Şimdi Ara

netflix..... (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.801
Cevap
62
Favori
88.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Görüntü kalitesi 1080 hatta bazı dizilerde uhd diyebilirim akış hızı iyi takılma olmuyor ben smart TV de kullanıyorum memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gldabc G kullanıcısına yanıt
    biraz önce deneme üyeliği açtım bizim ufaklığa animazyon açtım çok güzeldi çok beğendim.Peki ilerde 4 ortak alırsam hem kendim hem çocuk için ayrı üyelik almak gerekir mi? yoksa kids bölümü yetişkinlerede açılıyor mu? Birde behzat ç ve true dedective bulamadım :( yok galiba
  • abd veya uk netflix'teki diziler ile turkiye netflix'teki icerik ayni mi? Degilse ordakileri vpn yapmadan ( yapinca otomatik mi degisiyor netflix icerigi ? ) abd'deki icerige erisim saglayabiliyor muyuz? tesekkurler cevaplar icin...
  • iki kişilik yerim var beyler aylık 10tl, isteyen pm den ulaşabilir ultra hd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkbluestaz -- 23 Ekim 2016; 11:58:26 >
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    4 kişi aynı anda izleyebilir demek oluyo hocam bu, yani siz 4 tane kullanıcıyı eklersınız 5.yede çocugunuz adına açarsınız hiç bi sıkıntı olmaz. Kullanıcı profili 6-7 tane açabılırsınız önemlı olan aynı anda 4 ekran izleyebilir
  • Ortak arayan varsa bende katılmak istiyorum premium için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

abd veya uk netflix'teki diziler ile turkiye netflix'teki icerik ayni mi? Degilse ordakileri vpn yapmadan ( yapinca otomatik mi degisiyor netflix icerigi ? ) abd'deki icerige erisim saglayabiliyor muyuz? tesekkurler cevaplar icin...

Netflix'in her ülkede sunduğu içerikler farklıdır. Türkiye Netflix'te ABD içeriğinin yaklaşık %20 si var, onun dışında 1-2 ay önce Türk yapımı film ve dizileri de eklemeye başladılar. İçerikler zamanla artıyor ama ABD içeriğinin ne kadarı açılacak bize bilmiyorum. Bölgesel kısıtlamalar, film ve dizilerin TR deki yayın hakları vs gibi konular sebebiyle tüm içerikleri her ülkeye açamıyorlar.

Netflix üyeliğinizi her ülkede kullanabilirsiniz, hangi ülkenin IP sinden bağlandıysanız o ülkenin içeriği açılır. Ancak Netflix daha önce kullanılmasına ses çıkarmadığı VPN leri bütün dünyaya açılınca engelliyor, bazı VPN ler bazen girebilse bile bir süre sonra banlanıyorlar. VPN le bağlandığınızda örneğin ABD IP si ile, ABD içeriği size açılıyor ancak videoları açmaya çalıştığıızda VPN yada proxy kullandığınız tespit edildi lütfen kapatıp tekrar deneyin vs diyor ve izletmiyor.

Olduda çalışan bir VPN buldunuz bu durumda da TR ye özel içerikleri göremezsiniz, dizi ve filmlerde TR altyazı ve ses hemen hemen hiç bulamazsınız. İngilizcem iyi TR altyazı yada ses olmadan izlerim, yada İngilizce altyazı olsa da yeter diyorsanız o zaman işinize yarar.

Ses dosyaları için değil ama bilgisayardan Chrome üzerinden açmanız durumunda Netflix'e manuel olarak altyazı ekleme metodu var, ama önce çalışan bir VPN, Proxy, DNS vs bulmak lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 23 Ekim 2016; 23:08:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Arkadaşlar bilmediğimden soruyorum bu netflix in avantajı nedir ? Genelde torrent ile film izlerim.Spotfy gibi bir şey mi ? Birde HD kalitesi 1080p mi oluyor?

torrentten devam reyiz, tvde izlemek istersen alırsın android box, kodi de kurdun mu tamamdır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz kullanıyorsunuz galiba bende merak ettim android box olarak ne alayım, yardım edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyakFilozof

Hocam siz kullanıyorsunuz galiba bende merak ettim android box olarak ne alayım, yardım edermisiniz

@mahmut716 in dediği gibi yapabilirsiniz elbette ama Netflix'in kullanım kolaylığıyla Torrent'ları veya Android Box'ta, yada PC de vs KODI kullanımını karşılaştırmak mümkün değil. Ayrıca Netflix tamamen yasal bir platform dolayısıyla her türlü içeriği bulamazsınız elbette ama içeriğe bakmanızı tavsiye ederim yeterli gelebilir. Çünkü eğer illa Torrent yada KODI den de izleyecekseniz Netflix'te olmayan içerikleri, torrent veya KODI bilgisayarınızdan her zaman kullanabilirsiniz size kalmış bu tercih. Netflix'i deneyin bence kalitesini ve kullanım kolaylığını görün,

- Torrent'ta indirmek için zaman harcayacaksınız, indirdikten sonra izlemekte sorun yok
    - KODI tam anlamıyla eziyet oluyor genelde. Çünkü cache konusu can sıkıcı, bağlantınız çok iyi olsa bile Netflix'in 3Mbitte bile sunduğu kesintisiz akışı yakalamanız imkansız.

Android Box konusuna gelince güçlü bir Android Box almayacaksanız hiç almayın daha iyi bence. En az 3 yada 4G RAM ve 32 yada 64 GB ROM lu bir Android Box'u da 350-400 den aşağı alamazsınız. Android Box'la kodi kullanımıyla PC ile kodi kullanımı arasında kumanda dışında bir fark olduğunu da düşünmüyorum, eğer sizin için TV ekranına bağlamak bilgisayarı çok sorun olmuyorsa bu masrafa gireceğinize 4 lü gruba dahil olsanız bugünkü fiyatla 2-3 yıllık Netflix aboneliğiniz çıkar :))

Bunları Android boxu sırf dizi film izlemek için alacağınızı varsayarak yazıyorum oyun vs Android marketteki diğer imkanlar için alacaksanız o ayrı, ama öyle yada böyle alacaksanız TV Boxu iyi araştırın.

@mahmut716

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 24 Ekim 2016; 9:22:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Arkadaşlar bilmediğimden soruyorum bu netflix in avantajı nedir ? Genelde torrent ile film izlerim.Spotfy gibi bir şey mi ? Birde HD kalitesi 1080p mi oluyor?

torrentten devam reyiz, tvde izlemek istersen alırsın android box, kodi de kurdun mu tamamdır..

Netflix'in avantajları,

1- Tamamen yasal
    2- İnternet hızınız 3Mbit bile olsa 720 p en az alırsınız, 4-5 Mbit ve üzerinde 1080p rahat alırsınız. Hızınız 25 Mbps ve üzeri ise ve 4K TV niz, ekranınız varsa 4K olan içerikleri de izleyebilirsiniz
    3- En önemli avantajı bence ilk başta beklediğiniz 10-15 saniye haricinde sürekli ön bellek işlemiyle uğraşmadan hiç kesilmeden izlersiniz. (Görüntü kalitesini internetinizdeki dalgalanmalara göre artırıp azaltarak kesilmeden izlemenizi sağlar)

Aklıma gelenler bunlar

Dezavantajı ise içerikler tabiki yasal olduğu için sınırsız değil.

• Enpara ortaklığında enparalının şifresi üzerinden mi girecek diğerleri?
  • 200 gb kotayi bitirmemi sagliyo ilk 15 gunde. En dusuk pakete gececegim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an piyasadaki en iyi tv boxlar Amazon Fire TV 2 ve Roku 4. Onları da Türkiye'de bulmak biraz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyakFilozof

2 yorum yapılmış, onları boş geç direk
    http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html?wid=21

35 dolara işini görecek android , abartmaya gerek yok
    ayrıca, kodi'de exodus, genesis, phoenix eklentileri işini görecektir, öyle takılmaz donma olmaz, 3mbit'de kullanıyorum ben de aysonlarına doğru akk geçince, ha netflix gibi görüntü kalitesi olmaz , ama sınırsız dizi-film erişimi, hem de beleş

• quote:

Orijinalden alıntı: chaturanga

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Netflix'in avantajları,

1- Tamamen yasal
    2- İnternet hızınız 3Mbit bile olsa 720 p en az alırsınız, 4-5 Mbit ve üzerinde 1080p rahat alırsınız. Hızınız 25 Mbps ve üzeri ise ve 4K TV niz, ekranınız varsa 4K olan içerikleri de izleyebilirsiniz
    3- En önemli avantajı bence ilk başta beklediğiniz 10-15 saniye haricinde sürekli ön bellek işlemiyle uğraşmadan hiç kesilmeden izlersiniz. (Görüntü kalitesini internetinizdeki dalgalanmalara göre artırıp azaltarak kesilmeden izlemenizi sağlar)

Aklıma gelenler bunlar

Dezavantajı ise içerikler tabiki yasal olduğu için sınırsız değil.

avantajları tekrar düzeltirsek ;
    1- yasal olması ,illegal olması neyi değiştirecek ? ülkemizde öyle bir sıkıntı yok , ki 5. sınıf dünya ülkesiyiz , fakir ülkeyiz, herşeye para vermeye gerek yok
    2 ve 3e katılıyorum

dezavantajları ;
    - beleş değil , her ay 16 lira vereceksin , senede 200 lira para bayılacaksın , 35 dolara alacağın taş gibi android box ile bütün işini görürsün
    - sadece netflix dizileri var

ha şimdi diyeceksiniz , kim lan bu geldi konumuzu baltaladı , ama buranın da amacı bu, her zaman en ucuzunu bulmak , zaten fakir ülkeyiz, gelir seviyemiz iyi durumda değil, android box varken başka hiçbir şeye ihtiyaç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 24 Ekim 2016; 11:19:02 >

• chaturanga C kullanıcısına yanıt
    Birader pazarlama bölümü mü bitirdin, çok iyisin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celaleddin Rooney

Birader pazarlama bölümü mü bitirdin, çok iyisin.

Hayır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

Yani kac mbit lazim tv izlwmek icin uydusuz

tv için 1 bile yeterli
    ama dizi-film için , hd 1080pler için en az 3mps'den başlayıp , ideal olanı 24 mps ile kullanmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Şu an piyasadaki en iyi tv boxlar Amazon Fire TV 2 ve Roku 4. Onları da Türkiye'de bulmak biraz zor.

4K TV yada ekrana yansıtmayacaksanız Roku Streaming Stick (3600R) 'in TR ye gönderimi var Amazon'da. 49 Dolar (Gümrüğe takılmaz) Ancak Rokularla paralı üye olduğunuz Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi platformların içeriklerini izleyebilirsiniz. Ve birde ücretsiz video servisleri varsa onlar (Youtube gibi mesela)
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.