Şimdi Ara

EPSON L805 Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
4.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • EPSON L800 Artık üretilmiyor, EPSON TR STOKLARINDA KALMADI

EPSON L805 SATIŞA SUNULDU.

İnternet sitesinden verilen bilgiler aşağıda.

EPSON L800 e wifi eklenmiş.

Özellikler

SKU C11CE86401

Teknoloji

Baskı Yöntemi İsteğe bağlı inkjet (Piezo elektrik)
    Ağızlık yapılandırması 90 Ağızlıklar Siyah, 90 Renk başına nozül
    Asgari damlacık boyutu 1,5 pl, Değişken Boyutlu Damlacık Teknolojisiyle
    Mürekkep teknolojisi Dye Ink
    Baskı çözünürlüğü 5.760 x 1.440 İnç başına nokta
    Kategori Tekli yer
    Baskı
    Baskı hızı ISO/IEC 24734 5,1 Sayfa/dk. Tek renkli, 5 Sayfa/dk. Renk
    Baskı hızı 12 Saniye her 10 x 15 cm fotoğraf için (Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı), 38 Sayfa/dk. Renk (düz kağıt), 37 Sayfa/dk. Tek renkli (düz kağıt)
    Renkler Açık Macenta, Macenta, Sarı, Açık Cyan, Cyan, Siyah
    Kağıt / Malzeme Kullanımı
    Kağıt tepsisi sayısı 1
    Kağıt Formatları A4, A5, A6, B5, C6 (zarf), DL (zarf), No. 10 (zarf), Mektup, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 0.672916666667, Legal
    Çift taraflı Manuel
    Kağıt çıkış tepsisinin kapasitesi 50 Sayfa
    Kağıt tepsisi kapasitesi 120 Sayfa Standart, 120 Sayfa maksimum, 20 Fotoğraf Sayfası
    Ortam İşleme Otomatik belge besleyici, Marjsız baskı, CD / DVD
    Genel
    Enerji tüketimi 1,2 W (uyku modu), 13 W (baskı), 3,3 W Hazır, 0,3 W (kapalı), ENERGY STAR® qualified
    Besleme Voltajı AC 100 V - 240 V,50 Hz - 60 Hz
    Ürün boyutları 547‎ x 289 x 187 mm (Genişlik x Derinlik x Yükseklik)
    Ürün ağırlığı 6 kg
    Gürültü düzeyi 5,1 B (A) Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı/Fotoğraf RPM modu ile - 36 dB (A) Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı/Fotoğraf RPM modu ile
    Uyumlu İşletim Sistemleri Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP, XP Professional x64 Sürüm
    Dahil edilen Yazılım Epson Easy Fotoğraf Baskısı, Epson Baskı CD
    Bağlantılar USB, WiFi
    Mobil ve Bulut baskı hizmetleri Epson Connect (iPrint, Email Print)
    Güç Kaynağı 100V, 110V, 220V, 240V
    Teslimat içeriği 6 × 70 ml ayrı mürekkep şişesi (Bk,C,Y,M,Lc,LM), Sürücü ve yardım programı (CD), Ana cihaz (ünite), Güç kablosu, Talimat
    Diğer
    Garanti 12 Aylar Getirme, 3.000 Sayfa
    Önerilen Ürünler

T6731 Black ink bottle 70ml
    T6731 Black ink bottle 70ml
    Epson Coverplus

L805 2Y RTBS CoverPlus
    Epson Coverplus

Daha fazla bilgi
    SONUÇLAR KENDİLERİNİ GÖSTERİYOR

DAHA FAZLASI

EPSON L805 Türkiye'de EPSON L805 Türkiye'de EPSON L805 Türkiye'de EPSON L805 Türkiye'de

• inceleme kullanıcısına yanıt
    l800'ün wifilisi gene çok satacak elbette fotoğraf stüdyoları vazgeçmez bu seriden. muhtemelen wifi var diye 100-150 lira pahalı olur l800 den.
  • EPSON L805, Ürün elime ulaştı,
    Kutu içeriği,,,

EPSON L805 Türkiye'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceleme -- 15 Ocak 2016; 1:16:42 >
  • gözünü sevdigim kapitalizm.. wifisiz modeli sattılar bi dünya paraya simdi wifi ekleyip utanmadan birde zam yapacaklar.. insallah 5bin tlye satarlar bunuda...

brother yazıcılarda piezo baskı kafası kullanıyor onları da bir bakıp incelemek lazım yoksa bu epson iyiden abarttı fiyatları.
  • Sayın @erdem baskı malzeme
    l805 cihazımızla kenarlıksız a5 baskı nasıl alabiliriz, açıklayabilir misiniz?

forumlarda dahil bir çok yerde araştırdım, ancak bulamadım,,,

siz daha önce bir mesajınızda a5 kenarlıksız baskı alınabildiğini yazmışsınız,,,
     EPSON L805 Türkiye'de
  • epson kenarlıksız baskıya karsı galiba.. arkadasta L210 vardı hic bi türlü kenarlıksız baskı alamadık.. onu gectim 10x15 baskı aldıgında bile ölcüler tam tutumuyordu. 9x13 cm gibi sacma ölcülerde cıktı veriyordu.. alet tam bir fiyaskoydu.
  • @erdembaskımalzeme teşekkürler ilginiz için,,,
    (pm den gönderdiğiniz anlatım için)
  • Arkadaşlar bu üründe kuşe kağıda(A4 110/120 gr) fotoğraf baskısı nasıldır, tavsiye eder misiniz.
    bir de ekonomik midir.
    A4 fotoğraf baskısı için orijinal olmayan fotoğraf kağıdı kullanırsak sıkıntı yaşar mıyız.
    Tabi ki mürekkep olarak da ne tavsiye edersiniz?
  • Kuşe kağıda 10x15 baskı aldım. ancak 200 gr altında kağıt kullanımını tavsiye etmem.

fotoğraf baskısı anlamında tavsiye edilebilecek bir cihaz.

Eğer ki ticari anlamda düşünülüyorsa herhangi bir kağıt kullanılabilir tabiki,,,

ancak kişisel olarak fotoğraf baskısı alınacaksa, en az 200 gramlık kağıtlar kullanılmalı.
  • EPSON A3 fotoğraf kağıdı dahil epson malzemelerimi, ben bulunduğum şehirdeki EPSON yetkili servisinden bulabiliyorum,,,
    bazı fiyatlar teknoloji market lerden farklılık gösteriyor, nerede uygunsa oradan temin ediyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

EPSON L805 Türkiye'de
  • 15x21 baskı alınabiliyormu ? fiyat maliyeti hakkında bilgisi olan varmı ?
  • zafergrbz Z kullanıcısına yanıt
    10x15 13x18 - 15x21 - 21x30 baskı alabilirsiniz
    diğer bütün ölçüleri kenarlıksız basabilirsiniz sadece 15x21'i default ayarlarda kenarlıksız basamazsınız fakat küçük bir ayarla 15x21'ide kenarlıksız basabilirsiniz. icap ederse iletişime geçin size tarif edelim.

maliyetler anlamında fikir sahibi olmanız açısından alttaki linkte kağıt çeşit ve fiyatları mevcut incelersiniz.

http://s3.dosya.tc/server7/toyfoz/murekkep-ve-kagit-listesi-GUNCEL-2.pdf.html
  • erdem bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim iletişime geçeçeğim sizinle. ama ufak bir sorum olacak epson l800 veya l805 10x15 ile 15x21 fotoğraf baskısının ortalama fiyatını verebilme imkanınız varmı verebilirseniz çok memnun olurum saygılarımla...
  • iyi günler, Kişisel ev kullanımı için Epson L805 almak istiyorum yazmışım düzeltiyorum bu yazıcıyı satın aldım. ancak 15x21 (a5) baskı kağıdını makineye koyup kendi ayarlarından kağıt boyutunu seçmeye girdiğimde bu boyutun tanımlanmamış olduğunu görünce şok geçirdim. diğer kağıt boyutlarının tanımlı olması ve 15x21 (a5) boyutunun tanımlı olmaması bana çok saçma geldi. netten biraz araştırınca yine DH başka bir konu altında Windows'tan yazıcıya baskı gönderildiğinde kağıt boyutu seçeneklerinden 15x21 (a5) baskı alabiliyorum. ancak buradaki ayarlarda da kenarlıksız baskı almak mümkün değil. dolayısıyla sizden eğer bu makineden kenarlıksız baskı alabilme yöntemi varsa ve epsonun kendi yazılımına bu boyutu tanımlama imkanı varsa bu konuda destek bekliyorum. ayrıca a4 boyuta iki tane alt alta a5 basınca kenarlıksız baskı alınabiliyor diye yazmıştı bir arkadaş ama onun içinde a4 kağıdı ikiye kesmek gerekecek bu işlem için de giyotin almak gerekecek. giyotinsiz ve a4 boyutu ikiye bölmeye gerek kalmadan kenarlıksız 15x21 (a5) baskı alabilmenin yolu nedir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkür eder & iyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangtegwon -- 19 Ağustos 2016; 16:10:28 >

• L805 ile L386 arasında baskı kalitesi açısından ciddi bir fark var mıdır? İki makinanın çıktısını görmüş bir arkadaş vardır inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

diğer bütün ölçüleri kenarlıksız basabilirsiniz sadece 15x21'i default ayarlarda kenarlıksız basamazsınız fakat küçük bir ayarla 15x21'ide kenarlıksız basabilirsiniz. icap ederse iletişime geçin size tarif edelim.

maliyetler anlamında fikir sahibi olmanız açısından alttaki linkte kağıt çeşit ve fiyatları mevcut incelersiniz.

Merhaba Erdem Bey. Epson L805 printer kullanıyorum fakat ne 10x15, ne de 13x18 de kenarlıksız baskı alamadım. Rovi marka kağıtlar kullanıyorum, kenarlıksız baskı almaya çalışıyorum fakat ne yaparsam yapayım fotoğrafın üst (uzun) kenarında 2-3 milimetrelik boşluk bırakıyor. Özellikle fotoğrafların tarih etiketli çıkmasına dikkat ettiğim için Epson Easy Photo Print programını kullanıyorum. Programdaki önizleme ekranında herşey normal görünüyor fakat bu kenarlık her baskıda ortaya çıkıyor. Bir de A5 baskı alayım dedim ama bu programda böyle bir kağıt seçeneği de yok. Mesajınızda bildirdiğiniz 4 farklı kağıt ebatının tamamında kenarlıksız nasıl baskı alabileceğimi yazabilriseniz memnun olurum. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: @lp@sl@n

quote:

Merhaba Erdem Bey. Epson L805 printer kullanıyorum fakat ne 10x15, ne de 13x18 de kenarlıksız baskı alamadım. Rovi marka kağıtlar kullanıyorum, kenarlıksız baskı almaya çalışıyorum fakat ne yaparsam yapayım fotoğrafın üst (uzun) kenarında 2-3 milimetrelik boşluk bırakıyor. Özellikle fotoğrafların tarih etiketli çıkmasına dikkat ettiğim için Epson Easy Photo Print programını kullanıyorum. Programdaki önizleme ekranında herşey normal görünüyor fakat bu kenarlık her baskıda ortaya çıkıyor. Bir de A5 baskı alayım dedim ama bu programda böyle bir kağıt seçeneği de yok. Mesajınızda bildirdiğiniz 4 farklı kağıt ebatının tamamında kenarlıksız nasıl baskı alabileceğimi yazabilriseniz memnun olurum. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba

öncelikle L805 ile A5 dışında bütün kağıtlara default ayarlarda kenarlıksız baskı alabilirsiniz. A5 içinde küçük bir hile yapıp makineyi kandırıyoruz bu sayede alınabiliyor.

öncelikle epson easy printte de olmakla birlikte bence direk windows üzerinden yazdırın burada yazdırma ekranında sağ altta önce seçenekler sonrasında yazıcı özelliklerine tıklayın göreceksinizki epsonun standart yazdırma tercihleri arayüzü ekrana gelecek kağıt ölçüsü, kağıt türü, kenarlıklımı kenarlıksızmı, baskı kalitesi vs. gibi seçenekleri buradan ayarlayın buradaki kağıt boyutu listesinde A5'inde olduğunu göreceksiniz. kenarlıksz kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın seçenekleri işaretleyin ve yazdıra tıklayın istediğniz ayarlarda yazıdracaktır.

eğer gene bahsettiğiniz türden beyazlık kalıyorsa muhtemelen kullandığınız kağıtlar standart ebatlarda kırpılmadığı için veriyordur bu beyazlığı rovi bizimde yetkili satıcısı olduğumuz ve sattığımız çok iyi kağıtlardır fakat bazı satıcılar maliyetten kısmak için kağıtları büyük paketlerde alıp sonrasında kendi kırpıp paketleme yoluna gidebiliyor fakat bu kırpma işlemi doğru ebatlarda olmazsa baskının bir köşesinde beyazlık kalması şeklinde kendini gösterebiliyor. eğer bahsettğim şekilde de istediğiniz sonuçları alamazsanız whatsapp üzerinden yada arayarak iletişime geçmeye çekinmeyin yardımcı olmaktan memnun oluruz iletişim bilgilerimiz imzada mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı m.

quote:

Orijinalden alıntı: @lp@sl@n

quote:

merhaba

öncelikle L805 ile A5 dışında bütün kağıtlara default ayarlarda kenarlıksız baskı alabilirsiniz. A5 içinde küçük bir hile yapıp makineyi kandırıyoruz bu sayede alınabiliyor.

öncelikle epson easy printte de olmakla birlikte bence direk windows üzerinden yazdırın burada yazdırma ekranında sağ altta önce seçenekler sonrasında yazıcı özelliklerine tıklayın göreceksinizki epsonun standart yazdırma tercihleri arayüzü ekrana gelecek kağıt ölçüsü, kağıt türü, kenarlıklımı kenarlıksızmı, baskı kalitesi vs. gibi seçenekleri buradan ayarlayın buradaki kağıt boyutu listesinde A5'inde olduğunu göreceksiniz. kenarlıksz kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın seçenekleri işaretleyin ve yazdıra tıklayın istediğniz ayarlarda yazıdracaktır.

eğer gene bahsettiğiniz türden beyazlık kalıyorsa muhtemelen kullandığınız kağıtlar standart ebatlarda kırpılmadığı için veriyordur bu beyazlığı rovi bizimde yetkili satıcısı olduğumuz ve sattığımız çok iyi kağıtlardır fakat bazı satıcılar maliyetten kısmak için kağıtları büyük paketlerde alıp sonrasında kendi kırpıp paketleme yoluna gidebiliyor fakat bu kırpma işlemi doğru ebatlarda olmazsa baskının bir köşesinde beyazlık kalması şeklinde kendini gösterebiliyor. eğer bahsettğim şekilde de istediğiniz sonuçları alamazsanız whatsapp üzerinden yada arayarak iletişime geçmeye çekinmeyin yardımcı olmaktan memnun oluruz iletişim bilgilerimiz imzada mevcut.

Bilgi paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Cihazı iade etme sınırına kadar gelmişken bir de yetkili servisine sorayım deyip yazıcıyı topladım ve servise götürdüm. Rovi kağıtlarımı da götürdüm ve orada kenarlıksız çıktı aldılar. Benim kenarlıkla çıktı almamın sebebi kağıt türünü "Epson Paper Glossy" veya "Epson Photo Quality Ink Jet" seçeneğini seçmemmiş. Kağıt türünü "Epson Ultra Glossy" veya "Epson Premium Glossy" seçince kenarlıksız basmayı başarabildim. Bahsettiğiniz gibi windows üzerinden A5 kağıda kenarlıksız baskı alabiliyorum fakat buradaki asıl sorunum fotoğrafın EXIF bilgisinin bastırılamaması. Windows üzerinden printer seçeneklerinde filigran baskı var fakat sadece fotoğrafın basıldığı andaki tarih ve saati yazdırabiliyorsunuz ve beyaz zemin üzerine siyah bastığı için o da fotoğraf üzerinde çok kötü bir leke gibi duruyor. Epson Easy Photo Print fotoğrafın çekildiği tarih ve saati şeffaf bastığı için fotoğrafın güzelliğini bozmuyor. Fotoğrafın çekildiği tarih ve saati basabildiği için "Epson Easy Photo Print" programını kullanmak zorunda kalıyorum ama onda da A5 kağıt seçeneği yok. Bu nedenle Epson Easy Photo Print programında A5 baskı nasıl alabileceğimi söylerseniz memnun olurum. Ya da A5 kağıda EXIF bilgisi basabilen başka bir program tavsiyeniz olursa o da sorunu çözebilir. Çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.