Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
14
Favori
32.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emreDZ

Merakımı mazur görün ama 21'inde ürün gelmiş Amazon'dan, ertesi günü Amazon yenisini gönderdi demişsiniz. Bu kadar mı iyi Amazon servisi? İlk gün şikayetiniz üzere, elinizdekinin dönmesini de beklemeden yenisini gönderecek kadar?

Evet, elindeki kusurlu ürün onlara ulaşmadan yenisini hemen gönderiyorlar. Lakin sana o monitörü kendilerine ulaştırman için 30 gün tanıyorlar, o sürede ulaştırmazsan kredi kartından otomatik olarak ürün parasını çekiyorlarmış, geç ulaştırırsan gecikme kesintisi yapıyorlar, hasarlı ulaştırırsan daha fazla kesinti yapıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 23 Eylül 2016; 19:32:20 >
  • Kargo ücretini kim üsleniyor bu durumda benim geri göndereceğim ürün için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Kargo ücretini kim üsleniyor bu durumda benim geri göndereceğim ürün için?

Normalde bizim ödememiz gerekiyor ama müşteri memnuniyeti doğrultusunda onlar ödüyor.Ama ödemeyebilirler de almadan önce bu durumu gene sormalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarvelX

quote:

Orijinalden alıntı: R53

Dostum geçmiş olsun ..inşallah gelicek ürün sıkıntısız olur..ben 4.üründe sıkıntısızına denk gelebildim ve 2 alım yaptım bu yüzden ..temmuz ayı gibi yeni seri bu monitörde sıkıntılı durumların olması hala sıkıntılı ürünlerin varolduğu anlamına geliyor anlaşılan ..bu monitörde biraz kumar gibi ya tutarsa hesabı İnşallah bu gelen monitör sorunsuz olur ..eger buda sıkıntılı çıkarsa durum vahim .demek istediğim uluslar arası gönderilerde 3.değişim hakkını biliyorsundur ki sunmuyor amazon ve para iadesi seçeneği kalıyor sana .. Benim gibi ısrarcı olursan iade edip tekrar alman gerekebilir..umarım böle bi durum olmaz sıkıntı çekmessin bende olduğu gibi git gel iade et tekrar al vesayre ;)

aslında monitör kusursuz neredeyse blb ve glow açısından ama bu banding sorunu çıktı oyunlarda. Anlamadığım testlerde falan yok sorun masaüsütünde de yok.

Umarim yeni gelen sorunsuz cikar hadi bakalim : )

Gelelim benimkisine, pek oyun oynama inceleme firsatim olmadi yarin aksam bakacagim artik..
    Olu piksel yok, blb ve glow var ama ne derece bilmiyorum sanki beni rahatsiz etmez gibi, kontrol edip fikirlerinizi solerseniz sevinirim.

blb test link Brightness : 65
    duzgun test nasil yapabilirim onu da bilmiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Banding var mi yok mu testi nasil yapiliyor ? oyunlarda nasil anlarim ?

Ne zaman uretilmis, hangi fw yuklu onu nerden kontrol edebilirim ?
    p/n : um.hx1aa.001

Sizin tavsiyeniz nedir ? Amazondan yenisini isteyip gelene bakip tercih yapmak olabilir mesela ? veya hic kafa bunlandirmadan banding de yoksa bole devam etmek de olabilir.

• ilk sayfada testler ile ilgili açıklamalar var ordan faydalanabilirsiniz. Fw sürümüne bakmak için monitor açılırken Monütordeki G tuşuna basılı tutuyorsunuz. bilgi ekranı geliyor. Kaydettiğiniz video dan pek anlaşılmıyor. İlk sayfada Nesserian arkadaşımız güzel testler yapmış ve anlatmış.
  • bugün amazondan 2. monitörde geldi. Bu agustos 2016 üretimi ve son fw yüklü. Blb yok, sağ alt köşede hafif ips glow var. Ama asıl sorun bir önceki monitorde olan colour banding denilen olay var. Masaüstünde yada testlerde yok sadece oyun oynarken gökyüzünde oluyor sanırım nvidia driver problemi. Bilgisi olan var mı? Ekran kartım gtx 1080 güncel sürücüyü kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarvelX -- 28 Eylül 2016; 15:34:59 >
  • bu monitör alma işleri ama karısık arkadaş bir sürü bilmediğim şey var TN panel ips bunlar ne oluyor ki banada Erdo4 bu monitörü önerdi
    https://www.amazon.co.uk/dp/B01EN5JN5K bu monitör mü daha iyi yoksa bu aşağıdaki monitör mü bir türlü cıkamıyorum işin içinden
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-pg248q-1ms-full-hd-180-hz-g-sync-hdmi-gaming-led-monitor.html#genel-bakis

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    Bence parana kıy DELL 2716DG al, bende var cam gibi.Bu saatten sonra uzun vadede 2K monitör en iyi seçim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ForceBeWithYou kullanıcısına yanıt
    hocam ben birde ekran kartı alacağım GTx 1070 onunda fiyatı 1600 tl gibi birşey amazonda o yüzden mümkün değil sizin monitörü alamam o kadar param yok böbreği satsam anca alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

Bence parana kıy DELL 2716DG al, bende var cam gibi.Bu saatten sonra uzun vadede 2K monitör en iyi seçim.

Dell alan bir bir arkadaş vardı @Jacksel, online satın almış üründe ölü piksel ve dalgalanma çıkmış.Mağza geri almamış, dell firmasıda 9 pikselde aşağısında değişme yok demiş,OYSAKİ 1 BİR ÖLÜ VEYA TAKILI PİKSEL T.C. KANUNLARINA GÖRE KUSURLU ÜRÜN OLUP HAKKINDA İŞLEM YAPILABİLME AVANTAJI VAR.Dell gözümden düştü bu ayıbıyla... Bu arada @Jacksel hocam siz ne yaptını en son?
  • quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

Dell alan bir bir arkadaş vardı @Jacksel, online satın almış üründe ölü piksel ve dalgalanma çıkmış.Mağza geri almamış, dell firmasıda 9 pikselde aşağısında değişme yok demiş,OYSAKİ 1 BİR ÖLÜ VEYA TAKILI PİKSEL T.C. KANUNLARINA GÖRE KUSURLU ÜRÜN OLUP HAKKINDA İŞLEM YAPILABİLME AVANTAJI VAR.Dell gözümden düştü bu ayıbıyla... Bu arada @Jacksel hocam siz ne yaptını en son?

Biraz dell firmasına baskı yapınca monitörü değiştirdiler ama ölü piksel yüzünden değil gölgelenme ve ışık sızması vardı o yüzünden değişti.Ben hiç memnun kalmadım bu monitörden tavsiye etmem.

• Jacksel J kullanıcısına yanıt
    Özel den de yazdığım gibi dostum bende pek sıkıntı yok panel simsiyah ve çok hızlı.Tek ölü pixel var oda dikkatimi almıyor,üstte olduğu için galiba.
  • @Stalker kardeşim sen hala bu monitör gönder getir işleriyle mi uğraşıyorsun? Ya yapmayın arkadaşlar. Bi deli kuyuya taş attı. 10 akıllı çıkaramıyor. Blb ips glow bunlar eski monitörlerimizde de vardı belki ama biz takılmıyorduk. Boşverin artık şu olayları. Forumlar artık insanlara küçük hataları konuşur olmuş. Takmayın. Ben de almıştım sorunsuz idi. Sonra asus 34" 348q aldım. Blb nin kralı var. Ama umrumda değil. Artık bu işlerden zevk almaya baksanız iyi edersiniz. Al geri iade et al yenisini yollat.... döngüsünden ne bi zevk alırsınız ne de lezzet. Ben bazı şeylerin fazla abartıldığını düşünüyorum. Bu yüzden de konuları takip etmemeye başladım. Keyfim rahat. Bu iş tamamen sizin memnuniyet eşiğinizle alakalı. Ama bunu kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz. Buna emin olabilirsiniz. Arada sırada girp bakıyorum. Millet hala amazona gönder allarla uğraşıyor. Yapmayın etmeyin. 10 kez yollayınca blbsiz monitör alırsanız zevk alacak mısınız?
    Farkındayım soradışı birşeye dikkat çektiğimin. Ama belki birkaç arkadaşı aldığı ürünle mutlu olmaya ikna edersen ne ala diye düşünüyorum. Temennim o ki zevkini çıkarın küçük şeylere takılmayın. Bunlarla uğtaşacağınıza başka detaylara odaklanın. Vesselam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

@Stalker kardeşim sen hala bu monitör gönder getir işleriyle mi uğraşıyorsun? Ya yapmayın arkadaşlar. Bi deli kuyuya taş attı. 10 akıllı çıkaramıyor. Blb ips glow bunlar eski monitörlerimizde de vardı belki ama biz takılmıyorduk. Boşverin artık şu olayları. Forumlar artık insanlara küçük hataları konuşur olmuş. Takmayın. Ben de almıştım sorunsuz idi. Sonra asus 34" 348q aldım. Blb nin kralı var. Ama umrumda değil. Artık bu işlerden zevk almaya baksanız iyi edersiniz. Al geri iade et al yenisini yollat.... döngüsünden ne bi zevk alırsınız ne de lezzet. Ben bazı şeylerin fazla abartıldığını düşünüyorum. Bu yüzden de konuları takip etmemeye başladım. Keyfim rahat. Bu iş tamamen sizin memnuniyet eşiğinizle alakalı. Ama bunu kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz. Buna emin olabilirsiniz. Arada sırada girp bakıyorum. Millet hala amazona gönder allarla uğraşıyor. Yapmayın etmeyin. 10 kez yollayınca blbsiz monitör alırsanız zevk alacak mısınız?
    Farkındayım soradışı birşeye dikkat çektiğimin. Ama belki birkaç arkadaşı aldığı ürünle mutlu olmaya ikna edersen ne ala diye düşünüyorum. Temennim o ki zevkini çıkarın küçük şeylere takılmayın. Bunlarla uğtaşacağınıza başka detaylara odaklanın. Vesselam.

Yok uzun zaman önce ara verdim bu işlere ama zamanında bende çok al geri gönder yaptım ne yazıkki.Sadece güncel sürümlerde belki bir umut, işler daha yolunda gitmiş mi diye merak ediyorum takip ediyorum.Eğer düzelme varsa tekrar alırım ama eski tas eski hamamsa hiç oralı olmaya değmez bence. Blb,ıps monitörlerdeki ıps glow, aslında önceden de vardı.Bizim bu terimlerin adlarını öğrenmemiz bizim bunları bir hastalık gibi görmemize sebeb olmadı hocam, orda yanılıyorsun. Esas bunların olmadığı ya da minimum olanı gördüğümüzden dolayı artık gözümüze batmaya başladı.En azından kendi adamı bunu söyleyebilirim. Şuan eski monitörümü kullanıyorum 1440x900 lük 19 inçlik bir monitör. Blbde baya var,rahatsızda ediyor. Ama bunada şükür bu geçiş aşamasında pci kullanmamı sağlıyor. Ama piyasada adam akıllı VERECEĞİMİZ PARAnın karşılığını verecek bir monitör yok ne yazıkkı.Daha öncede dediğim gibi güncel çıkan ürünleri takip ediyorum,bu sorunların aşılmış olacağını umarak bilgi almaya çalışıyorum.Kimi arkadaşlar iyi kötü cevap veriyor kimisi sadece kendi canını sıkan noktaları belirtiyor,olsun her yorum bir fikirdir en azından.
    Şöyle söyleyim hocam,sen bu monitörü 3binin üzerinde bir para vererek zamanında almıştım değil mi?Evet, bu bahsettiğimiz blbdi, ıps glow yoktu veya çok çok azdı,söylediklerinden bunu hatırlıyorum.Sonra bunu birisine sattın.Daha sonra 34 inç olanı değilde yine aynısı alsaydın ve blb veya ıpslu olana rastgelsen, KUSURSUZA YAKIN OLANI GÖRDÜĞÜNDEN "Neyse canım, varsın olsun" diyip alır mıydın? Veya seninkinde böyle bir durum varmış, değiştirme imkanın olsaydı değiştirmez miydin veya öyle kullanır mıydın? Bence seni rahatsız ediyorsa gerekeni yapmalısınız yoksa bir başkasının fikri ya da doğrusu tabiki önemli değil. Burda ne demek istediğini anlıyorum,bizlerin çektiği sıkıntıyı anladığından yardımcı olmaya çalışyorsun çok teşekkürler hocam, lakin bu ürünlerde öyle ucuz falan olmayan ürünler,2500TL den başlayıp 5000TL kadar giden ürünler, hiçbir kusur kabul edilemez. Bence acelisi olmayanda kabul etmemeli, diğer türlü firmalar ne yaparsam gider demeye devam edecekler...Bu paralar zengin kişiler için önemli değildir ama orta bütçeli kişiler için son kuruşuna kadar değer şeylere verilmelidir bence.Tabiki bu monitörler bu kadar parayı hakketmiyor ama mevcut şartlar ve istekler bir şekilde harcatıyor ister istemez.:)
    Burdan diyeceğim bu klasmandaki monitörler, kağıt üzerinde ve performans olarak en iyi oyuncu monitörleridir tartışmasız.Lakin teknoloji liderleri, var olan sorunları silmekten ziyade nasıl yelpazeyi geniş tuttarım,nasıl totalde tüm pastaların kaymağını yerimin peşindeler ne yazıkki. Kaymaktan sonrası pastaya benzesin yeter gözündeler.Yani kısacası blb bu serilerde bir çok monitörde halen var, kimisinde az kimisinde çok,kimisinde hiç yok.Ips glow hepsinde var,kimsinde az kimsinde çok kimisinde hiç yok. Ya tamamen sorunsuzu üretilecek diye bekleyeceksiniz,ne kadar sürer allah bilir.Ya da parasını hakketmemesine rağmen kusuruylada olsa mutlu olmayı bileceksiniz.Başka yolu gözükmüyor. Ya da alternatif olarak Tn modelleri var ona yöneleceksiniz,en azından IPS glow yok,BLBsizi buldunuz gibi gidersiniz. Birde ergonomik monitör kolu alırsınız 2snde istediğin açıyı verirsiniz. Eğer bende bunlardan bir sonuç bulamazsam böyle yapmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 4 Ekim 2016; 15:12:49 >

• quote:

@Stalker kardeşim sen hala bu monitör gönder getir işleriyle mi uğraşıyorsun? Ya yapmayın arkadaşlar. Bi deli kuyuya taş attı. 10 akıllı çıkaramıyor. Blb ips glow bunlar eski monitörlerimizde de vardı belki ama biz takılmıyorduk. Boşverin artık şu olayları. Forumlar artık insanlara küçük hataları konuşur olmuş. Takmayın. Ben de almıştım sorunsuz idi. Sonra asus 34" 348q aldım. Blb nin kralı var. Ama umrumda değil. Artık bu işlerden zevk almaya baksanız iyi edersiniz. Al geri iade et al yenisini yollat.... döngüsünden ne bi zevk alırsınız ne de lezzet. Ben bazı şeylerin fazla abartıldığını düşünüyorum. Bu yüzden de konuları takip etmemeye başladım. Keyfim rahat. Bu iş tamamen sizin memnuniyet eşiğinizle alakalı. Ama bunu kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz. Buna emin olabilirsiniz. Arada sırada girp bakıyorum. Millet hala amazona gönder allarla uğraşıyor. Yapmayın etmeyin. 10 kez yollayınca blbsiz monitör alırsanız zevk alacak mısınız?

5000 TL verdiğim monitorde blb ve ips glow vb. hataları kesinlikle kabul edemem, özellikle pg348q gibi asus un en üst seviye monitorunde. 6000-7000 tl ye 55" oled tv ler satılmaya başlandı.

Blb nin kralı var diyorsunuz nasıl rahatsız olmassınız. Bende 3 kere değişim yaptım. asus pg348q modeli için. Panellerin hepsi hatalı resmen müşteri ile dalga geçiyorlar.

BLB ( ışık Sızması )

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

IPS GLOW

EKRANIN ÜSTÜNDE 100hz de OLUŞAN GRİ BAR ( BÜTÜN MODELLERDE OLAN SORUN )

• MarvelX kullanıcısına yanıt
    Evet aynıları bende de var seninki kadar olmasa da... Ama değişimden gelenlerin hepsi ya en az benimki kadar ya da daha kötü... Bırakın o 10 tane de 1 tane harika olanı tutturmayı. Denk gelmiyorsa gelmiyordur. Keyfini çıkarırım. Size de tavisyem forumdaki bazılarının bunu gözümüze gözümüze sokuşa aldırış etmeden kullanmanız. Çünkü temizi maalesef yok. Ya iade edin ya da kullanın. Başka seçenek yok ki. Derdim üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Yanlış anlaşılmasın. Burda ne firmayı savunurum ne de üretim kalitelerini...
  • Ürün TR'de hiçbir yerde yok. Peynir ekmek gibi mübarek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarvelX

quote:

5000 TL verdiğim monitorde blb ve ips glow vb. hataları kesinlikle kabul edemem, özellikle pg348q gibi asus un en üst seviye monitorunde. 6000-7000 tl ye 55" oled tv ler satılmaya başlandı.

Blb nin kralı var diyorsunuz nasıl rahatsız olmassınız. Bende 3 kere değişim yaptım. asus pg348q modeli için. Panellerin hepsi hatalı resmen müşteri ile dalga geçiyorlar.

BLB ( ışık Sızması )

IPS GLOW

EKRANIN ÜSTÜNDE 100hz de OLUŞAN GRİ BAR ( BÜTÜN MODELLERDE OLAN SORUN )

2. resim ne öyle ya.ohaa dedim.nerdeyse görüntü gözükmüyor bile.3500 4000 neyse ver.söyle monitor al.

• Amazonda Asus pg 279q için blbler normaldir ıps paneller için canınızı sıkmayın diye ürün bilgilerinin altına not düşmüşler.Tamam şimdi blb monitör kullanabiliriz sorun değilse
  • bende bu konudaki acer monitörü alıcam Sorunsuz gelirse yaşadık sorunlu gelirse sıçtık
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.