Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kendi bazı arabalardan hazzetmeyen . çevresindekilere de bunu aldırmayan insanlar ,
    Tavırları tamamen önyargıya dayalı, ve marka tutuculuğuna. belki hiç albea kullanmadılar .
    ben albea alırken. "amaaaan , alınır mı o araba diyenler " .alıpta binince , "vay! rahatmış , çekişi iyiymiş , bi tarafından ses falan gelmiyor , kaloferi -kliması canavar gibi , bu ne büyük bagaj. içi bayağı genişmiş" gibi hayranlıklarını sundular . Ama yinede almaya gelince bu arabayı almazlar, o ayrı.
    şimdi marea bakıyorum , aynı insanlar aynı önyargıyı mareaya karşı da sürdürüyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

Yazık olmuş TOFAŞ ta bunu yaparsa.....Yakında TOFAŞ ta kalmaz..

selamlar...

bu şanssız olayda tofaş'ın suçu yoktur..

"proje 178"(palio,siena,albea) projesi çok uluslu bir dünya projesidir...parçaları;türkiye dahil çeşitli fabrikaların bulunduğu ülkelerdeki üretim merkezlerinden temin edilmektedir.

Türkiyede tüketilen beyaz farlar polonyadan gelmekte idi.....sıkıntı burada oluştu..

brezilya da da üretilen farların türkiye ye gelmesi ile siyah farlı üretim başladı.....

sanırım sorunun çözümünü yerli mako'nun üretimi çözebilir..

saygılarımla.....

proje 171..172 olması gerekmiyomu

• quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

quote:

Orjinalden alıntı: THESHUCK

quote:

Orjinalden alıntı: ravers

yeni bir otomobil düşünüyorum albea veya hyundai era arasında seçim yapmak istiyordum geçenlerde ilk albea ya baktım tabi çoktandır hep dışardan görüyordum trafikte felan ama içini görünce adeta koşarak uzaklaştım çok iğrenç kalitesiz geldi bana şimdi hyundai bayisine gidip bakacağım bakalım ne olacak..

Peki Hyundai'ların motoru çokmu kaliteli?

Çarşıda birsürü motorundan tuhaf ses çıkan Hyundai görüyorum donanım olarak era üstün olabilir ama bence Albea daha kaliteli bende 2005 1.2 16v benzinli Dynamic var hiç bir sorun yok 11.500 Km civarında daha hiçbir sorununu görmedim çok şükür lütfen görünüşe göre kalitesini yorumlamayalım...Bagajı sınıfının en geniş bagajı, altı yüksek, benzini az yakıyor, 1.2 motora göre oldukça fazla kuvvetli, dizel motorları Avrupa 1.si, fiyatı donanımına göre gayet uygun...Daha ne olsun ben çok memnunum

cevap vermemek daha iyi olur.16-17 yaşında bir çocukcaaz babası araba alacak kendisi alacakmış gibi yapıyor

+1 Muhattap almaya değmez aslında ama işte bari Albea almayı düşünen arkadaşların aklını çelmesin diye bu yorumda bulundum

• quote:

Orjinalden alıntı: lebu

araba alma işinde de lobiler var ,
    kendi bazı arabalardan hazzetmeyen . çevresindekilere de bunu aldırmayan insanlar ,
    Tavırları tamamen önyargıya dayalı, ve marka tutuculuğuna. belki hiç albea kullanmadılar .
    ben albea alırken. "amaaaan , alınır mı o araba diyenler " .alıpta binince , "vay! rahatmış , çekişi iyiymiş , bi tarafından ses falan gelmiyor , kaloferi -kliması canavar gibi , bu ne büyük bagaj. içi bayağı genişmiş" gibi hayranlıklarını sundular . Ama yinede almaya gelince bu arabayı almazlar, o ayrı.
    şimdi marea bakıyorum , aynı insanlar aynı önyargıyı mareaya karşı da sürdürüyorlar.

Kardeşim o onların sorunu bu kadar uygun bir fiyata 0 araba ve donanımı gayet yeterli, bagajı geniş, benzini az yakıyor, içi ferah, kasisleri hiç hissettirmiyor, altı yüksek daha ne olsun ama eğer hâlâ lobicilik yapıyorlarsa tabir-i caizse keklikten başka birşey değil bu kadar uygun fiyata bulmuşlar arabayı ve Türkiye yolları için gayet güzel bir araba içine binmedikleri halde "Albea" diye geçiyorlarsa kendileri bilir.

Hepimize kazasız, belasız sürüşler...

• ben yıllardır otomobil dünyasını yakından takip eden biri olarak fiat albea kadar türkiye şartlarına uygun ekonomik kullanışlı sağlam araba görmedim.arabamı alalı 1 yıl oldu çok memnunum.forumun seviyesi zaman zaman çok düşüyor.daha leblebi demeyi öğrenmeden bmw demeyi öğrenmiş çocuklarla ister istemez shbete giriyoruz.forumda herkezin kendi yaşını yazması mecburi olmalı.çocuk şanzımanı görse karpuz zanneder ama otomobil deyince bol keseden atıyor.
  • quote:

ben yıllardır otomobil dünyasını yakından takip eden biri olarak fiat albea kadar türkiye şartlarına uygun ekonomik kullanışlı sağlam araba görmedim.arabamı alalı 1 yıl oldu çok memnunum.forumun seviyesi zaman zaman çok düşüyor.daha leblebi demeyi öğrenmeden bmw demeyi öğrenmiş çocuklarla ister istemez shbete giriyoruz.forumda herkezin kendi yaşını yazması mecburi olmalı.çocuk şanzımanı görse karpuz zanneder ama otomobil deyince bol keseden atıyor.

Kesinlikle katılıyorum dostum bende 2005 de almıştım, daha maşallah tık yok arabada, en ufak sorunu çıkmadı

• albealar alınır abı kım ne derse dedin.sadece benım sahsı olarak hoşuma gıtmeyen yanı(2002 den yuksek alamam) on tarafı bıraz çırkın ama son çıkanlarda onuda duzeltmışler harıka.borç harç alınca rahatada erınce mutlaka on kaput panjur ve farları değiştirip son modellerınkı gıbı yapacağım.çok guzel arabalar be.
  • arkadaslar az önce

park halindeki aracıma içinde ben vardım arkadan girdi biri tampona.... polis felan geldi ama sitenin otoparkı içinde oldugundan polis tutanak tutamam karayollarına ait alan değil anlasın aranızda dedi.suclu belirlenemez bu kazada dedi neyse anlıcagınız herife ödetemedim polisten gazı alınca oda sucu kabul etmedi... zaten sinirden kavgadan bende tamponda zarar oldugu için acelemde vardı bastım gittim...

tampon sol arka köşeden yarıldı... soracagım soru su tamir olurmu yaklasık ne kadara olur .... tamir olmazsa sedan albea arka tampon fiyatı nedir bilen var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: thelegend1907

arkadaslar az önce

park halindeki aracıma içinde ben vardım arkadan girdi biri tampona.... polis felan geldi ama sitenin otoparkı içinde oldugundan polis tutanak tutamam karayollarına ait alan değil anlasın aranızda dedi.suclu belirlenemez bu kazada dedi neyse anlıcagınız herife ödetemedim polisten gazı alınca oda sucu kabul etmedi... zaten sinirden kavgadan bende tamponda zarar oldugu için acelemde vardı bastım gittim...

tampon sol arka köşeden yarıldı... soracagım soru su tamir olurmu yaklasık ne kadara olur .... tamir olmazsa sedan albea arka tampon fiyatı nedir bilen var mı ?

taraftar kardeşim ve albeacı kardeşim öncelikle çok üzüldüm.arka tampon ankara da 90 ytl boyasız olarak.kırık ve çatlağın boyu nedir bilmiyorum ama yapıştırılıp macunlanıp zımparalanıp boyanır.fakat bu kadar emek yeni bir tampondan ucuza gelirmi bilemem tekrar geçmiş olsun.

• bu arada benim önceki arabam honda civic in tamponu boyasız bomboş hali 470 ytl idi.albea nın böyle güzel artıları var.parçası ucuz dediğimiz zaman ip lemeyenlere duyurayım.
  • sol arka köse nerdeyse 4 te 3 ü catladı dikey olarak

boyayı da ekleyince 100 e cıakrız inş. işin icinden
  • cıkma tampon bulsam değer miki ?
  • sadece çatlaksa çok sağlam bir yapıştırıcı var bir pakette iki ayrı sıvıdan oluşuyor adını hatırlayamadım.onunla yapıştırarak idare edebilirsin ayrıca yapıştırıcı şeffaftır fazla sırıtmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thelegend1907

cıkma tampon bulsam değer miki ?

hurdacılara bir bak bakalım şansına aynı renk vardır belki.araba kırmızı falan değildir umarım zor bulunur
    beyaz ve gri pek çok görüyorum.
  • quote:

sadece çatlaksa çok sağlam bir yapıştırıcı var bir pakette iki ayrı sıvıdan oluşuyor adını hatırlayamadım.onunla yapıştırarak idare edebilirsin ayrıca yapıştırıcı şeffaftır fazla sırıtmaz.

aslında yaptırmasamda bana batmıyoda arac kuzenin o yüzden o bilmeden yaptırmam lazım :D

bu arada arac beyaz
  • Geçmiş olsun kardeşim dilerim en az maaliyetle atlatırsın olayı keşke polis birşeyler yapabilseydide sende uğraşmasaydın ama olmuşla ölmüşe çare olmaz artık iş işten geçmiş umarım en az maalieyle işin içinden çıkarsın
  • herkese selamlar
  • selamlar albeacılar.ya anlamadığım bişey var.kimse parayı kolay kazanmıyor.bu araba Türkiye şartlarında gayet uygun bir araç.yüksek,yakıt az,geniş(özellikle bagaj),güvenli.daha ne olsun.tamam bundan çok kaliteli otolar var kabul.kardeşim paran varsa ne duruyorsun git al.ama ekonomik bir araç istiyorsan ve benim gibi de memur kesimiysen tam senlik.bu fiyata bu özelliklere göre iyi.kalbul ediyorum önden görünüşü biraz kötü olabilir ki estetiğe ben de çok önem veririm.bundan önce doğan vardı ve ful aksesuarlıydı.hatta albeamı alınca doğanıma doyamadan satmıştım.ama şimdi aramıyorum.estetik olarak arkadan gürünümü çok klas.ama yeni modellere göre önünü değişirseniz(panjur) çok estetik bir araç olur.çünkü son modellerde önündeki o estetiği geliştirmişler.ayrıca bu formda çok güzel aksesuar yaptıran arkadaşlar gördüm.ha bide arabanın parçaşı ucuzmuş be.SON OLARAK DİYORUM ARKADAŞLAR.PARANIZ ÇOKSA GİDİN DAHA PAHALI,DAHA FAZLA YAKAN,PARÇASI DAHA PAHALI,AMA PERFORMANSI DAHA İYİ OTOLAR ALABİLİRSİNİZ

• BİZİM ARKADAŞLADAN BİRİ BİR HUNDAİ OTOMOBİL ALMIŞTI.İLKEZ ARAÇLA YANIMDAN GEÇERKEN.ŞİMDİ ÇOK İYİ HATIRLIYORUM AYNEN ÇU KELİMELERİ KULLANMIŞTIM " BU AYNEN TRAKTÖR SESİ ÇIKARIYOR".TABİ DİZEL MODELİYDİ.MOTOR GÜRÜLTÜSÜ ÇOK FAZLA DİYEN ARKADAŞLARA KAILIYORUM
  • ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE DE DEDİĞİM GİBİ 2004 MODEL 26 BİNDE 1.2 8V BENZİNLİ ALBEAMIN UZUN YOLDAKİYAKIT TÜKETİMİNİ TAM ÖLÇEMEDİM.BAYRAMDA DA UZUN YOLA ÇIKACAM.BU KONUDA TAM OLARAK BİR BİLGİSİ OLAN VAR MI.BİLİYORUM ŞEHİR İÇİ 10 MİLYONLA 35-40 KM GİTİM 250 YAKIYOR YANİ.RAMPADA ORTA YÜKLE 70-80 CİVARINDA TUTARSANIZ HIZI 150-200 AEASI.FAKAT UZUN YOLU BİLMİYORUM.DUYDUĞUMA GÖRE 125 CİVARI.AMA TAM BİR BİLGİSİ OLAN VAR MI.AYRI CA ŞUNU BELİRTEYİM.GEÇEN GÜN ÇOK ACELE BİR İŞİM VARDI.YAKLAŞIK 80 KM ŞEHİRLER ARAS YOL YAPTIM.AMA 20 KM RAMPA VE ÇOK DEVİRLİ ÇIKTIM.100 KM HIZLA 3.VİTES.DAHA SONRA YİNE 20 KM YOKUŞ AŞAĞI 140-150 KM HIZLA GİTTİM.YOLUN40 KM Sİ İSE DÜZ YOLDU YİNE 140 KM HIZ VARDI.BU ŞARTLARDA 25 YTL CİVARI BİR YAKIT YAKTIM.YANİ NE KADAR PERFORRMANSI ARTTIRIRSANIZ O DANLİ FAZLA YAKIYOR.1.2 MOTOR DİYE RAMPADA ÇEKİŞİ DÜŞER DİYE DÜŞÜNMEYİN.RAMPADA PERFORMANSI ÇOK YÜKSEK.TABİ KULLANMAYI BİLİYORSANIZ.BEN YİNE GEÇEN GÜN ÖNDE KAR LASTİKLERİ VARKEN KARDA DA RAMPA YUKARI KULLANDIM.3. VİTESLE 60-70 LE GAYET DE GÜZEL ÇIKTIM ORTA YÜKLE.TABİ DAHA HIZLI GİTSEYDİM ARABA PATENAJA DÜŞERDİ.O YÜZDEN BU HIZDA SABİT KALMAYA DİKKAT ETTİM.DAHA NE OLSUN.DAHA NE OLSUN...

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.