Şimdi Ara

FM 2016 Galatasaray Kariyeri -Yine yeniden- (3. sezon basladi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
20.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçti?imiz sezonu 2 kupayla kapatarak 4. yyldyzy takan Galatasaray'da, ba?kanlyk koltu?una Dursun Özbek oturmu?tu.

FM 2016 Galatasaray Kariyeri  -Yine yeniden- (3. sezon basladi)

Göreve gelir gelmez Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak gibi yöneticileri kulüpten uzakla?tyran Özbek yapty?y çeli?kili açyklamalar ve tutulmayan sözleri ile, Hamza Hamzao?lu ise kadro dengesini bozmayaca?yna dair açyklamalary ile taraftarlaryn tepkisini çekmeye ba?lamy?ty.

Sabri Saryo?lu'nun sözle?mesinin yenilenmesi ve Maxi Rodriguez gibi bonservissiz transferlerin dahi gerçekle?tirilememesi taraftary çileden çykarmaya yetmi?ti.

Taraftarlar yönetimi ve teknik heyeti tüm platformlarda en a?yr ?ekilde ele?tirdiler. Tek istekleri daha vizyon sahibi bir yönetime ve hocaya sahip olmakty.

Yapylan tek umut vadeden transfer, ya?yny almy? Lukas Podolski idi.

Yapylan ele?tirilere daha fazla dayanamayan Galatasaray yönetimi, ani bir kararla Hamza Hamzao?lu ile yollaryn ayryldy?yny duyurdu.

Taraftarlar buna sevinmeli mi, yoksa üzülmeli miydiler, emin de?illerdi. ?imdi tek merak ettikleri takymyn kime emanet edilece?iydi..

Basyna göre en büyük adaylar; Daum, Mustafa Denizli ve Ersun Yanal'dy.

Çok geçmeden yönetim yeni teknik direktörü açyklady. "Ybrahim Durukan"

Bu isim ?üphesiz hem basyny hem de taraftary ters kö?eye yatyrmy?a benziyordu. Daha önce duymadyklary bu ismi yönetim neye dayanarak getirmi?ti. Belli olan tek ?ey, yönetim büyük bir risk alyyordu. Ya batak ya çykacaklardy...

Ybrahim Durukan aya?ynyn tozuyla katyldy?y basyn toplantysynda ?u mesajy veriyordu. "Galatasaray'a geldi?im için çok mutluyum. Ancak yapylmasy gereken çok i? var. Takymda büyük bir revizyon yapylmasy gerekti?i a?ikar. Bazy arkada?larymyzyn ba?aryya doymu? oldu?unu görüyoruz. Burasy Katar ligi de?il. Önceli?imiz olan Avrupa Kupalary için ba?aryya aç oyunculara ihtiyacymyz var. Taraftarlarymyzyn istikrarly bir takym görme arzusunun bilincindeyiz. Taraftarlarymyzyn içi rahat olsun. Gerekli bölgelere gerekli transferler en kysa sürede yapaca?yz. Talibi olan her oyuncumuzu da satabiliriz, kayna?a ihtiyacymyz var. Ayryca bu konuda ba?kanla syky bir pazarly?a oturaca?ymdan da ?üpheniz olmasyn."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 1 Şubat 2016; 1:32:18 >

• hayırlı olsun :)
    2015'den kariyerini takipteydim. bende yeni aldım 2016'yı ve başladım fakat taktiği 2015'deki gibi oturtamadım. taktik oluşturduysan paylaşım bekliyoruz :)
  • Baştan anlaşalım umut bulut burak yılmaz görmek istemiyoruz takımda yoksa tesisleri basarız...Origi alabilirsin kiralık..Birde sorum olacak resim alamıyorum oyundan bendemi sıkıntı var oyunla ilgilimi print screen olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rct06

Baştan anlaşalım umut bulut burak yılmaz görmek istemiyoruz takımda yoksa tesisleri basarız...Origi alabilirsin kiralık..Birde sorum olacak resim alamıyorum oyundan bendemi sıkıntı var oyunla ilgilimi print screen olmuyor.

Bende de print screen işlemiyor. "Fraps" diye bir program kullanıyorum.
  • Takipteyim hocam, başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rct06

Baştan anlaşalım umut bulut burak yılmaz görmek istemiyoruz takımda yoksa tesisleri basarız...

Hatırlarsan benim revizyonlarımı.. Sadece Umut ve Burak'la kalmayacağından emin olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 6 Ocak 2016; 23:59:00 >
  • öncelikle galatasaraya hayırlı olsun güzel kariyer geçirmeni diliyorum anlatımın ve yorumlarını bekliyoruz. mersinli olarak yeterli ise sadiku yu galatasarayda görmek hoşuma gider.
  •  FM 2016 Galatasaray Kariyeri  -Yine yeniden- (3. sezon basladi)

Göreve gelir gelmez yapacağımız ilk iş yönetimle görüşmek oldu. Malum ne transfer ne maaş bütçemiz var.

Dursun'u sadece buna ikna edebildik. Anlaşılan kendi bütçemizi kendimiz oluşturacaz.

TRANSFERLER

Satılan oyunculardan 16m € gibi bir gelir elde ettik, bunun 10m € kadarı (%65) transfer bütçemize eklendi. Maaş bütçesinden de yaklaşık 11-12m € kadar yer açıldı ki, bunu da dönüştürerek kullanabiliyoruz. Anlayacağınız sıfırdan 20m € gibi bir transfer bütçesi yaratmış olduk kendimize.. ;)
    Transferleri mümkün olduğu kadar minimum peşinat ve 48 ay taksitle yaptık. Balanta'ya para yetmedi maalesef.

TAKTİK VE DİZİLİŞ

ANTRENÖRLER

Yeni antrenörlerimiz

Scoutları da ya devre arası yada sezon sonu toptan kovacağım.

Geldik maçlara. Devre arasına geldim, buraya kadar olanları anlatayım.

SÜPER KUPA

İlk resmi müsabakamızda Süper Kupa'yı kaptırdık.

SÜPER LİG

3. haftadan itibaren hep zirvedeydik. Son haftalarda performansımız düşmesine rağmen devreye liderliği koruyarak girdik.

Önemli Maçlar

3. Hafta

İlk önemli maçımız. Calleri hat-trickle maça damga vurdu.

7.hafta

6. hafta sonu itibari ile BJK ile 14'er puanımız bulunmaktaydı ve bu maç asıl lideri belirleyecekti.
    Topun bir o kalede bir bu kalede geçtiği bu maça da Calleri yine hat-trickle damga vursa da, galibiyeti getiren golü son dakikalarda Burak'la bulduk.

12.hafta

Yine son dakikalarda kazanılan bir derbi. Hem de 10 kişiyle.

14.hafta

İlk mağlubiyetimiz olması açısından önemli. Podolskinin kaçırdığı penaltının ardına, penaltı yaptıran Jem ve kaçan 3 puan.

ŞAMPİYONLAR LİGİ

Bu zorlu gruba çok kötü başladık, tam toparladık derken..

Son maçta; Zenit'in 10 kişiyle, maçı 1-0 dan çevirmesiyle elendik Şampiyonlar Liginden.
    Elin şeysiyle girilmiyor işte. Kendi sahamızdaki Monaco maçını kazanmalıydık biz, ah ah..

AVRUPA LİGİ

Kuralar çekildi rakiplerimiz belli oldu.

Bu arada yönetim ek transfer bütçesi verdi..

Devre arası şenlik olabilir

Genel Oyuncu Performanları

Performans Yorumum

- Takımın zayıf halkası süphesiz Semih. O bölgeye bu transfer döneminde paraya kıyıp, alabileceğim en iyi defansı almaya çalışacağım.
    - Muslera'nın performansıda çok iyi değil, sanırım Rulli ile anlaşacağız o bölge için de.
    - Marcelo Meli... Bu adamı Melo gibi oynatıyorum ve inanılmaz bir oyuncu, ucuz da. Lucas Romero'ya bile bunu tercih ederim.
    - Calleri bildiğiniz gibi, fazla söze gerek yok, üstdüzey.
    - Mayke.. Bu adamı alırken, yarı fiyatına Gino Peruzzi'yi alabilirdim. Ancak seneye sola da Zeca'yı alarak bekleri ofansif Brezilyalılardan kurmaya karar verdim.(Olmadı Telles var) Pişman da değilim. Adam deli bindiriyor.
    - Jose Rodriguez okadar şans vermeme rağmen hiçbirşey yapamıyor. Aramızdan her an ayrılabilir.

Bir de size birşey sorayı Kevin Grosskreutz'u satayım mı, dursun mu??

• kevini satıp maaş bütçesinden yer açmanı bonservisi eline alacak oyunculardan alternatif oyuncu bulabileceğini düşünüyorum ama uefada ki performans durumuna göre değerlendirme yaparsın sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfgrsy

kevini satıp maaş bütçesinden yer açmanı bonservisi eline alacak oyunculardan alternatif oyuncu bulabileceğini düşünüyorum ama uefada ki performans durumuna göre değerlendirme yaparsın sanırım

Kadrom biraz dar ve Kevin'in her yerde oynaması önemli.. Sanırım sene sonuna kadar tutacağım elimde..
  • sanırım en mantıklısı olur ofansif yönde gayet etkili olabilir hem carole biraz yetersiz sanırım
  • Fiziksel özellikleri muazzam olan çok çok iyi bir defans ile anlaştık. (8m €) İpucu: Akdenize kıyısı olan bir ülkeden
    Edit:Almanyada oynuyor, memleketi Akdeniz kıyısında

Bir de takıma 2017 Ocak'ta katılacak bir yıldız adayıyla anlaştık. Ofansif orta saha (12m €) İpucu: Güney Amerikalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 9 Ocak 2016; 10:49:57 >
  • size tavsiyem gremio dan lincoln u alın ben 600€ ya aldim yaş dan dolayı biraz geç geliyor ama gelince değeri 10 milyon € idi ve sol acik amc de 4 yıldızla oynuyor potansiyeli 5 yıldız 18 yasinda birde pikachu var sag bek 250 bine alınıyor
    edit:Lincoln bazen pahali açılabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpirap -- 9 Ocak 2016; 5:38:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sneijder'i satmasaydın keşke. selçuk bilal olcan sabri yasin sinan oyunda çok iyi. burak tam bir messi oyunun bugu gibi.
  • birde emre tasdemiri kesin alin hem yerli hemde değme sol beklere taş çıkarıyor

• ipuçları güzel hocam da oyunun orijinaline para vermediğim için bir tahminim yok ama defans italyan sanırım acerbi- ranocchia ikilisinden birinin yakışacağını ve yeterli olacağını düşünüyorum rugani 8m alınamaz gibi :)
  • güney amerikalı olan lincoln sanırım

• Bingoooo. Güney Amerikalı olan Lincoln evet.
    Diğeri için bilgi eksikliği var pardon. Memleketi Akdeniz kıyısında, ama Almanya'da oynuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • José Rodriguez'in yerine güçlü bir oyun kurucu bulamıyorum. Böyle MC de oynayan, çok az defansif yönü de olan. En son Ganso'yu istedik adam bizi beğenip görüşmedi bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sergy syd die bi oyuncu vardı.tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.