Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: volkan67

Bu arada mavis717 arkadaşım paylaşımların teşekkür ederim, ellerine sağlık

ben tesekkür ederim.
  • hoşbulduk :)çok tşkler. forumdaki tek bayan benmiyimm:( ama böyle bi forum oluşturduğunuz için çok tşkler.. hepinize tşk ediyorumm..

quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Aramıza hoşgedin sebnem63 ismin listemize eklenmiştir. İyi forumlar
    Bu arada mavis717 arkadaşım paylaşımların teşekkür ederim, ellerine sağlık
    quote:

Orjinalden alıntı: sebnem63

ya bende üye olmak istiyorum olamıyorumm:( bana yardımcı olsun biri lütfennn...

• tüm arkadaşalrın mübarek kandilini kutlarım

maviş 717 ye emeğinden ve bilgisini bizimle paylaştığından dolayı çok teşekkür eder

aramıza yeni katılan sebnem93 ede hayırlı uğurlu olsun diyorum

FİAT TİPO KULÜP
  • Birz rampa aşağı olabilir mi ?
  • Elektronik peoblemler karşısında , daha masraflı olmasına rağmen servise götürmenizi öneririm...
  • arakdaşlar merhaba ben yeni lpg taktırdım ama arabam gitmiyor tamqam çekişten düşerde araba 120 den yukarı çıkmıoyr :S 5 kez de götürdüm gaz ayarı yaptım en sonunda sökücem atıcam bendekia raba 1.4s 99modelbaşka bi yolu varmı bunun
  • quote:

Orjinalden alıntı: drplastc

Elektronik peoblemler karşısında , daha masraflı olmasına rağmen servise götürmenizi öneririm...

Yukarıdaki gibi kondansatör değişimi için servise gitsen komple digital panelle birlikte ön göğüsüde değiştirip eline verirler.Serviis bu tür arızalarda tamir için uğraşmaz Zaten anlamazda Anlamadığı için o kısımda arızalı ne varsa komple değiştirir.

• @mavis717

Merhaba dostum dijital panelin çerçevesini değiştirmişsin bir şey sormak istiyorum benim aracın çerçevesi sanki mumlu plastik gibi yumuşama oldu tırnağımla bile çok rahat çiziliyor parçacılarda bu çerçeveyi sorduğum zaman yenisininde böyle olduğunu söylediler siz almışsınız yenisini, sizde durum nasıl. Bu mumlanma dediğim şey küllük ve kalörifer düğmelerinin plastik çerçevesinde de mevcut çok çabuk çizilip deforme oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

@mavis717

Merhaba dostum dijital panelin çerçevesini değiştirmişsin bir şey sormak istiyorum benim aracın çerçevesi sanki mumlu plastik gibi yumuşama oldu tırnağımla bile çok rahat çiziliyor parçacılarda bu çerçeveyi sorduğum zaman yenisininde böyle olduğunu söylediler siz almışsınız yenisini, sizde durum nasıl. Bu mumlanma dediğim şey küllük ve kalörifer düğmelerinin plastik çerçevesinde de mevcut çok çabuk çizilip deforme oluyor.

@mmengi

dostum dediğin plastik üstündeki katmanı biliyorum.bir çok tempra ve tipoda aynı sorun mevcut.sıcaktan yumusayıp eriyorlar.benim plastik kısımlar (çerceve ve küllük kısımı dahil) seninde dediğin gibiydi.

yeni aldığım plastik çerceve eskisi gibi değil.yani tırnakla kazınmıyor ve üzerinde mumsu katman var gibi durmuyor. orjinal cerceveye oranla biraz mat ve sert gibi. yani plastik yapısı farklı gibi.çerceve tofasın orjinal üretimi.

su an normal bir sorun yok.ama 1 yıl ve daha sonra ne olur bilemem.

ben küllük kısımındaki mumsu katmanı temizledim ve kırmız reklam folyosu ile kapladım.benim bulunduğum il çok sıcak olduğundan küllük kısımı folyo ile kaplamadan önce mum gibi akıyordu .yaklasık bir yıl oldu folyo ile kaplayalı bir problem yasamadım.

bana digital panel çercevesi ve küllük kısımları parlaklık kazansın diye fabrikasyon olarak bir madde ile kaplanmış gibi geliyor.ve bu kaplama zamanla özelliğini yitirip yapışkan ve mumsu bir maddeye dönüşüyor.bu sorun bir çok aracta var..

umarım yardımcı olmusumdur...

• Cevabın için çok teşekkürler çok yardımcı oldun bende müsait bir zamanda bu çerçeveyi değiştirmek istiyorum kafamda bu soru vardı.

quote:

Orjinalden alıntı: mavis717

quote:

@mavis717

@mmengi

dostum dediğin plastik üstündeki katmanı biliyorum.bir çok tempra ve tipoda aynı sorun mevcut.sıcaktan yumusayıp eriyorlar.benim plastik kısımlar (çerceve ve küllük kısımı dahil) seninde dediğin gibiydi.

yeni aldığım plastik çerceve eskisi gibi değil.yani tırnakla kazınmıyor ve üzerinde mumsu katman var gibi durmuyor. orjinal cerceveye oranla biraz mat ve sert gibi. yani plastik yapısı farklı gibi.çerceve tofasın orjinal üretimi.

su an normal bir sorun yok.ama 1 yıl ve daha sonra ne olur bilemem.

ben küllük kısımındaki mumsu katmanı temizledim ve kırmız reklam folyosu ile kapladım.benim bulunduğum il çok sıcak olduğundan küllük kısımı folyo ile kaplamadan önce mum gibi akıyordu .yaklasık bir yıl oldu folyo ile kaplayalı bir problem yasamadım.

bana digital panel çercevesi ve küllük kısımları parlaklık kazansın diye fabrikasyon olarak bir madde ile kaplanmış gibi geliyor.ve bu kaplama zamanla özelliğini yitirip yapışkan ve mumsu bir maddeye dönüşüyor.bu sorun bir çok aracta var..

umarım yardımcı olmusumdur...

• abi baskı balataları çok pahalı alıyorsunuz yaw
    125 falan okudum 120 var.
    alım-satım işine başlayacagım. ben 1.4 i 83 ytl ye aldım 1.6 lar 90 ytl hemde valeo..

evet satışlarımız başlamıştır 1.4 valeolar 100 ytl
    1.6 satışlarımız 110 ytl kargo da bizden
    kkartı geçmez söyliym kafadan

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-burak -- 20 Temmuz 2007; 10:51:58 >
  • Ben arabayı 2. el almıştım ve bana alırken fiat code şifre kartını vermediler eğer kodlu anahtarlara bişi olursa buradaki şifre ile arabayı kopya anahtarla çalıştırma imkanı var ben bu şifreyi nerden ve nasıl temin edebilirim acaba? Gün gelirde lazım olursa çok işe yarayacak bir şey.
  • zaten o kasislerden nefret ediyorumm, acayip ses yapıyo, bide yolar zaten berbat, bu biçerdöver lastiği işi iyi ama, urfada bilen yoktur bunu.. sesli yollara devam edicem artık:)..
    Orjinalden alıntı: EINFUHRER
    [simage][/simage]

Orjinalden alıntı: sebnem63

slm bende yeniyim.. bende ön takımdan ses geliyorr özellikle engebeli yollarda.. 1,6 tipo var bende kaça patladı diye sorsamm

Orjinalden alıntı: ilksar

ÖN TAKIM ÇUKURA DÜŞÜNCE LASTİK EZİLMİŞ VE ARABANIN ÖN TAKIMDAN SES GELİYORDU USTAMA GÖTÜRDÜM NAPALIM DİYE
    DEĞİŞTİRMEYELİM ZATEN YENİSİNİDE TAKSAN LASTİK NAZİK ÇUKURA GİRSEN YİNE YAPAR GARANTİ VEREMEM DEDİ VE SANA EN AZ 10 YIL GİDECEK İŞLEM YAPALIM DEDİ
    TAKIMI SÖKTÜ,O EZİLEN NARİN LASTİK 100 TONLUK BASKI MAKİNESİYLE O LASTİĞİ ÇIKARIP BİÇERDÖVER İÇ LASTİĞİNİ KESİP ONA UYGUN AYARLADI VE O 100 TONLUK MAKİNE İLE BİÇERDÖVER LASTİĞİNİ YUVAYA YERLEŞTİRDİ...
    10 SENE GARANTİLİ DAĞ BAYIR GEZSENDE ARTIK ÖN TAKIMDAN SES GELMEZ DEDİ VE GELMEZ OLDU.....

merhaba bu ses gelme, kasislerden geçerken önden gelen korkunç gıcırtılardan bıktım yağlattım kesmedi, bahsedilen biçerdöver lastiği koyma işi umarım benim sorunuma çare olur Ankarada bu işi yapan usta bilen varsa ve söylerse çok sevineceğim benim gittiğim ustalar bilmiyor çünkü.
    Ein Fuhrer

FİAT TİPO KULÜP

• benim 1,6 110 ytlye aldım valeo, neyse çok zarar etmemişim:)iki gün önce değişti baskı balatası. ama 200ytlye mal oldu toplam:(
    quote:

Orjinalden alıntı: e-burak

abi baskı balataları çok pahalı alıyorsunuz yaw
    125 falan okudum 120 var.
    alım-satım işine başlayacagım. ben 1.4 i 83 ytl ye aldım 1.6 lar 90 ytl hemde valeo..

evet satışlarımız başlamıştır 1.4 valeolar 100 ytl
    1.6 satışlarımız 110 ytl kargo da bizden
    kkartı geçmez söyliym kafadan

:)

• bencede hemen bulmaya bak çünkü kitapta o şifre ile aracın calıstırılcağı yazıo :)

quote:

Ben arabayı 2. el almıştım ve bana alırken fiat code şifre kartını vermediler eğer kodlu anahtarlara bişi olursa buradaki şifre ile arabayı kopya anahtarla çalıştırma imkanı var ben bu şifreyi nerden ve nasıl temin edebilirim acaba? Gün gelirde lazım olursa çok işe yarayacak bir şey.
  • Kart olsa olsa ilk sahibinde onuda bulmam imkansız, zaten derdim yok adam gelip benim arabayı bulacak değil ya 4.5 yıldır bende araba. Acaba motor şasi numarasından yada ECU üstündeki seri numaralarından bu kod servisten alınabilirimi. Yada diagnosa soksam bu kodu öğrenebilirmiyiz.

quote:

Orjinalden alıntı: tipo_16

bencede hemen bulmaya bak çünkü kitapta o şifre ile aracın calıstırılcağı yazıo :)

quote:

Ben arabayı 2. el almıştım ve bana alırken fiat code şifre kartını vermediler eğer kodlu anahtarlara bişi olursa buradaki şifre ile arabayı kopya anahtarla çalıştırma imkanı var ben bu şifreyi nerden ve nasıl temin edebilirim acaba? Gün gelirde lazım olursa çok işe yarayacak bir şey.

• quote:

Kart olsa olsa ilk sahibinde onuda bulmam imkansız, zaten derdim yok adam gelip benim arabayı bulacak değil ya 4.5 yıldır bende araba. Acaba motor şasi numarasından yada ECU üstündeki seri numaralarından bu kod servisten alınabilirimi. Yada diagnosa soksam bu kodu öğrenebilirmiyiz.

@mmengi

turkeyforumdan @asicvs 'yi hatırlarsan o senin bahsettiğin konuyu biraz arastırmıştı.yani ondada fiat code kartı yoktu.Tofaş'ı falan aramıştı.sonucunu bilmiyorum.ona "pm" vs ile ulasırsan yardımı dokunabilir.şimdi turkeyforuma pek yazmıyor ama şu adreste kesin bulursun.

www.tempratipo.net.tc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 20 Temmuz 2007; 21:35:21 >

• Türkiyede bırakilan tipoların vin kodunu nerede yoklamak olar? 1996--cı yılda karburatorlu tipo burakılıbmı?
  • toprakcengiz
    Arkadaşım LPG'de değil senin o ayarı yapan ustalarda problem vardır
    Tamam tabiki Lpg Benzin gibi olmaz ama 120'yiyi geçemiyor diye bir durumda olmaz
    Sen adam gibi işini yapan bir Ustayı araştır derim mutlaka anlayan vardır.LPG'yide kesinlikle söktürme çok avantajlı oluyor özellikle çok yol yapıyorsan

Şebnem
    Arkadaşım Urfadada mutlaka bu işi bilen usta vardır ama çevrenden sor soruştur derim
    Çoğu parça satıcısı sana öyle bişey olmaz der Çünkü Parça çok narin neden 10 yıl değiştirmemeni istesinki parçayı kime satacak

Sen araştır derim

• Arkadaşlar benim 1.4 tipo S'e klima taktırmayı düşünüyorum maliyeti ne olur. Taktırmaya degermi ,Birde tipo'sunda klima olan arkadaşlar memnunmu sogutmasından görüşlerinizi bekliyorum..
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.