Şimdi Ara

FM16 | DS 4-3-3 Rhino (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
12.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taktik güzel be takîm oturdu ama sakatliklar belimi büktû

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatan haini Spartacus

Taktik güzel be takîm oturdu ama sakatliklar belimi büktû

Hocam yaptığım taktiklere her zaman kefil olmuş birisiyim..
    Küçük büyük takım taktiği diye bişey yoktur. Başarılı taktik her takımda başarılı olmak zorundadır.
    İyi oyuncularla iyi sonuçlar alınan taktik bana göre beş para etmez.
    İnternette bunun gibi bir sürü taktik var.

Önemli olan düşük seviyeli takımlarla ne yapabildiği. Taktiğimin başarısı imzamdadır

• Teşekkürler paylaşımın için.
    Başakşehir'i çalıştıyıroeum ama bir türlü verim alamadım takımdan. Bu taktik tutar mı dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizGuc

Teşekkürler paylaşımın için.
    Başakşehir'i çalıştıyıroeum ama bir türlü verim alamadım takımdan. Bu taktik tutar mı dersin?

Her turlu tutar meram etmeyin..

Antremanlari soyledigim gibi kendiniz calistirin

Taktik akici olana kadar mac taktiklerine, taktik uyumu akici olduktan sonra savunma yerlesimi yapin.. ilk 3 mesaji dikkatli okursaniz cok basit uygulamasi

• Hocam hatırlarsınız Beşiktaşla sıkıntılı günlerim vardı, ardından inter'e transfer olmuştum. Ardından arkadaş pcye format attı kariyerler sıfırlandı. Ptt 1.ligden başladık. Boluspordayım. Dediklerinizi birebir kullandım. 5 haftada yalnızca 1 gol atabildik. 1 beraberlik 4 yenilgi. Forvetler de ptt için harika adamlar, neden tutmadı taktik anlamadım. Sıkıntı boluda mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarchist.

Hocam hatırlarsınız Beşiktaşla sıkıntılı günlerim vardı, ardından inter'e transfer olmuştum. Ardından arkadaş pcye format attı kariyerler sıfırlandı. Ptt 1.ligden başladık. Boluspordayım. Dediklerinizi birebir kullandım. 5 haftada yalnızca 1 gol atabildik. 1 beraberlik 4 yenilgi. Forvetler de ptt için harika adamlar, neden tutmadı taktik anlamadım. Sıkıntı boluda mı acaba

Taktigi tum slotlara yuklediniz mi? Taktik uyumu ile ilgili bir gorsel atabilirmisin (taktik ekranindan alinmis)

Eger sorun devam ederse bana save'ni ozelden atarsan eksik yada yanlis bisey varsa bir bakip sana yardimci olayim

• quote:

Orijinalden alıntı: -Deadpool-

quote:

Hocam hatırlarsınız Beşiktaşla sıkıntılı günlerim vardı, ardından inter'e transfer olmuştum. Ardından arkadaş pcye format attı kariyerler sıfırlandı. Ptt 1.ligden başladık. Boluspordayım. Dediklerinizi birebir kullandım. 5 haftada yalnızca 1 gol atabildik. 1 beraberlik 4 yenilgi. Forvetler de ptt için harika adamlar, neden tutmadı taktik anlamadım. Sıkıntı boluda mı acaba

Taktigi tum slotlara yuklediniz mi? Taktik uyumu ile ilgili bir gorsel atabilirmisin (taktik ekranindan alinmis)

Eger sorun devam ederse bana save'ni ozelden atarsan eksik yada yanlis bisey varsa bir bakip sana yardimci olayim

Hocam vallahi ne yazmışsanız birebir uyguladım. Taktik uyumu zaten "usta" oluyor yaptığım anda. Ama bırakın galibiyeti gol atamadık. Kendi taktiğimi de denedim ek olarak onda da olmadı. Boluspor bozuk takım bence

Okulda olduğumdan ss atmam şimdilik mümkün değil

• quote:

ne yazmışsanız birebir uyguladım. Taktik uyumu zaten "usta" oluyor yaptığım anda. Ama bırakın galibiyeti gol atamadık. Kendi taktiğimi de denedim ek olarak onda da olmadı. Boluspor bozuk takım bence

Okulda olduğumdan ss atmam şimdilik mümkün değil

Bozuk olur mu?!?

Tamam müsait olduğun bir vakit save dosyasını yükleyip at bana, bende bi' bakayım merak ettim gerçekten, sorun neymiş görelim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 23 Şubat 2016; 12:30:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Deadpool-

- ÖNEMLİ NOT -

Asla ve asla rakip takım talimatı kullanmıyoruz.

Asistanın maç içinde şu oyuncuyu marka edelim, şuna pres yapalım gibi sözlerinide kaaleye almayın.

Çünkü kullanacağınız herhangi bir pres yada markaj tüm taktiğin şablonuna etki ediyor.

Yapmanız gereken sadece ilk 11'i belirlemek hepsi bu!

İnstant Resul kullanacak iseniz sakın ola maç planıda kullanmayın. Ve sadece üstte yer alan maçı simule et deyin. Altakini seçerseniz asistan yönetmiş oluyor maçı

hocam taktigin son güncel hali burdaki mesajdaki link deki taktik mi ?

• hocam bir önceki mesajımda sormayı unutmusum sezon önesi saha boyutlarını seçiyoruzya bu taktik için en iyi saha boyutları ne yada siz ne seçiyorsunuz çünkü bu baya etki ediyor en darınımı yapmalıyım saha boyutunu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cja

hocam bir önceki mesajımda sormayı unutmusum sezon önesi saha boyutlarını seçiyoruzya bu taktik için en iyi saha boyutları ne yada siz ne seçiyorsunuz çünkü bu baya etki ediyor en darınımı yapmalıyım saha boyutunu ?

Ben her zaman standart seciyorum.. yani ne genis nede dar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 24 Şubat 2016; 9:14:37 >
  • Evet ilk 3 sayfadaki tum linkler taktigin guncel halidir

• Hocam tebrikler gerçekten taktik başarılı. Ard arda galibiyetler ve Forvet oyuncularımın ve Beklerimin performansı zirvede lakin bir kaç sorun var benim için :)

Sistem 4-3-3 Kanatsız oynuyoruz fakat yedekteki oyuncularım çoğu kanat ve ortasaha ne yapıcaz değişiklik yapamıyorum çünkü forvetim çok kısıtlı ortasaha değiştirmekte istemiyorum.

Bu kadronun 4-2-3-1 tarzı olsa harika olurdu ama taktik çok iyi eline sağlık.
  • Oncelikle yorumun icin tesekkur ederim..

Bu taktigi 4 2 3 1 ile uyumlu yapmak icin elimden geleni yaptim fakat fm16 da en verim aldigim dizilis bu oldu.. bende bu taktigin uzerine yogunlasarak doyma noktasina getirdim.

Ayni problemler benim icinde gecerli.. ama kanatmis amc mis pek onemsemiyorum..

Antremanlarda oyunculari oynatmak istedigim mevki icin calistirip, role yatkinligini artirmaya calisiyorum..

Ama en onemlisi maclarda da kullanmaniz..

Ornegin ben GS ile oynarken sneijderi savasci orta saha destek rolunde, olcani yasini umutu vs hepsini sahte forvet kullandim..

Eger siz FB ile oynuyorsaniz kanat oyuncularinizi sahte forvette kullanin..

O yuvarlak zimbirtiyi pek kafaniza takmayin.. ister kirmizi ister sari isterse yesil olsun o onemli degil..

Onemli olan oyuncularin oynadigi mevkilerdeki ozellikleri karsilamasi..

Mavi ve beyaz ozellikleri cogu 10'un altinda degilse sorun yok.. kirmizi bile olsa canavar oynuyorlar

Farke eden sey aslinda mavi olanlar..

Ornegin bir forvetin bitiriciligi onemlidir. Siz orda mavi ozelligi 9 olan bi oyuncu kullanirsaniz 3 gol atabilecekken 1 gol atarsiniz..

Elinizdeki oyunculari amc olanlari ister svs destek yada sahte forvet kullanin sorun olmaz..

Kanat oyuncularini sahte forvet kullanmaniz aslinda isinize gelecektir cunku hepsi hizli oyuncular..

Forvette sag ve soldaki oyuncular mevki olarak aslinda oradalar.. aslinda hepsi oyun icinde serbest rolde oynadiklarindan kanattan kalir bir yanlari yok.. hatta cogu asisti beklerden sonra sag ve sol forvet yapiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 26 Şubat 2016; 21:42:09 >

• Açıklamanız beni tatmin etti hocam sağolasın Gs ile oynuyorum bu arada Yasin Olcan forma şansı bulabilecek sanırım

Bu taktik işe yaramaz carolü ve Umutu bile kral yaptı sağolasın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Açıklamanız beni tatmin etti hocam sağolasın Gs ile oynuyorum bu arada Yasin Olcan forma şansı bulabilecek sanırım

Bu taktik işe yaramaz carolü ve Umutu bile kral yaptı sağolasın :)

Sende sağol

Evet taktiğin en önemli noktası bekler ve forvettin sağ ve solundaki oyuncular. En çok asisti bu oyuncular yaptığı için çok fazla yüksek formla oynuyorlar.

Ölü bekler bile muazzam bir sezon geçirebiliyor

• Öncelikle emeğin ve paylaşımların için saygılarımı sunuyorum.Konuyu başından beri takip ediyorum ve taktik genelde pozitif yorumlar alıyor.

Oyunda Fenerbahçe yi çalıştırıyorum kullandığım 3 tane taktik var ve oldukça memnunum.(4-1-2-3, 4-2-3-1 ve 5-1-3-1) bu taktikler arasında maç içerisinde 1 oyuncu değişikliği ile geçiş yapabiliyorum.
    Senin taktiği de denemek istiyorum.

1.) 3 taktiğin üzerine 4. taktiğide eklersem oynanış açısından yani diğer taktik seviye üzerinden düşme yaşanır mı?

2.) Birde önceki cevapların birisinde aynı dizilişin kontra, normal ve hucum olarak 3 farklı taktik yaptığını okumuştum.Bense farklı dizilişler kullanıp maç içerisinde kontra hucum vs.geçişler yapıyorum. fark oluşturuyormu

3.) Yukarıda da bahsettim kullandığım taktiklerde 1 oyuncu değişikliği ile maç içerisinde farklı dizilişlere geçiş yapıyorum. 4-3-3 te bunu yapamam diye hic denemedim yani AMR ve AML forvet yanına çekmek yada DMC veya AMC yi ortaya çekmek gibi.Ancak doğru anladıysam kanatları sahte forvet olarak kullanabiliyoruz değilmi.

• edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 23 Eylül 2016; 9:43:52 >
  • -Deadpool- kardeşim seni tebrik ederim. Gerçekten çok başarılı bir taktik meydana getirmişsin. Emeklerin için çok teşekkür ediyorum.

Taktiğinin en çok hoşuma giden tarafı da mevki çeşitliliği az olduğu için oyuncu kalabalığından takımı kurtarması. Bu, takımın ekonomisini de rahatlatan bir durum. Kanatların olmayışı ve beklerin kanat görevini mükemmel bir şekilde yerine getirmesi bu taktiği benim için vazgeçilmez yaptı.

Başarılarının devamını dilerim. Takipteyim...
  • Eyvallah hocam begenmene cok sevindim..

Benimde zaten bu taktigi yaparken en buyuk amacim cok basit ve kolay kullanilabilir bir taktik olmasiydi.

2 kaleci, 2 sol ve 2 sag bek..

4 stoper, 6 orta saha ve 6 forvetle, toplamda 22 kisilik bir kadroyla hem rotasyon anlaminda hemde takim kurma anlaminda 10 numara kullanisli bir taktik oldu.

Takimda kaleci haric 4 adet rol var. Ve oyunculardan alinan performans muazzam.

Bekler ve forvetlerin sagi ile solundaki oyuncular mukemmel katki sagliyor..

Kanat oyuncularini forvette sahte forvet olarak kullanabilirsiniz.

Yada AMC oyunculari orta sahanin sagi yada solunda destek rolunde savasci orta saha olarak kullanabilirsiniz.

Bu size kalmis. Her oyuncuyu mutlaka antremanlarda bireysel olarak oynatmak istediginiz mevkiye ve role mutlaka calistirin.

Ocak ayindan sonra takim tutulmaz oluyor

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.