Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.727
Cevap
54
Favori
302.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bos yapiyorsun.Disarda gormuyorsun heralde milletin elinde s3 ler s4 ler hala catir catir calisiyorlar.Yil oldu 2016 artik o zaman icinde olusan sıkıntılar yok.
  • Galaxy S6 telefonumu 6.0.1 ile kulllanıyorum.Ayarlarda güncelleme kapalı olduğu halde 1.5 senedir güncelleme bildirimini hala alıyorum.İnatla güncellemiyorum.Telefonum ilk gün nasılsa hala o performasta çalışıyor.Güncellemeden devam et.Hiç kafanı takma bunu kapatmanın bir yolu yok.Bende refleks oldu artık.Alıştım.Eğer uzun süre telefonunu kullanmayı düşünüyorsan bu şekilde ekranın boş kısmına bas geç.
    Arkadaşlar merhaba, a5 2016 telefonumun kilit tuşuna basıp kitledikten sonra tekrardan açmak istediğimde telefonum açılmıyor ekran siyah ekranda kaliyor ya da her kilit tusuna bastığımda beyaz ışık yanıp sönüyor. Bu sorunu garantiye gönderdiğimde iletmiştim ama aynı sorun hala devam ediyor. Garanti süresi şuan doldu. Sizce tekrardan samsung servisine mi yollayım yoksa telefon tamircisine mi vereyim?
  • Şu telefonlara 1500-2000 lira para veripte sağını solunu önünü arkasını ıvır zıvır şeylerle kaplayıp güzelim tasarımın verdiği histen yoksun kullananlara bir ben mi ayar oluyorum :) Aynı yeni araba aldığında koltuklardaki poşetlerle 6 ay gezenler gibi, klasik görmemiş Türk zihniyeti işte, yok abi bizim millet fakirlikten yaşamayı unutmuş :)

Adamlar ne güzel tasarım yapmış kenarları metal çerçeve siz buna saçma sapan plastikleri kaplayınca masadan elinize aldığınızda o elinize verdiği soğuk histen yoksun bırakıyorsunuz kendinizi.
    Ne güzel arka yüzü cam telefonun var kardeşim niye çinden aldığın kanserojen saçma sapan plastiklerle kaplayıp kendine eziyet ediyorsun ki, camın verdiği o mükemmel hissiyata bırakın kendinizi (Evet kayıyor ama cebinden çıkarırken sıkı tutunca hiç bir problem yaşatmıyor)

Aman sağı solu çizilmesin, aman düşünce kırılmasın diye güzelim telefondan mahrum kalıyorsunuz, neymiş satarken temiz görünsün de bla bla. Telefonu sen ikinci el satacağın adama mı aldın, kendine mi aldın belli değil, kendin çatır çatır kullan kardeşim o kadar para verdin bu tasarıma sen.
    Kullanırken biraz düşünceli kullanın koyduğunuz cebinizi temiz tutun başka birşeyler beraber koymayın, hoyratça masaya koymayın nazikçe koyun unutmayın arkası ve önü camdan bir telefonunuz var kullanırken bunu aklınızdan çıkarmayın.

Bence bu telefonu titiz olmayan arkadaşlar, vurdumduymaz ve dağınık arkadaşlar almamalı açık ve net :)

• Dün çok aşırı yoğundum geri dönüş yapamadım, meraklı arkadaşlar için bugün biraz resim atayım dedim Kısaca gözlemlediklerim, geçiş efektleri değişmiş, ikonlar değişmiş, görsel görünüm değişmiş, daha zarif ve kibar bir hale getirmişler. Ayarlar menüsüne yeni bir menü eklenmiş içeriğini resimde gösterdim. Galeriden resim açarken aynı iphone ikonlarına tıklar gibi açılıyorlar.

Lollipop ve Marshmallow resimlerini sıralı olarak ekledim. Böylece aradaki farkları detaylı şekilde görebilirsiniz.

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★
    ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpity -- 24 Haziran 2016; 12:59:29 >

• geçen gün a5 2016 almıştım. Foruma da yazmıştım ilk izlenimlerimi. Ama sürekli soru soranlar oluyor ben de bu konu altında yazayım herkes okusun başka sorunuz olursa da müsait oldukça cevaplamaya çalışırım ve bu ilk mesajı her gelişmede güncellerim:

antutu da 42300 puan aldı.

ısınma donma vs olmadı şu ana kadar. (Çok ağır oyunlar denemedim)

parmak izi okuyucu gayet hızlı ve başarılı.

quick connect özelliği var.

Haparlör ve ses kalitesi çok güzel. Çok beğendim.

Ekran kalitesi, parlaklık, renkler çözünürlük iyi.

Çoklu pencere özelliği var.

batarya çok iyi gidiyor. hızlı şarj da güzel.

şebeke üzerinden görüntülü görüşme var.

radyo var ve kullanılabiliyor.

Kamerasını çok beğendim.
    Note 3 n9005 ile karşılaştırdığımızda a5 ön kamerası daha iyi. Arka kamera pek farklı degil ama a5 arka kamera da biraz daha iyi gibi. 1 adım a5 önde diyelim.
    Iphone 6 ile karşılaştırdık a5 ön ve arka kamera daha iyi.
    Iphone 6s ile karşılaştırdık. A5'in ön kamera daha iyi, arka kamerada bi fark göremedik ama pc den bakınca belki farkedilir o zaman güncellerim mesajı.
    S7 edge ile karşılaştırdık. S7 edgenin ekran ppi ve çözünürlüğü yüksek olduğundan çok farklı gibi görünüyor ama bluetoothla resimlere aynı tel yada pc den bakınca gerçek fark ortaya çıkıyor. Ön kamera çok çok az farkla s7 edge iyi gibi. Hatta aynı bile denebilir. Arka kamera gündüz çekimlerinde s7 edge biraz daha iyi, gece karanlıkta a5 ile hemen hemen aynı, az bir fark var.
    Lg g4 32 gb ile karşılaştırdığımızda g4 ün ön kamerası da arka kamerası da biraz daha iyi.

Kamera gayet başarılı olmasına rağmen 4k video çekme modu yok. Sanırım hafızayı ram ve bataryayı çok zorladığından pek kullanılmadığı için gerek görmemişler. Full HD ile yetineceğiz: )

Arayüz akıcı.

3 ay digiturk play hediyesi yüklü geliyor. Lig tv vs.
    6ay sfilm ve çizgifilm online hd full film izleme premium hediyesi yüklü geliyor.

bildirim ışığı a serisinde yok. Onun yerine 1-3-5-10-15 dk secenekli aralıklarla bildirim sesi ayarlanabiliyor yada kamera flash ını bildirim ışığı gibi kullanabiliyorsunuz. Yada noled gibi ekranda nokta şeklinde bildirim ışığı çıkmasını sağlayan programlar kullanabilirsiniz. Ama bildirim ışığının yerini tutmuyor tabi. Yada ben alışamadım daha.

Arka kapak açılmıyor..

cam olduğundan biraz ağır bir telefon (155gr). Bu yüzden yatarken mesaj yazarken falan tek elde kullanmak rahat gelmedi bana.

_______

Batarya durumu:
    ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★
    Fotoğrafın aşağı kısmı ekrana sığmıyor..

-------------

Şu ana kadar en beğendiğim yanları:

-şekil olarak çok güzel özellikle beyaz renk...
    -ses kalitesi ve haparlörü çok hoşuma gitti...
    -kavisli ekran video ve oyunları daha canlı, daha gerçekçi, daha güzel gösteriyor.
    - ekran gerçekten sağlam.. o zamanlar kılıf ve koruyucu piyasada olmadığından 20gün kılıfsız ve ekran koruyucusuz kullandım bir kez alçaktan düşürdüm, yine ekran koruyucu kılıf birşey yokken bir kere de anahtarları fırlattım masada sert bir şekilde telefonun ekrana geldi hiçbir şey olmadı.. gorilla glass bu sefer başarmış gibi görünüyor.. ancak telefonun arka tarafının ekran kadar sağlam olmadığı söyleniyor düşürüp çatlatanlar olmuş galiba bazı forumlarda yazılanlara göre.
    -bataryası ve gece zifiri karanlıkta flash lı fotoğraf çekimleri gayet başarılı.. Özellikle ev ortamında gündüz gibi aydınlatıp net fotoğraflar çekiyor. Batarya yoğun kullanımda günü çıkarıyor, normal kullanımda 2 günü çıkarıyor. Az kullanımda 3 günü görüyor.

En beğenmediğim yanları ise:

-alttaki geri tuşu ve çoklu pencere tuşunun ışığı her zaman değil sadece bu tuşlara basınca yanıyor.. çok önemli değil gerçi : )
    -telefon biraz daha hafif olabilirdi..
    -ekran kenarları kavisli olduğundan takınca koruyucu jelatin ve cam ekranın tamamını kapatamıyor.. tamamını kapatan koruyucular piyasada çıkmaya başladı ama pek beğenilmiyor sanırım.
    -Böyle bir telefonun fiyatı da göz önüne alırsak dahili hafızası 32gb olmalıydı..
    -bildirim ışığı olmalıydı..

Alanlara hayirli olsun.. Almayı düşünenlere tavsiye ederim..

Özellikler:

quote:

Samsung Galaxy A5 2016 Teknik Özellikleri

İşletim Sistemi:
    Android 5.1.1 (Lollipop). (Android 6 gelecek)

TASARIM

Uzunluk: 144.8 mm (5.70 inç)
    Genişlik: 71 mm (2.8 inç)
    Kalınlık: 7.3 mm (0.29 inç)
    Ağırlık: 155 gram
    Kasa: Metal/Cam
    Çerçeve: Metal
    Tuşlar: Fiziksel
    Renk Seçenekleri: siyah, beyaz, altın

EKRAN

Ekran ölçüleri: 5.2-inç
    Çözünürlük: 1080 x 1920 piksel
    Piksel yoğunluğu: 424 ppi
    Ekran/Kasa oranı: 72.5%
    Ekran tipi: Super AMOLED
    Ekran Koruması: Corning Gorilla Glass 4

KAMERA

Çözünürlük (arka): 13 Megapiksel
    Özellikleri: Otofokus, Yüz algılama, Coğrafi etiketleme
    Video Özellikler: 1080p@30fps, 720p@30fps
    Ön Kamera: 5 Megapiksel, geniş açılı

DONANIM

Yonga Seti: Samsung Exynos 7580 octa core
    İşlemci (CPU): 8-çekirdekli, 1.6 GHz, ARM Cortex-A53, 64-bit
    Grafik İşlemcisi (GPU): Mali T720
    Sistem Belleği (RAM): 2 GB RAM
    Dahili Hafıza: 16 GB
    Arttırılabilir Hafıza: 128 GB kadar

BATARYA

Kapasite: 2900 mAh, Li-Ion
    Değiştirilebilir: Hayır

BAĞLANTI

Bluetooth: 4.1, A2DP, EDR, LE
    Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot
    Konumlandırma: GSM, A-GPS, GLONASS/ BDS
    USB: microUSB 2.0
    Diğer: FM radyo, NFC

ŞEBEKE

SIM: nano-SIM
    Teknoloji: GSM / HSPA / LTE
    2G Bantları: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G Bantları: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
    4G Bantları: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800)
    Hız: HSPA 42.2/5.76 Mbps, 4G teknolojisi LTE Cat6 300/50 Mbps

birkaç fotoğraf çekip buraya koymaya çalistim "large file vs.413 Request Entity Too Large - nginx/1.8.0" vs yazıp hata verdi forum yüklenmedi.. sonra Pc den girdiğimde denerim bir de..

Arkadaşlar fotoğraf çekmiş, karşılaştırmış ve paylaşmış ilerdeki sayfalarda: 13., 14. Sayfalar v.d.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114888778
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113702808&p=14

Edit: Android 6 13.07.2016 itibariyle geldi.

Edit: Android 7 25.05.2017 itibariyle geldi.

A5 2016 ORJİNAL YAZILIM YÜKLEME VE SIFIRLAMA HAKKINDA BİLGİ İÇİN:
    https://teknobolge.com/android/samsung-galaxy-a5-2016-guncel-orijinal-yazilim-yukleme-ve-sifirlama

STOK ROMLAR İÇİN:
    https://teknobolge.com/android/samsung-galaxy-tab-a-10-1-2016-stock-romlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy2005 -- 15 Mayıs 2019; 4:17:35 >

• Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Gözünüzü seveyim bu kadar abartmayın ve korkmayın şu hızlı şarj meselesinden.

Altı üstü bir telefon bataryası bu,hızlısı yavaşı ortası yok.Siz ne yaparsanız yapın yıpranacak bir süre sonra.

Hızlı şarjda %10 fazla yıpransa ne olacak.Sonuçta 2900 mah oldukça büyük düzeyde pili var,bu pil bu telefonu en kötü 2 yıl rahat götürür.

Usb'den şarj edince batarya süresi uzuyor demişsiniz,yarın gece takıp sabaha kadar dolsun bakalım bir fark olacak mı deniyeceğim.Ortalama 5 saat ekran süresi alıyorum ve 28-30 saatte bir şarja takıyorum telefonu.

Hızlı yavaş bunlardan ziyada telefonu zırt pırt şarja takmamak lazım,kritik husus budur bence.

Koskoca teknoloji firmaları bunu yapıp devam etmişse demek ki bir başarı var ortada,şöyle düşünün hızlı şarj çok zararlı birşey olsa her cihazın 2 yıl garantisi var.Adam göz göre göre bataryasını öldürüp servis maliyetini göze alır mı ? Bence almaz.

Kutunun içinden çıkan hızlı şarjla keyfinize bakın.Telefonu alırken hızlı şarj varmışş ooo diye hepimiz atladık şimdi niye kendimize çok görüyoruz.

Orjinal şarj aleti var,telefon ısınmıyor 90 dakika içinde tamamen doluyor mis gibi 5-6 saat ekran süresi alıyoruz halen zararlı mararlı.Bırakın şarj aletini,değerini,kablosunu keyfini çıkarın telefonun.

Bana sunulan teknolojik nimetleri kullanmıyacaksam niye aldım ben bu telefonu ? Düşürüp incitmedikten sonra ötesini kurcalamaya pek gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmanÇavuş06 -- 27 Aralık 2016; 3:54:42 >

• MARSMALLOW 6.0.1 pil perfonmansı

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

BELİRTMEK İSTEDİKLERİM;

*Sistem çok fazla değişmemiş görünüyor,görsel olarak mavi üst bildirim paneli gelmiş,menüler biraz daha ovalleşmiş,touch wiz biraz daha stabil olmuş.(Eskidende iyiydi.)

*Parmak izi okuyucu ile desen veya pin desteği gelmiş.

*Ekran renkleri biraz daha soluk gibi lolipopa göre.(Marsmallow alakalı,lolipopla daha koyu renkli gibi.)

*Hızlı şarj kapatma/açma eklenmemiş.

*Güç tasarruf modu,eskisine göre daha kötü olmuş ama ayar gelmiş,belki eskidende vardı ben anlamamıştım,istediğiniz değerde otomatik aktif olabiliyor.
    Aktif olduğu zaman ise üst bildirim paneli gri renge dönüyor ve üst barda pil güç tasarruf simgesi çıkıyor.(Ben sevmedim gri olması ve simge çıkmasını.)

*Lolipopta güç tasarruf verisi açıkken alınan ekran süreleri kapalıyken alınabiliyor,ki daha 3. şarjım marsmallowda.

* *# gibi kodlar arama menüsünde basınca açılan test menüsü veya imei öğrenme gibi komutlar çalışmıyor.

*Genel olarak akıcı ve seri diyebilirim,aklıma gelenler şimdilik bunlar arka plandaki kodlar ve iyileştirmeler tabikide marsmallow olmuş ve iyileştirilmiş ama görsel olarak çok fazla bir fark yok,sinyal seviyesi pil simgesi gibi görseller biraz daha küçülmüş.

*Kapasitif tuşların ışığı menüden kapatılmıyor hala.Güç tasarruf modunda sadece kapatılabiliyor.

*Uygulama izinleri kontrol edilebiliyor,izin vermezseniz çoğu uygulama hata veriyor,misal deezeer ve spotify gibi uygulamalar karta kayıt izni almazsa aktif olmuyor.

*Kilit ekranı biraz daha yumuşatılmış,hava durumu kilit ekranında görünmüyor artık,ayrıca bilidirimler daha hoş görünüyor.(Değişim çok az diyebilirim.)

* Bildirim düzenlemeden istediğiniz uygulamaların şerit şeklindeki çıkan bildirimleri isterseniz kapatma özelliği gelmiş.

*Aklıma gelenler bunlar sorarsanız cevaplarım,herkese iyi forumlar,sadece benim yorumlamamla olmaz Türkiye romu gelince daha stabil geri dönüşler yapabiliriz.

• Boş ram ne işe yarayacak yahu. Takılma donma olmadığı sürece bakmanıza bile gerek yok ki ne kadarının kullanıp kullanılmadığına
  • DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt
    Sekai kullanıcısına yanıt
    Kardeşim milletin derdi sizi mi gerdi?Size ne? Size ne oluyor? Sizin ne zorunuza gidiyor? Kendiniz nasıl kullanırsanız kullanın. Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamadım ki. Ayrıca bu nasıl bir zihniyet, bu telefonu alan tasarımı için almıştır varsayımına nereden nasıl variyorsunuz? Siz medyum musunuz zihin mi okuyorsunuz? Saçmalığa bak arkadaş ya önce kafanızdan bir şey uyduruyorsunuz sonra da insanları uydurduğunuz şeye göre yargılıyorsunuz. Amacınız ne trol musunuz nesiniz vallahi ayar oluyorum sizin gibilere. Başlarım sizin lugatiniza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cassation -- 15 Kasım 2016; 21:14:13 >
  • volcano8108 V kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar masasının orda peçete var seni gidi seni
  • Bu telefonla sabun kalıbı gibi z5 compact ı yanyana bile koyma kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bex0ve

Telefonda güç tuşu ve ses kısma tuşuna basılı tutup, ekran görüntüsü alma yok mu ?

Power tusu + home tusuyla alabilirsiniz hocam.
  • StealheX kullanıcısına yanıt
    Telefona tanımlamadıgınız bir parmaginizla deneyin acilmaz. Tanimli parmak ile bastiginiz icin kamera acilirken parmak izini de okuyor ve kilidi aciyor. Acikcasi bu bir bug degil tam tersine parmak izi sensorunun ne kadar hizli ve etkili oldugunu gosteren bir detay olmus.
  • Tüm forum ailesinin ve forumdaşlarimin RAMAZAN BAYRAMI mübarek olsun :) Hayirli bayramlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak-1 -- 5 Temmuz 2016; 14:41:09 >
  • Alali 2 aya yakın oldu şu ana kadar tek bir takilma donma yaşamadım. sarji kullanım aliskinligima rağmen çok iyi 2 güne yakın götürüyor oyun + internet. kamerası harika değil ama uygun ışıkta çok iyi. mortal kombat gibi bir oyunu rahatlikla oynuyorum ve 15-20 dakika sonra ısınma hissediliyor ki bu da güzel. ekrani ise tek kelimeyle müthiş. benim masaüstü 24" led ekran yerine filmleri de bundan izliyorum =D kötü yani yok mu derseniz hızlı sarjda özellikle bu havalarda aşırı ısınıyor. oyunlarda isinmayan telefon kamera 3-4 dk acikken ısınıyor.bildirim ışığı yok, sistem uyarı sesleri es geçilmiş şarj full olunca vs... ayrıca marshmallowa da gecmeyi düşünmüyorum. bilgi almak isteyenler olmuş yazayim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uur.35

Benim telefonumda vr desteklenmiyor pokemon go oynarken hata alıyorum ar modu açıkken yok mudur çözümü

Donma kasma yok, gayet akıcı ve stabil. 3gb ramlı lenovo, ve türevi cihazlardan daha performanslı. S3 ve S4 den sonra samsung kullanmam touchwiz kasıyor derdim, ama a5 fikrimi değiştirdi. Gayet akıcı ve stabil bir cihaz.
  • mytwin_ M kullanıcısına yanıt
    mağazalarda anlamsız fiyatlar var anlamakta güçlük çekiyorum bir mağaza 1600 diğeri 1450 dedi mantıklı değil bu paraları vermek
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Bacanağa n11 komboları denk getirip A5 ve yiğene A3 alalım diyoruz.

Samsung A5 2016 nın son versiyonu a510f mi? Bilenler A3 ü de yazarsa sevinirim.

Başka dikkat edeceğimiz birşey var mı?

A5 2016 f510
    A3 2016 f310
    Basinda f olanlar avrupaya gonderilenlerdir

Çok sağol hocam.

Samsung kullanıcısına bunu sormak biraz mantıksız olsada, A5, iphone 5s e tercih edilir mi?

İlk kez akıllı telefon kullanacak standart kullanıcı.

İki telefonu da kullanmış ve A5 kullanan biri olarak gözünüz kapalı A5 alın derim.

5S in batarya ömrü ile zaten A5 i karşılaştırmam fark atıyor açık ara.

Sırf IOS diye 5S e o kadar para vermeyin.

Son 3 yılda 20 den fazla telefon değiştirdim (hobi olarak yeni telefonları denemeyi seviyorum) ve A5 şuana kadar kullandığım en stabil telefonlardan birisi.

• enermax600 E kullanıcısına yanıt
    Ön kamera vasat mı ? Ön kamera S6'nın ön kamerasından iyi. Ön kamerada da F/1.9 diyafram açıklığı var. 5mp ön kameralı telefonlar içinde en iyilerinden.
  • Arkadaşlar Samsung'un sitesinde garanti süresince batarya kapasitesi 60% ın altına inerse ücretisz değişim yapılır diyor.İleride batarya sıkıntı olmaya başlayınca göndermek elzem olacak.Peki bu kapasitenin 60% ın altına indiğini nasıl anlayacağız?
  • Arkadaşlar merhaba, burada bana fikir veren arkadaşlar vardı onlara teşekkür etmeyi unuttum.

Belalı, sıkıntılı ve sorunlu LG G4'ü takas ederken problemli A5'i kakaladılar bana. Problem aslında büyük değil, çok temiz bir cihaz fakat son uygulamalar tuşu çoook ama çok zor basıyordu. bende verdim servise cuma günü, bugün yapılmış olarak geldi tekrar. (takaslayan neden yaptırmadı hala merak ediyorum, açıp sormak istiyorum açıkcası) telefonu o zarf içinde 2 gün kullanabildim, ve çok beğendim.

Bugün tekrar başlıyorum kullanmaya 0'dan.

bilmeyenler için takas edilen cihaz: LG G4 (DELTA GARANTİLİ) 1200TL N11 fiyatlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noix~ -- 31 Ağustos 2016; 17:24:28 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.