Şimdi Ara

ALMAZ OLAYDIM ŞU SEAGATE'İ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün exa'dan 320 gb sata2 16 mb cahce ncq harddisk aldım. Anakart sata desteklediği için sata1 modunda ve 8 mb cahcele çalışıyor.

Seagate'in ne kadar ses yaptığını ilk defa bugün anladım. İlk windowsu yüklerken bile harddiskten acayip ses geliyodu. Şimdi ise internet sayfalarında gezerken bile ses yapıyor. Dosya okuduğunu fazlasıyla hissettiriyor.

Bu hdd den önce samsung vardı. İlk geldiğince 0 ses vardı şimdi bile hala seagate kadar ses yapmıyor. Yarın segate'i sansung bi hdd iel değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba iade kabul ederlermi ne dersiniz.? Bu arada bu problem tek bendemi var sizlerdende yorum alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys_tweaker -- 29 Aralık 2006; 23:51:56 >

• kardeş bende 250 gb 16mb sata2 olanını aldım pembe motorlu olanlardan.tıkırtı yapıyo tabi ama çok bariz değil lakin performansı çok süper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erdemliol

Arkadaşlar bugün exa'dan 320 gb sata2 16 mb cahce ncq harddisk aldım. Anakart sata desteklediği için sata1 modunda ve 8 mb cahcele çalışıyor.

Seagate'in ne kadar ses yaptığını ilk defa bugün anladım. İlk windowsu yüklerken bile harddiskten acayip ses geliyodu. Şimdi ise internet sayfalarında gezerken bile ses yapıyor. Dosya okuduğunu fazlasıyla hissettiriyor.

Bu hdd den önce samsung vardı. İlk geldiğince 0 ses vardı şimdi bile hala seagate kadar ses yapmıyor. Yarın segate'i sansung bi hdd iel değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba iade kabul ederlermi ne dersiniz.? Bu arada bu problem tek bendemi var sizlerdende yorum alayım

16mb cache li disk 8mb cache ile çalışmaz.emin misin 8mb cache gözüktüğüne?
  • aynı hdd bende de var aynen öle gürültülü çalışıyor , performansınada bi şey diyemiycem çünkü 9 senedir seagate den başka hdd takmadım bilgisayarlarıma .
    (marka sempatizanlığı işte )
  • quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

quote:

Arkadaşlar bugün exa'dan 320 gb sata2 16 mb cahce ncq harddisk aldım. Anakart sata desteklediği için sata1 modunda ve 8 mb cahcele çalışıyor.

windows kurarken baktım 8mb ayrılmış yer vardı bölünmemiş olarak

• O 8mb ın cache ile ilgisi yok.Eski 30gb lık 2mb cache maxtor a xp kurarkende 8mb bölümlenmemiş alan var diyordu.Everestten bak bence.Aynı hdd pembe motorlusu bende de var ve gayet sessiz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 30 Aralık 2006; 0:10:38 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

quote:

windows kurarken baktım 8mb ayrılmış yer vardı bölünmemiş olarak

o bölüm önbellek değil windows un ntfs için ayırdığı bölüm.kurma bilgilerini saklıyor orada.everest tarzı programları dene önbelleği bulmak için.

• Arkadaşlar bu everestten alınmı samsung ile ilgili kısım

Buda seagate ile ilgili olan fakat seagate'e ait hiç bir bilgi gözükmüyor başka ne ile öğrenebilirim. Yoksa bi sorunmu var?
  • Seagate bildiğim kadarı ile en iyi HDD markalarından birisidir..Bende raid olduğundan ötürü biraz ses yapıyor..Ama tek çalışırken hiç ses çıkar mıyor..Eğer çok rahatsız ediyorsa ses olayı ( ki olmaması gerek) aldığın yere bir gözük derim..Sineye çekme yani..
  • Yarın gözükecem inş
  • quote:

...Acaba iade kabul ederlermi ne dersiniz.?...

Bir deneyin şansınızı derim.

Ayrıca,

EVEREST 'den Deploma > ATA seçeneğinden önbelleğinin ne kadar olduğu gözüküyor;

Sn. @Erdemliol, kullanığınız EVEREST sürümünde çıkmıyorsa, benim kullandığım 2.20 'nin indirme adresini vereyim;http://telechargement1.pcastuces.com/temp6bs2/everesthome220.exe

• bende de seagate 250 gb sata 8 mb cahce ncq var çok gürültülü çalışıyor ama alıştım artık 1 yılda,
  • quote:

samsungdan san seagate daha sesli çalışır zaten bu bilenen bişey satalarda seagete daha sesli
  • seagatelerin çoğu sesli
  • ya bu nasıl iş anlamadım ben de 4 tane seagate var bi proplem yok arkadaşa denk gelmiş demekki ben de eski samsungculardanım fakat son dönem seageteler bence çok iyi ve performanslı
  • bu tıkırtının pembede veya beyazda olmaması falan bi durum olamaz o alttaki motor sürekli dönen plakaların motoru ince kalitesine göre iyisi bir tiz şeklinde olan vınıltı sesini kısar ama tarama veya atlama dediğimiz disk reaksiyonlarında mekanik kafa hareketleri esas ses kaynağı buda 7200.10 da er modelde aynıdır
  • acıklayıcı olması ıcın kendı deneyımımı aktarım......
    320 gb seagate'i ilk aldıgımda cok seslıydı arkadasın dedıgı gıbı tıkır tıkır ses gelıyordu....((BEYAZ MOTORLU))
    Sonra bır bahane bulup ertesı gun degıstırdım .Bu sefer samsung hd ıle arasında ses farkı nerdeyse hıc yoktu...((PEMBE MOTORLU))
    Forumda bır arkadasın actıgı topıc mevcut ordan detaylı bılgı alabılırsınız. . .
  • bende hem samsung hemde seagate 7200.10 var ses olarak fark yok
  • Arkadaşlar çok saolun yorumlar için.

Bu arada everestle baktım hdd 16 mb cahceli yani bi sorun yok. Öğleden sonra bi gidecem değiştirmelerini isteyecem eğer olursa ne ala olmassa etfanına köpük sarp kullnıcam
  • bendede seagate var ilk açılışta floppy ye benzer bi ses cıkartıyor normal midir?ama sonradan hiç bir ses yok..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.