Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • icon 1.2 EDC 130 HP ile icon 1.5 dCi EDC 110 HP arasında neredeyse 10 bin tl fark var acaba 1.2 motor yakıtı ile 1.5 dCİ motor arasında yakıt tüketim farkı çok var mıdır ki? yılda en az 20 bin km için 1.2 motor bizi üzer mi ? dizelin homurtulu sesinden bıktık artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

icon 1.2 EDC 130 HP ile icon 1.5 dCi EDC 110 HP arasında neredeyse 10 bin tl fark var acaba 1.2 motor yakıtı ile 1.5 dCİ motor arasında yakıt tüketim farkı çok var mıdır ki? yılda en az 20 bin km için 1.2 motor bizi üzer mi ? dizelin homurtulu sesinden bıktık artık...

Yeni Megane 4 te kullanılan 1.5dci oldukça sessiz. Özellikle içerden duyulan motor yalıtımı konusunda devrim yapmışlar.
    Mutlaka test edin. Ön yargılarınız silinecek. Test ettiğim dizel araçlar içinde Golf ile birlikte en sessiz araçlardan biriydi.

Astra K sanılanın aksine dizel motor sesini içeri alıyordu azda olsa rahatsız ediciydi ancak bizim için dizel motor sesi konusunda
    asıl hayal kırıklığı Mazda CX-3 oldu.. Yoksa onu alacaktım.
  • Bir de böyle bir video var

• Erzurum renault da vardı yeni sedan duruşu güzel kaliteli lakin arka tavan alçak olmuş sanki biraz kaykilmak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoykalips

Erzurum renault da vardı yeni sedan duruşu güzel kaliteli lakin arka tavan alçak olmuş sanki biraz kaykilmak gerek

Aynen dediklerinize katılıyorum.

• Carviser ve otomobildünyam incelemeleri gene basmakalıp sözler ve kitaptan okuma...
    Araçta opsiyon ne, jantlar hakkında bilgi falan bir şey yok.
    Gene en detaylı otopark'tan izleyeceğiz de o da pazar günü gibi görünüyor.
  • Passenger kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Opsiyon listesine şuradan bakabilirsiniz.

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/Megane-Sedan-201610.pdf

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 bin tl civarı verip bu modelin full+full olanını almak,

100 bin tl civarı verip 2. el Audi A4 dizel otomatik almak,

kafamda deli sorular...
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    100 bin tl verip insignia dizel otomatik cosmo almak :D
    megane hb 1.5 dci edc sahibiyim, yakıt tüketimi için çok dikkat ederek kullanmıyorum istanbulda 25 km ortalama hız ile 5.6 litre yakıyor. Benzinli de duyduğuma göre en az 2 litre daha fazla yakıyor ortalama bir kullanımda.
  • Mergen57 kullanıcısına yanıt
    sizin verdiğiniz değerlere göre hesaplama yaptım hatta dizel benzinli arasını 2.5 puan yaptım. benzinli ile en az 60 bin km yapmak gerekiyor ki kendini amorti etsin.
  • 100 bin lira verip otomobil almak?
    Yılda 15000-18000 altında yapacaksanız benzinli alınabiir. Şu da var dizel satışında benzinliye göre 5-6bin pahalıya gidiyor. Benim yıllık 20bin yolum var hemen hemen ben bunu 100bin 120bine gelince satsam benzinli de bu km fazla ama dizelde az sayılıyor daha rahat satılabilir

• 100000 megana vereceğime cosmo insignia alırım

• Arkadaşlar aracı 10u gibi test edeceğim inşallah hoşuma giderse ilk alanlardan olacağım. Bana söylenene göre en dolusu 105bin Tlyi geçmeyecek. Şuan kullandığım araç passat ama 2 kişiyiz bize çok büyük geliyor.

• Megane sedan'ın hb modeline göre bir ufak avantajı arka kafalıklar olmuş, tamamiyle indiriliyor arka görüşü kısıtlayamacak şekilde. Acaba Megane sedan arka kafalık Hb ye uyar mı döşemeler aynı mı bilmiyorum. Eğer uyarsa değiştireceğim kafalıkları her ne kadar kamera olsa da geriye dönüp manevra yapma gereği durumunda yanları zor görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 7 Ekim 2016; 16:25:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olimberax

Arkadaşlar aracı 10u gibi test edeceğim inşallah hoşuma giderse ilk alanlardan olacağım. Bana söylenene göre en dolusu 105bin Tlyi geçmeyecek. Şuan kullandığım araç passat ama 2 kişiyiz bize çok büyük geliyor.

96 bin TL zaten en dolusu, fiyatlar açıklandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Arkadaşlar aracı 10u gibi test edeceğim inşallah hoşuma giderse ilk alanlardan olacağım. Bana söylenene göre en dolusu 105bin Tlyi geçmeyecek. Şuan kullandığım araç passat ama 2 kişiyiz bize çok büyük geliyor.

Bayii resmi fiyatların açıklanmadığını söyledi, internette dolaşan fiyatlar tahmini ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Bayii resmi fiyatların açıklanmadığını söyledi, internette dolaşan fiyatlar tahmini ...

Genelde %90 oranında tutar bu fiyatlar ki icon donanım 96 bin. Daha buna resmi değil diyorlarsa diyecek bir şey olmaz....
    O kadar tanıtımı yapılıyor, o ekran daihli mi HAYIR. Şerit takip gibi güvenlik donanımları opsiyonel, akıllı bagaj kapağı ona keza. Head-Up Display öyle.
    Icon donanımda bile bunlar opsiyonken 96 bin TL çok... Ha belki daha aşağı çıkacaktır fiyatlar.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.