Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (691. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaslar ben formu takip ediyorum ara sira fakat kullanici adini v.s unuttum yeniledim
    ben ikinci el fiat tipo slx 1.6ie aldim ufak tefek eksigini deistirdim kafama takilan bi problem var araba enjeksiyonlu fakat araba benzinde calistirip ikaz isiklari sönuyor fakat püstkurtme lambasi bi kac saniyede geri yaniyor nekadar tamirciye sorduysam tekleme yoksa bisey olmaz dedi bende kafama cok takiyorum aman ha bisey olmasin diye ayrica ilk arabam 12'500 e aldim...yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meteor_40 M kullanıcısına yanıt
    hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin bende yeni aldim 1.6 slx ie enjksiyonlu uzerinde sirali var once benzinde otomatik gaza aliyor herkez iyi diyor ben bitaraftan sevmedim cunki enjeksiyon puskurme lambasini yakiyor

• Selamün Aleyküm. Bende yakın bir zamanda ilk arabamı almayı düşünyorum. Bir tane 1996 Tipo 1.6 SX buldum. 124.000 km'de. Özelikle arabayı almadan önce neyine dikkat etmeliyim? Birde araçta şuan tüp var. Ama sıralı mı yoksa düz mü onu bilmiyorum. Sizce sıralı mı yoksa düz mü olmalı?Önerileriniz nelerdir? Özelikle Tipo'da şuna dikkat etmelisin diyeceğiniz birşey var mı?
  • Merhaba arkadaslar daha onceden 99 1.4 ie tipo aracim vardi sttim 3 yil once 8000 gibi bi fiyata su an bakiyotumda adamlar uçmuş ya piyasa delirmis durumda e bende mecbur bi arac alcam 98 model 146 binde 1.6 ie tavan asagi bi kac parca boyali ses sistemi xenon far Düğmeli egzoz ve ışıklandırma sistemi var araba cok temiz ok gibi duruyor lacivert 14 bin istio sizce o paraya alinirmi bu tipo yada yerine ne alinabilir baska yazarsaniz sevinirim

• Durqn kardes bildigim kadariyla yazayim sx ler karburatorlu ama dijital panel var ve sirali deil bunlar düz lpg takiolar yani bildigim bu yanlisda olabilir tipoda dikkat edecegin tek sey on düzen aracin on duzeni biraz nazikdir onun haricnde koy yakiti suyunu yagini konforun keyfini çıkar

• Arkadaşlar merhaba 1.4 tipo araca sahibim aracın periyodik bakımı geldi bursada ikamet ediyorum uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? az önce bosch car servicete periyodik bakım + ön balata değişimi sorgulattım 445tl gibi bi fiyat çıkardılar çok yüksek geldi yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar kontrol amaclari gostergeyi sıfırladigim zaten tüm ışıklar yanıyor. Yani ampullerde vs bi sıkıntı yok gösterge gösteriyor sağlam. Fakat normal giderken economy ışığım yanmiyor musur vs ise nerededir sorun o mudur neden kaynaklanıyor olabilir acaba

• bende tipo angel eye far arıyorum veya bizenon. var mı yardımcı olabilecek
  • ALENA VE ALEYKUM SELAM kardeşim. Bendede 1996 model tipo sx var 1 yıl oldu alalı. Çok memnunum satmaya kıyamam o derece yani. Tipo sx 96 model ve üzeri olanların diğer tipolara oranla şasileri kuvvetlendirilmiştir ve elektronik sorunları giderilmiştir. Karbüratörlü bu araçlar ve tiponun ençok tutulan, en sorunsuz modelidir. Enjeksiyonlu olmadıklarından sıralı sistem değiller ve sorun çıkarmıyorlar. İşçiliğide parçalarıda ucuzdur merak etme canını yakmaz yani. Konforuna yol tutuşuna zaten diyecek yok.
    Dikkat etmen gereken şeylere gelince motor ve mekaniğini iyi ustalara kontrol ettir. Alt takımların bakımları yapılmışmı, öntakımlar eskimi yoksa yenilenmişmi öğren yenilenmiş olanları al eskileri değiştirmek için sen uğraşmak zorunda kalırsın yoksa. Bunun haricinde önden kazalımı km orjinalmi ve temizmi bunlara dikkat et yeterli olacaktır zaten. HAYIRLI UĞURLU kazasız belasız kullanırsın alacağın arabanı "İNŞALLAH."

• TOLGA_00 kullanıcısına yanıt
    Biraz geç yazıyorum ama anca gördüm yazını dostum. Bence 14bin gerçekten temiz bir arabaysa verilebilir ama ben olsam tipoların ie olanlarını değil karbüratörlü 1.6 sx olanlarına bakardım. Çünkü bende tipo sahibiyim. Almadan önce 1buçuk yıl araştırdım gördümki tiponun en sorunsuzu 1996 model ve yukarısı olan sx karbüratörlü olanları. Bende aynısondan aldım 1yıl oldu alalı sorunsuz ÇOK ŞÜKÜR "YÜCELER YÜCESİ CENAB-I ALLAH(C.C.)'A" arabam temiz yıpranmamış aileler kendi aralarında kullanıp yabancıya vermemişler. Bildiğimden aldım çok memnunum sende memnun kalırsın emin ol. Zaten bu dediğim modellerin ustasıda çok buyüzden işçiliği diğer modellerden daha uygun parça fiyatlarıda çok ucuz. Alırsan yada aldıysan HAYRINI görürsün "İNŞALLAH."

• arge48 kullanıcısına yanıt
    Kardeş muhtemelen economy kısmının içindeki küçük ampul geçmiştir ondan yanmayabiliyor.

• İstanbullu58 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle iyi dileklerin için çok sağol. Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun. Aracı yaklaşık 20 gündür kullanıyorum çok memnunum gerçekten. orj. 125 binde ve hiç kazası yok gayet temiz kullanılmış. Alt kısımlarında da sorun yok. Bir kaç yerinde ufak boya işleri var. Geçen gün yağını, filtrelerini değiştirdim 80 lira gibi bir fiyat tuttu. Onun dışında bir sıkıntsı yok Allah'a Şükür.
  • Arkadaşım bende de tipo 2.0 16v var nasipse 1 yada 2 yıl sonra uzak doğu arabalarının fiyatına audi a4 alacam belki bu kaç model düşük olur ama ne Honda nede Toyota vs. Alman'nin yerini tutmaz sonra tiponun temizi arkadaşın dediği gibi baş ağrıtmaz 2.0 motorları ayrıca abs airback mevcuttur arızası her araba kadardır abartmaya gerek yok saygılar

• s.a bende tempra sxak var kalirufer petegi degistirdim bugun fakat bendeki dijital oldugu icin musluk dogal olarak motorla acilip kapaniyor herseyi takdim oturdum fakat bir turlu o motor yerine oturmuyor motorun ayagi ile musluk ayagi bir birine denk gelmiyor kutunun ustunde tpsx yaziyor arabam sx ak yani klimali bu yuzden mi olmuyor acaba alirken adamada soyledim arabam klimali diye

• HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE kullan"İNŞALLAH." Evet kullananlar hep memnun kalır zaten tipodan. ;-)
    Sana dost tavsiyesi sakın aracını başkalarının yanında övme hrmen nazara gelir demedi deme. Bana nezaman o tarz bir olay olsa akabinde kesin küçükte olsa bi sıkıntı olabiliyor sanada olmasın.
    Sen arabanı soranlara eski araba işte nekadar iyi olabilirki, idare ediyoruz ŞÜKÜR gibisinden konuş artık bende akıllandım öyle yapıyorum :-D
    Sen arabanı kaça aldın bu arada kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbullu58 -- 10 Aralık 2016; 0:33:32 >
  • İstanbullu58 kullanıcısına yanıt
    Evet Şükretmeyi bilmemiz lazım. Benim ilk arabam olduğu için eski araba olmasını özellikle istedim ki zorluk çekmek istedim biraz. Buna da şükrediyorum tabi. 12.000 tl' ya aldık bu arada.

• okanisilak O kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR HERKEZE MERHABA. 1.6 DGT 90 MODEL TİPOM VAR. ÖN SAĞ KASNAK MUHAFAZASINA İHTİCIM VAR ELİNDEN OLAN VARMI ACİL. BU BÖLGEDE KORUMA OLMADIĞI İÇİN ARIZA VERİYOR SÜREKLİ. PLASTİK MUHAFAZA ELİNDE VARSA ULAŞSIN LÜTFEN. TEŞEKKÜR EDERİM
  • Arkadaşlar 1.4ie lpg tipo ile aranıza katıldım problem var yakıt tüketimi lpg de 45-60 kuruş arası yakıyor beyin yeni atiker yeni versiyon eski brc vardı 1 yıl oldu değiştireli herşey yeni ayara gidiyorum ayar yapıyorlar yakıt değişmiyor ve sabah soğukken çok sarsıntılı çalışıyor yada stop ediyor bende beyin üzerindeki basıncı açtım biraz şuan iyi ama yakıt 25 TL gaz ile 40 km yol yapıyorum ankara da bir usta var mı bide bilgisayara bağlatsam sorunu bulabilir miyim acaba saygılar
  • Adembaba37 A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de 1.4ie sx var araba ısınınca geçiyorsa, o kadarı normal. Gaz ayarını ellediğin için çok yakıyordur.
  • Adembaba37 A kullanıcısına yanıt
    Dostum boğaz kelebeğine baktır, egzost tıkalı olabiliyor egzos kontrol ettir tıkalımı değilmi. Birde karbüratörü temizlettir ve ayarlattır. Avans ayarı ve sübap ayarını kontrol ettir. Bunlardan dolayı oluyor genelde yakıtın artması.

• 
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.