Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.650
Cevap
367
Favori
1.942.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATABA AT-508 Siparişini verdim bugün,buradaki yorumlardan karara vararak.Kabı pek bi çirkin ama olsun artık Pil içinde panasonic infinium serisine bakıcam.
  • Herkese merhaba,
    2009 Mayıs - Haziran gibi aldığım 4 tane Varta Prof R. Accu 2700 pillerin sanırım ömrü doldu? Şöyle ki; Şarj ettiğim pilleri Canon A590is 1 gün kullanıyorum. 2 gün makinayı hiçbiri açmıyor, açsa bile düşük pil uyarısı veriyor.

Voltaj değerlerinden durumları anlaşılırsa eğer, yaptığım ölçüm sonuçları; (Yüksüz durumda, oda ısısında bekleme sonrası)

Çarşamba gecesi şarj (Varta şarj cihazı ile)
    Perşembe sabahı Ölçüm. (Şarjdan çıkardıktan 2-3 saat sonra)
    1- 1.4
    2- 1.394
    3- 1.331
    4- 1.295
    Cuma sabahı Ölçüm
    1- 1.360
    2- 1.364
    3- 1.234
    4- 1.141

Kullandığım piller aşağıdaki resimdeki seriden
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • @Orada Olmayan Adam
    Dün deşarj etmeden koydum ve anlamadığım bir şekilde tahminen 7-8 saat içinde ready/discharge olan yer yeşil yanmış ondan 2 gün önce duracell 2650 mah pilleride deşarj ederek yaptığımda 5 saatte doldurmuş gözüktü şarj cihazında mı bi sorun var çünkü kullanım kılavuzunda 2000 mah bir pili 6 saatte doldurur diyor 4x6 = 24saat yani dün 23.00da koyduğum pili bu gece 11 de cıkarmam lazımdı, garanti kapsamında geri mi göndereyim ne yapmalıyım ?
    teşekkürler .
  • Arkadaşlar,
    Kb-Net bağlantım bu sabah yapıldı.Aralıklıda olsa Buradayım,

@ankay2,
    Pillerinize numara verip ilk önce derşarj yapın sonra tekrarlayın şarj işlemini şarj sonrası 1 saat sonra pilleri ölçün ve ölçme işlemini 24 ve 48 saat sonra şimdi yaptığınız gibi numaralara da dikkat ederek tekrarlayın yazın. Ne olduğunu biliyorum ama emin olmak istiyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Herkese merhaba,
    2009 Mayıs - Haziran gibi aldığım 4 tane Varta Prof R. Accu 2700 pillerin sanırım ömrü doldu? Şöyle ki; Şarj ettiğim pilleri Canon A590is 1 gün kullanıyorum. 2 gün makinayı hiçbiri açmıyor, açsa bile düşük pil uyarısı veriyor.

Voltaj değerlerinden durumları anlaşılırsa eğer, yaptığım ölçüm sonuçları; (Yüksüz durumda, oda ısısında bekleme sonrası)

Çarşamba gecesi şarj (Varta şarj cihazı ile)
    Perşembe sabahı Ölçüm. (Şarjdan çıkardıktan 2-3 saat sonra)
    1- 1.4
    2- 1.394
    3- 1.331
    4- 1.295
    Cuma sabahı Ölçüm
    1- 1.360
    2- 1.364
    3- 1.234
    4- 1.141

Kullandığım piller aşağıdaki resimdeki seriden
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • @Choosen1,
    Pilleri ilk alıp şarj etmeden kullandıysanız rafta beklerken enerjisini kaybetmiştir ve verdiğiniz değer normaldir. Makina kapanana kadar kullanmaya devam edin. Makina kapandığında artık o pilller deşarj olmuş demektir. Zaten şarj cihazınızda deşarj etmeye kalksanız bile çok kısa sürede pillerin deşarjda olduğunu anlar ve şarja geçecektir..
    Makinanın bu pille şu kadar, şu pille bu kadar çekti demak çokta doğru bir değerlendirme metodu değildir. Bir şarjla 500 fotograf çekerken 2. şarjla 300 çekersiniz Zoom motorlu makinalard ile optik vizörü olmayan makinalarda LCD sürekli açık olduğu için çekim sırasında kullandığınız enerjinin neredeyse %80 nın bu işlemler için harcarsınız. Flaş başlı başına bir enerji canavarıdır. Bu nedenle bu tip değerlendirmeler kişilerin kullanma alışkanlıklarına göre değişen bir parametre olduğu için pek doğru değildir..
    Pilinizin gerçek kapasitesini öğrenmenin tek yolu 250 veya 500 mA ve 2.2 voltluk bir fener ampulü ile pili deşarj etmektir. 250 mA bir ampul ile deşarja başlarsanız 2500 mA/h bir pil yaklaşık markaya göre değişir,yeni bir pilde 7-8.5 saat arası ışık vermesi gerekıir.
    quote:

Orijinalden alıntı: Choosen1

Aldığım varta ready2use 2100mah 4 pille 200 kadar fotoğraf ve bir kaç dakikalık hd çekim yaptım.Piller bitmek üzere bittikten sonra ataba at-508 şarj cihazıyla şarj edeceğim deşarj yapmalı mıyım? Size göre 200 fotoğraf iyi bir oran mıdır öğrenmek istedim teşekkürler.
    not : f.makinesi fujifilm s2500
  • Arkadaşlar panasonic infinium alacaktım ama hiçbir yerde bulamadım en son GP 2700 aldım.sizce iyi yapmışmıyım,nasıldır GP piller? Günde 500 foto götürür mü?
  • Kullanıma göre değişir.Ancak şarjı fotoğraf çekmeyince çarçabuk boşalan pek şarj tutmaz uyuz pillerdendir.Şarj edip hemen o gün fotoğraf çekecekseniz pek sorun yok ama birkaç fotoğraf çekip 3-5 gün sonra tekrar makineyi elinize aldığınızda pek şarj kalmadığını göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Kullanıma göre değişir.Ancak şarjı fotoğraf çekmeyince çarçabuk boşalan pek şarj tutmaz uyuz pillerdendir.Şarj edip hemen o gün fotoğraf çekecekseniz pek sorun yok ama birkaç fotoğraf çekip 3-5 gün sonra tekrar makineyi elinize aldığınızda pek şarj kalmadığını göreceksiniz.

Teşekkür ederim cevap için.İnfiniumu çok aradım ama malesef en son bunu bulabildim,ucuza aldım sayılır.Senin dediğin gibi bir durum sezersem infinium alırım gibi geliyor,öyle nazlı pil mi olur yahu
  • Merhaba @bipekkan,

Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim. Mesajımda yazılan 1,2,3,4 numaralarını pillerin üzerine de yazmıştım. Dediğiniz işlemi yaparak elde ettiğim verileri sizlerle paylaşacağım.
    quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Arkadaşlar,
    Kb-Net bağlantım bu sabah yapıldı.Aralıklıda olsa Buradayım,

@ankay2,
    Pillerinize numara verip ilk önce derşarj yapın sonra tekrarlayın şarj işlemini şarj sonrası 1 saat sonra pilleri ölçün ve ölçme işlemini 24 ve 48 saat sonra şimdi yaptığınız gibi numaralara da dikkat ederek tekrarlayın yazın. Ne olduğunu biliyorum ama emin olmak istiyorum.

• şarj aletini de iyi seçmek lazım kısa devre yapabiliyor.
  • Arkadaşlar varta nın 2700 professional serisi pillerinden alacağım.Bu piller için ataba 508 mi yoksa 908 mi almalıyım.Sayın bipekkan ve diğer arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar ,konuyu biraz okudum,tamamını okumam mümkün değil,fujifilm av100 foto makinesi için Varta Prof R. Accu 2700 bolca tavsiye edilmiş,bu pillerin yanında birde şarj cihazı aynı yerden olmak koşuluyla netten bir link veya Ankara'da mağazadan alabilceğim uygun bir yer önerebilirmisiniz,aşağıdaki piller aynı modelmidir tavsiye edermisiniz?

Varta Easy Energy Pil Şarj Cihazı + 4 x 2700 Mah Pil Paketi
    http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/varta-easy-energy-pil-sarj-cihazi-4-x-2700-mah-pil-paketi_05.010.5103.0003.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sense21

Arkadaşlar varta nın 2700 professional serisi pillerinden alacağım.Bu piller için ataba 508 mi yoksa 908 mi almalıyım.Sayın bipekkan ve diğer arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

At-908'in arabada şarj etme özelliği var ve adaptörlü.At-508 adaptörsüz direk prize takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDelight

Merhaba arkadaşlar ,konuyu biraz okudum,tamamını okumam mümkün değil,fujifilm av100 foto makinesi için Varta Prof R. Accu 2700 bolca tavsiye edilmiş,bu pillerin yanında birde şarj cihazı aynı yerden olmak koşuluyla netten bir link veya Ankara'da mağazadan alabilceğim uygun bir yer önerebilirmisiniz,aşağıdaki piller aynı modelmidir tavsiye edermisiniz?

http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/varta-easy-energy-pil-sarj-cihazi-4-x-2700-mah-pil-paketi_05.010.5103.0003.htm

Bahsettiğin pili amerikan pazarında buldum,4tanesini 20 liraya pazarlık yaptım ama adamın elinde 2 tane pil kalmış alamadım :) GP aldım aynı fiyata,bakalım o nasıl çıkacak.GP 2700 yazıyor ama model numarası 2700müş,mah olarak 2600 yazıyor,şerefsizliğe bakarmısınız
  • Bugün

http://www.hepsiburada.com/Liste/duracell-sarj-edilebilir-ince-pil-aaa-2li-1000-mah/ProductDetails.aspx?productId=ofisdur8741&categoryId=271832

ve
    http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT-508-Extra-Hizli-Pil-Sarj-Cihazi_W0QQidZZ35358933

Varta alacaktım ama pahalı. aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum.
    ürünlerini sipariş verdim.Aklımdaki tek kuşku şarj cihazı pilleri şarj ederken aşırı ısıtır mı?
    Teşekkürler.
  • @orkunby,
    Hem Ankara' da oturuyorsunuz hemde gidip ya sanal mağazalardan yada İzmir Cd Amerikan Pazarlarında bu şeyleri arıyorsunuz. Ankara' da olmanız bir avantaj ve bu avantajı da kullanamamışsınız malesef. Ulusta Konya Sk ve çevresi, yine Ulusta Seyran Bağları dolmuşlarının kalktığı Telekomun ara sokağı Zafer Sk. ta Adnan tüfekçi var. Konya sokakta Tunelsana gitseniz varta Prf. 2700 mA pilleri
    http://www.tunelsan.com/kategori.asp?ID=224
    http://www.tunelsan.com/bilgi.asp?ID=663
    17.70 TL' ye, peşin dahada ucuza alabilirdiniz Hatta burada onlarca bu tip elektronik mlz. satan dükkan var daha da ucuza alabilirdiniz. Ve gidip asla ve asla yakınından bile geçmemniz gereken pilleri almışsınız. Sadece son 6-7 sayfaya baksaydınız, aldığınız pillerle ilgili memnuniyetsizlik belirten mesajda görecektiniz.
    Ne diyelim hayırlı olsun İnşallah pişman olmazsınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: orkunby

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDelight

Merhaba arkadaşlar ,konuyu biraz okudum,tamamını okumam mümkün değil,fujifilm av100 foto makinesi için Varta Prof R. Accu 2700 bolca tavsiye edilmiş,bu pillerin yanında birde şarj cihazı aynı yerden olmak koşuluyla netten bir link veya Ankara'da mağazadan alabilceğim uygun bir yer önerebilirmisiniz,aşağıdaki piller aynı modelmidir tavsiye edermisiniz?

Bahsettiğin pili amerikan pazarında buldum,4tanesini 20 liraya pazarlık yaptım ama adamın elinde 2 tane pil kalmış alamadım :) GP aldım aynı fiyata,bakalım o nasıl çıkacak.GP 2700 yazıyor ama model numarası 2700müş,mah olarak 2600 yazıyor,şerefsizliğe bakarmısınız
  • @erdy48,
    Ucuz oldumu hemen, hele hele duracell dendimi olay kopuyor. Pilleri nerede kullanacaksınız? pil seçiminde markadan önce kullanılacak yer önemlidir. Eğer mause keyboard saat vb. yerlerde kullanacaksanız seçtiğiniz pil tipi yanlış. Burada uzun süreli kullanım için Yeni Nesil Alkalin pil özellikli şarjlı pilleri tercih edeceksiniz. Hepsiburada' da verdiğiniz linkte 27 yorum vardı ve hepsi olumlu görüş bildiriyor, ki hepsi yanlış. Bu pilleri hiç kullanmadan şarj sonrası boşta bekletseniz zaten 1 hafta, 10 gün içinde kendiliğinden boşalacaktı. En azından imzamdaki linke bir göz atsaydınız(77.sayfa) yada son 6-7 sayfaya baksaydınız, böyle anormal ucuz pillerdeki sakıncaları da ayrıca görecektiniz. Diğer taraftan linkte görülen fotograftaki (Extreme ) piller 4-5 yıldır piyasada ve malesef hem bayat hemde defolu piller. AAA tip pillerde 1000 mA kapasite zaten Ni-MHd pillerde olmaması gereken bir kapasite. Bu tip pillerde son kapasite 850-900 mA dir.
    Alacağınız yeni nesil piller:

1-Sanyo eneloop 2000 mAh - Panasonic Infinium 2100 mAh
    2-Varta ready2use 2100 mAh - Varta Professional 2700 mAh
    3-Konnoc Re@dy to use2100 mAh
    4-Gp Reycko 2050-2100 mAh
    Sıralamada kalite ve performans dikkate alınmıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: erdy48

Bugün

http://www.hepsiburada.com/Liste/duracell-sarj-edilebilir-ince-pil-aaa-2li-1000-mah/ProductDetails.aspx?productId=ofisdur8741&categoryId=271832

ve
    http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT-508-Extra-Hizli-Pil-Sarj-Cihazi_W0QQidZZ35358933

ürünlerini sipariş verdim.Aklımdaki tek kuşku şarj cihazı pilleri şarj ederken aşırı ısıtır mı?
    Teşekkürler.
  • Merhaba Sn. bipekkan;

Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

HB'da ki kampanyadan Fujifilm S1800 siparişi verdim. Sıra geldi şarjlı pil olayına, hali hazırda;

GP PowerBank Universal GPPB19 şarj cihazım var.

http://www.elektriksepetim.com/Powerbank-Universal-GPPB19-Pil-Sarj-Cihazi,PR-409.html

http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/gp-powerbank-universaltum-boylar-icin-profesyonel-sarj-cihazi-pilsiz_05.010.1703.0018.htm

9V pil şarj etmek için almıştım. Öncelikle sorum nasıl bir cihazdır, deşarj özelliği var mı?

GP haricindeki alacağım (sizin önereceğiniz) piller ile kullanımda sıkıntı yaşar mıyım?

Ne önersiniz diye ben de soracaktım ama öneri listenizi tekrar güncellemişsiniz.

Son önerinizde;

"1-Sanyo eneloop 2000 mAh - Panasonic Infinium 2100 mAh"

Bu pilleri benim de için uygun mudur?

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@erdy48,
    Ucuz oldumu hemen, hele hele duracell dendimi olay kopuyor. Pilleri nerede kullanacaksınız? pil seçiminde markadan önce kullanılacak yer önemlidir. Eğer mause keyboard saat vb. yerlerde kullanacaksanız seçtiğiniz pil tipi yanlış. Burada uzun süreli kullanım için Yeni Nesil Alkalin pil özellikli şarjlı pilleri tercih edeceksiniz. Hepsiburada' da verdiğiniz linkte 27 yorum vardı ve hepsi olumlu görüş bildiriyor, ki hepsi yanlış. Bu pilleri hiç kullanmadan şarj sonrası boşta bekletseniz zaten 1 hafta, 10 gün içinde kendiliğinden boşalacaktı. En azından imzamdaki linke bir göz atsaydınız(77.sayfa) yada son 6-7 sayfaya baksaydınız, böyle anormal ucuz pillerdeki sakıncaları da ayrıca görecektiniz. Diğer taraftan linkte görülen fotograftaki (Extreme ) piller 4-5 yıldır piyasada ve malesef hem bayat hemde defolu piller. AAA tip pillerde 1000 mA kapasite zaten Ni-MHd pillerde olmaması gereken bir kapasite. Bu tip pillerde son kapasite 850-900 mA dir.
    Alacağınız yeni nesil piller:

1-Sanyo eneloop 2000 mAh - Panasonic Infinium 2100 mAh
    2-Varta ready2use 2100 mAh - Varta Professional 2700 mAh
    3-Konnoc Re@dy to use2100 mAh
    4-Gp Reycko 2050-2100 mAh
    Sıralamada kalite ve performans dikkate alınmıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: erdy48

Bugün

ve

Teşekkürler.

İlginiz için çok teşekkür ederim.sipariş vermeden önce sayfaları incelemeye çalıştım ama genellikle AA normal kalem piller hakkında bilgiler vardı.Ben pilleri dalış feneri için kullanacağım.http://www.avmarin.net/ULTRA-PRO-AL03-SUALTI-FENERI-pid-1583.html bu fenerde.Fener ne kadar uzun süre ışık verirse benim için iyi.

varta duracell iyidir diye youmlar okumuştum bir de ürünün sayfasındaki yorumlar var tabii.
    İnce kalem pil öneriniz var mıdır?Ben sipariş verdim ama en azından arkadaşlar bilinçli davransın.Bir de Bu tip pillerde son kapasite 850-900 mA dir. Demişsiniz. Bu pilin üzerinde yazan 1000 mah yanlış ya da kandırmaca mı.
    İlginiz için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdy48 -- 20 Şubat 2011; 0:52:24 >
  • @bipekkan pm attım.
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.