Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (310. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rusya' da :CAVEI CV-CH A099-JBL KCR-A099 ve SUPRATEC KCR-A099
    Türkiyede: KONNOC KRC A099 - OGATECH OG A099 ve TECHPOINT KRC A099
    http://www.tech-point.com.tr/index.php?page=sarj
    http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=1806
    http://www.istanbultoptan.com/fractalv33/alisveris/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=47622
    Avrupa-Asya -USA Genelinde : KONNOC KRC A099
    Tüm bu markaların ana üreticisi "Shenzhen Konnoc Battery Industrial Co.,Ltd." adlı bir firma olup, talep eden firma ve şahıslara fason üretimde yapmaktadır.
    http://www.konnoc.com/en/default.asp
    Nitekim OGATECH OG A099 ve TECHPOINT KRC A099 ve diğer model şarj cihazları sadece Türkiye adına alınmış fason üretim markalarıdır.
    Diğer taraftan konu ettiğiniz konularda geniş teknik bilgi edinmek isterseniz imzamdaki 77. sayfa linkine tıkladığınızda Ogatech/Konnoc dahil bir çok şarj cihazı ve pil hk. geniş bilgi bulacaksınız.

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem3457

arkadaşlar ilk şarj aletimi 96senesinde aldım(hala kullanıyorum)ozamanki pillerin mah.çok düşük olduğu için kendiside çok az akım veriyor,100mah.Uzun zamandir fotograf makinası kulandıgım ve elektronikle ugraştıgım için sony,gp,cfl,canon,kodak,varta pileri kullandım.Hala dönüşümlü olarak kullaniyorum.Canon s5is foto.makinam var.(eskileri saymaya gerek yok)En son 2009senesinde ogatech og099 şarj aletini 4adet 2300 pillerle birlikte karaköy altgecitden 40tl ye aldım.makine gayet iyi tavsiye edebilirim yalnız yüksek akimla çabuk şarj yapıyor,buda pillerde ısınma yapıyor.bende şarj esnasında pillerin üstüne bilgisayar fanı koyarak eger mümkünse pencerenin önünde uzatma kablosu kullanarak şarj ediyorum.Buarada pilleri 5dolumda bir sarj aletinde deşarj ettirerek eski makinamda düşük akımda şarj ettiriyorum.hem pillerde hafıza olusmuyo.daha uzun ömürlü oluyor.Bence kötü pil yok(istisnalar olabilir)bilgisizlik vede kötü şarj cihazları var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 7 Mart 2011; 13:24:44 >
  • @ankay2,
    Teşekkür ederim. Ancak bu foruma 2005 yılında ilk girdiğimde her topiğin en başında 7-8 sabir dosya halinde süper bilgiler olan bir bölüm vardı. Şimdi o abuk-subuk reklamların olduğu yerde. Bende bir çalışma yapmıştım Konu elektrikli tüm cihazların etiketlerinde bulunan uluslar arası işaretlerin anlamaları 3 ayrı standart halinde (USA-Japon ve Avrupa(TSE). Ancak 2007 yada 2008 yılında Forum yöneticileri tarafından hiçbir ikaza dahi gerek duyulmadan hepsi çöpe, belki bir yerde saklıdır ama biz bilmiyoruz, atıldı gitti onca emek. İşin daha da kötü tarafı bir arkadaşın sonradan ilave ettiğimiz AB ve bu konu ile ilgili tez çalışması da vardı. Ve malesef yedeklemediğim için de tekrar 77. sayfayada koyamıyorum. Nitekim Fotograf tekniği konusunda o kadar değişik ve örneklemeli anlatımlarda vardı ki, Gitti çöpe. Sonrasında da bu işin ustalarıda yavaş yavaş terketti formu.....
    Bu nedenle dediğinizi yapsalar bile ömrü taş çatlasa 3 günlüktür. Sap gibi anlamsız bir reklam anında yerini alabilir. Gıpta ediyorum yabancı forumlara "çoğunda sıfır reklam ve sposoru olan firmanın bile reklamı forumu kullananları rahatsız etmeyecek bir yere koyuyorlar. Çok ekmek yememmiz lazım, her konuda olduğu gibi.
    quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

bipekkan üstad, çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Forum yönetimi ile irtibata geçerek, 77.sayfada bulunan bilgileri 1.sayfanın ilk mesajı yapılması önerinize sıcak bakacaklarını düşünüyorum?
  • bipekkan hocam çok sağolasın. Daha önceki pillerim şarj tutmuyordu, büyük ihtimal ready2use olmayışlarından ve yanlış kullanımdan. Şu anda Infiniumlar var. Bugünde bitene kadardan ince kalem pil aldım recyko bundan sonra dediğiniz gibi eski nesil pillere hayatta para vermem.
  • Arkadaşlar, ben Energizer marka CH1HR-2 1 saatte şarj eden cihaz ve bunların yanında gelen 2 adet Energizer 2450mah AA pile sahibim. Fotoğraf makinem Canon SX130 ve piller çok çabuk bitiyor.
    Hızlı şarj makineleri tavsiye edilmiyor gördüğüm kadarıyla. Sizce başka şarj cihazı ve pil mi almalıyım? Eğer öyleyse marka model tavsiye ederseniz sevinirim.
  • Ustam selam,

Dünyadan ilişiğimi kestim 35-40 sayfa okudum. Sayende baya birşey öğrendim teşekkürler....

2-3 yıl önce AT 998 almıştım bu günlerde sapıtmaya başladı. Sağdan ilk 2 bölüm çalışıyor diğer 2 bölüme de pillleri yerleştirdiğimde cihazın ortasına bastırmadan pilleri görmiyor sanırım bir temassızlık var bilmiyorum. Geçen sayfalarda AT 508 ve 908'i önermişsin ama daha sonradan tavsiyeni çekmişsin. En son olarak da bir kaç post önce verdiğin linkteki şarj cihazını gördüm. Bir kaç gündür bende araştırma yapıyorum vehttp://urun.gittigidiyor.com/LA-CROSSE-TECHNOLOGY-BC-9009-ALPHAPOWER-BATTERY_W0QQidZZ32840728 linkindeki cihazı gördüm. Fiyat baya karizmatik :) Amazon.com daki kullanıcı yorumlarını okudum bazıları memnun yanma yapmasına rağmen yine alacağını söylüyor. Bütün bunları toplarsak ne önerirsin. Şimdi belki kızacaksın 3-4 yıldır yazıyorum. Hala öğrenemedin mi diye ama gel görki forumun hepsini okursam buradan canlı çıkamam :-) Tavsiye ni ilgiyle bekliyorum.
  • @gurhan36,
    La Crosse aslında şarj cihazından ziyade bizim gibiler için tam bir test cihazı. Yanma yapan C9000 idi ve yerine BC9009' u çıkarttılar. Bende aldım ve neredeyse 9 ay oldu fişe takıpta bir deneyemedim. Bir yığın olay oldu üst üste birde taşınma işi girdi şu an hangi kolide bilmiyorum.
    Bana mal oluşu yanlış hatırlamıyırsam extra birde İstanbul/Ankara yolculuğu ile 85$' ı bulmuştu. Buna bakarak 170 TL iyi fiyat bana o sıralarda Almanya' da olan bir dostum yollamıştı sıfır karla.
    Ancak siz test işi gibi işlerle uğraşmayacaksanız At-508 veya AT-908 yeterlidir. Sadece 77. sayfadaki araştırmam baksanız aslında fazlasıyla yeterli.
    quote:

Orijinalden alıntı: gurhan36

Ustam selam,

Dünyadan ilişiğimi kestim 35-40 sayfa okudum. Sayende baya birşey öğrendim teşekkürler....

2-3 yıl önce AT 998 almıştım bu günlerde sapıtmaya başladı. Sağdan ilk 2 bölüm çalışıyor diğer 2 bölüme de pillleri yerleştirdiğimde cihazın ortasına bastırmadan pilleri görmiyor sanırım bir temassızlık var bilmiyorum. Geçen sayfalarda AT 508 ve 908'i önermişsin ama daha sonradan tavsiyeni çekmişsin. En son olarak da bir kaç post önce verdiğin linkteki şarj cihazını gördüm. Bir kaç gündür bende araştırma yapıyorum vehttp://urun.gittigidiyor.com/LA-CROSSE-TECHNOLOGY-BC-9009-ALPHAPOWER-BATTERY_W0QQidZZ32840728 linkindeki cihazı gördüm. Fiyat baya karizmatik :) Amazon.com daki kullanıcı yorumlarını okudum bazıları memnun yanma yapmasına rağmen yine alacağını söylüyor. Bütün bunları toplarsak ne önerirsin. Şimdi belki kızacaksın 3-4 yıldır yazıyorum. Hala öğrenemedin mi diye ama gel görki forumun hepsini okursam buradan canlı çıkamam :-) Tavsiye ni ilgiyle bekliyorum.
  • İyi akşamlar bipekkan bey. Abim sony 4 lü 2500 nimh pille şarj cihazını 30 liraya almış. Linkte ikilisi var.http://urun.gittigidiyor.com/Sony-Sarj-Cihazi-2-AD-2500-mAh-Sarjli-Pil-KARGO_W0QQidZZ35103238 . O şarj cihazı ve pil için ne düşünüyorsunuz?
  • Bi yanlışlık oldu şimdi dikkatimi çekti. Şarj cihazı dörtlüsünün 100-240 v yazıyor. İkilisinde ise 230 V yazıyor. Bu önemli midir? Aynı yerde ikilisi de varmış 28 lira fiyatı. Değiştirmemi önerir misiniz?
  • @arda_89,
    Bir evvelki sayfada:
    http://forum.donanimhaber.com/m_11309414/mpage_125/tm.htm
    8 ay süren bir testin sonuçları var. Bu sonuca göre Sony pilleri şarjını uzun süre üzerinde muhafaza edemeyen grupta. Değerlendirilmesini size bırakıyorum. Diğer taraftan Sadece TR' de kullanacaksanız şarj cihazının 100-240 VAC olması önemli değil
    quote:

Orijinalden alıntı: arda_89

Bi yanlışlık oldu şimdi dikkatimi çekti. Şarj cihazı dörtlüsünün 100-240 v yazıyor. İkilisinde ise 230 V yazıyor. Bu önemli midir? Aynı yerde ikilisi de varmış 28 lira fiyatı. Değiştirmemi önerir misiniz?
  • Merhaba,
    topiği takip ediyorum bir süredir, öneriler doğrultusunda La crosse bc700 almıştım süper alet. dün de panasonic inf. aldım yine forum tavsiyeleri doğrultusunda 4lü 25tlye doğubank önündeki mağazadan. neyse gelip şarj ettim standart mod 200mah ile. ama sabah gördüm ki üçünün 600-800mah, diğerinin 1200mah civarı dolu hali (alette full yazarken gördüğüm kapasite) test charge modunu başlattım ama nedir bu normal mi, kazıklandım mı? görüşleriniz nedir?
    Bir de gp reyco aa ile aaa'lar arasında kaplama renk ton farkı mı var? yani aa'lar daha açık, aaa'lar daha koyu ve parlak bir yeşil, mi?
    teşekkürler.
  • @üstad,
    Henüz ben deneyemedim ama, büyük ihtimalle ekranda görünen cihazın kendi doldurduğu kapasitedir. Anlatımınızdan deşarj edip doldurmamışsınız sonucunu çıkarttım. Tabi benimkisi yorum. Çünkü alet zaman,şarj akımı parametreleri doğrultusunda çalışıyor. Eğer yorumum doğruysa buradan tersine hareket edersek, 3 pilinizin 2/3 oranında dolu 4. ise 1/3 oranında dolu olarak aldığınız sonucu da çıkar. Gerçek sonuç tamamiyle deşarj edip şarj ettiğinizde hatta 2. yada 3. şarjda ortaya çıkacaktır.
    Sadece bende AA tip GG ReCyko+' lar olduğu için bir şey söyleyemeyeceğim.
    quote:

Orijinalden alıntı: üstad

Merhaba,
    topiği takip ediyorum bir süredir, öneriler doğrultusunda La crosse bc700 almıştım süper alet. dün de panasonic inf. aldım yine forum tavsiyeleri doğrultusunda 4lü 25tlye doğubank önündeki mağazadan. neyse gelip şarj ettim standart mod 200mah ile. ama sabah gördüm ki üçünün 600-800mah, diğerinin 1200mah civarı dolu hali (alette full yazarken gördüğüm kapasite) test charge modunu başlattım ama nedir bu normal mi, kazıklandım mı? görüşleriniz nedir?
    Bir de gp reyco aa ile aaa'lar arasında kaplama renk ton farkı mı var? yani aa'lar daha açık, aaa'lar daha koyu ve parlak bir yeşil, mi?
    teşekkürler.
  • bipekkan hocam teşekkürler.
    tahminin isabetli, çok kısa açayım, blisterı aldım, eve geldim şarja taktım standart 200mah ile şarj ettim. full ibaresini gördüğümde ekranda yazan değerler bunlardı. yalnız şöyle bir husus var ki yanlış mıyım bilemiyorum; la crosse'da mesela şasrj-test modu sonucunda işlem bittiğinde ekranda yazan xxxx mah değeri pilin dolu haldeki kapasitesini göstermiyor muydu? benim, sizin yorumunuzdan anladığım, ekranda full yazdıktan sonra görünen mah değerinin "pilin kapasitesi değil, aletin yaptığı şarj miktarı" olduğu yönünde. eğer böyleyse pillerde sorun yok gibi doğru mu? diğer taraftan doğru anlamışsam, bir pilin dolu haldeki kapasitesini nereden göreceğim ben?
    bir de AA tip GG ReCyko+ ların rengi nasıl hocam sendeki? yani nasıl diyeyim aa'lar bira mat gibi BU RENK iken aaa'lar parlak ve BU RENK gibi...
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üstad -- 8 Mart 2011; 12:11:38 >
  • @üstad,
    Bendeki GP ReCyko+ AA' lar açık fıstık yeşili ama parlak renkli. Yeşil Boyadan dolayı tabi basıldığı parlak zeminden daha mat.
    La-Crosse olsun yada benzer bu tip cihazlar pilin durumunu 2 şekilde tespit edebilir. Ya hücre voltajına bakacak yada şarj sırasında geçen akımı ve süreyi ölçerek doluluk oranına karar verecek. İşin aslına bakarsanız voltaja yönteminin sakat tarafları var. Bunu da yeni keşfettim. Diğer taraftan süre ve şarj akımıda yarı dolu pillerde amaçlanan neticeyi doğru vermeyecek. Sizin örnekte olduğu gibi....Bir örnek vereyim. Pazar günü daha evvelce 8 aydır şarjsız olan pillerimi doldururken enteresan bir olayla karşılaştım. Varta Ready2use pillerimi 8 tanesi kullanımdaydı . 4 lü grup halinde şarj ettim ve şarj sonunda 1 saat kadar dinlendirdikten sonra kontrol ettiğimde 6 adedi 142-143 v civarında voltajları varken 2 adedi 1.38 V değerindeydi. Bu 2 adedi tam deşarj ettim ve tekrar şarj ettiğimde durum değişmedi. Bu defa devreden 210 mA çekecek şekilde tekrar deşarj ettiğimde tam 8 saat 50 dk.da deşarj oldu. Hala 1.43V değer gösteren 2 adedide deşarj ettiğimde 8 saat 55 dk. da deşarj oldu. her 2 pilde tam kapasitede idi ama şarjı tutma voltaj eşikleri farklıydı. Bu ise açıkça üzerindeki verdiğim numaralarda teyit ediyordu farklı bir seriden pildi ve karakteristikleri açık şekilde farklıydı.
    Diğer taraftan bu doluluk oranını, bir hacim içindeki doluluk oranı gibi (1 lt kapta bulunan sıvı gibi) görecek bir ölçme yöntemi hk.' da en azından benim bir bilgim yok. Eğer bir pil 200 mA bir akımla 3 saatte doluyorsa basit mantıkla bu pil 600 mA kapasitesinde diyebiliriz. Ancak burada ihmal edilen, pilin eskiliği yeniliği ve şayet pil devreden 200 mA tam çekiyorsa çünkü cihazın akım sınırlama mantığı belirli bir şarj voltajı altında devreye verilen şarj akımının üst sınırını sınırlamağa dayanır. Şarj aletini denemediğim için bilmiyorum. Alete set edilen voltaj değerinin dışında ayrıca şarj sırasında çekilen şarj akımının anlık değerinide takip edebiliyormuyuz bilmiyorum. Mesela şarj bitip Trigle şarja geçildiğinde teker teker hücre gerilim ve anlık şarj akımını görebiliyormuyuz. Örneğin şarjın bitimine yakın şarj akımı sabit kalacak şekilde ama hücre şarj geriliminin seçilen şarj akımına bağlı olarak 1.55-1.65 V seviyelerine çıkması lazım ki max %100 şarj noktasına uıaşılsın. Eğer bu değerlerde şarj sırasında okunabiliyorsa verilen parayı fazlasıyla hak ediyor demektir.
    quote:

Orijinalden alıntı: üstad

bipekkan hocam teşekkürler.
    tahminin isabetli, çok kısa açayım, blisterı aldım, eve geldim şarja taktım standart 200mah ile şarj ettim. full ibaresini gördüğümde ekranda yazan değerler bunlardı. yalnız şöyle bir husus var ki yanlış mıyım bilemiyorum; la crosse'da mesela şasrj-test modu sonucunda işlem bittiğinde ekranda yazan xxxx mah değeri pilin dolu haldeki kapasitesini göstermiyor muydu? benim, sizin yorumunuzdan anladığım, ekranda full yazdıktan sonra görünen mah değerinin "pilin kapasitesi değil, aletin yaptığı şarj miktarı" olduğu yönünde. eğer böyleyse pillerde sorun yok gibi doğru mu? diğer taraftan doğru anlamışsam, bir pilin dolu haldeki kapasitesini nereden göreceğim ben?
    bir de AA tip GG ReCyko+ ların rengi nasıl hocam sendeki? yani nasıl diyeyim aa'lar bira mat gibi BU RENK iken aaa'lar parlak ve BU RENK gibi...
    teşekkürler.
  • bipekkan hocam yorumun doğruymuş.
    durum şu;
    - şarj vb. işlem sonunda görünen mah rakamı "Accumulated capacity"
    - test sonunda görünen rakam ise "Capacity of the battery determined in discharging"
    - son olarak daha önce la crosse'a sorunlan benzer bir sorunun cevabı şu olmuş
    "Yes, it doesn't show the current capacity of the battery as it is impossible to do that. It's a running count that always starts from zero, whether charging or discharging. If you charge an empty battery it tells how much was put in, and if you discharge a full battery it tells how much was taken out."
    Yani kısaca, boş pili direkt şarj edersen, görünen mah, aletin pile ne kadar "verdiğini" deşarj edersen de "ne aldığını" gösteriyor. Dolayısıyla test işlemi neticesinde pilin gerçek kapasitesini görmüş oluyoruz.
    teşekkürler.
  • bir tarih bilmeden 2500lük cfl pil ve şarj makinası almıştım

pillerden değil ama şarj makinasından çok memnundum

sonra 3000lik cfl aldım ama onlarda bi işe yaramadı

sonra arkadaşa aldığımız 2100lük uniross ların çok uzun süre dayandığını görünce gidip 2700 lük uniross aldım

ama onlardanda çok verim alamadım sanırım olay şarj makinasındna kaynaklanıyordu

sonra gidip 4 tane 2700lük pille beraber satılan gp h650c şarj makinası aldım promosyon yakalayınca

1 saattemi ne şarj ediyor

ama ondanda pek memnun kalmadım

şimdi benim sorunum aldığım pillerdemi yoksa şarj makinalarındamı

bu ataba 508i alsam benim sorunlarım çözülürmü acaba

birde 9v pil şarjı lazım oldu gidip energizer şarj makinası aldım 4 pil şarj eden

onda denemedim ama bu pilleri
  • bu arda bendeki olympus sp590 makineyi sattım

sattığım arkadaşa pil ve şarj makinası lazım olacak

ataba 508 iyi bi tercih olurmu

pil olarak önceki sayfalarda pana infinium 2100 ve varta pro 2700 tavsiye edildi

2100lük pil verimli olurmu bu makinede

yoksa 2700lük pro varta daha iyi bi tercihmi olur
  • @JackDaniels,
    Ne diyeyim. Negatif olarak tercih edilecek ne varsa yapıp almışsınız. benim BEDAVA sunduğum tavsiyeLeri siz deneyerek ve üste para ödeyerek görmüşsünüz.
    ALDIĞINIZ TÜM PİLLERİ BİR KENARA BIRAKIN, HATTA O 1 SAATTE ŞARJ EDEN CİHAZIDA ELİNİZ DEĞMEYECEK ŞEKİLDE BİR YERE TIKIN ve u n u t u n !
    Diğer mesajlarımda konu ettiğim pillerden ve Ataba 508 veya AT-908 veya benzer özelliklerde şarj yapan diğer markalardan bir şarj cihazı alın, rahat edin.
    Varta PRF 2700 mA veya Panasonic INFINIUM 2100 mA tamamen kullanım alışkanlıklarına göre tercih edilmelidir. Sık sık fotograf çekiliyorsa Varta PRF. aralıklı fotograf çekiliyorsa Yeni nesil Alkalin pil özellikli şarjlı piller tercih edilmeli. Ancak son zamanlarda edindiğim tecrübe pilin F/P sinden istifade edilecekse her zaman tercih yeni nesil piller olmalıdır. Varsın 50-80 fotograf eksik çekilsin.
    quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels
    bir tarih bilmeden 2500lük cfl pil ve şarj makinası almıştım pillerden değil ama şarj makinasından çok memnundum sonra 3000lik cfl aldım ama onlarda bi işe yaramadı sonra arkadaşa aldığımız2100lük uniross ların çok uzun süre dayandığını görünce gidip 2700 lük uniross aldım ama onlardanda çok verim alamadım sanırım olay şarj makinasındna kaynaklanıyordu sonra gidip 4 tane 2700lük pille beraber satılan gp h650c şarj makinası aldım promosyon yakalayınca 1 saattemi ne şarj ediyor ama ondanda pek memnun kalmadım
    şimdi benim sorunum aldığım pillerdemi yoksa şarj makinalarındamı bu ataba 508i alsam benim sorunlarım çözülürmü acaba birde 9v pil şarjı lazım oldu gidip energizer şarj makinası aldım 4 pil şarj eden onda denemedim ama bu pilleri
    ...................................
    bu arda bendeki olympus sp590 makineyi sattım sattığım arkadaşa pil ve şarj makinası lazım olacak ataba 508 iyi bi tercih olurmu pil olarak önceki sayfalarda pana infinium 2100 ve varta pro 2700 tavsiye edildi 2100lük pil verimli olurmu bu makinede yoksa 2700lük pro varta daha iyi bi tercihmi olur
  • @xxman,
    Powerex' in süper olduğunu bende biliyorum ama kim nereden, nasıl ve kaça temin edecek? Üstelik böyle süper kalite mallar biz Türk' leri BOZAR
    Diğer taraftan. BC-9009 Yanında adaptörleri ile 4xAA + 4xAA piller ve çantasıyla gelir. Ve TR' ye shipping dahil 60-65$ aralığında alıcıya mal olur. Aynı cihaz GG' de 170-180 TL aralığında satılıyor. Direkt satıcısan alısanız % 10 komisyonda vermezsiniz ! Siz fiyat da vermemişsiniz....
    quote:

Orijinalden alıntı: xxman

Arkadaşlar bende

La Crosse Technology BC-9009 Şarj Kiti + Powerex AA 2700mAh

ürünlerine sahibim. Sarj makinası için diyecek yok zaten. Yanında gelen pillerde kaliteli.

Ancak Powerex 2700 piller süper diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim.

Mart sonunda tekrar amerikaya gideceğim için ürünleri satmak istiyorum, ancak insanlar ürünleri tanımadığı için fiyatları yüksek buluyorlar. Gördüğüm kadarıyla gittigidiyor fiyatları daha yüksek :)

• teşekkürler

valla bu sayfayı daha önce farkedemedim malum

ben makineyi sattığım için artık şarjlı piller sadece kumandada vs kullanıyorum

çok sık fotoğraf çekmiyeceğiz o yüzden infinium olabilir

sanırım bunların avantajı bekledikçe şarjı azalmıyor

acaba uniross hybrio ve gp recyko da bu segmenttemi

onların fiyat daha ekonomik gibi
  • Bir evvelki sayfada 8 ve 4 ay üzerinden yaptığım testin sonucu var. Uniross Hybrio hk bir bilgim yok. Ancak normal Ni-Mhd pilleri emanet aldığım pillerde dahil iyi değil. Benimkiler kullanılamadan çöpe gitmişti.
    Birde şu var. Emanet aldığım arkadaşım da UNIROSS' lardan hemde çok memnun olduğunu belirtiyordu. Artık "memnuniyet" kelimeside bu konuda izafi oldu.
    Hybrio' arda tıpkı GP ReCyko+' lar gibi farklı olabilir. Panasonic INFINIUM-Varta Ready2use ve Konnoc Re@dy to use gibi bunlar aynı segment pillerdir.
    quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

teşekkürler

valla bu sayfayı daha önce farkedemedim malum

ben makineyi sattığım için artık şarjlı piller sadece kumandada vs kullanıyorum

çok sık fotoğraf çekmiyeceğiz o yüzden infinium olabilir

sanırım bunların avantajı bekledikçe şarjı azalmıyor

acaba uniross hybrio ve gp recyko da bu segmenttemi

onların fiyat daha ekonomik gibi
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.