kumandalı CD/Mp3 çalar

- 6 hava yastığı

- Elektrikli ön ve arka camlar

- Ön ve arka sis farları

- Yol bilgisayarı

• Bende japon araç hastasıyım. 16ncı arabam SUZUKI IGNIS.

O da neymiş demeyin, kim görse bu ne yaa diyor
    gümrükten çıkarılmış 2007'de.. aracım 2000 model..
    Japon üretimi, Almanyadan TR ye gelmiş RG413 IGNIS olarak geçiyor, aynı aracı Avrupada SUBARU G3X veya CHEVROLET CRUZE olarak görebilirsiniz.

1.3 16V 103 hp lik VVT (değişken subap zamanlamalı) bir motor var üzerinde. blok olarak suzuki Jimny nin aynısı ama işletim sistemi farklıymış, jimny 92 HP iken bunlar Avrupa üretimleri 92hp, Japon üretimleri 103hp olarak çıkıyormuş. bütün service manuallerini indirdim. ıcık cıcık araştırıyorum. Niye aldın diyorlar, seviyorum piyasada olmayan arabaları napiim diyorum. KENDİ RESİMLERİNİ ÇEKMEDİM DAHA. WEBTEN EKLİYORUM:

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

donanım:

ABS ( EBD)
    KLİMA
    SÜRÜCÜ ve YOLCU AIRBAG
    EPS ( HIZA DUYARLI ELEKTRONİK HİDROLİK DİREKSİYON)
    ELEKTRKLI AYNALAR, CAMLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byte101 -- 12 Ağustos 2010; 0:45:35 >

• Byte101 hocam, Ignis bayoldığım bir araçtır. Eskiden JWRC'de o yarışıyordu, çokça da başarısı var.
  • aynı mesajı swift 1.5 at başlığına da yazdım, kusura bakmayın..

bugün arabayı servise götürdüm.

klasik servis bakımlarının yanında sol ön amortisorun patlak olduğunu söylediler ama amortisor için 380 tl fiyat verdiler.

bu amortisoru almak için daha uygun bir yer öneriniz var mı acaba?

yurtdışı da olabilir.
  • Yeni Swift’den 5 yıldızlı koruma!

Japon üreticinin yenilenen modeli Swift’in yolcu kabini önden çarpışma testi sonunda sağlam kaldı.
    Araç içerisindeki mankenlerin diz ve uyluk bölgesi iyi korundu. Suzuki farklı boyutlardaki mankenleri ve farklı oturma pozisyonlarında yapılan testlerde de benzer başarıyı tekrarladı. Yan çarpışma testinde göğüs kafesi yeterince korundu fakat direk çarpışma testinde koruma sınırlarda kaldı. Swift kamçı etkisine karşı da iyi bir koruma gösterdi

http://www.euroncap.com/results/suzuki/swift/2010/403.aspx

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 27 Ağustos 2010; 18:32:30 >

• Artık "eski" diyebilceceğimiz Swift yaya korumada sınıf lideriydi, artık bu zamanda 5 yıldız şarttı, ben de geçen gün YouTube'da izledim, Ncap sitesine girmediğim için, şimdi düzelmiş.
  • Beklenen bir sonuç tabii. 5 yıldız olmasa ayıp olurdu.
  • Arkadaşlar Ankara'da yetkili servis harici iyi bir suzuki ustası varmı bildiğiniz sanayide. servis biraz pahalıya patlıyorda
  • Arkadaşlar suzuki swift otomatik şehiriçi ne kadar yakıyor? yol tutuş ve konforda 4*4 lere göre nasıldır acaba? tecrübesi olanlardan bilgi alabilirmiyiz. şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

Arkadaşlar Ankara'da yetkili servis harici iyi bir suzuki ustası varmı bildiğiniz sanayide. servis biraz pahalıya patlıyorda

Ankara'da kullanan yok mu bu aleti yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syakincil
     <<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

[

Araç dizel sanırım. Devir saatinde Red Line 5000 devir de başlıyor.. ?
    İç donanım gerçekten güzel , bu donanım fiyatı ile türkiyeye rekabetçi bir fiyat ile gelirse epey bi satar bence..
  • bu hangi modele ait?
  • Suzuki Swift 2011
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.