Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpercetinn

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi günlerde güle güle kullan

Tşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadtas kullanıcısına yanıt
    gsa elektronik firma sahibi 0532 360 19 79 Orhan beyin telefon numarası bir görüş istersen donanım forumdan bilginiz aldım dersen fazlası ile yardımcı olur z5500 çok iyi bir perfonmans ile kullana bilirsin
  • Optik çıkış alırken sesin nasıl çıkacağını seçebiliyoruz, PCM ya da çıkışta sıkıştırılmış olarak.

Peki HDMI ARC kullanırken sesi passthrough yapamıyor mu? Kendisi Dolby Digtal ve DTS çözebiliyor TV'nin onda sıkıntı yok. Ama hazır HDMI'dan iletim almışken ve AVR TrueHD ile DTS-HD destekliyorken bu sesleri de alabilmek daha iyi.

Ancak Media Player > HDMI 2 > TV > HDMI 4 (ARC) > AVR bağlantısında, mediaplayerdan passthrough yapsamda sesi çözen şu anda AVR değil televizyon.

TV'den HDMI passthroguh yapamıyor muyuz sesi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Gsa elektronik acaba 55xd8505 ' i kaça bırakıyor ki ?
    Birde elimde logitech z5500 var. Optik analog ve spdif ses cıkıslarına sahip.
    Ben bu tv yı alırsam, tv yı ses sistemıne baglayarak filmlerde 5 kanal ses alabilir mıyım ? Yoksa stereo x2 mı yapıyor. Bildiğim kadarıyla andoidde dts yada dd bunlardan birisi desteklenmiyor..
    edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the wade -- 28 Temmuz 2016; 9:58:25 >
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim HDMI ARC üzerinden passtrough var. Belki sizin TV de yoktur bilemiyorum...
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Varsa da ayarını bulamadım, dijital ses bölümünde sadece optik üzerinde ses çıkış ayarları mevcut
    Merhaba..Neden Sesi Tv den almaya çalışıyorsunuz ki?

Tv ler her nekadar desteklediğini yazsa da, AVR gibi kapsamlı bir ses/codec desteğine sahip olamazlar..Ayrıca Lisans olayı da malum...

Sony için kullanılabilecek tek şey ARC HDMI denilen çift taraflı giriş/çıkış o da ses cihazı ARC özellikli ise..Onun dışında Optic ses çıkışında özel ayarlar yok..Ne verirse onu alıyorsunuz..

ARC özellikli cihaz yoksa da bu ARC HDMI çakışmaya sebep oluyor/olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Temmuz 2016; 12:08:55 >
  • AVR de HDMI 2.0 4K desteği yok. Bu sebeple media playerı direk TV'nin HDMI2 portuna bağladım. TV HDMI4 üzerinden de AVR'ye bağlı, sesi HDMI ARC ile alıyorum, denklemde optik kablo yok zaten şu an.

Ses şu anda TV'de çözülüyor, dolby digital ve DTS olarak çözüp AVR'ye gönderiyor TV. Ancak AVR'nin TrueHD ve DTS-HD lisansları da var, bu sebeple ses AVR'de çözülsün istiyorum.

Ancak şu an sesi TV çözüyor sesi, HDMI'dan passthrough yapmıyor sanırım.
  • Arkadaşın sahip olduğu AVR 4K destekli değil. Bu nedenle 4K filmleri izlemek için harici medya oynatıcıyı TV ye bağlıyor. TV den de optik çıkış yerine mümkünse ARC desteği sayesinde decode edilmeden seslerin AVR ye aktarılmasını istiyor. Medya player cihazından sesleri HDMI ile TVye decode edilmeden aktarmayı başarmış. TV den de AVR ye aktarmayı başaramamış.
    TV'nin ses ayar kısmında bitstream diye bir ayar varsa onu da aktif etmeyi deneyin...
    AVR de TruHD/DTSHD lisansı olabilir ama Tv nin en fazla Dolby/DTS desteği vardır..Dediğiniz gibi sesi direk AVRye iletse bile dediğinzi kodecler zaten mevcut değil TV de o sebeble en fazla DTS ( o da iletirse) iletir..

Mantıken Tv nin True HD bir sesi çalmaması, DTS Hd, DTS-ES,THX gibi desteklemediği sesleri hiç çalmaması, filimin sesiz veya hiç oynamaması gerekirken ses alıyor iseniz, TYv bunu Pasthrougth/Down yaparak düşürüyor..

İlk versiyon SOnylerde böyle Ses dosyası desteklemediğinden açılmayan, sessiz oynayan filimler oluyordu..İlk DTS vs kodecli Media Playerler Türkiyeye geldiğinde Tv Pasthrought yapamadığından, media playerden gelen dosyalar oynamıyordu..SOnradan bu Passthrought denilen şeyi koydular..

***PassThrough sesi olduğu gibi aktarmak değil, sesi..cihazın desteklediği formata, en kötü 2 kanal steroya düşürmektir..Siz farklı algılıyorsunuz sanırım..Tercüme anlamı sizin düşündüğünüz gibi olsa da kullanım bu şekilde benim tecrübelerim..

Kendi içinde passthrought yapıp sesi desteklediği formatta (Belki de pCM gibi veya 2 kanal stero olarak veriyor, bilemezsiniz zira ses özelliği, Kaynaktaki bilgidir, Tv deki sesi göstermiyor)

4K player almaktan başka çareniz yok..

Media Player sesini direk AVR ye vermeniz gerek..TV yi PASS geçmeniz gerek..TV ye giren ses, Tv den TV nin şekillendirdiği formatta çıkıyor zira kendi passThrought yapıyor sesi..

Ayrıca Digital ortamdaki Ripli dosyalardaki DTS , 5.1 gibi ifadelerin gerçek olup olmadığı da şüpheli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Temmuz 2016; 13:04:31 >

• S.a x8505 için şu an güncelleme alıyorum. Ne için verdiler bunu bilen varmı? Yazılımın içeriğinde ne var acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar az önce servis geldi xd85 TV mi götürdü. Panel hatası dedi. Kutusuyla birlikte aldı.
    zannedersem değişim olacak. ancak ben aynı tv yi almak istemiyorum. fatura bedelini media market çeki olarak iade ederler mi ?
    Eğer iade ederlerse 5.000 TL 'm var demektir. Bir iki bin de ben eklerim bu fiyat aralığında hangi tvyi almalıyım ?
  • yzd1461 Y kullanıcısına yanıt
    Sony alacaksınız zaten tek seçenek 9305 ama başka marka düşünürseniz LG oled 920 alabilirsin.
  • montaj34 kullanıcısına yanıt
    sony almak zorunda olmamalıyım media markt da bulunan herhangi bir marka alabiliyor olmam gerekir.

Ama sony xd93 ağır basıyor.
    xd93 ile 85 arasında da sanki sadece siyah farkı var gibi. 3d falan önemli değil. değer 2-3 bin liralık fark bilemedim. ??

yada şu yeni saçma samsunglardan mı alıp değişiklik yapsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

AVR de TruHD/DTSHD lisansı olabilir ama Tv nin en fazla Dolby/DTS desteği vardır..Dediğiniz gibi sesi direk AVRye iletse bile dediğinzi kodecler zaten mevcut değil TV de o sebeble en fazla DTS ( o da iletirse) iletir..

Mantıken Tv nin True HD bir sesi çalmaması, DTS Hd, DTS-ES,THX gibi desteklemediği sesleri hiç çalmaması, filimin sesiz veya hiç oynamaması gerekirken ses alıyor iseniz, TYv bunu Pasthrougth/Down yaparak düşürüyor..

İlk versiyon SOnylerde böyle Ses dosyası desteklemediğinden açılmayan, sessiz oynayan filimler oluyordu..İlk DTS vs kodecli Media Playerler Türkiyeye geldiğinde Tv Pasthrought yapamadığından, media playerden gelen dosyalar oynamıyordu..SOnradan bu Passthrought denilen şeyi koydular..

***PassThrough sesi olduğu gibi aktarmak değil, sesi..cihazın desteklediği formata, en kötü 2 kanal steroya düşürmektir..Siz farklı algılıyorsunuz sanırım..Tercüme anlamı sizin düşündüğünüz gibi olsa da kullanım bu şekilde benim tecrübelerim..

Kendi içinde passthrought yapıp sesi desteklediği formatta (Belki de pCM gibi veya 2 kanal stero olarak veriyor, bilemezsiniz zira ses özelliği, Kaynaktaki bilgidir, Tv deki sesi göstermiyor)

4K player almaktan başka çareniz yok..

Media Player sesini direk AVR ye vermeniz gerek..TV yi PASS geçmeniz gerek..TV ye giren ses, Tv den TV nin şekillendirdiği formatta çıkıyor zira kendi passThrought yapıyor sesi..

Ayrıca Digital ortamdaki Ripli dosyalardaki DTS , 5.1 gibi ifadelerin gerçek olup olmadığı da şüpheli

O zaman terim olarak passthrough'yu yanlış biliyorum, raw çıkışla aynı mantık olarak.

Raw çıkış sesi işlmeden direk sesi çözecek cihaza gönderilmesi, passthrough da bu şekilde biliyorum ancak iddaa etmeyeyim.

O zaman TV ARC üzerinden HDMI ile AVR'ye göndermekle direk media playerdan optik kablo ile AVR'ye göndermek arasında bir fark yok.

Zira TV de maksimum Dolby Digital ve DTS çözüyor, optik kablo da maksimum bu codecler iletiyor. En azından TV'ye bağımlı kalmadan AVR'den yönetirim tüm sesleri.

Dediğiniz gibi media playerda ses cihazım DTS-HD ve TrueHD'yi destekliyor seçtiğimde filmden hiç ses gelmiyor TV üzerinden HDMI ile AVR'ye gönderdiğimde. Bu ikisini seçmeyip dolby digital ve DTS destekliyor seçtiğimde tv'nin info barında bu codecler gözüküyor ve AVR'ye işleniş olarak gönderiyor.

Aslında sizin dediğiniz mantıkla, zaten kodilerde RAW ses iletimi yok sadece Passthrough ve PCM iletim olduğu için en başta ses media playerdan işlenmiş olarak çıkıyor :) Peki böyle yaptığımda ses zaten işlenmiş geldiğ için AVR'de çözülmüyor/işlenmiyor olması ve AVR üzerinde dolby digital ya da DTS yazmıyor olması lazım.

En azından media playerden direkt HDMI ile AVR'ye verdiğimde bunlar yazıyordu, bir de görüntüyü HMDI'dan TV'ye optikten AVR'ye verip deyeceğim bakalım, AVR'de straight mi yazacak yoksa Dolby Digital/DTS mi yazacak?

Media Player olarak ne kullanıyorsunuz? Harici bir cihaz mı? Dts-HD/True HD destekliyor mu?

Audio Vieo receiver/Anfiniz ne model, bu sesleri destekliyor mu?

Olması gereken media Player Ses çıkışı AVRye Optic ile in olarak vermek...Media Player görüntüyü Tv ye HDMI olarak vermek..Bu şekilde zaten AVR sesleri çözecek..

Tv den ses almak hiç profesyonel çözüm değil maalesef :)

Ama Tv nin özelliğinde olur sesi orjinal iletirsiniz başka ama biraz zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Temmuz 2016; 15:54:11 >
    kesinlikle 9305 alınacak başka bir tv kesinlikle yok lg 920v kullandım 9305 ömür olarak ve kalite olarak sony yanına bile yaklaşamaz
  • Hem media player hem AVR TrueHD ve DTS-HD destekliyor ama optik kablo desteklemiyor :)
    aklına gelen tüm modellerin 55 inçte en üst modellerini kullanan birisi olarak şu anda piyasa 9305 yanıya bile yaklaşan bir tv yok panasonic haric oda türkiyede yok
    Yeni AVR lerde hdmi girş var, hem ses görüntüyü HDMI ile alıp bunu TV ye Video Çıkış ile verebiliyor

optical audio (s/pdif) will only carry DD 5.1 DTS 5.1 and 2ch LPCM. this is why you have to use the HDMI connection to get DD true HD an DTS MA. and your question about processing, if your player is processing the audio then then player would send that information over HDMI to your receiver as a LPCM signal. if you choose to bitstream then your receiver will do the processing.

optic ile sizin kodecler zaten iletilmiyormuş..HDMI ile iletildiğini yazmış AV form

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Temmuz 2016; 16:46:58 >
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.