Şimdi Ara

No Touch Göz Tedavisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
13.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün muayene oldum fiyatı felan sordum hala endişelerim var.

Fiyat 4000 tl
    1,5 ay boyunca dışarı çıktığında güneş gözlüğüyle dolaşman lazım
    3 ay damla damlatman lazım
    Sadece ışıkla tedavi oluyormuş göze hiçbir temas yok yani. Kornea kalınlığı da önemsiz
    Her göz başına 30 sn işlem uygulanıyor
    4 gün sonunda her türlü aktivite yapabilirsin.

Bu yöntemle ameliyat olan birisi bana cesaret verirse bnde olacağım kafama yattı.
  • Arkadaslar iki hafta once veni vidi göz hastanesine gittim.

Daha once dunya goze ve birkac hastaneye gidip korneami kontrol ettirdigimde kornea kalinligim ince cikti.

O yuzden ameliyat edemeyeceklerini soylediler.

Sansimi veni vidi goz hastanesinde denemek icin gittigimde veznedeki bayana "gozumun lazer tedavisine uygun olup olmadigini ogrenmek icin muayene olmak istiyorum dedim" arkadas 120 lira para aldi gönderdi beni doktorun yanina. Meger bu ön inceleme imis. Bu on inceleme olmadan lazer muayenesi olamiyormusuz. Isim geregi vaktim cok kisitli oldugu icin ve Istanbulda bulunamayacagimdan oturu lazer muayenesi icin istedikleri 200 lirayi da bayildim. Toplamda 320 lira muayene ucreti var bilginiz olsun.

Yapilan incelemede korneamin ince ve dik oldugunu belirttiler. Ancak No Touch yontemiyle tedavi edebileceklerini, iyilesme surecinin 6 ay oldugunu ve bu surecte surekli goz damlasi ve gunes gozluguyle dolasmam gerektigi soylediler.

Malesef isim geregi bana uygun degil bu yontem. Dunyagozde ameliyat olan bir arkadasim 3 gun sonra normal bir sekilde hayatina devam edince bir muddet daha astigmatli gozle devam etmem geektigini dusundum.

Not; Eger ameliyat olursam muayene ucretini fiyattan duseceklermis. Ama dedigim gibi ameliyat olnayacagim icin 320 lira gibi bir muayene ucreti odemis oldum.

Isin uzucu tarafi yapmis olduklari ameliyata garanti verememeleri.

Ameliyattan sonra da film izlerken, kitap okurken veya telefona uzun sure bakarken dinlendirici veya 0.25-0.50 gozluk kullanmam gerekliymis.

Anlayacaginiz riske atilacak gibi durmuyor No Touch yontemi.

Tabi ameliyat olan arkadaslarim varsa detayli bir sekilde bilgilendirirlerse (ozellikle ameliyattan sonraki evreyi) bizleri sevinirim.

• Ben No touch lazer tedavisi oldum bir yıl olacak neredeyse ve memnunum, konuyu görünce üye olup yazmak istedim. Tedavi öncesi-sonrası süreci anlattığım blog site için tıklayın.
  • Şimdi hanım olacak onunda korneası ince.
  • Arkadaşlar dün haberlerde No Touch Göz tedavisi adında bir haber okudum.
    Kesinlikle göze temas etmeden sadece bir ışık gönderilerek yapılan bir tedavi yöntemiymiş.
    Toplamda 30 saniye kadar sürdüğü söyleniyor.
    Benim gibi korneası ince olduğu lazer tedavisi olamayan insanlar için güzel haber. Çünkü bu tedavi yöntemi ince kornealılara da uygulanabiliyor.

Aramızda bu tedaviyi uygulayan var mı ve Ücreti ne kadar?

https://www.venividigoz.com/goz-hastaliklari/no-touch-lazer--goze-temassiz-uygulama

• Takip
  • Takip
  • Normal lazerde de göze temas etmeden , lazer gönderilerek uygulanıyor.Anladığım kadarıyla kornea yüzeyi açılmıyor bunda.
  • 0.75 miyop um buna da çare oluyor mu ? damyo ya gireceğim sorun olmaz diye düşünüyorum ama kesin yaptıracağım ileride
  • Mike Toreno M kullanıcısına yanıt
    Çare oluyor evet, daha başarılı oluyormuş
  • Ciclista kullanıcısına yanıt
    peki bu anlaşılır bir şey mi ? tedavi olduktan sonra bakınca anlıyorlar mı ameliyat olduğunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Toreno

peki bu anlaşılır bir şey mi ? tedavi olduktan sonra bakınca anlıyorlar mı ameliyat olduğunu

Herhangi bir müdahale olmadığı için anlayamazlar.
  • Normal lazerde de "acılı" yöntem var(sanırım korneayı yakıyorlardı) onu yaptırırsanız siz söylemediğiniz sürece kimse bilmez ameliyat olduğunuzu.

Ha gelişim çağındaysanız polislikmiş şurasıymış vs gibi işler için sakın ameliyat olmayın tekrarlar ve ikinci ameliyatı önermiyorlar.
    Yani tek atımlık hakkınız var, 25 ini bekleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Normal lazerde de "acılı" yöntem var(sanırım korneayı yakıyorlardı) onu yaptırırsanız siz söylemediğiniz sürece kimse bilmez ameliyat olduğunuzu.

Ha gelişim çağındaysanız polislikmiş şurasıymış vs gibi işler için sakın ameliyat olmayın tekrarlar ve ikinci ameliyatı önermiyorlar.
    Yani tek atımlık hakkınız var, 25 ini bekleyin derim.

Ne içiyorsan aynısından istiyorum.
  • Korkusuz Üye kullanıcısına yanıt
    Noldu niye afkurdun?
  • IraArel kullanıcısına yanıt
    evet damyo için sordum da 0.75 girebilirim diye düşünüyorum ama girsem de kesin yaptıracağım
  • quote:

evet damyo için sordum da 0.75 girebilirim diye düşünüyorum ama girsem de kesin yaptıracağım

Ben askeriye için olmuştum 18-20 yaşlarında.
    Doktor gelişim çağındayken gözde bozulur demişti.
    2 yıl garanti vermişti 2yıl sonunda bozuldu.
    Gözüne yazık etme.
    peki kabul edildin mi ? bir de 18-20 yaşında mı olmayayım yoksa hiç mi bulaşmayayım ?
  • quote:

peki kabul edildin mi ? bir de 18-20 yaşında mı olmayayım yoksa hiç mi bulaşmayayım ?

Kabul edildim. Yalnız olacaksan sağlığa en az bir ay kala hatta 45 gün kala olmalısın. Çünkü ameliyattan çıkıp ağrıların dindikten bandajların açıldıktan hemen sonra net görmüyorsun kademeli kademeli sıfırlanıyor.
    Ağrılı dediğim ameliyatta kimse anlayamıyor ameliyat olduğunu zaten.

18-20li yaşlarda olma 25 civarı(gelişmen durduysa) ol derim.
    Ben 2 yıl boyunca dünyayı net görmüştüm. Cidden çok keyifliydi.
    Maalesef çoğu şeyin değerini bilmiyoruz.
    ben şöyle düşündüm 0.75 ile kabul edilirim, edildikten sonra yaparım diye. 0.75 ile giremez miyim ? tölerans gösteriyorlar diye duydum çoğu kişiden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.