Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (715. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: telepati

Arkadaşlar 20.000 bakımı yaklaştı. Sanırım fren balatalarını da değiştirecekler. Daha önce linea kullanan arkadaş balataları değiştirtme önce dışarıda baktıralım bitmiş mi diye dedi. 20.000 bakıma gireceğim ama çok param da yok açıkçası. Tahmini ne kadar tutuyor bu bakım? yakın zamanda yaptıran var da söyler ise sevinirim :)

ben 20.000 km bakımını ocak ayında yaptırdım, kdv dahil 270tl tuttu, peşin ödemede 250tl ye düşürdüler. sizinki de üç aşağı beş yukarı bu aralıkta tutar.

balatalarımı da değiştirmediler, iyi kullanmışsınız dediler tabi bundan benim, aracı daha çok uzun yolda kullanmamın da etkisi vardır diye düşünüyorum.

• quote:

Arkadaşlar 20.000 bakımı yaklaştı. Sanırım fren balatalarını da değiştirecekler. Daha önce linea kullanan arkadaş balataları değiştirtme önce dışarıda baktıralım bitmiş mi diye dedi. 20.000 bakıma gireceğim ama çok param da yok açıkçası. Tahmini ne kadar tutuyor bu bakım? yakın zamanda yaptıran var da söyler ise sevinirim :)

Fren balatası illaki değişecek diye birşey yok.Yıpranmamışsa değişmez.Klasik bakım işte yağ ,yağ filitresi ,hava filitresi ,polen filtresi değişir,rot balansa girer ,fren balataları hidrolik sıvısı kontrol edilir...vb.Ortlalama 250TL tutar..Neredeyse 3.5 yıl oldu arabayı aldığımızdan beri ama daha fren balataları hiç değişmedi her yıl servise bu defa kesin yıpranmıştır diye gidiyorum daha sapasağlam

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Fren balatası illaki değişecek diye birşey yok.Yıpranmamışsa değişmez.Klasik bakım işte yağ ,yağ filitresi ,hava filitresi ,polen filtresi değişir,rot balansa girer ,fren balataları hidrolik sıvısı kontrol edilir...vb.Ortlalama 250TL tutar..Neredeyse 3.5 yıl oldu arabayı aldığımızdan beri ama daha fren balataları hiç değişmedi her yıl servise bu defa kesin yıpranmıştır diye gidiyorum daha sapasağlam

Hakketen bazı insanların sürüş şekilleri frene basma araba ullanma şekilleri farklı oluyor ve fren balataları filan eskimeden uzun süre kalabiliyor, bizim şirkette bi şöför vardı neredeyse her bakımda balata bitirirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

quote:

quote:

Hakketen bazı insanların sürüş şekilleri frene basma araba ullanma şekilleri farklı oluyor ve fren balataları filan eskimeden uzun süre kalabiliyor, bizim şirkette bi şöför vardı neredeyse her bakımda balata bitirirdi

frene çok basan şöför, frene bastığından daha çok ta gaza basıyor demektir, eee buda yakıt tüketimini epey arttırır... Aman dikkat!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatleo -- 1 Mart 2011; 11:06:11 >

• arkadaşlar forumunuzu az çok okudum... dün itibari ile beyaz
    PREMIO Plus Paketli 1.4 FIRE 77 HP 24.000 tl ye aldık bugun teslim edecekler yetişirse.

bugun sabah da 2006 model 1.3 multijet validenin arac 38000 km de 40000 bakımına götürdüm bıraktım hesap çıkarmalarını istedim maşallah 1490 tl sanki aracı tekrar yapıyolar :) pazarlık falan 1300 e indirdim 490 lira sadece işçilik var işin içinde malum servis parası araç en son 18000 km de servise girmiş bende sadece 28000 de yag ekletmiştim okadar. karter vurulmuş o düzelcek fren balataları falanı filanı....
    yapılan işleri yarın yazarım artık adam tlfnda saydı durdu bussuru ama aklımda kalmadı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shacks

mrb albea sahibi arkadaşlarım...
    bizde ilk arabamız olan albeayı almış bulunmaktayız.
    2003 model 1.2 16v modeli benzinli.
    araba gayet temiz.ama bu benzin tüketimini nasıl hesaplicaz anlayamadım?benim de ilk şoförlük deneyimim bu arabada.sanki gaz pedalına fazla yukleniyorum ve çok benzin yakıyo gibi geldi.
    bi de bişi daha sorcaktım.bu arabalarda kalorifer diye bişi var mı?

Hayırlı olsun.Benzin tüketimini hesaplamam en kesin ve kolay yolu depoyu doldurmaktır.Depoyu doldur.Km yi bir yere kaydet.Gez dolaş mesela 200km uzun yol yaptıktan sonra tekrar doldur depoyu kaç tl lik benzin alırsa 200km yolu okadar parayla gitmişsin demektir...

Gaza fala yüklenme aracın bakımlarını yaptır yağını yağ ve hava filtrelerini bujilerini eskiyse değiştirt daha az yakar...Kalorifer Hacı muratlarda bile var dolayısıyla seninkindede var...

teşekkürler hocam :) allah kazasız belasız bindirsin :)
    şuan için arabaya masraf yapmadık.aldıgımız kişi son derece titiz birisi zaten.3000km snra yağını degiştirirsin falan dedi.bende çok anlamıyorum ama zamanla öğrencez artık.ne neymiş ne işe yarıyomuş.
    arabayı sevdim çok guzel :) yani ilk arabam olması dolayısıyla bana rahat geliyo.dogan slx almaktan iidir diye düşünüyorum...

• iyi akşamlar arkadaşlar benim araç 2008 1.4 albea sole lpgli 40.000 bakımı yaklaştı 200 km kadar istanbulda anadolu yakasnda tavsiye edeceğiniz yer varmı bide fiyat net olarak ne cıkar ben gecenlerde medosa sordum 350 tl fiyat çıkardı %10 indirm yaparız dedi KIrmak'a sordum 450 balaalar dahil bide arkdaşlar aracın dc çalar bazen çalıyo bazen çalımıyo acaba neden şimdiden teşekkr ederim
  • arkadaslar bu 40.000 bakımı derken 10.000 lık bakımın 4. cusunu kastediyorsunuz demı 40.000 km de agır bakım olmaz yag ve fıltre grubu degısır bunun ıcın 400-450 lıra fıyatmı ıstıyor servıs valla ozaman hyundaının elını opmek lazım bana 100.000 bakımı ıcın 250 lıra dedıler cok dedım sanayıde 80 lıraya yaptırdım fıatın servısı bu kadar pahalıysa uzak durmak lazım ozaman bende multıjet bır fıat dusunuyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: baharat

quote:

Orijinalden alıntı: yat_uyu

bu yaz Ankara - Antalya arası arac 4 kişi bagaj dolu klima acık , hızda aynen görüldüğü gibi , koccum benim

1.2 araba nasıl 2500 devırde 100km yapıyor hayret vites oranları çok uzun ozaman desenıze ama bu sekılde de araba hantallasır

2003 Albea 1.2 16v HL

Harika.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

arkadaşlar forumunuzu az çok okudum... dün itibari ile beyaz
    PREMIO Plus Paketli 1.4 FIRE 77 HP 24.000 tl ye aldık bugun teslim edecekler yetişirse.

bugun sabah da 2006 model 1.3 multijet validenin arac 38000 km de 40000 bakımına götürdüm bıraktım hesap çıkarmalarını istedim maşallah 1490 tl sanki aracı tekrar yapıyolar :) pazarlık falan 1300 e indirdim 490 lira sadece işçilik var işin içinde malum servis parası araç en son 18000 km de servise girmiş bende sadece 28000 de yag ekletmiştim okadar. karter vurulmuş o düzelcek fren balataları falanı filanı....
    yapılan işleri yarın yazarım artık adam tlfnda saydı durdu bussuru ama aklımda kalmadı

40bin bakım 1490 lira olur mu hocam
    yanlışlık olmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGAYGS

iyi akşamlar arkadaşlar benim araç 2008 1.4 albea sole lpgli 40.000 bakımı yaklaştı 200 km kadar istanbulda anadolu yakasnda tavsiye edeceğiniz yer varmı bide fiyat net olarak ne cıkar ben gecenlerde medosa sordum 350 tl fiyat çıkardı %10 indirm yaparız dedi KIrmak'a sordum 450 balaalar dahil bide arkdaşlar aracın dc çalar bazen çalıyo bazen çalımıyo acaba neden şimdiden teşekkr ederim

Cd çalar aynı cd yi bir çalıyor bir çalmıyorsa ya o cd çok çiziktir yada cd çalarda problem vardır..Farklı cd lerden birini çalıyor diğerini çalmıyorsa birinci ihtimal cd çok çiziktir ikinci ihtimal ise cd orjinal değildir ev yapımıdır yazarken yüksek hızda yazdırılmıştır.Bilgisayarınızda Track mp3...vb. cd oluştururken olabildiğince düşük hızda yazdırın ki (Mesela 8x-12x) her playerde okusun.Yoksa bazılarında problem çıkarır.

Bakım konusunda şunları söylemek istiyorum.Albea bakım aralığı 20.000 km de bir yada yılda birdir.Hangisi önce dolarsa ozaman bakıma girer.Bakımda klasik olarak yağ ve yağ filtreleri-hava filtresi polen filtresi değişir.Benzinlilerde bujilerde değişebilir duruma göre bakılır.(Çok km yapmayan yılda 6-7 bin yapan araçlarsda bujileri 2 yılda bir değiştirmek daha mantıklı olur)

Serviste yıllık bakım işçiliği 99TL+KDV dir.Balatalarda...vb (Yıllık bakımda kontrol ettikleri yerlerde) yerlerde bir sorun çıkarda değişmesi gerekirse bunların işçilik ücreti bu fiyata dahildir.Ama çıkmazsa bu ücreti sadece yağ değişimine ödemiş oluruz.Garantisi biten araçlarda illaki serivse gidip yıllık bakım yaptıracağım demenize gerek yok sadece yağı ve filitreleri değiştirtebilirsiniz.Bu daha ucuza gelir.Ama bazı uyanık servisler gıcıklığına bu işlemlerede aynı işçiliği yazabilir dikkatli olun...

Yıllık bakımda serviste sadece yağ ve filitrelerin değiştiğini ve rot balans yapıldığını farz edersek.(Balatalar...vb sağlam çıktı farz edelim) 99TL işçilik+100TL Yağ ve filitreler+25TL rot balans=224TL+%18 Kdv=264 TL fiyat çıkar.Peşin öderseniz 240TL civarına gelir. Rot balans yaptrımazsanız daha ucuza gelir.Mesela ben hiç serviste rot balans yaptırmadım dışarıda yaptırıyorum gerektiğinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

arkadaşlar forumunuzu az çok okudum... dün itibari ile beyaz

40bin bakım 1490 lira olur mu hocam
    yanlışlık olmasın...

zaten 40 bin bakımı deil araçda alt takım kalmamış saolsun valide dağ taş bayır çıktıgından :) arka takozlar,salıncak, enjektör temizligi ısıtma bujilerinde arıza veriyordu, 5 yıllık akünün değişimi,ön fren balataları... 1 saat sonra gidip teslim alcam aracı o zman görcem yapılan işlemleri. servis baştan işçilik alıyo zaten yarı yarıya

• arkadaşlar premio aracına sıralı sistem lpg taktıran var mı aranızda benzın costu gıdıyo 4.08 oldu samsunda kafam cok karısık yardımcı olursmusunuz
  • senın durman hata atıker safe fast taktır mutlu ol
  • aracımın 4 yıllık garantısını sılmese bugun gıdıp taktıracagımda garantıyı sılıyorlar bıze gelın taktırın dıyorlar o zamanda fıyat 2000 tl
    quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

senın durman hata atıker safe fast taktır mutlu ol
  • sehır ıcı kaç lt yakıyor
  • quote:

arkadaslar bu 40.000 bakımı derken 10.000 lık bakımın 4. cusunu kastediyorsunuz demı 40.000 km de agır bakım olmaz yag ve fıltre grubu degısır bunun ıcın 400-450 lıra fıyatmı ıstıyor servıs valla ozaman hyundaının elını opmek lazım bana 100.000 bakımı ıcın 250 lıra dedıler cok dedım sanayıde 80 lıraya yaptırdım fıatın servısı bu kadar pahalıysa uzak durmak lazım ozaman bende multıjet bır fıat dusunuyordum

yok albeanın benzinlilerinde 20.000km de bir bakım oluyo
  • hem orjınalı deniyom aynı sorun hem evde kendi yaptığımı biligi verdgnz için teşekkrler :)

quote:

quote:

iyi akşamlar arkadaşlar benim araç 2008 1.4 albea sole lpgli 40.000 bakımı yaklaştı 200 km kadar istanbulda anadolu yakasnda tavsiye edeceğiniz yer varmı bide fiyat net olarak ne cıkar ben gecenlerde medosa sordum 350 tl fiyat çıkardı %10 indirm yaparız dedi KIrmak'a sordum 450 balaalar dahil bide arkdaşlar aracın dc çalar bazen çalıyo bazen çalımıyo acaba neden şimdiden teşekkr ederim

Cd çalar aynı cd yi bir çalıyor bir çalmıyorsa ya o cd çok çiziktir yada cd çalarda problem vardır..Farklı cd lerden birini çalıyor diğerini çalmıyorsa birinci ihtimal cd çok çiziktir ikinci ihtimal ise cd orjinal değildir ev yapımıdır yazarken yüksek hızda yazdırılmıştır.Bilgisayarınızda Track mp3...vb. cd oluştururken olabildiğince düşük hızda yazdırın ki (Mesela 8x-12x) her playerde okusun.Yoksa bazılarında problem çıkarır.

Bakım konusunda şunları söylemek istiyorum.Albea bakım aralığı 20.000 km de bir yada yılda birdir.Hangisi önce dolarsa ozaman bakıma girer.Bakımda klasik olarak yağ ve yağ filtreleri-hava filtresi polen filtresi değişir.Benzinlilerde bujilerde değişebilir duruma göre bakılır.(Çok km yapmayan yılda 6-7 bin yapan araçlarsda bujileri 2 yılda bir değiştirmek daha mantıklı olur)

Serviste yıllık bakım işçiliği 99TL+KDV dir.Balatalarda...vb (Yıllık bakımda kontrol ettikleri yerlerde) yerlerde bir sorun çıkarda değişmesi gerekirse bunların işçilik ücreti bu fiyata dahildir.Ama çıkmazsa bu ücreti sadece yağ değişimine ödemiş oluruz.Garantisi biten araçlarda illaki serivse gidip yıllık bakım yaptıracağım demenize gerek yok sadece yağı ve filitreleri değiştirtebilirsiniz.Bu daha ucuza gelir.Ama bazı uyanık servisler gıcıklığına bu işlemlerede aynı işçiliği yazabilir dikkatli olun...

Yıllık bakımda serviste sadece yağ ve filitrelerin değiştiğini ve rot balans yapıldığını farz edersek.(Balatalar...vb sağlam çıktı farz edelim) 99TL işçilik+100TL Yağ ve filitreler+25TL rot balans=224TL+%18 Kdv=264 TL fiyat çıkar.Peşin öderseniz 240TL civarına gelir. Rot balans yaptrımazsanız daha ucuza gelir.Mesela ben hiç serviste rot balans yaptırmadım dışarıda yaptırıyorum gerektiğinde...

• quote:

quote:

arkadaslar bu 40.000 bakımı derken 10.000 lık bakımın 4. cusunu kastediyorsunuz demı 40.000 km de agır bakım olmaz yag ve fıltre grubu degısır bunun ıcın 400-450 lıra fıyatmı ıstıyor servıs valla ozaman hyundaının elını opmek lazım bana 100.000 bakımı ıcın 250 lıra dedıler cok dedım sanayıde 80 lıraya yaptırdım fıatın servısı bu kadar pahalıysa uzak durmak lazım ozaman bende multıjet bır fıat dusunuyordum

yok albeanın benzinlilerinde 20.000km de bir bakım oluyo

ArkadaşLar böyLe düz yorumLar yapmayın Lütfen.. Düşünün bir kere en yakınından bir yağ 20.000 km dayanabiLirmi?? Hatta bana kaLırsa yağı 10.000 km oLmadan değişmekde çok fayda var.. daha önce sebebini açıkLamıştım merak eden arkadaşLar için..

• quote:

sehır ıcı kaç lt yakıyor

Benım arac sehır ıcı 7.ıle 7.5 arası yakıyor
  • 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.