Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ulus'ta Kediveren sokağın, Seyran dolmuşlarının döndüğü Taş binanın öbür köşesindeki Hanın içinde Tüfekçi Ticaret' te (Adnan Bey)' e gidin ve Ataba-AT998'i 23 YTL'ye alın. 2 gün önce 3-4 tane var diyordu...

Sayin Bipekkan,

yazdiklarinizdan fazlasi ile faydalaniyoruz. Bu gün verdiginiz adrese gittim. Durumu Adnan Bey'e anlattim. Bana önc GP arkasından 7.5 YTL'lik ATABA önerdi. Hepsinin ayni oldugunu, beni en az bir kaç sene idare edecegini soyledi. Kisaca elinde 998 YOKTU. O civarda bulamadim. Konya Sokak'ta Tünel.... ticarete gittim. Satici maalesef piyasada anlasilmaz bir sekilde 998 kalmadigini soyledi. Ben de 15 YTL'ye ayni ozelliklere sahip fakat sayısal ekranı olmayan 908 ve tanesi 4 YTL'den 4 adet 2700 GP pil aldim.

Bilginiz olsun. Tüfekçi Adnan ile zaman ve moral kaybetmeyin.
  • Pes Walla, Bu gün saat 14.45 ten sonra 2 saat kadar Konya sokaktaydım. cuma günü 5 adet deluxe tip eski Ni-Cd şarj cihazı vardı esnaf sarayı alt katta tarif ettiğim yerde 15 YTL diyordu. Cuma almıştım bir tane. Mahallede başımızın tatlı derdi bir 16 yaşında çok sevdiğim bir meraklı var, Tutturdu son testini yaptığım aletten bir de bana yapacaksın diye, tekrar Yola düştük, Yaw ne zaman tükettiniz 5 şinide, bittiği gibi zorla vitrindekini aldım. Yani demekki yazdıklarımız işe yarıyor. Tüfekçiye' de uğradım, 2-3 tane var demişti daha dün demek millet onu da bitirmiş. Haberim olsaydı bir güzel haşlardım. Çünkü gelecek olanlar olabilir diye fiyat konusunu sıkı sıkıda tembihlemiştim, Hiç önemli değil, mal onların, Para bizim onlarca Tüfekçi var Ankarada....Yine Konya sokakta bir arkadaşım var, Beraber yaşlandık desek yeridir. Ayak üstü konuştuk sadece pil ve şarj cihazı satar. Malum markayı satamazken Bir haftadır yok sattım elimde 3 tane vardı bitti deyince şaşırdım. Yine Esnaf sarayında devamlı alışveriş yaptığım bir yerede dün gelmiş 40 YTL Fiyat çekti. Bak dedim düne kadar 20-25 YTL arasıydı dedim. Gak guk 25' e bıraktı.Onda da 2-3 tane. var. Göze Ticaret 2. katta merdivenden dönünce solda 1. dükkan. Aklınızda olsun 25 YTL'den bir kuruş fazla vermeyin. Bizde, yazıp dökünce satıcıların kuyruğu kalktı.
    Sobernman, keşke bekleseydin. O aletten edinmeni isterdim. Ama 900 serilerinin tamamı elektronik ve kutusunda veya manuelinde Delta V sensöründen bahsediyorsa tamamdır, sadece sayısal ekran yoktur.. Oda zaten alıştıktan bir süre sonra aksesuar haline geliyor. Olsada olur olmasada....Piller az biraz pahalı ama toplamda 2 YTL kadar, Önemli değil... Güle güle, iyi günlerde kullan......
    quote:

Orjinalden alıntı: soberman

quote:

Ulus'ta Kediveren sokağın, Seyran dolmuşlarının döndüğü Taş binanın öbür köşesindeki Hanın içinde Tüfekçi Ticaret' te (Adnan Bey)' e gidin ve Ataba-AT998'i 23 YTL'ye alın. 2 gün önce 3-4 tane var diyordu...

Sayin Bipekkan,

yazdiklarinizdan fazlasi ile faydalaniyoruz. Bu gün verdiginiz adrese gittim. Durumu Adnan Bey'e anlattim. Bana önc GP arkasından 7.5 YTL'lik ATABA önerdi. Hepsinin ayni oldugunu, beni en az bir kaç sene idare edecegini soyledi. Kisaca elinde 998 YOKTU. O civarda bulamadim. Konya Sokak'ta Tünel.... ticarete gittim. Satici maalesef piyasada anlasilmaz bir sekilde 998 kalmadigini soyledi. Ben de 15 YTL'ye ayni ozelliklere sahip fakat sayısal ekranı olmayan 908 ve tanesi 4 YTL'den 4 adet 2700 GP pil aldim.

Bilginiz olsun. Tüfekçi Adnan ile zaman ve moral kaybetmeyin.
  • bbende varta 2500 var a540ta kullanıyorum hergün çekim yaparım 6-7 gün gidiyor memnunum
  • 5 çift Gp var
    1 çift C.F.L vaR
    1 çift Energizer var

içlerinden en iyisi Gp ler
  • Yuppiiii...Bugün arkadaşım bana 4 tane Duracell 2650 lik hedi e etti paketiyle
  • tufekci deki adam ilginc birisi arkadas bi bakıyorsun seninle ilgileniyor bak sunu yap bunu yap diye bi bakıyorsun teeey adam biri ile muhabbete dalmış yazar kasayı şangur şungur alıp gotursen umursamayacak..ilginc bi kişilik bu arada kendisinden at-508 i 12.5 ytl ye aldıgımı-cok ciddiyim gerek yok daha fazlasına- ve gp 2700 luk pillerin ciftini 7.5 ytl ye aldıgımıda yazmalıyım

yigidi oldur hakkını ver :)
  • konu açılmış sorayım bari
    bende hertürlü pili şarj eden bi alet arıyorum 9v luk ,aa, aaa, d ,c tipi falan.
    nasıl bişiy önerirsiniz hangi marka iidir.

bu tip bişiy istiyorum
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=81480&productid=bd5065
    nasıl iimidir.

pilin şarj süresi çokta önemli diil. ama kendikendine şarjı durduran bişiyler ii olur.
  • bundan bendede var.2 pili takmadan şarj edemezsin.Şarjı kendi kendine durdurmaz.Eğer şarj süresi önemli değil diyorsan bunu al.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • almayı düşündüğüm ATABA-AT998 şarj aletini bugün Eskişehirde yürürken bir elektornikçide gördüm 41,50 YTL yazıyordu üstünde ayak üstü oluru nedir dedim 38,50 ytl dedi diğer dükkanları araştırmadım daha ama. aynı ürün gitti gidiyorda 33ytl+kargo. bir fikriniz ve bilginiz olsun diye söyledim sadece...
  • İyi teşhis etmişsin, Adnan'ı 10 yıldır tanırım bazen giderim sen nerden çıktın gibisinden yüzüme de baktığı olur ama Bence fiyatları dışarıya göre ucuzdur. Hele bugün saat 14.** de yediği fırçadan sonra. Bir arkadaşımız şikayetçiydi ve haklıydı da. "Sana gelen müşteri marka ve model sorarak geliyorsa, ve elinde de yoksa eşdeğeri başka şey önerme, kendisi sormadıkça " dedim hatırladı 3 gün önceki arkadaşımızı...
    quote:

Orjinalden alıntı: itsme

tufekci deki adam ilginc birisi arkadas bi bakıyorsun seninle ilgileniyor bak sunu yap bunu yap diye bi bakıyorsun teeey adam biri ile muhabbete dalmış yazar kasayı şangur şungur alıp gotursen umursamayacak..ilginc bi kişilik bu arada kendisinden at-508 i 12.5 ytl ye aldıgımı-cok ciddiyim gerek yok daha fazlasına- ve gp 2700 luk pillerin ciftini 7.5 ytl ye aldıgımıda yazmalıyım

yigidi oldur hakkını ver :)
  • Gerçekten çok fazla, İstanbul'u bilemiyorum ama Ankara'da makul alınabilir fiyatı 25 YTL ve aşağısı da 23 YTL' ye ısrarcı olursanız mümkün.
    quote:

Orjinalden alıntı: InTuItIoN

almayı düşündüğüm ATABA-AT998 şarj aletini bugün Eskişehirde yürürken bir elektornikçide gördüm 41,50 YTL yazıyordu üstünde ayak üstü oluru nedir dedim 38,50 ytl dedi diğer dükkanları araştırmadım daha ama. aynı ürün gitti gidiyorda 33ytl+kargo. bir fikriniz ve bilginiz olsun diye söyledim sadece...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonix!

bundan bendede var.2 pili takmadan şarj edemezsin.Şarjı kendi kendine durdurmaz.Eğer şarj süresi önemli değil diyorsan bunu al.

akım kesme kontrolü var diyo özelliklerinde , bu piller şarj olunca kendi kendine kapanma fonksiyonu diilmi?

peki memnunmusun bu aletten.
    şarj süresi biraz uzunmuş galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzg -- 24 Ocak 2007; 18:28:53 >
  • Üzerinde 5 saat diyor yani yarı hızlı şarj anlamındadır. Bakın burada bir incelik var Hızlı şarj demek 1,5-2 saatte şarj demektir, yani piliniz 2700 mA ise bunu 2 saatte doldurmak demek pil başına 1250-1350 mA şarj demektir. Sistemi seri bağlı yaptılarsa ki böyledir mutlaka elektronik algılayıcısı olan (Delta V sensörü) bir şarj cihazı demektir. Bu durumda tek pil veya çoklu pil bağlandığını algılayacak ve pil başına şarj gerimini 1.65 Volt'tan 6.6 volta pil adedine göre ayarlaması gerekecektir. Eğer bu alette bu sensör varsa ve 5 saatte şarj yapabiliyorsa lütfen üstündeki açıklamalarda bu sensörden bahsediliyor mu? Ben klavyede delta harfini veremiyorum üçgen simgedir. Varsa, son sistem şarj cihazıdır.
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzg

quote:

Orjinalden alıntı: sonix!

bundan bendede var.2 pili takmadan şarj edemezsin.Şarjı kendi kendine durdurmaz.Eğer şarj süresi önemli değil diyorsan bunu al.

akım kesme kontrolü var diyo özelliklerinde , bu piller şarj olunca kendi kendine kapanma fonksiyonu diilmi?

peki memnunmusun bu aletten.
    şarj süresi biraz uzunmuş galiba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Gerçekten çok fazla, İstanbul'u bilemiyorum ama Ankara'da makul alınabilir fiyatı 25 YTL ve aşağısı da 23 YTL' ye ısrarcı olursanız mümkün.
    quote:

almayı düşündüğüm ATABA-AT998 şarj aletini bugün Eskişehirde yürürken bir elektornikçide gördüm 41,50 YTL yazıyordu üstünde ayak üstü oluru nedir dedim 38,50 ytl dedi diğer dükkanları araştırmadım daha ama. aynı ürün gitti gidiyorda 33ytl+kargo. bir fikriniz ve bilginiz olsun diye söyledim sadece...

peki VARTA piller hakkında ne düşünüyorsunuz bir çok kişi çok iyi en baba pildir falan diyor performans açısından. ATABA-AT998 şarj cihazıyla birlikte VARTA 2700mA pil almayı düşünüyorum sizce nasıl bir kombinasyon olur. varta pilin fiyatı önemli değil eğer performans açısından gözle görülür bir fark varsa hemen alabilirim ama hiç değmez GP de işinizi görür, arasındaki farkı zadece teknik test cihazlarıyla görürsünüz diyorsanız GP alabilirim.yani performans açısından bir kıyaslama yapabilirmisiniz. bu konudaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InTuItIoN -- 24 Ocak 2007; 22:39:03 >
  •  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

ATABA AT-508 marka şarj aletim var.Çıkış akımı AA için 500mA yazıyor.Bu toplam akım değeri mi yoksa her pil için verilebilen akım değeri mi?4 tane Varta 2700mA pil aldım.4 ünü aynı anda şarj aletime takarsam kaç saatte şarj olur?4*2700/500mA =21,6 saat mi?Yoksa her kanal için 500mA olduğundan 4te biri kadar sürede mi şarj olur?Son bir sorum daha var;
    Discharge butonu olan deşarj butonuna bastığımda sarı yanıyor ve öle kalıyor.Ne kadar sürede deşarj ediyor?Bi anlık basıp eski konumuna almak yeterli mi ?yoksa discharge butonuna basıp sarı ışıkta bi kaç saat kalması mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpinist16 -- 25 Ocak 2007; 17:22:23 >
  • Vartalar için 2 gün öncesine kadar iyi diyordum (Lacivert renkli Olanlar) Ancak Konya sokakta pilci arkadaşla konuşurken laf bir ara Varta' ya geldi. Son 2-3 aydır piyasaya 2 pilli ve pilsiz olarak şarj cihazı ile birlikte 12-20 YTL arasında sarı renkli Vartaların çok berbat olduğunu (Çin Malı imiş) 3-5 şarjdan sonra köpüklenme yaptığından bahsetti. Bizim Tüfekçi' den alıp bu cumartesi-pazar iyi bir sopadan geçireyim diyorum. Hele bir alma Pazara kadar.... Atabayı şarj akımı 1000 mA yani 10 Ampere kadar standard şarjda, Hızlı şarjda 3 Amper kapasiteli pilleri şarj edebilirsiniz. Marka cins farketmez.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Gerçekten çok fazla, İstanbul'u bilemiyorum ama Ankara'da makul alınabilir fiyatı 25 YTL ve aşağısı da 23 YTL' ye ısrarcı olursanız mümkün.
    quote:

peki VARTA piller hakkında ne düşünüyorsunuz bir çok kişi çok iyi en baba pildir falan diyor performans açısından. ATABA-AT998 şarj cihazıyla birlikte VARTA 2700mA pil almayı düşünüyorum sizce nasıl bir kombinasyon olur. varta pilin fiyatı önemli değil eğer performans açısından gözle görülür bir fark varsa hemen alabilirim ama hiç değmez GP de işinizi görür, arasındaki farkı zadece teknik test cihazlarıyla görürsünüz diyorsanız GP alabilirim.yani performans açısından bir kıyaslama yapabilirmisiniz. bu konudaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 25 Ocak 2007; 20:21:41 >
  • Şarj aletiniz yarı otomatik bir alet, Farklı pilleri Delta V sensörü ile algılıyor. Bu Tip cihazlarda AT998 de dahil piller seri bağlıdır, bu nedenle Normal şarjda 270 mA ile 10 saatte, 500mA hızlı şarjda 5 saat civarında şarj eder. Manuel tarafında dikkat edin, yan yana olmak şartıyla 2 pil şarj ederseniz üzerindeki switch'i 2.4 V'ta 4 pilde 4.8 Volta almalısınız.
    Deşarja gelince sarı LED sönene kadar BEKLEYECEKSİNİZ....
    quote:

Orjinalden alıntı: alpinist16
    ATABA AT-508 marka şarj aletim var.Çıkış akımı AA için 500mA yazıyor.Bu toplam akım değeri mi yoksa her pil için verilebilen akım değeri mi?4 tane Varta 2700mA pil aldım.4 ünü aynı anda şarj aletime takarsam kaç saatte şarj olur?4*2700/500mA =21,6 saat mi?Yoksa her kanal için 500mA olduğundan 4te biri kadar sürede mi şarj olur?Son bir sorum daha var;
    Discharge butonu olan deşarj butonuna bastığımda sarı yanıyor ve öle kalıyor.Ne kadar sürede deşarj ediyor?Bi anlık basıp eski konumuna almak yeterli mi ?yoksa discharge butonuna basıp sarı ışıkta bi kaç saat kalması mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 25 Ocak 2007; 20:28:34 >
  • Normal şarjda 270mA den 10 saat hızlı şarjda 500mA den 5 saat demişsiniz.Fakat şarj cihazında normal yada hızlı seçim yapabileceğim bir kısım yok.4,8V kademesine alıyorum 4 ünü takıyorum direk şarja başlıyor.2700mA varta pilleri yeni aldım.4 saat oldu takalı yeşil ışığı yandı anlamadım?4 Saatte 4 tane 2700mA pili şarjedemez herhalde?çıkış akımı belirttiğim gibi 500mA.Açıklamaların için teşekkürler bipekkan.
  • Delta V sensörlü şarj cihazlarında sizin manuel olarak standard veya hızlı şarj seçme şansınız yok, Alet onu bilir zaten 4 saatte şarj etmesi pillerinizde yeni olduğuna göre normal. (Herbir pil parelel bağlı olsaydı 2 Amper akım ihtiyacı olacakltı. bu sistem şarjda piller seri bağlıdır, ozaman (Ohm Kanunu) 500 mA yeterli) Zaten pillerinizin gerçek kapasitesi 2500-2550 mA civarındadır. Cihazınızda 500 mA le şarj yapmış. Pilleriniz tamamen deşarj olmuş olsaydı, 5 saat civarında şarj edecekti. Bence bu pilleri tamamen deşarj edin ve ondan sonra kullanın. Yeni alınan pillerde bunu hep söylüyorum. Sonra bu pillerin kapasitesi niye kısa sürede düştü demeyin. Yeni Ni-MH piller ilk kullanımda ya kullanıldığı cihazda deşarj edilir yada müsaitse şarj cihazında. Sonra Şarj. Ve tam kapasitesine 3. 4. şarjdan sonra erişilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: alpinist16

Normal şarjda 270mA den 10 saat hızlı şarjda 500mA den 5 saat demişsiniz.Fakat şarj cihazında normal yada hızlı seçim yapabileceğim bir kısım yok.4,8V kademesine alıyorum 4 ünü takıyorum direk şarja başlıyor.2700mA varta pilleri yeni aldım.4 saat oldu takalı yeşil ışığı yandı anlamadım?4 Saatte 4 tane 2700mA pili şarjedemez herhalde?çıkış akımı belirttiğim gibi 500mA.Açıklamaların için teşekkürler bipekkan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 25 Ocak 2007; 23:25:25 >
  • Anladım şimdi deşarj konumuna aldım.İnşallah otomatik deşarjı bitirip şarj etmeye başlar.Deşarj süresini bilmiyorum ne kadar sürer.Tekrar sağolasın.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.