Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    145,9 x 71,9 x 3,0 - 9,0 mm, 161 g

Platform Android2
    HTC Sense ile Android™ 6

Ana Kamera
    12MP (HTC UltraPixel™ 2, 1,55μm piksel ile)
    Lazer Otomatik Odaklama
    BSI sensörü
    Optik İmaj Stabilizasyonu (OIS)
    ƒ/1,8 diyafram açıklığı ve 26 mm odak uzunluğu (80° geniş açı)
    Çift tonlu LED Flaş
    10 saniyeye kadar otomatik zamanlayıcı
    Yüz algılama
    Manuel kontrol ve 12 bit RAW biçimi desteği ile Pro modu
    Otomatik HDR
    Panorama
    8 fps'ye kadar kesintisiz çekim
    Zoe yakalama
    Hyperlapse
    Ağır çekim video (720P@120 fps)
    Yüksek Çözünürlüklü ses ile 4K video kayıt
    Video Pic
    Lokasyon
    GPS + GLONASS + Beidou (#UHL SKU)
    GPS + GLONASS (#WL SKU, #UHL Japonya)

Ses
    HTC BoomSound™ Hi-Fi Edisyonu
    Dolby Audio™
    Kişisel Ses Profili
    Yüksek Çözünürlüklü ses onaylı
    Yüksek Çözünürlüklü Sesli kulaklılar
    Gürültü giderme özelliğine sahip üç mikrofon
    Yüksek Çözünürlüklü sesli stereo kayıt

Hareket Kontrolleri ve Diğerleri
    Motion Launch
    Buz Görünümlü kılıf desteği
    Etkinlik takibi için Sensör Merkezi
    HTC Connect
    Çalan telefonu kaldırınca sessize alma
    Cep modu
    Sessize Almak İçin Çevir

Ekran
    5,2 inç, Quad HD (2560 x 1440 piksel)
    564 ppi'de piksek yoğunluğu (inç başına piksel)
    Süper LCD 5
    Corning® Gorilla® Glass
    Ekran rengi kişiselleştirme

SIM Kart Tipi
    Nano SIM

Ön Kamera
    5MP (1,34μm piksel)
    Otomatik Odaklama
    BSI sensörü
    Optik İmaj Stabilizasyonu (OIS)
    ƒ/1,8 diyafram açıklığı ve 23 mm odak uzunluğu (86° geniş açı)
    Canlı makyaj
    Otomatik selfi (gülerek selfi, sabit selfi)
    Sesli selfi
    10 saniyeye kadar otomatik zamanlayıcı
    Otomatik HDR
    Full HD 1080p video kayıt

Sensörler
    Ortam ışık sensörü
    Yakınlık sensörü
    Hareket G sensörü
    Pusula sensörü
    Jiro sensör
    Manyetik sensör
    Parmak izi sensörü
    Sensör Merkezi

Pil ve Şarj Hızı

Kapasite: 3000 mAh
    3G/4.5G bağlantısıyla konuşma süresi: 27 saate kadar
    3G/4G bağlantısıyla bekleme süresi: 19 güne kadar
    Güç tasarrufu modu
    Yüksek güç tasarrufu modu
    Serin şarj ile Quick Charge 3.0
    30 dakikada %50'ye kadar şarj

Multimedya
    Desteklenen ses formatları:
    Oynatma: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, ****, .wav, .flac
    Kayıt .aac, .flac

Desteklenen video biçimleri:
    Oynatma: .3gp, .mp4, .avi, .mkv

CPU Hızı
    Qualcomm® Snapdragon™ 820, Dört Çekirdekli, 64bit, 2,2GHz'ye kadar

Bellek
    ROM: 32GB / RAM: 4GB (Yapılandırma 1)
    Kullanıcılar için kullanılabilir depolama alanı: yaklaşık 23GB
    ROM: 64GB / RAM: 4GB (Yapılandırma 2)
    Kullanıcılar için kullanılabilir depolama alanı: yaklaşık 52GB
    Genişletilebilir bellek: 2TB'ye kadar microSD™
    Flex Storage desteği

Şebeke
    #UHL SKU (EMEA/Asya)
    2G/2,5G - GSM/GPRS/EDGE
    850/900/1800/1900 MHz
    3G UMTS
    850/900/1900/2100 MHz
    4.5G (450Mbps'ye kadar)
    FDD: 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 32 Bantları
    TDD: 38, 40, 41 Bantları
    Cat 9 4.5G desteği, 450 Mbps'ye kadar indirme hızı, 50 Mbps'ye kadar yükleme hızı

#WL SKU(Amerika)
    2G/2,5G - GSM/GPRS/EDGE
    850/900/1800/1900 MHz
    CDMA: EVDO Rev A ile 800/1900
    3G UMTS
    850/AWS/900/1900/2100 MHz
    4.5G (450Mbps'ye kadar)
    FDD: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 17, 20, 28, 29, 30 Bantları
    Cat 9 4.5G desteği, 450 Mbps'ye kadar indirme hızı, 50 Mbps'ye kadar yükleme hızı

#UHL SKU(Japonya)
    2G/2,5G - GSM/GPRS/EDGE
    800/850/1800/1900 MHz
    3G UMTS
    850/900/1900/2100 MHz
    4.5G (450Mbps'ye kadar)
    FDD: 1, 3, 5, 7, 13, 17, 19, 21, 26 Bantları
    TDD: 38, 41 Bantları

Bağlantı
    NFC
    BT 4.2
    Wi-Fi®: 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5 GHz)

Ekran Bağlantı Noktası
    Chromecast
    DLNA™
    AirPlay™
    Miracast™

Tuşlar, Anahtarlar ve Bağlantı Noktaları
    3,5 mm stereo ses jakı
    USB 3.1 1. Nesil, C Tipi
    Kapasitif tuşlar

http://www.htc.com/uk/smartphones/htc-10/

Detaylı inceleme :https://www.androidcentral.com/htc-10

Detaylı kamera incelemesi :

Ekran ve kameralar çizilme, eğilme testleri...

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Htc 10 & Samsung Galaxy s7 edge karşılaştırması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 21 Aralık 2016; 13:29:31 >

• M8 tanımından sonra: siyah şerit ne ya abi, sanal tuş ne ya htc bat öl git.
    M9 tanıtımından sonra: Gene siyah bant, gene sanal tuş şu siyah bant htc yazısını kaldırana kadar öl bat geber git htc.
    M10 sızıntısından sonra, bant ve sanal tuş kaldırılır çerçeve incelir: Bu nedir ya nerde o güzelim o m8 m9 tasarımları.

Bir psikoloğa görünün ha normal değil bu davranışlar.
    Seninki gibi yorumları gördükçe sırf yazmış olmak için yazmış olduğunuzu düşünüyorum. Oturup mantıklıca düşündüğünüzde toplamda bir kaç cm2 lik alanda ne kadar değişiklik ne kadar özgünlük yapılır diye sormanız gerekir kendinize. Adamlar bir fiziksel tuş koyuyor samsung dan çalmış oluyor. Fiziksel tuş koymasa nexuslardan çalmış oluyor. Tuşu arkaya koysa lg den koymasa iphone dan çalmış oluyor. Bunları diyenler oturup bi düşünsünler kendileri özgün bir tasarım yapmak isteseler ne yapabilirler. Zaten çalışacağın alan küçük. Adım atsan hırsız muamelesi yiyorsun. Lütfen yorum yazarken iki kere düşünüp yazalım arkadaşlar. LÜTFEN.
    Herkes tarafından bir çok inceleme konuldu ancak bende kendi görüşlerimi yazmak istedim; Telefon kullanım sürem yaklaşık iki hafta. Nerdeyse tüm yazılanları okudum bende almak isteyenlere katkım olsun istedim.

Telefon Kullanım Alışkanlıkları:

• Dans/Elektro Müzik Dinlemek 1-2 saat,
    • Sosyal Ağlar 30 dk,
    • Yakışıklı çıktığına inana kadar selfie çekmek
    • İnternette boş boş gezinme 30 dk
    • Mail gönderme alma 30 dk
    • Vakit buldukça oyunlar oynamak (Brothers, NFS Most Wanted, UFC, Pirates, NOVA 3 benzeri oyunlar)

Kullanıcı Profili:
    • İstanbul Doğumlu
    • Bekar / 23 Yaşında
    • Üniversite Mezunu
    • Kamu Bankası Çalışanı

İlk akıllı telefonum HTC Wildfiresdi, çok severek kullanıyordum ve hala evde duruyor sapasağlam arada bir telefonlar bozulunca kullanıyoruz :) sonrasında 3GS, NOTE, HTC M7, S5, HTC M8, S6 EDGE, SAMSUNG A8 ve son olarak bu telefonu aldım. Bunlar uzun 2 aydan fazla kullandığım telefonlardı. En sevdiğim hala özlediğim M7 'dir aralarında. Hala onun üstüne telefon tanımam.

TELEFONU ALMAMANIZ İÇİN NEDENLER-

1. Bildirim ışığı yandığında etrafına da ışık yayması; şarja takınca özellikle turuncu ışık etrafa yayılır bir görüntü veriyor ve direk lüks telefon görünümünü kaybediyor. m8 ve m7 de hoberlör deliklerinde olduğundan çok şık görüntü veriyordu ancak burda Samsung gibi kalitesiz bir görünüş veriyor. Bu bahsettiğim kapasitif tuşlar içinde geçerli.

2. Telefonun kapasitif tuşları ekran alt kısmında asimetrik aşağıya doğru, bu da telefonun şıklığından ödün veriyor. Neden ortalamamışlar anlamış değilim. Ekran ile arasında mesafe olmasına rağmen aşağı daha yakın ekrana daha uzak yerleştirilmiş tuşlar ve parmak izi okuyucu.

3. Parmak izi okuyucu yuvası basmak istiyorsun basılmıyor, Samsung telefonlar gibi tasarımı var içe çökük olsa da. Bu tuş yüzünden ilk görünüşte samsung diyen arkadaşınız çok olacak. Buda telefonunuzdan daha soğumanıza neden olacak. Ancak şurda bir artı var parmak izi okuyucu içe bükük olması hem performans olarak hemde telefon kullanım zevki olarak benim için artı. Samsung telefonlar da tuş gibi olması parmak izi okuma performansını etkilemesi yanında okuma esnasında parmağınızı serbest okutma kapasitesinide düşürüyor, mesala yanlamasına okuturken zorluk çok yaşardım samsung telefonlarımda.

Görünüş kısmında yukarıda anlattığım gibi genel hoşnutsuzluklar ön tarafla ilgili bende. Kendine has ön görünüşü olmayışı rahatsızlık verici.

4. Telefon dış sesi kesinlikle diğer M serilerinden daha kötü, tek duyduğunuz tiz sesler. Önce ki M serisinde ki kendine has tok ve homojen ses dağılımı yok. Önüne geçersen daha az, arkasına geçersen daha çok ses alıyorsun. 6S Plus ile kıyasladığımda dış ses kaliteleri aynı geldi. Bir üstünlük kuramıyor dış seslerde.

5. Kendine has galerisi olmaması çok çok çok büyük bir eksiklik. Whatsapptan atılan resimlerini mesela bulamıyorsun ek uygulama kurmazsan. Ya uygulamadan erişeceksin ya da dosya yöneticisinden olmadı galeri uyg. yüklenecek. Diğer bir husus kameradan galeriye girmek istediğimde itici bir uygulama olan google fotoğraflara bağlanıyor. HTC Galeri uygulaması muhteşem ötesiydi oysa ki bu beni en çok kızdıran durum oldu.

6. Sakın bazı arkadaşların yorumlarına inanıp batarya performansı çok iyi canım diye aldanmayın. Batarya performansı iyi değil ortalama. Otomatik parlaklıkta 3 saat ömür veriyor 4.5g açık olarak. 6S plus tan üstün ancak s7 den zayıf batarya performansı gösteriyor.

TELEFONU ALMANIZ İÇİN SEBEPLER

1. Muhteşem bir arka görüntüsü var. Çok net söylüyorum gelmiş geçmiş en güzel arka görüntüye sahip telefon. Sırf bu sebebten bile bu telefon alınır.

2. Benim için almamda diğer bir etmen kulaklık ses perfomansı oldu. Elektro müzikler dinleyen birisi olarak her sesi duymak istiyorum. Daft Punk hayranı olarak Rond. Ac. Mem. albümünü ilk işim dinlemek oldu. Çünkü her tonu ezbere biliyordum ve kıyas için mükemmel oldu. FLAC olarak yükledim ve dinledim. Tek kelimeyle mükemmel. değil üç bin 4 bin tl FEDA olsun dedim(!) Hiç bir şeyine kefil olmam ama eşsiz bir müzik deneyimi yaşayacağınıza kefilim bu telefonda. Hiç bir zaman son ses dinlemeyeceksiniz zaten. Yüsek sesle müzik dinlerim ancak ben bile yarısından biraz fazla seste dinleyebiliyorum.

3. Parmak izi okuyucu tepkisi çok hoş. Her şekilde okuyor. Yamuk, tersten vs vs illa parmağı düzgün okut demiyor bana. elli tanesinden iki tanesinde tekrar okutmuşumdur.

4. Oyun oynamak çok zevkli diğer telefonlardan daha çok zevk aldım.

5. Ve diğer ikinci en iyi özelliğimiz hızlı şarj. Batarya performansı iyi değil demiştim ancak 15 dakikada yüzde 20 şarj olunca insan kızmıyor. Çünkü gece şarj bitmiş olarak geliyorum. Hemen şarj takıp, tuvalete gir çık üstünü değiştir zaten %35 leri geçiyor. Bu açıdan çok memnunum. Ancak şarj cihazını hiç bir yerde bulamıyorum. Kendi şarjını taşımak zorudayız. Kablosu kalın ,şarj ağır ve kaba.

6. Telefonu kullanımı çok tatlı, sanki bebek poposu gibi. Ekranın her yerine parmak uzanıyor. Ergonomi iyi. Elde tutuş iyi sanki hiç düşmeyecek gibi elinizin çizgilerine oturuyorç.

7. SENSE ara yüzü gayet başarılı, kişiselleştirilebilir. Samsung ve LG arayüzünden inanın nefret ediyorum. Keşke bu telefon Iphone gibi kendine has arayüz ile gelebilse eminim daha başarılı olurdu.

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe burdan güncelleme yaparak sizlere fikir vermek isterim. Yorum yapmadan önce bir gün kadar s7 edge kullandım. Onunla ilgili yorum yapamayacağım çok fazla ancak burda yeri geldikçe kıyas yapmaya çalıştım. Kulaklık ses performansını abartmış olabilirim beklenti çok yükselmesin :)

Telefonun bayilere gelişi 2.300 TL. Bende bu telefonu 2.300 TL ye Turkcell GM Ofiste çalışan arkadaşım aracılığıyla aldım. O olmasaydı da 3 Bin TL alacaktım zaten. Benim alacağımı duyup bana yardımcı oldu. 2.750 tl ve civarı şu an için telefonun hak ederidir bana göre. Diğer üstü pahalı olacaktır. Ama günümüzde aynı segment telefonlar aynı fiyat yani s7 almaktansa buna o parayı vermek bence daha mantıklı. Bende sizin gibi HTC-S7 arasında çok gidip geldim. Bundan yana kullandım ve çok mutluyum. Her sabah sevinçle uyanır uyanmaz telefonuma elim koşuyor. Herkesin mutlu haberler almasını temenni ederim aldıkları bu şahane telefonla.
    İlk mesajımı okursan bi zahmet, araştırdığımı hatta fiyat aldığımı zaten anlarsın.
    En az 3-4 servisi aradım, biri 240 tl fiyat çekti, biri ekranın kırılma riski var dedi vs.
    Ben daha ucuza ve sıkıntısız bir şekilde işini çözen arkadaşlar VARSA, yardımcı olsun istedim.
    Sen burda "işin ehline göstermek lazım" veya "yaz google'a" deyince yardımcı olmuş olmuyor, laf kalabalığı yapmış oluyorsun.
  • +1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A9 tasarimiyla gelcekse gelmesin daha iyi.M7 tasarimini koruyup yeni donanimla gelirse cok guzel olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben almayacağım ama sizinle beklerim. (Desire Eye kullanıcısı)
  • o lanet olasi htc yazisini veya sanal tuslardan birini kaldirmadikca yuzune bile bakmam.
  • sanal tus ve cerceve koyarsa artik harbiden herseyi hakkedersin yani.

yok et su sanal tus ile cerceyi, adam, adam akilli lens koy, pili buyut tamamdir. birde su telefon calma sesini bangir bangir.

bunuda biz soyliceksek isimiz var .

• Bunun da tasarımında hasan kaymak imzası var.
  • Bende beklemedeyim merakla son kurşunu olacak zaten htc nin bundada bekleneni veremezlerse dahada toparlayamazlar.

• Adam gibi bir cihaz cikarmassa...batar htc bu yil

• blackberry priv ile son kurşunu attı, htc bu modelle kendi kaderini çizecek gibi duruyor.
  • +

• Ben HTC'yi severim...Zaten HTC ONE M7 kullanıcısıyım...Yeni modelden benim beklentim 32 bit ses desteğinin gelmesi ve arkadaki bombanın yok edilmesi...Masa ve sehpa üstünde beşik gibi sallanıyor...Sabırsızlıkla bekliyorum yeni modeli...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran yine 5" olsun ayrıca arka kamerayı bi zahmet kaliteli bir şey yapsınlar. en azından OIS olsun.
  • Ultra piksel 7up la gelsin almazsam serefsizim. M7 deki video foto keskinligini baska tellerde yakalayamadim.

• Tek beklentim o iyi bi şekilde çıkarsa alırım çıkmazsa bb priv akar

• 3500mah batarya koyarlar artık inşallah :) ois de olmazsa olmazlarım arasında.

• ultrapiksele geri dön seni ilk ben alıcam

• HTC'nin bu saatten sonra kendini toparlaması zor artık. Adamlar şimdi S820 koyacak metal kasaydı şuydu buydu derken telefon ülkemize gelecek 3000 lira fiyatla. Buda iyimser bi fiyat. Zenginin parası züğürdün çenesi demiş atalarımız ama bir "telefona" 3000 lira vermek ne kadar akıl işi düşünmek lazım. Birde bu telefon muhtemelen ekran konusunda en iyi olmayacak, kamera konusunda en iyi olmayacak, batarya konusunda da en iyi olmayacaktır ki bu dediklerimde HTC hiçbir zaman en iyisi veya en iyi olmasada 2. olsada olur diyebileceğimiz bir seviyede olmadı.

Bu yüzdendir ki özellikle ülkemizde HTC'nin işi çok zor. Tabi gönül ister ki G2'deki gibi agresif bi fiyatla giriş yapıp piyasayı tozu dumana katsınlar ama çok zor
  • M7 kasasinin icine yeni kamera yeni islemci biraz daha guclu bir batarya koy geri kalan hersey ayni kalsin. Emin olun yilin en cok satan cihazi olur. Yillardir m7 kullaniyorum m8 ve m9 cirkin cihazlar. Yoksa gececektim hala m7 gibi ses verebilen bi htc yok tasarim manasida keza oyle yenilik yapmak icin satilan bi tasarimi degistirmek iste uzak dogu kafasi :)

• Bende m7 ileyim hala, asiri memnundum fakat eskidi tabi artik. M10 en azindan 6s ayarinda bir kamera, m7 stabilligi, sacma sapan htc logosunu kaldirmalari bunlari yapip adam gibi bisey cikarmazlarsa yazik olur. Fiyati ayni kalacak bence.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.